Takticke brýle

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Takticke brýle

Příspěvek od cipis »

Troufám si tvrdit, že naprosto stejně. Ony totiž ty brýle za 80 Kč a za x stovek až tisíc korun mají stejnou normu, resp. splňují úplně stejné požadavky dané tou normou na ochranu před letícími částicemi.
A samozřejmě i ty pracovní brýle tu normu splňují několikanásobně, protože podle těch údajů to vzduchovku (16J) nemusí vydržet a přesto drží. Nicméně na toto samozřejmě nelze spoléhat.

Je to norma EN 166, jsou tři třídy, F, B a A. 45 m/s, 120m/s a 190m/s. Test se provádí s ocelovou kuličkou o průměru 6mm a hmotnosti 0,86g. Tedy energie 0,86J, 6,192J a 15,523J.

F bývají obyč. ochranné brýle, B uzavřené a A jsou už obličejové štíty. Výrobci se samozřejmě jistí, takže proto to vydrží výše uvedené zásahy, ale v souladu s garantovanou odolností to není, takže se to nedá brát za bernou minci.

LuVa píše:Zkusis prosim, jak dopadnou ty obycejne pracovni?
Uživatelský avatar
snoopee
Příspěvky: 62
Registrován: 16.03.2013 18:18
Pohlaví: muž

Re: Takticke brýle

Příspěvek od snoopee »

ono to ale myslim nie je o tom čo viac vydrží. Brýle ti ochránia zrak pred letiacimi úlomkami, ale nejaký brutálny zastavovací účinok ani mať nemajú. Verím že okuliare z Hobbymarketu za 3e vydržia plus minus to iste čo OAKLEY M FRAME za 150e. Ale ...
Skús ich nosiť celý deň ? Rosia sa ti ? Už pri prvom nasadení na oči cítiš ten rozdiel do posledného eura. Ten kto na to má a nechýba mu 150e, skúste kvalitu. Kto na to nemá (nie v zlom), pokojne sa vyberte do Hornbachu. Mám OAKLEY M Frame, používam ich na strelbu a beh v prírode a som max spokojny. :twisted:
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Takticke brýle

Příspěvek od jameson363 »

Mit na sobe ochranny brejle z pracovnich pomucek za 80kc nebo Oakley M Frame za 3000kc je jako koukat na televizi z 80. let vs. na nejakou soucasnou. Ten rozdil je proste znat a to ze hodne. Jak v cistote obrazu, tak v komfortu noseni. M Frame fakt clovek necejti ani na dotyk, ani na pohled, sam jsem nekolikrat zapomnel, ze je mam na sobe. Jeste kdyz vemu v uvahu verzi 3.0, kde jsou nozicky jeste vic lo-pro, tak uz vubec. Ne kazdej na to ma, o tom zadna a samozrejme ne kazdej to vyuzije, ale krome znacky se opravdu plati za kvalitu. Dobrej mezistupen jsou ESS Crossbow, oproti ESS ICE 2.4 maj lepsi obraz.
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Takticke brýle

Příspěvek od cipis »

Až tak? Co v těch brýlích děláš?
Já, abych se přiznal, tak akorát airsoftím ... Takže o pády, zašpinění atd. není nouze. Ale přijde mi, že těch 2920 Kč rozdílu vůbec nepomůže k lepším výsledkům :D
Uživatelský avatar
snoopee
Příspěvky: 62
Registrován: 16.03.2013 18:18
Pohlaví: muž

Re: Takticke brýle

Příspěvek od snoopee »

len príklad ... orientačný beh v prírode, len výklus, zachytil som sa o vetvičku a brýle nešťastne padajú k zemi. Zastaviť nohu už nestíham a plnou silou na brýle, počujem nepríjemné chrupnutie. Zbieram ich po častiach, skladam, utrem, bežím ďalej. Doma sa chystám rátať škody a ono neni čo. Ako nové. :shock:
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Takticke brýle

Příspěvek od cipis »

To by mi ty brýle musely spadnout 37,5x, aby se to srovnalo :D
Na ten běh mi to zrovna nepřijde jako ideální příklad, proč mít drahé brýle.
Spíš by se to hodilo např. na ten můj airsoft, jenže opět - radši koupím nové brýle za 80Kč a ty staré nechám doma na flexku/svařování/bourání na dosloužení, než se "bát" o ty za tři tisíce. Z hlediska ochrany je to naprosto to stejné. A vzhledem k tomu, že mám normálně dioptrické a hraji bez nich, tak stejně vidím prd tak jako tak :D
Jediný argument, co zatím beru, tak asi ta lehkost a pohodlnost, jenže měl někdo ty drahé na hlavě 20 hodin? Je krásné, že člověk zapomene, že je má na nose, ale to já právě potřebuji nezapomenout, abych věděl, že mám ty oči furt chráněné :)
A taky je blbé to, že mi to nikdo na ten den nepůjčí, protože je tam riziko poškození, ať už o šutry, větve či techniku. Ono stačí párkrát v blbé poloze zalícit a je tam škrábanec od zbraně ...
Uživatelský avatar
snoopee
Příspěvky: 62
Registrován: 16.03.2013 18:18
Pohlaví: muž

Re: Takticke brýle

Příspěvek od snoopee »

netvrdím že ich potrebuješ :) . Len opisujem svoju skúsenosť s nimi. Používam ich pri strelbe, to bol aj dôvod kúpi. A ked som si skúsil ako sedia, používam ich na všetko. Od OAKLEY mám aj slnečné brýle na šport, deriem ich už šiestu sezónu a stále ako nové. Ale hovorím, je to hlavne o tom pocite. Ja napríklad nepochopím ako niekto môže vyhodiť za nové auto €15ths. To mi proste hlava neberie. Mám auto za €3ths, keď ho rozbijem tak ho vymením. V aute trávim minimum času, nepovažujem za potrebné doň vraziť väčšinu aktív. Brýle a mobil nosím denne, preto chcem kvalitu. Tak ako ja s autom, ty s brýlami. Sme rôzni. Našťastie :twisted:
RAD
Příspěvky: 214
Registrován: 27.11.2013 10:39

Re: Takticke brýle

Příspěvek od RAD »

cipis píše:..., jenže měl někdo ty drahé na hlavě 20 hodin? ...
Nevím jestli 20 hodin ale prakticky celý den až na úplnou noc (bych si rozbil hubu) sem měl na očích Ess ice crossbow kvůli bezpočtu lidí se zrcadlovkami kteří dokumentovaly naprosto každý nesmysl na mé poslední akci u "konkurenčního" webu a upřímně mohu říci,přesto že jsou pohodlné se na ně zapomenout nedá - hlavně když se začne smrákat což je ale způsobeno poměrně vysokou clonou.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Takticke brýle

Příspěvek od jameson363 »

RAD píše:
cipis píše:..., jenže měl někdo ty drahé na hlavě 20 hodin? ...
Nevím jestli 20 hodin ale prakticky celý den až na úplnou noc (bych si rozbil hubu) sem měl na očích Ess ice crossbow kvůli bezpočtu lidí se zrcadlovkami kteří dokumentovaly naprosto každý nesmysl na mé poslední akci u "konkurenčního" webu a upřímně mohu říci,přesto že jsou pohodlné se na ně zapomenout nedá - hlavně když se začne smrákat což je ale způsobeno poměrně vysokou clonou.
Treba standartni skla do Oakley M Frame nemusis sundavat kvuli kazdymu mracku, na jednu stranu tlumi slunce, na druhou stranu nejsou zase az tolik tmavy. Nebo delaj ruzny odstiny, nejlepsi je pry amber, ale osobni zkusenost nemam.

cipis píše:jenže měl někdo ty drahé na hlavě 20 hodin? Je krásné, že člověk zapomene, že je má na nose, ale to já právě potřebuji nezapomenout, abych věděl, že mám ty oči furt chráněné :)
Pokud jezdis jen na jednodeni akce, tak asi i zbytek vystroje tomu odpovida, treba i cenovkou, ale kdyz jsou akce nonstop od ctvrka od vecera do nedela do obeda, tak se to muze sakra hodit. Bohuzel ja osobne taky vidim ho*no, M Frame mam jen jako slunecni bryle, na ersport nosim ty obyc za 80kc a pod to decentni dioptricky a cokoliv pres to je po par hodinach dost peklo. Kdyz clovek obcas taha helmu, headset, treba noktak, tak se proste co nejpohodlnejsi bryle opravdu hodej, jinak te boli hlava a tvoje soustredenost je rychle do pryc.
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Takticke brýle

Příspěvek od cipis »

Tak na letošním Protectoru jsme byli už od středy, takže jsem je měl na nose vyjma vevnitř stanu neustále. A tak nějak jsem si na to zvykl. Je fakt, že jsem pod nimi neměl dioptrické a neměl jsem tentokrát neustále gopro kameru na hlavě. Něco kolem uší navíc asi bude to podstatné ...
Uživatelský avatar
snoopee
Příspěvky: 62
Registrován: 16.03.2013 18:18
Pohlaví: muž

Re: Takticke brýle

Příspěvek od snoopee »

Mať drahe bryle nie je vždy k užitku. Obyčajné OAKLEY halfy som si vzal na dovolenku. Priatelka si viezla svoje nové Polaroidy. Raz na pláži tie svoje nevedela nájsť a kým som bol vo vode dala si na čítanie moje. A dostal som sa k nim až doma. Hovorila že obraz je výborný, necíti ich (a to má hlavu o dve čísla menšiu ako ja). Vyzerala v nich ako maďar, no na pláži sme boli sami tak jej to bolo jedno. Boli chvíle kedy na sebe nemala okrem tých okuliarov nič 8-)
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Takticke brýle

Příspěvek od sigmark »

on rozdíl mezi levnými a drahými je taky v distorzi obrazu zakřivením plastu. když si vezmeš obyč pracovní a pak je porovnáš s dražším kouskem, tak je ten rozdíl hodně zřetelný. vzhledem k tomu že trpím na migrény si levný sluneční brýle z hlavy musím do hodiny servat. swiss eye ( což není špička, ale řekněme lehký podprůměr/průměr) snesu na hlavě klidně 12 hodin
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Takticke brýle

Příspěvek od the.marek »

Pokud jsem dobre pochopil tvuj prispevek, ze tva zena odlozila sve drahe bryle a vzala za vdek tvymi "levnymi a obycejnymi" Oakley Half, tak opravdu nevim v jakem zijes svete, nebo realite, kdyz slunecni bryle za 3,5 litru pro tebe jsou "levne a obycejne" trznicovky...
Uživatelský avatar
snoopee
Příspěvky: 62
Registrován: 16.03.2013 18:18
Pohlaví: muž

Re: Takticke brýle

Příspěvek od snoopee »

the mark: oakley halfy som kúpil v štátoch asi pred 5 rokmi, fakt si nespomínam kolko som za nedal, navyše kurzy sa pomenili, ale viem že ma to nijak nebolelo. Pri letisku v Chicagu likvidovali obchod, náhodou som tam vliezol a tieto mi padli. Sú staré, preto ich beriem ako že už nadsluhujú, no na brýlach neni jediný šrám. Ale odbočme od ceny zas k téme.
Kvalitné brýle je dobrá investícia. :geek:
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Takticke brýle

Příspěvek od proforma »

Ahojte, mohli byste mi pls podle vasich praktickych zkusenosti doporucit nejake strelecke bryle? Ruzne recenze jsem si precetla, jde mi hlavne o ty osobni zkusenosti. Potrebuji dioptricke, takze nejspis s dioptrickou vlozkou - tim se vyber radikalne snizuje... rada bych i vymenne barevne zorniky, ale to neni nezbytne nutne. Cenu tak do 2 tis. (+-). Zatim na strelnici chodim s normalnimi, ale chci se pustit do LOS(ik)u. Diky :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Takticke brýle

Příspěvek od kregan »

Taky chodím s normálními dioptrickými. Když je to někde vyloženě vyžadováno, dám si přes ně ještě ochranné pracovní za 50Kč.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Takticke brýle

Příspěvek od Fabulous »

Dioptrické s plastovou čočkou. Nebo třeba ESS Ice s dio vložkou. Nejsou to nejlepší brýle na světě, ale svou práci odvedou ;)
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Takticke brýle

Příspěvek od proforma »

Diky obema :-) Do oci chci investovat - jednak mam jenom 2 :-), jednak kdybych si rozbila svoje normalni brejle, bylo by to hooodne drahy...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Takticke brýle

Příspěvek od Alstratt »

Dobre zkusenosti slychavam na bryle Revision SawFly pry jdou do nich dat i dioptricke sklicka jen ta cena je vyssi a nedaji se jentak lehce zlomit jako jine. Jinak postaci i nejake ty levnejsi jak uz tu byly zminene od ESS jinak fajn bryle dela i Oakley.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
achopsalista
Příspěvky: 300
Registrován: 10.05.2013 14:19
Pohlaví: muž

Re: Takticke brýle

Příspěvek od achopsalista »

cipis píše: Je to norma EN 166, jsou tři třídy, F, B a A. 45 m/s, 120m/s a 190m/s. Test se provádí s ocelovou kuličkou o průměru 6mm a hmotnosti 0,86g. Tedy energie 0,86J, 6,192J a 15,523J.

F bývají obyč. ochranné brýle, B uzavřené a A jsou už obličejové štíty. Výrobci se samozřejmě jistí, takže proto to vydrží výše uvedené zásahy, ale v souladu s garantovanou odolností to není, takže se to nedá brát za bernou minci.

LuVa píše:Zkusis prosim, jak dopadnou ty obycejne pracovni?
len doplním cipisa: tie štíty sú večšinou v triede F a B, čiže aj tu treba pozorne vyberať a nespolahnuť sa iba na na to že je spomenutá norma /EN 166/ bez ďalšieho upresnenia.
onehda som pozeral v kráme nejaký lacnejší štít do dielne a okrem normy som tam triedu /E,B,A/ nebol schopný dohladať...
Odpovědět