Jaké maskáče

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od jameson363 »

Germanik1 píše: 10.01.2022 6:29 Technická otázka: ta barva bledne mechanickým odřením nebo kontaktem s UV?
Mechanicky pranim. Na UV jsou tyhle materialy pomerne stabilni.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od jameson363 »

Haluziak píše: 10.01.2022 8:17 jameson363, který rok výroby? první verze měli zase problém, že se trhali i od špatného pohledu.
Tak to netusim, mel jsem to v ruce tak 5 let zpet.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Serža »

Ulfhednar píše: 09.01.2022 23:07 Hrd i Jameson mají pravdu, že vyšisovaná 95 po značnou část roku a vegetačního krytu maskuje lépe.
barevně podobný je kryptek-mandrake, používám a přijde mi, že v lese se sem-tam proschlými listy to kreje výborně
Přílohy
bl-cpu-nr-71_ghost_21.jpg
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Maximus »

Nové 95 jsou super do prostoru smrkovych lesů s prirozenym podrostem, tam jsou top. Jinak mi pro vetsinu použití prijdou vetsinou dost tmavé a zelené.

Osobně mam nejradeji britské MTP, které tak "nesviti" jako originální Multicam a maji v armyshopech dobry poměr vykon/cena.

Rozhodně ale nasim novym maskačům fandím, ty stare jsou hlavně strihem nic moc.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
NoobsRush
Příspěvky: 119
Registrován: 17.01.2021 12:44

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od NoobsRush »

klasický 95 se správně "čistí" nějakým chemickým svinstvem, pokud je dáte do pračky tak naruby, hodně lidí dělá tu chybu že je prostě švihnou do pračky a rozjedou to, ta barva je na to citlivá. Mám 10 let starý celoročky klahoty se kterýma jsem se něco naplazil + pochody a vzor je v podstatě fuč (v pračce jsem je pral jen 2x).
Obrázek
cca 3 roky starý foto s pěkným srovnáním, dneska jsou víceméně jen světle olivový.

Serža: kryptek mandrake jsem měl a rozhodně už nikdy víc. To je módní doplněk, to není funkční camo. Ono to budí dojem dobrýho vzoru co ve světlým spektru skvěle maskuje, ale realita je úplně jiná. Pokud nestojíš na místě tak je naprosto jednoduchý tě spatřil i v hustší vegetaci. Nadruhou stranu jsem to vyměnil za noční typhon (resp funkční čínskou kopii, jelikož origo stojí raketu) a to si nemůžu vynachválit.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Serža »

\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
NoobsRush
Příspěvky: 119
Registrován: 17.01.2021 12:44

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od NoobsRush »

neříkám špatný, ale mě tyhle videa resp účelný nechávají chladný. V takových případech jsme schopný se "ztratit" v pískovým camu v lese. Věc názoru. Je jeden z důvodů proč mám několik vzorů který si beru dle situace/místa.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Maximus »

"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Rase
VIP
Příspěvky: 541
Registrován: 27.04.2012 0:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Rase »

Fakt doufám že ten MAD21 vyjde, sice žádná revoluce, ale minimálně nějaká kompatibilita s multicamem (a vlastně i vz.95). Jen se kolem toho dělá až příliš velký humbuk :(
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Serža »

na střelnici a do sraček doporučuju upustit od tacticool a koupit pracovní kalhoty - výběr velký. obvykle vyztužená kolena s možností vkládání vložek, cena oproti maskáčům třetinová, trvanlivost srovnatelná
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Rase
VIP
Příspěvky: 541
Registrován: 27.04.2012 0:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Rase »

Minulý rok jsem si "trochu" uletěl a pokoupil spoustu britských vojenských věcí - všelijaké lepší maskáče v MTP a když to šlo tak i věci v kompletu Virtus. Zkrátka tak nějak unifikace všeho na britský styl. Hodně se mi líbí jak je všechno propracované a pasuje spolu. Příležitostně (aby to moc nebilo do očí) nosím některé kusy na putovací expedice - jenom batoh, nebo jenom kalhoty s návleky atd. Ohlasy pozitivní a i já jsem spokojený.
NoobsRush
Příspěvky: 119
Registrován: 17.01.2021 12:44

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od NoobsRush »

Já jsem si v červnu koupil celej set britských MTP, jelikož se jednalo asi o nejlepší poměr cena/výkon v tý době kdy člověk chtěl něco normálního od multikrámů - cca 3300 za takticky triko, blůzu, kalhoty. Časem to doplním o nějaký lehký plate carrier. Došlo i na pokřtění v terénu :-)
Moje názory jako tvrdýho zástance vz95:
Camo: jsou to prostě světlý multikrámy kterých si všimnu znatelně rychleji než tmavějších vzorů ala 95. Nadruhou stranu v letních dnech kde je hodně světla fungují docela obstojně (v podstatě to byl důvod proč jsem je kupoval)
Střih: taktický triko oproti ačr verzi mnohem lepší. Blůza je řešena zipem a má víc kapes. Střih kalhot taky ujde avšak trpí to nešvarem těch moderních kokotin bez zvýšenýho pasu čiliže má člověk při většim předklonu pocit že mu furt leze prdel ven. U těch kalhot oceňuju kolik kapes to má, včetně několika skrytých u kotníků na nůž a dokumenty. Nadruhou stranu jsou ty kapsy až nesmyslně hluboký a kolikrát v tom něco hledat při větším nákladu je za trest.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Maximus »

Jenom takova poznamka na okraj - nove maskování projektu MAD21 alias „Maskovací design vzor 2021" je koncipovany tak, aby byl kompatibilní k MC.

Bude sice snaha ho nepustit mezi civil, ale nevěřím, že v nasi zemi tento stav dlouho vydrží :devil
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Pez »

Mírné OT:
Docela by mě zajímalo, jaká je pravděpodobnost, že by byl náš voják v případě evropského konfliktu označen páskami jako na Ukrajině? To docela demaskuje a pak je asi jedno jestli vz. 95 nebo MAD21.
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Hagen »

V případě Evropského konfliktu, kdy by jsme bojovali s "hromadou" jiných států v různých uniformách je to docela dobrý nápad.
Riziko demaskování vidím mnohonásobně menším než zastřelení spřáteleného či vlastního vojáka.
Na Ukrajině je to vzhledem ke stejné bojové technice, stejným pěchotním zbraním s nepřítelem,... nutnost.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od cipis »

Na airsoftu se páskuje desítky a desítky let a že by to mělo extra demaskující efekt, tak to se říct rozhodně nedá ...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Serža »

v ZNG-RH a v HV jsme tyhle kokotiny neřešili...žádné pásky a tak podobně
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Hagen »

My jsme to na ZVS ani při BH na LPT a při PC na ZŠ taky nepoužívali. ;)
Ale člověk se neustále zdokonaluje, a má co učit.
Jak se říká " kdo chvíli stál, už stojí opodál".
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Matěj »

Na různých, hlavně mezinárodních, cvičeních je celkem běžné barevné odlišení protivníků od nepaměti. Namátkou první foto, které mi vyplnil Google (z webu AČR).
Přílohy
dsc05369.jpg
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Hagen »

Dnes se to běžně používá ;)
Já jsem taky psal o "ranném středověku", a sice Seržovým zkratkám nerozumím, ale předpokládám, že to taky bylo za " napoleonských válek" :lol:
Odpovědět