Jaké maskáče

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od marish »

Zkušenost se Surplus.
kratasy surplus.jpg
kratasy surplus.jpg (72.46 KiB) Zobrazeno 14545 x
(obrázek z odkazu o příspěvek výše)

Ty všelijaký tkaničky sem uřezal, střih i kapsy vyhovující, stahující pásky v bocích ve stadardní kvalitě -vhodné leda k uřezání.
Nosím intenzivně -prakticky pořád (asi bych měl do práce nosit "lepší" oblečení, ale mě je to takhle pohodlné). Při takovémhle stylu nošení je to tak na jednu max dvě sezony. Švy sice drží, ale látka chátrá, hlavně na exponovaných místech, u druků, na lemech...
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od DeadMan »

v poslední době začínám mít více v oblibě oblečení které je funkční ale né tak militaristické čili raději nosím obyč olive/coyote atd. barvu a nebudím tak víc pozornosti než je zdrávo no a v divočině se to stejně za chvíli zamatlá od hlíny a funkci maskování to splní i tak případně na sobe člověk zavěsí kapradí nebo pár větviček
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Kocour »

Ano, to je to správné maskování, aby si člověka nespletli s militantem. Navíc je dobré nosit horní a spodní díl odlišného odstínu - jednak to snižuje vzhled uniformy a jednak to na dálku rozbíjí siluetu postavy.
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Centurion »

Já mám 90% vecí do lesa od něměcké armády protože je mám k dispozici prakticky zadarmo. Když jdu do lesa v plným setu flecktarn tak deti co si hrají venku křicí: "podívej tatíí véják voják" a vyleze jejich táta: "ale prosimtě tohle je nějakej rybář". O dům dál ta samá zkušenost akorát místo rybáře je to lesník, airsofták, myslivec apod. Takže tohle je moje zkušenot jak veřejnost vidí člověka ve vojenských hadrech. Nevim jestli se po rozpadu změní veřejné mínění. Doufám že né jinak mě budou lovit o vesnice k vesnici ;)
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od DeadMan »

No a vidíš už jen to já když jsem v nečem co nemá žádný maskovací vzor tak mě nikdo ani neřeší a věř tomu že kdyby se nějak změnila situace k horšímu tak ty maskovací vzory budou akorát o hubu pokud tedy nebudeš někde zahrabaný v lese
Uživatelský avatar
Rase
VIP
Příspěvky: 541
Registrován: 27.04.2012 0:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Rase »

No, já zase občas potkávám lidi, kteří nosí černé kalhoty, černé tričko s nápisem zastrčené v kaťatech, divným pouzdrem u boku atd. Nějdřív mě napadlo jestli to není nějaký sekuriťák, exekutor, pak mě i napadlo jestli to není metalista. Až když sem si všiml složeného teleskopu, tak sem zjistil že je to nějaký militant. Rozhodně tenhle člověk budil větší pozornost než kdyby kolem prošel nějaký člověk v maskáčích. U mě osobně zkrátka budí větší podezření někdo v černé, jelikož to může být třeba tajný policajt, sekuriťák atd. Když uvidím někoho kdo má třeba jen maskáčovou bundu, nebo jen maskované kalhoty, tak absolutně nebudí pozornost, jelikož si budu myslet že si onen vojenský doplňek koupil třeba v nějakém vojenském výprodeji (navíc jsou tyhle věci relativně levné a funkční)- pro to je všichni nosí. V dnešní době kdy o pravého vojáka člověk na ulici nezakopne, jsou maskáče záležitostí spíš pro civilisty (rybáře, bezdomovce atd.). Člověk v černé, nebo zelené budí pozornost už tím, že se snaží nebudit pozornost. Sice se obleče do černé, ale působí mnohem uniforměji a lidi je tak i berou. Hlavně to nenápadně nenápadné pouzdro u boku a tričko v kalhotech mě vždycky rozesměje... hlavně nenápadně :mrgreen:
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Maximus »

Při kombinaci maskáčových a nemaskáčových dílů bych neviděl problém. Zejména maskáčů vz.95 a BW je mezi lidmi spousta a v případě pomalého kolapsu společnosti bude saturace toho oblečení z armádních výprodejů jedině vyšší (armáda se bude snažit dostat takto k penězům). Důvod oblíbenosti těchto hadrů je prostý - nízká cena za rozumnou kvalitu.

Jak jsem ale už někde psal dříve - není důvod nemít v záloze celý maskáčový komplet pro případ, že se půjde do boje - kosa v ruce, pouzdro s pistolí a sumky se zásobníky u pasu a malá polní s molotovy vypadají daleko více "military" než jakékoliv maskáčové stejnokroje :twisted:.

Za jedinou nevýhodu bych považoval fakt, že když se sniper od těch "zlých" bude rozhodovat, koho z ozbrojené domobrany vesnice zlikviduje nejdřív, tak to logicky vezme od těch evidentně nejlépe připravených :devil.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od DeadMan »

Když jsem mimo civilizaci (chata) tak si ty maskáče taky vemu ale do práce by se mi libily třeba tyhle a k tomu libovolné triko atd. a kdy by na to přišlo tak v těch kalhotech můžu dělat cokoli od přesunu po boj atd. ;)

http://www.bullarmyshop.cz/zbozi.asp?kod=2627

jinak cena zboží v klasických armyshopech (výprodeje starých army věcí) je jednoznačně :yes
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

podle me je jakykoliv maskovaci system pouze kompromis a nikdy neposkytne stoprcentni kryti...pokud jsou me informace spravne tak treba takovy izraelite z toho duvodu pouzivaji pouze olivu a vojak se maskuje individualne, dle charakteru operace a prostredi...preci jen, pokud se vojak nedokaze udelat "nevyditelny" v olivovem kompletu, tak je asi nekde chyba...flectarn je rozsiren hlavne diky cene, pritom je to pro stredni podnebi asi nejuniverzalnejsi vzor...oblibyl jsem si i britske DPD, maj promyslenejsi hadry, napr parky gtx, zipy YKK a cena dnes taky pakate...a nesmim zapomenout na klasik vz. 60, neznicitelne, bytelne, s vojakem si nositele asi nespletou:)
vanto
Příspěvky: 106
Registrován: 08.06.2012 8:49

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od vanto »

Moznosti je strasne vela, ja vsak som za klasicke ihlicky, pripadne 85-ky. Cenovo dostupne a vydrzia sakra vela. 85-ky vsak kricia dost pod infrakom, ale do lesa dobra volba.
Uživatelský avatar
MozartTx
Příspěvky: 37
Registrován: 21.09.2012 21:16

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od MozartTx »

Zdravím všechny. Souhlasím vz. 85 je opravdu kvalita a za malý peníz. Mají navíc perličkovou úpravu, neprofouknou a materiál je pevný a vydrží. Jinak pod ně klasické merino termoprádlo a perfektní.Ale pro 100% impregnaci používám sprej Sitil. A může pršet jak chce :-) a nepromoknu. Souhlasím s dřívějším příspěvkem, že v době nepokojů budou spíš maskovací vzory upoutávat pozornost a to není žádoucí.
Uživatelský avatar
zumpar
Příspěvky: 150
Registrován: 17.10.2012 15:02
Pohlaví: muž
Bydliště: momentalne Bratislava

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od zumpar »

vanto píše:Moznosti je strasne vela, ja vsak som za klasicke ihlicky, pripadne 85-ky. Cenovo dostupne a vydrzia sakra vela. 85-ky vsak kricia dost pod infrakom, ale do lesa dobra volba.
Spominas, ako Peterson na webfore pisal, ze ich vysadkarske maskace nenormalne dobre kryli pod infrakom ? Mali by to byt dnesne ceske vzor 95. Namiesto drukov na vreckach by mali byt gombiky.

Inak plati to, co sa uz napisalo: kto chce kvalitne vojenske oblecenie, ktore kryje v svetle i IR prisvite, ma moznost BW flecktarn alebo britske DPM, ktoreho je v armee-shopoch na mraky. Odporucam army shop pana Polaka v Beroune, ktory aspon raz za rok navstivim - halda armadnych prebytkov. Bohaty yber, ceny ludove, pristup skvely.

Sam som robil trocha pokusy s IR kamerou a maskacmi:
http://forum.valka.cz/viewtopic.php/p/455356#455356


Gate SFU Helikon: v danej cene asi najlepsie gate, ktore som kedy nosil. V cenovej relacii cca 25 euro nemaju konkurenciu. Najma tie zelene sa vydarili (mam i cierne, tie nie su take dobre). Rip-stop tkanina, ktora relativne dobre schne a chrani proti oderu.
Osobna skusenost: v ciernych SFU rip-stop som mal havarku na bicykli v cca 30 km/h rychlosti dole kopcom na rozbitej asfaltovej ceste. Pad na lavy bok. Gate SFU Helikon ma perfekte kryli pocas "suchania" cesty. Laket kryta bavlnenym trickom a bavlnenou mikinou dopadla ovela horsie. Zostali mi jazvy. Na kolene len modriny.
Na druhych SFU Helikonoch som sa zachytil stehnom o plech. Na gatoch zostala len mala dierka, ale po vyzleceni som mal sram po celom stehne.
Nevraviac o tom, ze gate su velmi pohodlne, daju sa za par sekund premenit na kratasy vyhrnutim nohavic a vrecka su skvele riesene.

Ruske maskace: mozem hodnotit len produkciu firmy Splav, ktorej maju mraky v slovenskych Municakoch. Flecktarn-D je ovela svetlejsi nez originalny dansky flecktarn (tusim M85 ho volaju):
http://farm4.static.flickr.com/3076/259 ... baca_o.jpg
Myslim si, ze tieto veci su skor vhodne na modnu prehliadku airsoftakov.
Osobne mam tricko Flecktarn-D a tricko Digiflora. Tricka su bavlnene, tym padom odpada akekolvek krytie v IR spektre. Ten Flecktarn-D bude dobre kryt tak v kukurici alebo letnej omladine. Ta digiflora ma podla mna vacsi potencial, ale tiez len na zelenom pozadi.

Svoj prispevok ukoncim tym, na com sa uz vsetci zhodli: na situacie, o ktorych sa bavime my, je najlepsi "civil" (trebars tie 85tky). Clovek potom nevyzera ako prislusnik paramilitantnej brigady "Novy Pociatok", ktory sa snazi vytazit z chaosu a bezpravia.
Frank
VIP
Příspěvky: 247
Registrován: 05.06.2012 14:36

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Frank »

Zkus se v těch helikonech plazit, budeš mít horní kapsy plné bordela :(
Frank
VIP
Příspěvky: 247
Registrován: 05.06.2012 14:36

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Frank »

Nemáte někdo zkušenosti s britským smockem?

http://iacmc.forumotion.com/t5408-smock ... mtp-pcs-cu

Docela mě to zaujalo, méně zajímavá je cena poštovného z UK...
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od goral »

Primo ten MTP nemam, ale mel sem ho v ruce
Muzu jedine doporucit. Specialne windproofy jsou super vec - gabarden neprofoukne a vydrzi deste jak cca softshell.
Strih je koukam vymysleny hlavou - konecne to ma zipy pod pazi, ktere jsem si tam vzdycky dodelaval.
Frank
VIP
Příspěvky: 247
Registrován: 05.06.2012 14:36

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od Frank »

Takže pokud to dobře chápu, jedná se o takové kongo se zajímavým střihem bez membrány a bez možnosti vepnout vložku?
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od maci »

Může někdo poradit, co to má tenhle odstřelovač za maskáče?
Přílohy
obr1.jpg
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od big bang »

Ja by som chcel tieto maskáče, ktoré ma budú maskovať za turistu :yes len sú strašne drahé :ne :cash , no čo už, budem musieť šetriť :lol:

Obrázek

bear grylls pants :clap
chodec
Příspěvky: 92
Registrován: 15.04.2012 16:34

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od chodec »

maci píše:Může někdo poradit, co to má tenhle odstřelovač za maskáče?
Ruská Gorka, s menšími obměnami se používá od 80. let. Tato uniforma je vyhrazena pro speciály.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Jaké maskáče

Příspěvek od goral »

Maci: hledej Gorka - vyrobci SPOSN, SPLAV a mnoho dalsich.

Frank: myslim, zes prave urazil britsky veci. Kongo je neskutecna mrdka, ktera nema kapsy, profoukne a promokne. Oproti tomu windproof smocky maji velmi inteligentne rozhozeny kapsy, neprofouknou a promoknuti trva celkem dost dlouho. Jak jsem psal je to gabarden, coz neni bezna bavlna, jak si asi predstavujes (pokud nevis o cem mluvim, podivej do sekce vybaveni a clanku obleceni - teorie). Vlozka do toho vepnout nejde a podle me jsou vlozky davno prekonana vec z mnoha duvodu.
Odpovědět