Jak poznat kvalitní triko:

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak poznat kvalitní triko:

Příspěvek od proforma »

Ja jsem si pred cca 10 lety koupila tricko od jedne sportovni firmy (zakladatel Adolf Dassler - abych nedelala uplnou reklamu :-)) Stalo tehdy pres 800 Kc ve sleve, pro mne tehdy desna palka za 1 bavlneny (100% bavlna) triko. Ale za tech 10 let se vubec nezmenilo! Prany uz bylo alespon 300x (nosim ho fakt hodne), barva drzi a vubec zadne chundelateni a pucky. Siti je taky porad rovny, rozmery stejny (jenom ja nejak rostu :-)) Proste to byl vybornej kauf. Ale na kramu bych tuhle vyjimecnou kvalitu asi nepoznala, koupila jsem si ho proto, ze se mi libilo. Skoda, nejaky zaruceny navod bych potrebovala, takovyhle kvalitni veci miluju. Ale mam pocit, ze v posledni dobe proste nejsou.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Jak poznat kvalitní triko:

Příspěvek od kregan »

Ve stejný cenový relaci mi daleko dýl vydržej funkční trika než bavlněný. Na kvalitní bavlněný triko do 400Kč sem eště nenarazil.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Jak poznat kvalitní triko:

Příspěvek od Baca »

Mam zopar triciek z Kanady s potlacou loga najznamejsej firmy vyrabajucej americku motocyklovu legendu. Nosim ich pravidelne od roku 1999, ked som ich dostal. Az v tychto tyzdnoch sa zacinaju prejavovat znamky opotrebenia a prepalene dierky od fajcenia. ZIADEN steh sa za ten cas nerozisiel, potlac loga sice praska, ale neodlupuje sa, farba je uz vysisovana, ale cierna je to vzdy ........ Vtedy sa v kanade predavali cca za 25cad :-) Kus
Prežiť !!!
luxus-stříká-cz
Příspěvky: 1
Registrován: 19.12.2016 12:36

Re: Jak poznat kvalitní triko:

Příspěvek od luxus-stříká-cz »

Ke gramáži jsme vydali článek na https://luxusspam.blb, kde se snažíme objasnit, jak je to vlastně s gramáží materiálu triček. Odkaz na článek: http://www.luxusspam.blb bla bla :-)

Ban za poruseni zakladnich pravidel.Maximus
Giuseppe
Příspěvky: 11
Registrován: 01.07.2016 18:16
Pohlaví: muž

Re: Jak poznat kvalitní triko:

Příspěvek od Giuseppe »

Hmm, tak to by mě zajímalo jak si v tomto stojí originální ruské armádní "telnyashka". Třeba na eBay se cenově liší ty nabízené Rusy, Ukrajinci a Bělorusy od zbytku. Spíše by mě zajímala jejich kvalita.
PetrNovak72
Příspěvky: 156
Registrován: 05.04.2015 14:05

Re: Jak poznat kvalitní triko:

Příspěvek od PetrNovak72 »

před 10 lety sem dostal obyč triko bushman (gramáž větší než běžná)... 10 let nošení hodně ve volném čase.. teprve ted to prošoupalo kolem límce..

koupil sem podobné od nich před 2 lety a je na vyhození:-)
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak poznat kvalitní triko:

Příspěvek od bivoj »

Už jsem tady někde psal, že to, co se dalo koupit v Bushmenu před mnoha lety nemá s jejich současnou produkcí absolutně nic společného! Mám ještě pár originálních věcí od Bushmenu, z dob, kdy se tam daly koupit sice drahé, ale festovní věci. Co jsem si od nich koupil "nedávno", nepřežilo životností ty věci, které byly o mnoho let starší. Z Bushmana se stala "stylovka", šijící v Číně a z mizerných materiálů. Já osobně jsem s Bushmenem skončil.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Jak poznat kvalitní triko:

Příspěvek od zedik »

jelikož jsem tady zatím nezahlédl tak co trička Conflict ? česká firma šíjící sice v číně ale hlídají si kvalitu,střihově dobrý,motivy pěkný,cena slušná.máte někdo? zkušenost ?
http://www.conflictshop.cz/
snad to nebude bráno jako reklama
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak poznat kvalitní triko:

Příspěvek od Serža »

no, nejkvalitnější triko mi přivezl tatík někdy v 80.letech z Ekvádoru...bylo to takový turistický tričko z Galapág, Teda, přivezl dvě, pro mě a pro mladšího bráchu. Já to svoje tahal skoro furt...když jsem mu odrostl, dostal ho brácha a pokračoval...a když i on odrostl, obě trička dostali bratranci a teprve ti je udolali :-) ale trochu se obávám, že taková kvalita už se dneska nenajde :-(
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
paja
Příspěvky: 191
Registrován: 30.03.2014 19:27
Pohlaví: muž

Re: Jak poznat kvalitní triko:

Příspěvek od paja »

Merino od icebreakeru nejvyžší gramáž, po 10 letech odchází límec a lokty, nošeno zkoro celou zimu, koupil sem si ho znovu, jen stálo jednou tolik co předtím.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Jak poznat kvalitní triko:

Příspěvek od jameson363 »

zedik píše:jelikož jsem tady zatím nezahlédl tak co trička Conflict ? česká firma šíjící sice v číně ale hlídají si kvalitu,střihově dobrý,motivy pěkný,cena slušná.máte někdo? zkušenost ?
http://www.conflictshop.cz/
snad to nebude bráno jako reklama

Mam a celkem spokojenost. Gramaz vypada dobre. Mam je nejak od konce leta, takze zatim jeste cas na dlouhodobejsi hodnoceni kvality. Jen je potisk trochu velkej, pokud clovek obcasne nosi tricko i zastrcene v kalhotech, tak pak neni videt celej.

Co u nich fakt ocenuju, je vyber barev. Koupil jsem si modry a rovnou dve. Vetsina tuctovejch firem dela tricka/mikiny s military a pribuznou tematikou v barvach cerna/bila/zelena/bezova, coz je pro cloveka zajimaci se o military delsi dobu uz dost ohrana pisnicka a vopruz. Navic ja osobne nosim nejaky vojensky veci, ktery v civilnim provedeni jsou celkem drahy a/nebo je clovek nevyuzije natolik, aby si je kupoval podruhe jeste v civilni barve, takze cenim, ze nemusim nosit tricka s libivou tematikou taky v military barvach.
anal-trika
Příspěvky: 1
Registrován: 25.02.2017 14:41

Re: Jak poznat kvalitní triko:

Příspěvek od anal-trika »

Srozumitelné a přehledné rozdělení různých gramáží a co to vlastně ta gramáž trička je naleznete na https://analtrika.cz/jak-je-to-s-gramaz ... lu-tricek/ :yes

Spank. Bang. Fuck.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Jak poznat kvalitní triko:

Příspěvek od des »

Ten odkaz uz sem daval nejaky kolega.
Bavlna zabiji.
S. B. F. ;)
nemóže íst karta furt...
PavelSoukup
Příspěvky: 2
Registrován: 14.02.2017 14:11

Re: Jak poznat kvalitní triko:

Příspěvek od PavelSoukup »

No já nakupuju hodně na http://www.babafuč.cz/panska-tricka/?r=370693 , nedávno jsem si tam koupil tričko s tématem Hry o trůny, jehož jsem fanoušek, takže za mě super.

Spam. Ban. Fab
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Jak poznat kvalitní triko:

Příspěvek od štaflík »

Kdysi jsem dostal tričko Kosovo KFOR s logem NATO (ani nevím, kde jsem ho vzal). Silné. To tričko je dodnes docela v cajku a teprve po cca 17ti letech častého nošení začíná končit. Cedulka je čitelná, tak jsem zapátral co to je, a je to Gildan. Našel jsem s gramáží 205g/m^2 za 120,-. To mi přijde super, pokud bude kvalita aspoň z poloviny tak dobrá, jako kdysi.
Jinak docela rád jsem měl vyřazená (NZ) trička Italské armády, které dřív prodával MilitaryRange za cca stovku. Neměly extra výdrž, ale byly nesmírně příjemná.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak poznat kvalitní triko:

Příspěvek od Serža »

jo a rozhodně nedoporučuju takový ty krásně potištěný trika co se tu teď prodávají....už nevím kdo. Koupil jsem si olivový s logem IDF, už po prvním vyprání se začalo kroutit do vrtule a materiál je skoro průsvitnej :-(
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
jockey
Příspěvky: 9
Registrován: 11.03.2017 23:21

Re: Jak poznat kvalitní triko:

Příspěvek od jockey »

doporučuju bambusové tričko za 290 Kč / kus je to 70% bambus + 30% bavlna. Dobře se nosí, je tam vydět hodně velký rozdíl oproti bavlně, je antimikrobiální. Ještě se prodává s 95% bambusem - dražší. Pořídil jsem si i nanosilver (bavlna + polyester se stříbrem, zatím jsem snezkoušel tak dobře abych mohl hodnotit, ale na bambus to v pohodlnosti nemá.)
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Jak poznat kvalitní triko:

Příspěvek od tygrsdrakem »

Tak jsem se rozhodl na expediční výlet do Švýcar pořídit to super zázračné Merino. Jelikož je jeden tak trochu vlast..., nacional..., jak se to..., jo, patriot, dal jsem přednost výrobku jihočeského Jitexu. Docela mě překvapila jejich vychytávka, které říkají tuším "integrovaný úplet". Z jedné strany merino, z druhé strany celulóza (modal). Dělají z toho oboustranné tričko, které z jedné strany víc hřeje, z druhé víc chladí a je příjemnější na dotek. První dojem velmi dobrý, jsem zvědav, jak se to osvědčí v terénu. Jo a velmi mile překvapil výkon paní prodavačky v pražské podnikové prodejně. Po dlouhé době jsem se setkal nikoliv s "podavačkou", která vám něco podá, ale s opravdovou PRODAVAČKOU, která o tom materiálu taky něco ví :yes
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 312
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Jak poznat kvalitní triko:

Příspěvek od Piston »

Jitex vyzkoušej a řekni, jak se osvědčil. Dost často mám nutkání nosit Icebreaker jako jedinou vrstvu, ale bojím se že mi s ním popruhy batohu udělají krátký proces… Jitex přeci jen nestojí takový ranec.
Alzbeta303

Re: Jak poznat kvalitní triko:

Příspěvek od Alzbeta303 »

Nejvíc asi záleží na tom, kde se to vyrobí. Od toho se odvíjí používanej materiál a kvalita práce. To mě zajímá asi víc, než nějaká gramáž. Třeba teď se hodně textilek přesouvá do Turecka, protože je tam spousta uprchlíků ochotná pracovat ještě za míň, než za kolik dělali Indové. Pak je to ale tak levný, že je na hranici proveditelnosti to vyrobit, aby se to hned nerozpadlo. Pak je docela sranda najít levný, ale ještě odolný oblečení. Pro představu se můžete podívat třeba tady. Je to levný, ale vydrží to docela dost, i když se musí v nabídce taky trochu hrabat.

Spam. Ban. Fab.
Odpovědět