Takticke brýle

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Takticke brýle

Příspěvek od Centurion »

Potřeboval bych poradit odledně taktických brýlí. Mám určitý druh světloplachosti. Na světle mě palí oči. Mám to už od narození. Oční mi doporučil klasické brýle s UV filtrem a žlutými skly a pomohlo mi to. Chodím každý den do přirody a občas se mi prostě stane že mi švihne do obličeje větev a brýle mi poškodí. Potřeboval bych proto nějaké taktické brýle na gumu s UV filtrem, žlutými skly a odolné proti poškrábání pokud možno co nejlevnější. Máte nějaké rady?
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Takticke brýle

Příspěvek od Reccol »

ESS Ice, proverena kvalita, gumicku to ma v baleni, zluty zorniky taky (mimo jiny) a daj se sehnat za par stovek, do litra urcite.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Takticke brýle

Příspěvek od Fabulous »

Potrebuju neco s dioptrickymi vlozkami. Mate tip?
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Takticke brýle

Příspěvek od Reccol »

Viz moje predchozi odpoved :) Dela se k nim i zornik, do kteryho si nechas udelat diptricky skla.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Takticke brýle

Příspěvek od MRAK »

mám je a před operací očí jsem používal i ten dioptrickej zorník
a fungovalo to velmi dobře

navíc jsou do určité míry balisicky odolné (testováno údajně brokovnicí) takže nábojnice, možná i odražené kulky ba to mělo pobrat - o větvičkách nemluvě ...
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Takticke brýle

Příspěvek od goral »

No ty ICE jsou takova levna volba... dlouhodobejsi noseni zorniku je udajne dost na nic (tento problem nemam).
Cena proste odpovida kvalite.
Zavisi kolik do toho chces dat - zajimavy jsou uricte oakley, wileyx.. ted nedavno jsem mel v ruce nejaky svycarsky - delaji sponzora strleckymu tymu CZ - jsou fotochromaticky a moc pekny (a pekne drahy) - nasel bych ti pripadne vyrobce...

pro majetnejsi , co chcou dioptricky strelecky bryle - oakley vam udela zakazkovy primo dioptricky ochrany zorniky - staci predpis od ocniho (v anglictine/latine) a poslat to do USA... cena je ovsem mene prizniva
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Takticke brýle

Příspěvek od Centurion »

narazil jsem na tyhle http://army-shop.cz/produkty/ochranne-p ... /3700.html ale vim ze Mil-Tec vyrabi hodne veci v cine takze jim moc neverim
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Takticke brýle

Příspěvek od Fabulous »

Mil-tec je fakt treti (ctvrta) liga. Ochranu zraku bych jim nesveril.
Uživatelský avatar
Darth
Příspěvky: 130
Registrován: 16.12.2011 16:53
Bydliště: Sídliště

Re: Takticke brýle

Příspěvek od Darth »

Mám zatím vyzkoušený jen ESS Ice,ale zatím snima za ta léta nemám problém.
Jezdím snima i v autě.Nezkreslují,nejsou tak tmavé,zboku neprosvicují.
UV filtr jsem si nechával zkontrolovat v optice a OK.
"Packy" jdou poohýbat jak je potřeba a ani po celodenním nošení mě netlačí za ušima.Pokud moc nepřitáhnu gumičku :mrgreen:
flesh
Příspěvky: 22
Registrován: 03.10.2012 19:29

Re: Takticke brýle

Příspěvek od flesh »

Hodně dobrou volbou se zdají být i WilleyX (různé řady, já osobně mám SG-1). Tady v republice jsou ale o hodně dražší, než v US. Mají výměnné jak "pacičky" (dají se vyměnit za gumičku), tak skla a tam je opravdu veliký výběr a výhoda v tom, že může být i každé jiné. Varuji ale před právě zmíněným nošením na gumičce. Sice to vypadá dobře, ale je to strašně nepraktické. Nejenom, že se rosí potem, ale někdy, když je trochu víc utáhnete, dokonce udělají něco, co se mi zdá jako podtlak (i když to není možné, mají dirky na větrání) a doslova v nich valím bulvy. Mají ale celkem dobrou ochranu, na netu je i děkovný dopis člověka, kterému zachránily život při nějakém výbuchu IED.
http://www.opticsplanet.com/wileyx-sunglasses-sg-1.html
Musím lae dodat, že právě kvůli nefunkčnímu odvětrávání (sice dostanete nějaký speciální hadřík, aby se brýle nepotily, ten ale moc nefunguje) při nošení na gumičce bych si je ale osobně už nekoupil.
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Takticke brýle

Příspěvek od felix5 »

mám tyhle a můžu vřele doporučit : http://eshop.jsa.cz/launch.php?s=product&IDproduct=1387
pokud bych vybíral brejle tak jedině a pouze s nemlžícíma se sklama . v praxi to je důležitější než balistická ochrana protože zamlžený brejle si sundáš a to je ochrana na úrovni nula.

k těmhle konkrétně ...ty s úzkejma nožičkama moc nedržej ale sluchátka je přidržej .pokud používáš jen špunty je k nim ještě přiloženoá gumička. ty druhý sou standart jako kterýkoliv jiný civilní brejle. skla můžeš libovolně přehazovat podle toho jestly seš na vnitřní nebo vnější střelnici
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Takticke brýle

Příspěvek od JimmyJazz »

Mam ESS ICE a potvrzuji, ze pomer cena vykon je super. V zakladu k tomu ma clovek tri vymenna 'skla' (zlute, cire a tmave), dle manualu by to melo byt odolne brokovnici z deseti metru (nepisou vsak, jestli buck ci birdshot). Ani po celodennim noseni nidke nic netlacit. Pohoda. Jedine minus je mozna fakt, ze jak jsou velike, tak se horni okraj docela rychle zamasti od oboci/cela. Aspon ja ten problem mam :)
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Takticke brýle

Příspěvek od Maximus »

Osobně používám ESS ICE a k jejich chvále se mohu jenom přidat (mě sedí dobře). Žena nosí trochu menší model ESS ICE Naro a také si rozhodně nestěžuje ;). Když si dá člověk práci, tak na ebay se dají sehnat vč. poštovného o dost levněji než u nás v oficiálním prodeji (jako skoro všechno :evil:).
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Takticke brýle

Příspěvek od jameson363 »

Tak mam stejny nazor jako Goral, ESS ICE je levnejsi trida, dokud to neporovnate nazivo s Oakley M-Frame, tak nepochopite. Ale kdyz se daj sehnat hodne pod 1000kc, ta jako je to rozumnej pomer cena/vykon.

U Oakley neni fakt poznat, ze je mate na obliceji, jsou pohodlny a lehoucky. Zornik je fakt pruhlednej, jako jsem u zadnejch jinej brejli predtim nevidel. Pro takticke pouziti doporucuju model 2.0 - maji low profile nozicky, jenz lepe sedi pod hluchatka, headsety, helmu atd. Bohuzel cena je vyssi, rozumna cena pres neoficialni zdroje rekneme +-2200kc.

Pak jsem mel nedavno v ruce ESS Crossbow a ty jsou rozhodne o poznani lepsi nez ESS ICE - pruhlednejsi skla, podle kamarada, kterej se "poti jako prase" a vetsina brejli se mu mlzila, tak tyhle zatim nic. Nehlede na to, ze k nim davaj v cene nemlzici vodicu od americke firmy McNett, jejiz produkty jsou opravdu vynikajici. Pres neoficialni zdroje se daji sehnat do 1000kc, v tehle levnejsi sade ale nejsou zluta skla.

Dioptricke vlozky. ESS zaclo delat univerzalni dioptricke vlozky, U-Rx, ktery sednou krome do produktu od ESS, i do Oakley M-Frame a tusim i A-Frame.

Trochu jsem se o dioptricka skla nalepovana primo na zorniky Oakley M-Frame zajimaj a ne kazdemu do sedne, nekoho z toho boli hlava.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Takticke brýle

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

mate nekdo zkusenosti s fotochromatickymi brylemi?
Uživatelský avatar
B89
Rozpadlík
Příspěvky: 217
Registrován: 16.01.2011 13:24
Bydliště: UH

Re: Takticke brýle

Příspěvek od B89 »

Fotochromatické jak sem někde četl moc nefungují v autě (čelní sklo odfiltruje UV záření a sklíčka se nezatmaví) tak záleží na co je budeš používat. Já když sem vybíral jestli fotochromatické nebo polarizační tak nakonec sem vzal polarizační, kvůli "minimalizaci odlesku".
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Takticke brýle

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Delaji se i fotochromaticke s polarizacnim filtrem. Spis me zajimaji prakticke zkusenosti s funkcnosti tohoto systemu, rychlst a citlivost zatmaveni/rozjasneni pripadne typ na dobre fungujici bryle
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Takticke brýle

Příspěvek od jameson363 »

Kdyz se nakousnul polarizacni filtr na brylich - ma to dve mensi nevyhody - neda se v nich strilet s holografem otocenym o 90 stupnu, stejne tak s tim maji problemy nektere(nebo vsechny?) displaje otocene o 90 stupnu. Takhle jsem si myslel, ze mi zlobi kontakt na displeji u telefonu, kdyz jsem chtel fotit na sirku, pak mi doslo, ze moje Oakley Minute maji polarizovana skla a ze tohle proste nejde dohromady :D
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Takticke brýle

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Potvrzuju, dela mi to na vsech polarizacnich. Kdyz mam v aute na tablet gps a mam polarizacni bryle, tak je musim nadzvedavt, abych na displej videl
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1472
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Takticke brýle

Příspěvek od DanBlack »

Asi nejlepší poměr cena/užitek mají tyhle brýle od 3M...
http://www.pracovni-eshop.cz/katalog/oc ... /_var=5757
...v praxi otestovaná varianta s čirým sklem a bratříček si nemůže vynachválit šedé sklo (do auta, jako sluneční brýle, airsoft,...)
Odpovědět