Jaké maskáče

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od felix5 »

taky teď vybírám nějakej komplet ale je třeba si uvědomit že na fotkách budou vždy vypadat jako že maskují naprosto dokonale a to z jednoho prostýho důvodu. fotěj to vždy v prostředí ve kterejch to splyne. jenže v reálu když se chcete dostat z bodu A-do B potřebujete spíš něco co spline taknějak všude protože né vždy je možnost vybírat cestu .
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Centurion »

kup si multicam ten maskuje vsude. bohuzel je to americkej maskovaci vzor takze je celkem vysoka porizovaci cena
Naposledy upravil(a) Centurion dne 07.07.2012 15:18, celkem upraveno 1 x.
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od felix5 »

tak tak. oni sou i vzory který se multicam neoznačujou a přitom zastanou stejnou funkci. nicméně bádám hlavně nad výběrem materiálu. většina těch levnějších je 100% bavlna což asi nebude uplně ideální z hlediska životnosti.

zatim mi do oka nejvíc padly polský : http://www.top-armyshop.cz/militarytrad ... and-polsko
cena rozumná, materiál taky a vzhledově mi přijdou taky dobrý . aspoň teda na "papíře" . má někdo zkušenost ?
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Centurion »

co se tyka toho materialu tak vetsina armadnich originalu je mix bavlna polyester v pomeru od 8:2 do 6:4 a vsechno jsou to kvalitni veci takze bych volil neco v tom rozmezi
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Pepe »

praalien píše:tak tak. oni sou i vzory který se multicam neoznačujou a přitom zastanou stejnou funkci.
Zrovna u Multicam-u bych si dával pozor a nakoupil originál. Stačí vědět jak se Multicam vyvíjel a na jakým základu vznikl. Tím, že na kopii chybí třeba jen jedna barva, nebo je tam trošku jiný odstín barev, tak už tím ztrácí efektivitu a nemaskuje tak, jak by měl.

EDIT: více zde: http://www.multicampattern.com/about
wiki: "MultiCam hides volume and form by tricking the human eye's perception of color."
bratiska
Příspěvky: 2
Registrován: 21.07.2012 12:14

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od bratiska »

Po delším váhání jsem si pořídil multicamy od tru specu.Jelikož jsem vlastníkem více vzorů maskáčů,moc jsem multicamu nedůvěřoval zprvu jsem je bral jako modní výstřelek.Ovšem po obdržení a odskoušení ve více prostředích mě více než mile překvapily.Dokáží poměrně slušně splynout,je to asmozřejmě dáno,ostatně jako u všech maskáčů vzdáleností.Multicamy jsou takové univerzály.Byla zde také zmínka o polském potisku,ten jsem zakoupil od helikonu,field parka.Jsem zvyklý na bundy typu sas-tento střih je více než povedený.Mám polní bundu GB i český sniper smock vz.95,ovšem s field parkou nesrovnatelné.Těžká pevná látka,kvalitní matroš,dostatek kapes a volný pohyb.Polský potisk vhodný od podzimu do našeho prostředí.
Uživatelský avatar
Rookie81
Příspěvky: 240
Registrován: 02.02.2011 21:14
Pohlaví: muž
Bydliště: moravské slovácko

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Rookie81 »

jaké máte zkušenosti s oblečením od helikon a surplus? Sháním kalhoty - kapsáče v zelené barvě, pohodlné na nošení, líbí se mi od helikonu SFU a od surplus airborne vintage. Nechám si poradit i jiné kalhoty
Přílohy
helikon sfu.jpg
surplus airborne vintage oliv.jpg
surplus airborne vintage oliv.jpg (142.87 KiB) Zobrazeno 18619 x
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od alibaba »

Zadne maskace budete vypadat jako vojensky zbeh jedine co si muzete poridit maskovaci oblek jako maji lovecti lukostrelci, uz to tady jednou bylo !!!!
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Centurion »

on tu mluvi o tom ze shani KAPSACE v zelene barve to prece nejsou MASKACE
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od marish »

Zkušenost s SFU Helikon, nosím občas mezi lidi, spíš do lesa.
Do kapes na kolenou sem si udělal vycpávky z mirelonu, líp se s tím klečí. Ale dost se pak paří kolena.
Stahovací pásky v bocích jsou vhodné leda k uřezání.
U steheních kapes jsem místo sucháče dal druky. Ze zadních kapes jsem sucháče taky odpáral. Kapsu na holeni sem nikdy nepoužil. Naopak prostřižené kapsy mezi horními a steheními jsou celkem praktické.
Co se týká šití, jen chtělo lépe přišít knoflík na poklopci.
V téhle cenové hladině je jasné že to není stopro dokonalé, ale slouží mi dobře a nenapadá mě nic zásadního co jim vytknout.
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

To me prinde zajimave, ze na Helikon nenadavaji vetsinou lide co ho skutecne maji a pouzivaji, proste kdyz potrebuju ripstop v kombinaci s nejakou paro-membranou tak zas takovy velky vyber ("kvalita", dostupnost, velky vyrobce, cena ..) neni.

alibaba> zalezi na strihu, ale casto "multicam" take rozbiji vzhled ala uniforma, zase zalezi v jakem pocasi a na jakem krajinem pozadi..

lovecke overaly jsou pekne, ale nevim jestli je nekdo dela v ripstopu a pokud ano cena bude vyssi nez nejlepsi aut/de lesacky veci z prirodnich materialu, proste at si kazdy soudruh vybere podle situace, ty hadry by predevsim meli prezit nejake to trni, nehody vseho druhu..
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Fabulous »

Mě tedy ripstop přijde jako "naleštěné hovínko". Reklama a zdůvodnění hezké, ale ve výsledku mě superznačkové USA kalhoty z ripstopu vydržely desetinu toho, co kalhoty Bushman z poctivé, tlusté bavlny. Ostatně Bushmany mi slouží dodnes :-) Takže jestli kalhoty, tak za mě ze silné dvoustovky bavlny (nebo silnější).

Edit: Ty mizerné ripstopové kalhoty byly značky BULL.
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Reccol »

Pro rip-stop kromě jiného hrají dvě podstatné věci - váha a nasákavost. Kdo si někdy zkusil skočit v celoročním kompletu vz.95 do vody, ví, o čem mluvím.
Nicméně na civilní nošení je bavlna asi příjemnější.
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

vychazim ze zkusenosti starych armadnich ripstopu - dost pres 10let a funguji me perfektne - samozrejme pokud si to nejaky dnesni B/C vyrobce placa na tenoukou slupicku vychoziho materialu pak to je marketingova hovadinka, jinak ripstop se me tez osvedcil na kvalitnich outdoor batozih..

pokud ma nekdo s ripstopem od Helikonu problem, tak prosim uvedte konkretni vyrobek, delaji vice cenovych kategorii, u te vyssi bych se toho nebal, ale varujte pokud jsou negativni zkusenoti..
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od marish »

Já žiju v tom, že ripstop je záležitost mechanické odolnosti proti trhání, takový "kostičkovaný" vzorek, kdy je v látce zašitá jakoby síť ze silnějších nití. Ale je fakt že o odolnosti rozhoduje samotná látka, ripstop by pak měl jen zabránit dalšímu trhání, postupnému zvětšování škubanců.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Karlos »

Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Maximus »

Mám kalhoty SFU od Helikonu sice jen krátce. Osobně se v nich cítím pohodlně a kvalita materiálu a zpracování mi vzhledem k ceně příjde velmi dobrá. Podle "zapálených" airsofťáků se Helikony nejednou minimálně vyrovnají značkovým "hadrům" několikrát dražším.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Karlos »

Maximusi nevzal by jsi je ukazat na sraz?
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Pepe »

Na léto určitě ripstop, jsou lehky a vzdušný. A taky mám za to, že ripstop je proti párání látky, že kdyý se natrhne látka, tak ten trh skončí v tom natrženým čtverečku. :)
Uživatelský avatar
revas
Rozpadlík
Příspěvky: 76
Registrován: 07.08.2011 9:11
Bydliště: Kousek od Blanska

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od revas »

Ohledně značky SURPLUS tak já jsme se v roce 2008 pořídil tyhle http://www.surplus-shop.cz/zbozi/3477/K ... ckcamo.htm kupoval jsem to v domnění že to je originál a nebo aspoň kvalitní kopie originálu, když jsem to vybalil chtělo se mě brečet, kdybych to neměl na motorku na popojíždění u moře kde je velký vedro na kůži tak to pošlu zpět, je to taková tenká hadýrka že mám při oblíkání strach že to roztrhnu. Takže závěr je že to vypadá dobře, ale hodí se to na chození okolo baráku a po městě, jít s tím ráno do lesa tak večer vylezu nahej :D
Odpovědět