Jaké maskáče

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Vladimir »

Serža píše:jakej je tak při používání rozdíl, mezi:
Helikon URBAN TACTICAL rip-stop (60 % bavlna, 37 % polyester, 3 % spandex, provedení rip-stop)
Helikon URBAN TACTICAL (97 % bavlna, 3 % spandex)
já mám tu druhou verzi...je ten ripstop nějakej jako vzdušnější, lehčí?
Mám obe a presne tak, ten prvý je citeľne ľahší a príde mi aj vzdušnejší, rozhodne je mi v ňom menej horúco. Na druhej strane ten druhý mi príde taký robustnejší, že viac vydrží, ale to je len môj subjektívny pocit.
Vladimír
Uživatelský avatar
kajsmetke
Příspěvky: 12
Registrován: 23.07.2018 10:21
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od kajsmetke »

Môžem tiež len doporučiť.. helikony sú konzervatívnejšieho strihu, sú sice drahšie oproti BDU ako mfh miltec atd ale kvalitné a dobré, dlho vydržia. Len po viacero praniach schádza farba a vybeldnú :/ ..
Keď si odmyslím počasie, ludí, rôzne problémy, choroby, vírusy, pokrok, techniku, zbrane, tak sa žije na tomto svete celkom fajn
fransilice
Příspěvky: 98
Registrován: 26.08.2015 13:45

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od fransilice »

Borci...máte někdo osobní zkušenost s novým modelem goretex ECWCS od carinthia pro českou armádu?....údajně jsou podstatně menší a užší,než byl předešlý výrobce....
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Reccol »

Jo, nafasuj si o číslo větší - je to konečně střižený pro lidi, ale taky to znamená, že to sedí jako civilní outdoor bunda. Se správným číslováním pod to nic neschováš.
fransilice
Příspěvky: 98
Registrován: 26.08.2015 13:45

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od fransilice »

no,fasovat je nefasuju-nejsem ačr....ale než je koupím,ať vím přibližnou velikost
danny1691
Příspěvky: 254
Registrován: 02.03.2015 13:28
Pohlaví: muž

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od danny1691 »

Tru Spec 24/7 Original Tactical Pants jsou doma. První dojem. Perfektně sednou díky gumě v pase, kapsy super, zvláště ty hlavní jsou úžasně hluboké.
Jen mi nějak nechce držet RATka v kapse na nůž. Jde ven až moc lehce, ocenil bych tam silnější lem.
Trošku jsem měl obavu jak se vejde na opasek Maxpedition M-1 ale je to v pohodě, nějak nepřekáží, když chci dát ruku do kapsy.
Toliko první postřehy a mám cukání na ty bez bočních kapes.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od DeadMan »

Hmm, tak mě ani jedno Ganzo z kapsičky na nůž nikdy nevypadlo, právě naopak jsem měl spíše problém ho dostat ven (ten nůž :mrgreen: ).

Po čase se začal objevovat náznak odření v exponovaných místech a tak nože nosím zasunuté ve velké kapse (když jsem to testoval u starých (100% bavlna), jak dlouho vydrží, než se prodřou skrz, dostal jsem se na cca půl roku každodenního nošení).
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od štaflík »

Po dlouhé době jsem si koupil další své milované Helikon UTP. A jsou Made in China... :(
Zpracování na první pohled vypadá slušnější, než klasický Helikon "podpis" v podobě trčících nítí (které ničemu nevadí, protože důležité švy mají udělané fortelně), ale už to není ono...
Naprosto geniální, pohodlný střih, schopný do kapes pojmout půl batohu, aniž by člověka omezil a zároveň poměrně civilní vzhled zůstávájí, ale je to trochu smutné.
Je čas koupit si Norinco M305 a RealSteal :)
Uživatelský avatar
Rase
VIP
Příspěvky: 541
Registrován: 27.04.2012 0:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Rase »

Zdravím, nevíte jak je na tom porovnání kvality ruských uniforem "Ratnik" oproti těm ukrajinským (ty nové digitální šedé). Na Zakarpatí, v místním armyshopu, jsem měl v ruce ukrajinskou zateplenou bundu a blůzu. Dojem byl dost dobrý. Ruské jsem bohužel neměl, tak nemůžu porovnat. Jde mi o porovnání kvality látek, střih a pokud vás napadne něco další. Předpokládám že na tom budou docela podobně. Tak nějak mi přišlo, že i ti Ukrajinci jsou na tom lépe než naši pěšáci...
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Matěj »

Koukal jsem na ruskou Cifru - uniformu, když to byla novinka. Střih se zasekl někdy v 80. letech jako třeba naše vzor 85/95. Ale třeba od té doby střih upgradovali. Zase tak to nesleduju.
Později jsem měl v ruce zimní bundu ve stejném potisku, prekvapilo mě, že byla docela lehká, ale nevím jestli to byla vojenská nebo nějaká civilní produkce.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od štaflík »

Koupil jsem si patlání na plátno z festovniveci.cz (čmelí vosk, lněný olej, tepentýn). Krásně, překrásně to voní. Napatlal jsem tím Gorku (nešlo to moc dobře), dal jí do trouby a ... zapomněl na ní.
Pomalu tažená, Gorka. Byla tam přes hodinu... :D
Kdyby někdo chtěl recept na konfitovanu Gorku, tak pošlu :D
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od DeadMan »

Co udělaly ty části s obsahem nylonu (kolena, lokty atd.)?
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od štaflík »

Hele, ty byly v pohodě i po Fjallraven vosku. Resp. byly flekaté, ale zmizelo to druhou akcí s fénem. Na rozdíl od čisté bavlny, která má od vosku ty "plesnivé" pruhy. Teď je to trochu lepší, ale nezmizely. Musel bych ten vosk z látky komplet dostat.
Jinak tohle patlání z Festovních věcí hodnotím citelně lépe, než Fjallracen vosk:
1.) trochu lépe se to nanáší, i když ani tak nic moc.
2.) fantasticky to voní lesem a dřevem
3.) řkl bych, že to nedělá "plesnivé pružky"
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od DeadMan »

Předpokládám, že když jsi to následně pekl v troubě, tak jsi zvolil suchou cestu nanášení?

Nezkoušel jsi to rozpustit a natírat jako Kraken?
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od štaflík »

Deadman:
měl jsem to mírně zahřáté.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od štaflík »

Vzhledem k pekle, které jsem rozpoutal zmínkou o použití Gorky ve vláknu o věcech na čundry (http://www.rozpad.cz/forum/viewtopic.ph ... &start=140)
mě napadá taková myšlenka, že zavádění stále nových a nových maskovacích vzorů u armád vede k tomu, že drtivá většina civilů a nemalá část LE složek neví, jaké všechny uniformy může jejich armáda mít a k čemu se hlásit.
Dříve byli vojáci hrdí na svojí uniformu. Měla tradici, něco vyjadřovala a lidi věděli, jak vypadají jejich vojáci.
Dneska je to jak móde v shopping centru.
Nemůžu si pomoci, ale když IDF stačí k fungování (a kéž bychom fungovali alespoň z poloviny jako IDF) oliva, tak nechápu, proč seznam uniforem NATO za posledních 30 let má asi 80 vzorů.
Mimochodem od doby "vynálezu" bažiny, resp. předtím německé "rozpité louky" se nicmoc dalšího převratného stejně neobjevilo.
voron
Příspěvky: 81
Registrován: 15.11.2016 16:49

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od voron »

Ono v dnesnej dobe maskovaci vzor plni dve funkcie-

1. aby vojaka nebolo tak dobre vidiet.
2. Rozlisenie strany za ktoru vojak bojuje.- pri satelitnych a inych snimkoch a mapovaniach.

To, co sa rozputalo v druhom vlakne ma na svedomi viac aspektov- na Slovensku histeria z toho, ze existuju ludia, co radi a dobrovolne podstupuju "polovojensky" vycvik- a oficialna vlada tychto ludi neriadi- nemoze im davat prikazy a v zasade nevie, co od nich cakat v pripade konfliktu. Samozrejme treba zvazit, ze je dost nebezpecne, pokial existuju ludia obleceny do kompletnych slovesnkych uniforiem - na nerozoznanie od skutocnych prislusnikov OSSR- s vycvikom, ktory nepodlieha Ministerstvu obrany, neskladaju prisahu a nie je presne jasna ich politicka prislusnost. V zasade su to idealni zaskodnici. Myslim, ze viac je kazdemu rozpadlikovi jasne.

Samozrejme su hned po ruke vyjadrenia typu : "hraju sa na vojacikov..." - skutocnost je taka, ze su ako armada v jednom hlavnom aspekte. Su tam ludia, ktory su na profi urovni a je tam aj banda blbcov. A tym sa nechcem nikoho dotknut. To musi uznat aj profesionalny vojak, ze v armade su naozajstni profesionaly, ale su tam aj ludia, co sa tam zasivaju, kseftuju a k profesionalite maju daleko. Takisto branci. A z toho vyplyvaju obavy. Preto sa zakazal oficialny maskovaci vzor pre civilov. Aby bol vacsi problem mat uniformu OSSR. Ci je to krok spravnym smerom- aj tak si ju zozenu. Aj tak ju budu nosit. Chcem vidiet tie policajne akcie, co chytaju skupinu v maskacoch niekde uprostred lesov.

Ale preto sa netreba hned urazat tu medzi nami. Chapem, ze vojaci mozu brat ako pohorsenie, ked vidia opiteho airsoftaka v ich uniforme. Vedenie to moze vidiet ako hrozbu- zle sa odlisuje. No a obycajni ludia to (ten zakaz) beru ako dalsiu buzeraciu, ako keby sme ich nemali v tejto dobe dost.

A inak IDF neni samo- pokial viem, rakusky bundesheer ma stale olivovo zelene maskace- inak velmi kvalitne a do naseho prostredia sa hodiace. A staci im to. A ze sa im to niektorym aj celkom hodi :rofl
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Zapadlo »

Osterreich - nový
Osterreich - nový
starý - fleckerlteppichmuster
starý - fleckerlteppichmuster
ost old.jpg (13.1 KiB) Zobrazeno 7732 x
Rakušáci přešli z velmi kvalitního maskáče na jednobarevný styl z politických důvodů, levičákům vadilo, že prý se to moc podobá esesáckým uniformám. Nicméně současná jednobarevná uniforma maskuje hůř, ztráty by byly větší, takže teď přechází na nový maskovací vzor ala multicam. Izraelské síly se potřebují především odlišovat od té šílené směsky mnoha uniforem a stylů okolních arabských zemí.
voron
Příspěvky: 81
Registrován: 15.11.2016 16:49

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od voron »

To je fakt novy maskac bundesheeru? :puke
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od štaflík »

Mělo by to být víc duchové. Podpora myšlenek LGBT. Tohle je moc sexistické.
Jinak v Alpách by ten nový maskáč nemusel být špatný. Je tam dost skály a hlíny.
Odpovědět