Ponožkové téma

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
kocour-odvedle
Příspěvky: 36
Registrován: 26.03.2015 16:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Kroměříž

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od kocour-odvedle »

Ahoj, v PA určitě bude problém ponožky sehnat, zásoby, byť sebevětší jednou dojdou. Ale kus látky-závěs, prostěradlo nepřítelovo tričko ap. půjdou sehnat spíše. Proto jsem žačal testovat onuce. Mám klasické kanady, na zimu jsem koupil Prabosy a nějaký zimní z Protecu ale o číslo větší. Momentálně je rozcházím s flaušovíma onucema. Z nějaké teňučké deky která byla v Tescu v akci. Včera jsem v nich stál celé odpoledne na střelnici a pohoda.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Onuce
http://onuce.wz.cz/
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od guntroll »

A co takhle : http://www.batac.cz/ snad to není jako reklama, ale mi přijdou za ty peníze moc fajn 8-)
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Vsiml jsem si, ze tady ma nekolik lidi ponozky od batacu. Ma nekdo model classic? Je ta pata smerem nahoru k achylovce nejak polstrovana? Jsem citlivy na otlaky a potrebuju nakoupit nejake lehke ponozky, ktere takove polstrovani maji
Noir
Příspěvky: 44
Registrován: 13.02.2014 22:39

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od Noir »

Překvapuje mne, že nikdo nezmínil Lasting, jejich TKN jsem začal používat už někdy okolo roku 2005 a ikdyž už to vzdala gunička v nápletu, tak ponožky stále drží bez vydřené paty...
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od Haluziak »

Rainier Wolfcastle píše:Vsiml jsem si, ze tady ma nekolik lidi ponozky od batacu. Ma nekdo model classic? Je ta pata smerem nahoru k achylovce nejak polstrovana? Jsem citlivy na otlaky a potrebuju nakoupit nejake lehke ponozky, ktere takove polstrovani maji
Clasic je úplně obyč ponožka ale drží mám ji pár let, každopádně operátor lepší má zpevněné šásti ale nenazval bych to polstrováním.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od jameson363 »

Tak Lasting me osobne moc nenadchly. Mam naky teplejsi a odolnost nic moc, ztenceni materilu zacina byt znat a to je moc casto nenosim.

Mam od Batacu klasicky armadni ponozky, pokud se nepletu v tom, ze to dela Batac a drzej jak zidovska vira. Jedny mam temer 20 let, dalsi nekolikery skoro 15 a ani jedny jsem zatim neprosoupal. Mirne tvrdnou, ale kupodivu to nema temer zadny vliv na pohodli. ACR ponozky asi nejlepsi soucastka z toho co vojaci fasujou :lol:


Jinak nadale jsem v zime verny ponozkam Dr.Hunter/Forest Merino. Cerno-zeleny ponozky z pracovnich potreb, super poznozky za super cenu.
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od MFG »

Minirecenze Merino ponožky - vyplatí se připlatit?

Přes deset let nosím skoro denně ponožky Bridgedale Trekker, mám pět párů a točím je pořád, o víkendu pračka na 30 a jedeme další týden. Pořád ještě jsou mi na noze příjemné, ale už mají přeci jen dost, takže jsem se chystal pořídit novou sadu. Aktuální cena cca 550CZK/ks mi přišla moc, tak jsem začal "šetřit" a hledal jinde.

Pokus první Lasting něco Merino - cena cca 250CZK, model nevím přihodil jen je někde k nákupu. Po prvním (!) vyprání se materiál smrsknul a zežmolkovatěl, po druhém se tak strašně srazila gumička, že se to nedá nosit (doslova zaříznutá do nohy)

Pokus druhý Sensor Expedition Merino - cena cca 450CKZ ... opět přihodil jako pokus k nákupu, vzal jsem nejdražší co mají, předchozí zkušenost mě z přehnaného šetření vyléčila. Tady nebudu tak kritický, ponožky se opět srazily, ale o dost méně a stav se už nezhoršuje, guma je cítit, ale nemá tendenci mi amputovat nohu. Tyhle si nechám, ale stejně si beru ze šuplíku jiné a tyhle až když není zbytí.

Pokus třetí Bridgedale Hike Merino - cena cca 530CZK ... konec pokusů a šetření, nákup na jistotu, bohužel celkově za dost vysokou pálku. Pořád ještě mě štve, kolik jsem za ně vypláznul, ale po EU jsem je levněji prostě nesehnal a už se mi nechtělo vyhazovat peníze ze další pokusy s nejistým výsledkem.

Dnes jsem vyndal věci z pračky a měl všechny zmiňované pohromadě vedle sebe ... tak mě to praštilo do očí, že jsem se rozhodl nafotit proč se prostě vyplatí vzít Bridgedale ... tedy pokud ta nová sada vydrží opět deset let :lol:

Shrnu to možná trochu překvapivě ... Sensor ne za ty peníze, lehce připlatím a mám 100% kvalitu, Lasting za 50% ceny pokud má někdo tenké nohy asi dává větší smysl, ta gumička je fakt za čárou ale materiál se už dále asi rozpadat nebude

Porovnání v reálu:
rozpad_srovnani_znacky.jpg
Stav gumy realita (BridgeDale - Sensor - Lasting)
rozpad_srovnani_guma.jpg
Řešení gumy rozdílný přístup (Sensor - Bridgedale)
rozpad_srovnani_bridg_sensor.jpg
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od Fabulous »

Díky za tip. Jak je to s velikostmi? Sedí nebo je třeba koupit větší? A rozměr kolem lýtka? Většina ponožek mě škrtí.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od Bill Masen »

No MFG, pokud máš pět párů na deset let, tak při ceně 530 Kč za pár investuješ do ponožek 265 Kč ročně. To není vysoká investice.
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od MFG »

Konecne muzu nekde ukazat svoji nohu :lol:

Maji sdruzene velikosti, ja mam 44-47 pricemz noha je takrka presne vel 45, hodne vysoky nart, lytko take silnejsi, ale nemam krejcovsky metr tak jen opticky s beznym ... je videt ze jsou mi ponozky malinko vetsi viz pata, jsem proste na spodni hranici rozsahu

Jinak s tou cenou souhlas, jen doufám ze zůstala ta kvalita stejna ... uvazim-li ze kazda ta položka přežila cca 300-400 cyklu v pracce a je furt nositelna tak je to vlastně haluz .-)

Hike (Trekker) je pres nart tak tak, pata celkem sedí
rozpad_1.jpg
Explorer Heavy Weight je malinko volnejsi pres nart, ale i patu
rozpad_2.jpg
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 311
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od Piston »

Též jsem nedávno zkusil merino od Lastingu za cca 250 korun pár, nosí se dobře, ale opravdu žmolkovatí jak sviňa.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od Stenny »

Trochu oživím téma. Mám ve zvyku jednou za čas koupit hromadu stejných černých ponožek na běžné nošení, abych nemusel pár let řešit. Teď (když minulá várka odchází) jsem zjistil, že sehnat rozumné ponožky s nadpolovičním podílem bavlny už není úplně lehké a pokud není ponožka ze dvou třetin plast, zase ceny leckdy připomínají drahotu anebo je to značka, o které vím houby; nachodím denně klidně deset kilometrů, výdrž ponožek hraje roli. Co nosíte na noze běžně, jako každodenní "spotřebák?"
Sháním převážně bavlnu, nebo možná i bambus, merino je mi nepříjemné.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od Rafael »

Kdysi dávno v krámě:

- " A proč si kupujete takovou spoustu ponožek úplně stejných? Vždyť máme tady takový velký výběr ve všech možných barvách a vzorech!"

- " No víte, máme psa v domě a jemu ty použité voní. A nakonec nějaké roztrhá tak abych mohl pak vždy nějaké spárovat".

- " Tak tomu rozumím až moc dobře. Takového Trhače mám doma taky...."
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 874
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od Count »

Kupoval jsem kdysi v Makru ponožky značky "Comfort". Těžko říct, kdo je konkrétně vyráběl, ale v akci byly za hubičku a vydržely dost. Teď jsem objevil zdá se podobné, tak zkusím. 24Kč za pár, 80% bavlna.

https://www.ceske-ponozky.eu/ponozky/17 ... p-bal.html
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od dolmar »

Stenny: nosím Batac Operator, geniální ponožky. Pohodlné a neskutečně drží. Před pár lety mi na jednu skočil uhlík z ohně a propálil dírku. Je tam furt, ale nijak se nezvětšuje. Doporučuji.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4499
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od Serža »

jj, Batac potvrzuju, nosim je taky
držej a jako bonus nesmrděj (příměs stříbra)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od Stenny »

Batacy jsou docela fajn, pár jich mám, ale jsou pro mě nositelné tak od půlky podzimu - pokud je nezačali v uplynulých dvou letech dělat mnohem tenčí, tak mi připadají velkou část roku příliš silné/teplé.

Count: mrknu na ně, díky za tip.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od Ulfhednar »

Batac drti všechny poměrem cena/životnost. Moje první jsou z roku 2012. Pořád ve službě, nepoznám je od těch z roku 2017.
Óðinn á yðr alla
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od jameson363 »

Od podzimu do jara jako EDC nosim ACR ponozky, dle teploty bud ty min nebo vic teply. Trochu se casem vytaha vrsek u nekterejch kusu a trochu ztvrdnou, jinak neskutecny drzaky. Jedny co mam se blizej starim k 20ti letum, dalsim uz mam treba 15 let a nikdy jsem zadny neprosoupal. Pak jeste nosim pracovni ponozky Trek: https://www.pegal.cz/Panske-pracovni-po ... -d1019.htm, jsou min odolny, ale nekolik let taky vydrzej. Pokud je vic zima nebo jdu dyl na vejlet, tak Forest Merino (drive Dr.Hunter) z pracovnich potreb. Je to smes, ne cisty merino, tak se to da.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od vrbodol »

Trochu odbočím od klasických fuseklí. Je tu někdo kdo používa topící ponožky na baterky? Chtěl bych něco vyloženě na noc do spacáku ,protože čím víc stárnu tím je to horší s chodidlama a jak chytnou zimu tak je nezahřeju, kdybych na nohy navlíknul kdoví co.
Odpovědět