Takticke brýle

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Uživatelský avatar
MarkusX
Příspěvky: 212
Registrován: 19.03.2016 15:09

Re: Takticke brýle

Příspěvek od MarkusX »

Vybírám brýle na střelnici s balistickou ochranou, dáte tip? Ve výběru mám zatím ESS Ice a co říkáte třeba na tohle?
http://www.eurolamp.cz/blade-runner-bal ... clear-cire
Zastřel bobra, zachráníš strom.
JOBU
Příspěvky: 1818
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Takticke brýle

Příspěvek od JOBU »

Ess môžem len odporučiť.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Takticke brýle

Příspěvek od Bill Masen »

Alstratt píše:Dobre zkusenosti slychavam na bryle Revision SawFly...
Tyhle brejle mám, a jsou parádní. Splňujou základní požadavky (moje) a to že dostatečně větraj a nemlžej se a mají plochý a měkký nožičky, takže netlačí pod sluchátky. Jenom jejich vojenský vzhled je distancuje od normálního nošení, protože na ulici bych v nich vypadal jak kretén.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Takticke brýle

Příspěvek od proforma »

Tak ja se muzu pochlubit prvnimi zkusenostmi s ESS ICE Naro:

- i tyhle nejmensi jsou mi trochu velke, neprilehaji tesne k obliceji, ale v detske velikosti se pry nedelaji :-) O to lepe vetraji.
- vcera jsem s nimi mj. sekala travu. Travu jsem mela i zevnitr na zornicich, i zevnitr na dioptrech. Jeste ze jsou nabojnice vetsi nez trava...
- dioptricka vlozka je na nosniku trochu dale nez obvykle bryle, takze vsechno je jeste mensi nez normalne :-) a pocit vzdalenosti je jiny nez normalne. Pujde o zvyk. Ale mit je na nose cely den bych asi nechtela.

Jsou to moje prvni, tak nemam moc s cim srovnavat. trochu zklamani, ale neni to zase tak strasny. Hlavne jestli to opravdu ochrani oci, to je hlavni, ostatni je podruzne.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Takticke brýle

Příspěvek od Serža »

já jsem s nimi teď absolvoval dovolenou autem a v pohodě, i odhad vzdáleností při offroadění a tak...
na střelnici jsou taky v pohodě na taktické hrátky, ke sniperce si ale beru normální brejle
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
JOBU
Příspěvky: 1818
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Takticke brýle

Příspěvek od JOBU »

ESS sme testovali na priamy zásah vzduchovkou 5,5mm na 5m.Strela sice urobila jamku ale neprešla,odrazila sa,plastové sklo prasklo,ale na inom mieste.Takže odrazenej nábojnice by som sa nebál vôbec,odrazená guľka samozrejme narobiť zlo dokáže,ale cez ten plast rovno do oka asi neprejde.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Takticke brýle

Příspěvek od cipis »

Vzhledem k tomu, že to může splňovat max. "F" u normy EN 166, tak vzduchovka, která má tařka 16J, tak to může poškodit, že ano ...
"F"ko je pod 1J, takže je to opravdu jen na odražené nábojnice, na nic víc, byť tam píší balistická odolnost a kdo ví, co ještě. Podle našich norem pouze pod ten 1J. Proto mají také v popisu, že "by to mělo" vydržet, ne že to vydrží ...
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Takticke brýle

Příspěvek od Alstratt »

To ja mam nove koupene Revision Exoshield a to pouze do akce protoze jak tu uz nekdo psal vyse tak clovek v tom venku vypada jak i*iot. Libi se mi ze prach, pisek a jine necistoty se mi pod to nedostanou a ze to chrani dobre oci ma to i dobry vyhled dobre drzi na hlave a da se to prizpusobit velikosti hlavy ale nevyhoda ze to je na suchy zip ktery se podle me hadam casem znici pokud to bude clovek stale rozepinat ale myslim si ze neni duvod to stale rozepinat. Primontovani optickych skel to ale nema jako jeho braska Sawfly.

https://www.youtube.com/watch?v=Xz2hG0ROpQ8
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Butch
Příspěvky: 770
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Takticke brýle

Příspěvek od Butch »

Tak já jsem si nejdřív koupil Bolle Raid, ale úplně mi to nevyhovovalo, mají dookola takový molitan a mlžily se mi. Takže teď jsou v šuplíku.
Teď už druhou sezonu požívám Oakley Flack Jacket XLJ s fotochromatickými skly a jsou naprosto dokonale. Perfektně mi sedí, nepadají, netlačí, nemám problém v nich vydržet nonstop celý den. Dají se nosit i civilně a na sport obecně. Jediná nevýhoda je, že zatmavování pracuje na pricpipu UV, takže v autě, když mají skla UV ochranu to nefunguje.
Ale jinak nejlepší brýle co jsem měl. :yes
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Takticke brýle

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Mate nekdo zkusenosti s bolle tracker?
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Takticke brýle

Příspěvek od bivoj »

Butch píše:...takže v autě, když mají skla UV ochranu to nefunguje....
Běžné příměsové sklo (tedy takové, ze kterého je 99,9% skleněných věcí kolem nás) pohlcuje UV záření s vlnovou délkou kratší jak cca 380-400 nm (velmi zjednodušeně řečeno) a i ta malá část nad 380 nm (tedy jen část UVA) je výrazně utlumena (či zcela blokována, dle typu skla). Proto se za klasickým sklem nelze opálit - a také proto nevypadají manageři z velkých prosklených kanceláří stejně jako třeba silničáři (co se týče opálení)... ;-)

Psát výraz "sklo s UV ochranou" je tedy nesmysl, neboť běžné sklo nepropouští UV záření už z principu. Pokud bychom chtěli sklo, které bude propouštět UV záření, musí se jednat o speciální - čisté křemenné - sklo, které se ale používá pouze ve speciálních případech (baňky výbojek, laboratorní procesy ap.).
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Takticke brýle

Příspěvek od Hohepa »

Ony ty "skla" s UV ochranou začaly dávat smysl, až když se sluneční brýle začali dělat z plastů normálně UV propouštějící a se zpožděním někomu došlo, že soudruzi udělali chybu a způsobuje to zdravotní problémy .
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Takticke brýle

Příspěvek od des »

Rainier Wolfcastle píše:Mate nekdo zkusenosti s bolle tracker?
ja ich mám.
nemóže íst karta furt...
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Takticke brýle

Příspěvek od jameson363 »

cipis píše:Vzhledem k tomu, že to může splňovat max. "F" u normy EN 166, tak vzduchovka, která má tařka 16J, tak to může poškodit, že ano ...
"F"ko je pod 1J, takže je to opravdu jen na odražené nábojnice, na nic víc, byť tam píší balistická odolnost a kdo ví, co ještě. Podle našich norem pouze pod ten 1J. Proto mají také v popisu, že "by to mělo" vydržet, ne že to vydrží ...

Balisticke bryle maji jine normy, nez jen EN166 a vydrzi to mnohem vic. To, ze nekteri vyrobci/prodejci oznacuji za balisticke bryle i ty, co realne balisticke nejsou a maji jen EN166, to je vec jina.


Jinak ESS jsou fajn, osobne jsem je nemel, ale spousta kamaradu je ma. Z jejich zkusenosti muzu rict, ze kvalitnejsi je starsi model ICE, nez novejsi CrossBow. Za par hodin na strelnici to clovek nepozna, ale kdyz to ma clovek na ocich na airsoftu vikendu v kuse nebo v armade, tak je prej rozdil znat. Odchazej ruzne antireflexni a antimlzici vrstvy myslim.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Takticke brýle

Příspěvek od jameson363 »

proforma píše:Tak ja se muzu pochlubit prvnimi zkusenostmi s ESS ICE Naro:

- i tyhle nejmensi jsou mi trochu velke, neprilehaji tesne k obliceji, ale v detske velikosti se pry nedelaji :-) O to lepe vetraji.
- vcera jsem s nimi mj. sekala travu. Travu jsem mela i zevnitr na zornicich, i zevnitr na dioptrech. Jeste ze jsou nabojnice vetsi nez trava...
- dioptricka vlozka je na nosniku trochu dale nez obvykle bryle, takze vsechno je jeste mensi nez normalne :-) a pocit vzdalenosti je jiny nez normalne. Pujde o zvyk. Ale mit je na nose cely den bych asi nechtela.

Jsou to moje prvni, tak nemam moc s cim srovnavat. trochu zklamani, ale neni to zase tak strasny. Hlavne jestli to opravdu ochrani oci, to je hlavni, ostatni je podruzne.
Taky mi dioptricka vlozka nesedla. Dle vysvetleni optika je to jinym posazenim optickych os. Klasicke bryle jsou rovne, kdezto dioptricke vlozky do oblouku. Optik se to samozrejme snazi zabrousit a usadit co nejvic rovne, ale nikdy to nebude ono.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Takticke brýle

Příspěvek od Alstratt »

Mozna to tu bude nekoho zajimat. Vyvinuly bryle co se samy dokazi prizpusobit svetelnym podminkam (ztmavit/zesvetlit).

http://soldiersystems.net/2019/05/20/ct ... ofic-2019/

http://www.e-tintproducts.com/

https://www.youtube.com/channel/UCRskMi ... CUw/videos
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
JOBU
Příspěvky: 1818
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Takticke brýle

Příspěvek od JOBU »

Objavili teplú vodu? Ženská má takto upravené dioptrické okuliare už páru rokov,a bez snímača svetla a ktovie čo ešte. V slnku pekne stmavnú,v tieni sa tmavá vrstva zo skla pekne stratí... :lol:
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Takticke brýle

Příspěvek od Alstratt »

Ale jak rychle ze a taky co maji splnovat atd. snad nemusim vse jmenovat. Toto jsou balisticke bryle ne modni bryle. Funguji uplne jinak. Ale jasne ze na bezne noseni staci i jine co to dokazou taky ale pokazde narazis na takove ze jsou s nebalistickyma vlastnostma s pomalejsim svetelnym nastupem a dalsi ... 8-) To je tak kdyz nekdo cte jen nadpis a nezjistuje si vice o tom ale jinak v poho. ;) Ja osobne zatim stejne o ne asi nemam moc zajem, az je budou delat v brylych ktere ja preferuji pak mozna jo. Navic nevim proc by to mely objevovat kdyz se v tom vyznaji tak asi o takovych brylych vedi uz delsi dobu, oni jen chtely to vyladit do bojovych podminek atd. tak udelaly bryle jine.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Takticke brýle

Příspěvek od Serža »

další krám na baterky? nebrat...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Takticke brýle

Příspěvek od Alstratt »

Neni to na baterky, je to na micro USB. Vydrzi to dlouho jen pres micro USB nabijes. Je to pro dany typ lidi kde to ma vyuziti, ne pro obycejneho cloveka na bezne noseni venku. Po vybiti z toho mas normalni balisticke bryle a narozdil od jinych to je kvalitnejsi ale kazdy at si najde co mu vyhovuje. Ale netvrdim o necem ze je to kram kdyz to nemam, to potom o danem cloveku neco svedci. Nic to stejne nevazi a nezabira a je to i dost odolne, odolnejsi nez jine balisticke bryle si troufnu rici. Zadny tvrdy lamaci plast. Ohebne sklo lze jednoduse zmenit i konstrukce je ohebna takze blbuvzdorna. Kdyz by se to nekomu nejak porarilo ponicit coz normalne asi tezko tak si tu cast koupi novou treba prostrelene, nebo necim znicene sklicko. Ja si je treba dokazu dobre oduvodnit do mych akci kde vyhravaji nad jinyma. Jen mi ale nevyhovuje tvar bryly davam prednost jinym uplne nez bezne lidi, proto do akce jo ale na normal noseni ne. Jinak to neni ani zas takova novinka, asi od roku 2017 shruba to je. Dnes si vojaci apod stejne do akce nosi power banku, je to na delsi akce potreba na nektere pristroje. Takze nabiti bryly je otazka chvile pokud chce zatmavovaci funkci. Takze v podstate nenosi nic navic, ma to v jednom. Me treba nebavi mit vic bryly a este si je menit.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Odpovědět