Takticke brýle

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Takticke brýle

Příspěvek od Serža »

přes microusb nabiješ CO? baterku....která se vybíjí, má omezenou životnost a taky (pokud má mít nějakou slušnou kapacitu) nezanedbatelnou hmotnost, kterou budeš nosit na nose
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1151
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Takticke brýle

Příspěvek od Alstratt »

Ale nevymenujes ji coz u me vitezi, byt to na nejakou malou baterku vymenovaci tak by to bylo asi horsi menit ji. A co mi takove sklo zabere nekde? Vubec nic. Ale je to vsechno otazka penez kolik kdo ma. Zda si to muze dovolit a pripadne kolik toho tak pak neresi nejake kraviny takove. Dit jsou na to i ruzne skla tak si jednoduse koupim na to jine. Navic je na vyber zapinani manualni a automaticke takze vydrz si lze tez nastavit. Ale nehodlam tu resit jedny blby bryle. Netvrdim ze kazdy ale jsou lide co nadavaji na elektriku pritom maji este slozitejsi veci ... Clovek nekde rekne/napise elektrika a uz hend vyleti jak certici z elektrikya zacnou povidat/psat vsude uplne nesmysly co nejsou ani pravdive ale jen ze to nekde slysely a cetly tak to opakujou. Tim nic proti tobe, tim ukazuji na celkove mysleni velke casti lidi ze prvni pisou/mluvi nez premysli. Kazdy si najde to sve, lepsi neexistuje nikdy nic. Vse ma sve pro a proti a me to celkem vyhovuje. Na nejake hloupe keci nedavam, ono totiz v dnesni dobe ma kde kdo plnou pusu nesmyslu tim ale neukazuji hned na tebe. Mam je uz vyzkousene tak vim ale nevlastnim je. Jiz vyse zmineno nevyhovuji mi tvarem tento typ klasickych bryly do akce. Na normalni noseni mam Oakley. Konec nebudu tu resit hloupe bryle, neni muj problem to ze nekdo pokazde neco nechape co na co je atd a kdo neco kam postne. Navic nekolik let stare hlouposti o kratke zivotnosti ruznych baterek a kde ceho. Nedavam na takove hlouposti realita ukazuje neoc jineho a baterie jsou ruzne. Jsou to casto jen hloupe teorie sektavam se s tim obcas u nekterych paranoidnich a nekdy nemyslicich lidi. Realita ukazuje neco jineho o ale nemluvim o techto brylych ale teba o autech a kde cem jinem. Benzin ti taky dojde a nema nekonecnou trvanlivost, svicky v motoru odejdou a spousty dalsiho a co jako ... A proc zrovna na nose? navic vyssi kapacita hned nemusi znamenat vyssi hmotnost. Argument za vsechny prachy. :roll: Hlouposti, lzi a kde co ze jedna pani povidala tu resit nechci. Krasny den. :beer
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Takticke brýle

Příspěvek od Hohepa »

No v principu to je zřejmě funkce a princip samozatmavovacích svářečských kuklí . :angel

Praktické zkušenosti kluků ze zámečny jsou, že baterie typicky přežije průměrného zaměstnance,
spolehlivost a odolnost neuvěřitelná ( když vidím jak s tím někteří gastrbajti z východu zacházejí).

Užitečnost použití pro velmi speciální jednotky proti oslnění ze záblesků ,
obzvlášť když ty různé flash_bum sami používají,
je snad všem jasná a netřeba o ní polemizovat.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Takticke brýle

Příspěvek od Bill Masen »

Něco takovýho mám v autě na zrcátkách. Je to vlastně displej, ne?
Hohepo myslíš, že to proti těm flash_bum funguje? to by ta elektronika musela bejt fakt rychlá, rychlejší než světlo.
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Takticke brýle

Příspěvek od golem »

Když to stíhá při začátku svařování, tak by to podle mého názoru mohlo stačit i tady.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1151
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Takticke brýle

Příspěvek od Alstratt »

Svarovaci kukla dejme tomu muze utlumit ten flash bang ale ne asi ty bryle. Nezkousim takove veci, svuj zrak si chci dost chranit tak to zkouset ani na sobe nechci to riskovat. Zalezi od dopadu kam to dopadne, jak jste na to navykly na tak prudke svetlo, jake je svetlo v mistnosti a podle toho se prizpusobi oci apod. Kdyz jste v tmave mistnosti kde je dost tmavo a dopadne flash bang tak jste oslepeni na delsi dobu nez nekde kde je dost svetla kde ty oci jsou na to lepe prizpusobeny. Flash Bang se pouziva v momente kdy to protivnik neocekava, navic musis mit ochranu sluchu dela to i slusny randal. Staci oslepit protivnika i jen na 5 vterin i kdyz vas to oslepi treba i na dele a jste v nevyhode, uz lezite na zemi spoutany. Takze este ten flash bang ocekavat. Samozatmavovaci kukla co vim je o rychlejsi nez nejake pomale samozatmavovani bryle a to i tyto pokud se nepletu. Ty bryle vam pomohou treba proti posviceni baterky do obliceje nebo kdyz lezete ven z tmave budovy kde je tma, ven kde svti slunko primo vam do oci tak se lepe a rychleji orientujete apod. U tech bryly je spis problem ze se vam nezatmavi myslim na tak prudke svetlo a tak rychle jako je flash bang a to i treba kdyz tam date lepsi sklo s vetsim zatmavenim. Ale nevim vyzkousene je nemam proti flash bangu jak to pomuze. U svareci kukly si ale muzete nastavit preci i jak rychle ma odeznit zatmaveni a na jak silne svetlo reagovat. Ale pokud se nepletu pokud ocekavate flash bang tak zas do te doby pres tu kuklu nevidite tak dobre po mistnosti nebo v tmavsim prostoru. Proto je delaji i pro sportovce co jezdi treba rychle na kole typicky tour de france apod. Kdyz vyjedete na kole rychle ze zatacky a oslni vas slunicko tak jste radi kdyz ty bryle se zatmavi samy nebo kdyz mate plne ruce neceho at uz v akci jako je zbran nebo jako ridic apod. Je to takove male sprijemneni.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1151
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Takticke brýle

Příspěvek od Alstratt »

Ted si to predstavte ze by vam to nekdo hodil do tmave mistnosti kdy to ani necekate tak nestihate ani zavrit/zakryt oci a nic podobneho. Uvidite a uslysite to jinak nez ve videu ktere vas neoslepi, neohlusi, oslepi vas to na chvilinku a zaroven chvili poradne neuslysite taky a to v zavrene mistnosti je este horsi nez venku. A tak se i stane ze vase rovnovaha/koordinace nebude zrovna dobra v ten moment.

https://www.youtube.com/watch?v=0YsC6M4GFoc
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Takticke brýle

Příspěvek od Hohepa »

Bill Masen píše:Něco takovýho mám v autě na zrcátkách. Je to vlastně displej, ne?
Hohepo myslíš, že to proti těm flash_bum funguje? to by ta elektronika musela bejt fakt rychlá, rychlejší než světlo.
lcd_lens.PNG
udávaná rychlost zatmavení je 0,1 vteřiny
The world’s most rapid changing lens (0.1 second transition time
Ty levnější svařovací kukly mají udávaný čas 0,2 vteřiny https://www.lidl-shop.cz/PARKSIDE-Samoz ... gKWWvD_BwE
O kolik % se zatmaví a zda by to stačilo na Flash bum netuším a ani já to nehodlám zkoušet ( ani si je zatím nehodlám pořídit ). Jen jsem nahlas uvažoval, kde by mohlo být jejich využití a kde standartní bezelektronická verze nelze aplikovat. Dnes v jednadvacátém století by neměl být problém lineární ztmavování dle intenzity světla .

U těchto brýlí je především a hlavně inovativní to , že ten LCD filtr jsou schopni vyrobit na obecně zakřivené ploše !
Na rozdíl od těch svářecích placek . Vše okolo je jen PR reklamní omáčka.

Každapádně Alstrattovi patří dík za info . Je dobré vědět, že něco podobného již existuje.

Si rejpnu
To že Serža nemá představivost, kde a jak by se daly ony brýle využít , ještě neznamená, že by se nějak někde využít nedaly :angel
Jak pravil klasik " Nikdy neříkej že něco nejde, protože vždy se najde nějakej blbec co neví, že to nejde a udělá to. "
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Takticke brýle

Příspěvek od Serža »

já na to koukám pohledem člověka, který nosí dost silné dioptrické brýle přes 40 let...celodenně :ugeek:
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Takticke brýle

Příspěvek od Lyster »

Už asi déle jak týden nosím brýle EDGE TACTICAL ®️ a to typ Blade Runner se žlutými skly.
Narazil jsem na ně na youtube v jedné recenzi: https://www.youtube.com/watch?v=cyJtYajVBd4
I když jsem tomu nevěřil, tak musím říct, že to jsou první brýle, které se fakt nezamlžují.

Jelikož mám špatný zrak a hodně se o očí bojím, měl jsem tu čest i ESS ICE NARO i ESS Crossbow, alle ty se mlžily.

Tohle jsou vážně první brýle, které se mi zatím nepodařilo zamlžit.
Schválně jsem šel z venku kde bylo asi cca -3st do pekařství, kde bylo asi tak 28st a vážně nic, což u klasických dioptr. brýlý co jsem měl bylo sci-fi.
Samozřejmě netuším, jak dlouho tam ta vrstva která toto zajištuje vydrží, ale je to vážně super.

Žlutá skla jsem bral kvůli tomu, že jsem chtěl něco univerzálního jak do špatného počasí (zataženo - mlha) ale i na slunečné dny. Samozřejmě je plno různých zorníků, od čirých, přes tmavé až po polarizované. jen UPOZORŇUJI, ŽE VERZE POLARIZOVANÝMI SKLY NEMAJÍ FUNKCI VAPOR SHIELD (Tu ochranu proti zamlžování!!!) Takže na to vážně pozor.

Ale jinak za mě zatím PECKA!!!

Jediné co, tak možná trochu svírají, ale přeci jen jsou střelecké a ne obyčejné sluneční, tak je to asi potřeba, aby dobře drželi na hlavě. Ale jinak, mohu určitě doporučit na vyzkoušení.
Přílohy
Vapor Shield.jpg
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Takticke brýle

Příspěvek od Serža »

protimlžnou vrstvu si můžeš +/- udělat sám = omatláš skla slabou vrstvou mýdla/jaru a necháš uschnout
není to 100% jako nějaké profi ochrany a nevydrží to věčně, ale mě to funguje
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Takticke brýle

Příspěvek od Fabulous »

Starý potápěčský trik - v nouzi rozetřít plivanec.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Takticke brýle

Příspěvek od hrd »

Nevíte, jestli se dělají brýle s ochranou proti laseru i v jiné barvě než červené? Ideálně číré - ale to asi z principu nejde?
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Takticke brýle

Příspěvek od Germanik1 »

Ochranné brýle proti laseru jsou vždy jen na konkrétní frekvence vlnění. Neexistují univerzální. Barva přísluší k jednomu rozsahu
Udělám co musím
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Takticke brýle

Příspěvek od Germanik1 »

Vyh. č. 432/2003 Sb. Min. Zdrav.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Takticke brýle

Příspěvek od bacil »

Dělají se červené, modré, zelené, žluté, bílé čiré asi nic nefiltrují, maximálně jen to co není vidět. Mám dvoje různě zabarvené zelené a liší se v tom, že jedny modrý laser vidí dobře a neoslňuje ale prd vidím i na obrazovku a druhé zcela světlé kde úplně dobře vidím a člověk by to do nich neřekl, ale ten laser je úplně slaboulilnký ale přitom modrá barva třeba oblečení je dobře vidět. Mají různě zadržované barvy, takže některé věci změní barvu úplně. Je vidět, že některou červenou to nebere a jinou zas ano. Takže bude asi potřeba se řídit co uvádí výrobce ve vlnových délkách, nebo je zkusit prosvítit na zeď pokud už je máš doma.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Takticke brýle

Příspěvek od Germanik1 »

Pokud potkáš laser 3 nebo 4 třídy, pomohou jen originál ochranné brýle pro práci s laserem v dané frekvenci. Každá barva laseru, tedy frekvence, poškozuje jinou část oka. Něco sítnici, něco rohovku atd. Mrknutí vyvolané světlem trvá oku 0,25 s, k poškození oka stačí 0,1 s. Celkem problém se na tohle připravit.
Udělám co musím
Odpovědět