Jaké maskáče

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

ty základní bych mohl mít za nějakých 1000-1100
Atrop
Příspěvky: 163
Registrován: 04.06.2013 1:00
Pohlaví: muž
Bydliště: North

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Atrop »

Peníze sice na stromě nerostou ale todle je velice pěkná cena! Osobně bych se nerozmejšlel :D
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od štaflík »

Nemáte někdo zkušenost s těmito brezentovými kalhotami?:
http://www.razvedka.cz/products/vysadka ... lhoty-vdv/

Líbí se mi ten překryt na nůž/pistoli. Něco jako ČSLA výsadkářské kalhoty Vz. 85, které se ale neseženou a kromě zim nejsou moc příjemné.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

S kalhotama zkusenosti nemam, mam ale zkusenosti s obchody, ktere prodavaji ruske vybaveni a je to utrpeni. Ve sve podstate cokoliv jsem objednaval a nrmeli skladem, to mi nikdy nedoslo. Krom gorky, ktere mi prodavajici poslal po deseti mesicich od objednani a jeste za temer dvojnasobnou cenu...nechtel pak hooodne dlouho pochopit, proc si ten balicek nechci prevzit od posty.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od the.marek »

Nový český maskovací vzor MIMIK.

http://www.armadninoviny.cz/novy-cesky- ... kc2ae.html
Přílohy
novy_maskovaci_vzor_mimik_3.jpg
novy_maskovaci_vzor_mimik_3.jpg (77.9 KiB) Zobrazeno 13989 x
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od kregan »

Rozhodně lepší než vz. 95
Čím víc víš, tím míň neseš.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od jameson363 »

Rainier Wolfcastle píše:ty základní bych mohl mít za nějakých 1000-1100

Vseobecne kvalita vyrobku firmy Tru-Spec neni spatna. Problem bejva u modernich kalhot s materialem, ale to si clovek moc nevybere, smes s polyesterem uz pouzivaj snad uplne vsichni, takze to je prast jak uhod. V tehle cenove relaci je to podle me uplne sumak, nakupuj podle vkusu a aktualni nabidky.
Uživatelský avatar
Rase
VIP
Příspěvky: 538
Registrován: 27.04.2012 0:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Rase »

MIMIK je jen soukroma iniciativa spolecnosti CZUB. Ministerstvo obrany ma svuj vlastni projekt (polni uniforma i novy maskovaci vzor). Jen se o tom vi jen velmi malo - skoro nic.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Jameson363:

Jak to myslis s tim materialem?
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od jameson363 »

Rainier Wolfcastle píše:Jameson363:

Jak to myslis s tim materialem?
Proste dobrej material je 50% nylon 50% bavlna, jenze je drazsi a uz ho nikdo moc nepouziva. Vetsina vyrobcu pouziva 65% polyester 35% bavlna, kterej je levnejsi, ale vydrzi mene. Mam s tim osobni zkusenost, mam dvoje kalhoty od tru-specu, dvoje kalhoty od helikonu, ve stejnym strihu, tyhle dva ruzne materialy a ta polyesterova smes je proste v mechanicke odolnosti pri stejne gramazi horsi. Jsou proste drive derave. Ale jak jsem psal - pokud nechces nosit stary hadry U.S.Army, tak uz si moc nevyberes, vsichni pouzivaj polyester.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od the.marek »

Rase: Máš nějaké bližší info, případně fotky, klidně do SZ.
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Serža »

jameson363 píše:Vetsina vyrobcu pouziva 65% polyester 35% bavlna, kterej je levnejsi, ale vydrzi mene.
Helikon Urban Tactical - uváděné údaje se liší od 60% bavlna, 37% polyester, 3% spandex až po 97% bavlna, 3% spandex (osobně věřím spíš tomu prvnímu údaji)
sám je mám a kvalita je super...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od jameson363 »

Serža píše: Helikon Urban Tactical - uváděné údaje se liší od 60% bavlna, 37% polyester, 3% spandex až po 97% bavlna, 3% spandex (osobně věřím spíš tomu prvnímu údaji)
sám je mám a kvalita je super...

Tak je dost mozny ze delaji vic verzi. Dulezity ale je, ze tam neni nylon/polyamid, ale furt polyester a tudiz mechanicka odolnost je nizsi. Nerikam, ze je to smejd, co se neda pouzivat, ale dlouhodobejsi odolnost je proste horsi.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

z 50:50 nylon:bavlna dělá některé věci Helikon a to ty, které má z originálních látek v maskovacích vzorech Kryptek, A-tacs a Pencott
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Serža »

jj, helikoňácký kaťata v krypteku je jedna z věcí na "must have" listu :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od jameson363 »

Drive delal i SFU minimalne teda khaki (dle jejich onaceni coyote) kalhoty z 50/50NYCO, tedka uz nedela.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Serža »

jo, to je pravda, u SFU je zhoršení kvality matroše znát. mám jedny dost starý a jsou o poznání kvalitnější, než novější verze...
ale u Urban Tactical zatím kvalita drží....
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 762
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od des »

od helikona mám 5 párov nohavíc
jedny bdu 50/50 nyco, dvoje dlhé utp (jedny bavlnené a jedny polycotton ripstop) a dvoje krátke utp ( polycotton ripstop)
bdu sú v olive a až na farbu ktorá je dost odlišná od toho jak si olivu predstavujú iný výrocovia, sú fajn.
3 páry utp mám coyote a jeden mud brown. každé sú inej farby a najnovšie mud brown sú viac podobné najstarším coyote, jak ostatné coyoty jeden druhému.
kvalita šitia išla v priebehu času znatelne dole. kvalita materiálu takisto. tie najnovšie vypadali po týzdňovej turistike horšie jak staré po trištvrte roku. jako bonus zmenili strih, takže jedinci s mocnými stehnami majú problém ktorý so starými kúskami nemali.
ked si prepočítam cenu/životnost tak mi vychadzajú drahšie jak fjallraven. pri podobnom materiálovom zložení 65/35 vs 60/37 je odolnost a životnost niekde inde.

možno som mal smolu na pár nepdarených kusov, každopádne dlhé si už nekúpim a kraťasy asi ano stým, že jedno leto tak nejak vydržia. čo je celkom škoda, strih neni uplne špatný.
nemóže íst karta furt...
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od jameson363 »

Jo, Helikon uz nekoupim, nova verze proti puvodni je proste shit. Jednou jsem s tim prolezl jeskyni, parkrat se otrel o skalu a je to rozedreny durch.

Aktualne kupuju VertX na judebaj. Bohuzel omezena nabidka velikosti a barev, ale zatim jsem mel stesti. Sice stejny material, ale vyssi gramaz a uz od pohledu pusobejc kvalitnejc, uvidime, az jim dam trochu naprdel a vytahnu je vic do terenu, zatim je nosim jen prace-mesto-prochazky, zadny terno.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od štaflík »

Já miluju Helikoňácké UTP kaťata pro jejich geniální střih. Vejde se do nich půlka batohu, aniž by člověku překážely věco po kapsách. Kvalita Helikonu je taková rozkolísaná, ale střihy IMHO umí na 1.
Odpovědět