Ponožkové téma

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od jameson363 »

vrbodol píše: 24.02.2022 11:12 Trochu odbočím od klasických fuseklí. Je tu někdo kdo používa topící ponožky na baterky? Chtěl bych něco vyloženě na noc do spacáku ,protože čím víc stárnu tím je to horší s chodidlama a jak chytnou zimu tak je nezahřeju, kdybych na nohy navlíknul kdoví co.
S vyhrejvanejma ponozkama zkusenost nemam, ale daj se pouzit i jednorazovy hrejivy polstarky. Jeden stoji v dekaci 13kc, takze 26kc par/noc. Spocitej si, kolik paru spotrebujes rocne a jestli se nevyplati radsi jednorazovka, kde budes mit nizkou pocatecni investici, nizsi hmotnost, nizsi objem na sbaleni, rekl bych vetsi spolehlivost atd. Samozrejme na casty pouziti to neni, to pak vyjde draho. Osobne mam rad termofor - ohrat vodu do pevny lahve. A taky je dobry si pred spanim venku proste zadrepovat, pokud to situace umoznuje.
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od JOBU »

Niektorí robia chybu aj v tom, že si dajú na nohy viac párov ponožiek, noha je pak stlačená a neprekrvuje sa poriadne.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od vrbodol »

Jo ty polštářky jsem kdysi měl,ale výsledek nevalnej moc to nevydrželo a při tom opakovanym použítí to bylo kor nanic.Jednorázovky jsem nezkoušel. Hoši mě dřepy nepomůžou já když si strčim před spanim hnáty do žhavýho popela, tak k ránu budou ve spacáku stejně místo nohou dva kusy zmrzlýho masa a to mám speciálně šitej aby tam bylo extra víc vlákna. No a dát za fusky přes 2 litry to už chce mít od někoho zkušenost.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od Ulfhednar »

Do spacáku:
1.) Peří, peří a jenom Peří
2.) Na nohy tlusté vlněné domaci ponožky. Zcela nevhodné do bot na chození, ale skvělé na spaní. Pokud není k dispozici zručná babička, doporučuji návštěvu domovská seniorů a najít babičku, co plete, tam. Ještě někomu uděláte radost, že je užitečný.
Óðinn á yðr alla
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od vrbodol »

Peří - Cena spacáku,váha a hlavně že to navlhne (alespoň co jsem vyčetl) V životě jsem na čundru s tim nikoho nepotkal. Vlastně jsem nikdy neslyšel někoho to chválit, teda použití v našich podmínkách vlhký zimy .Jo kdybys viděl moje echt tlustý vlňáky tak to je jak bota.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od Ulfhednar »

Moderní péřák jentak nenavlhne. V naší vandrovni grupě přešli na peří všichni. A všichni se shodujeme, že litujeme každého roku, kdy jsme tahali vlákno. Já prostřídal Carinthii, Anguljaky, Nanooky...a obyčejný péřák je deklasuje ve všem. Spím dost nocí během roku venku. Za každého počasí. Nikdy mi to nenavlhlo. Potah i úprava peří je dnes jinde.
Cena hraje pro peří. Vydrží násobně déle. Moje žena má 20 let Rakoncaje. Furt je ok. Když tak bych navrhoval jít do správného vlakna.
Óðinn á yðr alla
Odpovědět