Ponožkové téma

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
optim
Příspěvky: 255
Registrován: 26.02.2012 16:46

Ponožkové téma

Příspěvek od optim »

Přišla zima a já chci přezout letní běžecké boty na zimní kanady. Ale ouha! V kanadách se mi špatně běží a navíc z nich mám po prvním běhu odřené zadní části pat a malíčky. Proto hledám nějaké dobré, silné a odolné ponožky. A taky aby nestály celé jmění. :)

Máte někdo nějaké tipy?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od Fabulous »

Pracovní ponožky z Makra. Cena v desetikorunách a mají i celkem tlusté modely.
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od cipis »

Kód: Vybrat vše

http://www.litex.cz/inshop/ponozky/ponozky-trek-[id-67617].html
mám jich asi 7 párů :)

edit: litex trapně používá na stránkách v adresách hranaté závorky, což dělá pěkný bor* ve fórech, takže si to zkopíruj celé do prohlížeče ...
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od Reccol »

Běhat v kanadách? Ale no tak... To je fakt kravina. Ať se na to díváš z jakýhokoli pohledu.

K ponožkám - chce to prostě jen zkoušet, každýmu sedne něco jinýho. Já třeba v poslední době tahám na vejšlapy/do kanad ponožky dvoje, spodní tenký stříbro, navrch nějakou tlustší. A tak se mi to co se týče komfortu nohy osvědčilo, že si příště boty budu cíleně kupovat na takovou velikost.
optim
Příspěvky: 255
Registrován: 26.02.2012 16:46

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od optim »

To Fabulous, cipis: Dík za tipy, prověřím to! :)

To Reccol: A v čem bys radil běhat v zimní sněhové břečce?
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od cipis »

Já ty fusky mám prověřené ujitím asi 1000km v kanadách v průběhu roku, no a nespočítaně na airsoftových akcích, kde rozhodně není nouze o běhání, obzvlášť o prudké rozběhnutí, pády, brždění, chození v potoce a podobně. Posledně čerpaní vody ze zatopeného sklepa :(
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od Reccol »

Naběháno mám celkem dost, ale vždycky jsem to zvládal v normálních běžeckých botech - když běžíš, tak ty nohy prostě zůstanou v teple a to i když jsou promočený. A po doběhu domu je to už jedno ne? :)
Jinak pokud chceš vyloženě zůstat v suchu, kup si běžecký boty s GTX.
Běhat v kanadách je IMHO fakt blbost. Těžký boty, neohebný, nedá se v nich rozumně došlapovat, omezuje to funkci nohy a kotníku... Prostě mizí hromada benefitů běhání.
optim
Příspěvky: 255
Registrován: 26.02.2012 16:46

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od optim »

Vždycky jsem to zvládal ..., kup si GTX ... AHA! :)

Běhám v botách Mizuno Wave Enigma. Zkus se podívat na interfernet, jak takovéhle boty vypadají, jakou mají konstrukci a jak dlouho by běhání v takovýchto podmínkách vydržely. Podotýkám, že většina běžeckých bot má podobnou konstrukci.

Proto raději zůstanu u těch kanad a koupím si jenom pořádné ponožky. Přes zimu to nějak přežiju v kanadách a techniku běhu budu trénovat na jaře. až sleze sníh. Vojáci taky přece běhaj v těžkých botách.
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od Reccol »

Podívej, všechno se odvíji od toho jaký objemy naběháváš. Pokud tomu běhání trochu dáváš, tak si místo GTX botek, který jsou použitelný při běhání fakt jen v zimě kup druhý běžecký a střídej je. I boty si potřebujou odpočinout.
A stojím si za tím, že běhání v kanadách (cílený a pravidelný) je cypovina. Naběhal jsem toho dost v nich i mimo ně a o běhání pár věcí vím. A to že to dělaj vojáci není argument pro, nehledě na to, že v tom nijak závratný objemy taky většinou nenaběhaj.

Abych taky napsal něco k ponožkám - mě se třeba docela osvědčily X-socks, různý druhy. Držej nohu v suchu, jsou pohodlný a jen tak nezasmrádnou.
Uživatelský avatar
hangys
Příspěvky: 202
Registrován: 04.01.2013 19:38
Pohlaví: muž
Bydliště: Východní Čechy

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od hangys »

Ma tu nekdo zkusenosti s armadnimi fuseklemi 2000 / 2008? Za me se jeste nefasovaly ...
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od sigmark »

ja behal v kanadach kdyz jsem se pripravoval na prijimac k hasicum. pak jsem samotnej test zabehl o minutu rrychlejc nez pri treninku. a samozrejme test jsem bezel v lehcich botach
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od alive »

Bridgedalle. Stojej sice majlant (kolem 400 Kc) ale vydrzi 10 let dost tvrdeho zachazeni...a noha jak v bavlnce.
PetrNO
Příspěvky: 264
Registrován: 11.08.2012 18:39

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od PetrNO »

já bych radil ponožky 2x.. slabé tenké na nohu a pak "silnější" ..
noha se vždy spotí a začne se v botě hýbat (pata atd..)
kanada není žádná dobrá bota - je to pras..ušité vevnitř - hrany, švy....

a roztrhaná kůže není prdel...
když má člověk 2 ponožky, hýbe se to mezi nimi a je to lepší než "ponožka na holé noze"...
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od goral »

A nebo mas 2x vyssi pravdepodobnost, ze se ti ponozka shrne ;)

1 x 2 ponozky je takova obdoba hadky AK47 x AR15 :)

Za me Icebreaker ponozky. Plus budu testovat Bridgdale od kterych ocekavbam to nejlepsi.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od sigmark »

no vidis. ja celorocne nosim tlusty vlneny ponozky acr, a pretahuju je pres vrsek kanady, aby se shrnout nemohly
PetrNO
Příspěvky: 264
Registrován: 11.08.2012 18:39

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od PetrNO »

nosím 2x ponožky do asolo, do kanad..
teď v zimě i do "bufů" když jdu sedět..

nikdy se mi neshrnuly....
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od goral »

Shrnout (skrcit, sjet atd.) se muze i v bote. Panove jak jsem napsal vyse - jedna versus dve ponozky je vecne tema a podle me je zbytecne to resit, kazdy na to ma svuj nazor.
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od Reccol »

Bridgedale jsou super.
Jinak k počtu ponožek - na 2 ponožky jsem přešel v podstatě z donucení, když jsem si objednal boty ze zahraničí a byly o půl čísla větší. A časem jsem jsem dospěl k názoru, že pří SPRÁVNÝ kombinaci ponožek je to prostě komfortnější.
PetrNO
Příspěvky: 264
Registrován: 11.08.2012 18:39

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od PetrNO »

jinak poměr cena výkon doporučuju zkusit (když narazíte někde třeba na výstavě) na ponožky "bobr".. za ty prachy super.. (stejně se ty ponožky časem zlikvidují..

mám bridgedale, různý moira... ale na běžný oddělání do kanad "bobrovky" a spokojenost (hlavně za ty prachy...)

čím víc ponožek (mm) tím líp, noha při otíkání má kam uhnout:-) samozřejmě moderní trekový body který jsou dobře ušitý a sedne velikost a tvar všude to moc nepotřebujou, bo sou samy polstrovaný.. ale u těch kanad.....
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Ponožkové téma

Příspěvek od PaF »

Reccol píše:Běhat v kanadách? Ale no tak... To je fakt kravina. Ať se na to díváš z jakýhokoli pohledu.

K ponožkám - chce to prostě jen zkoušet, každýmu sedne něco jinýho. Já třeba v poslední době tahám na vejšlapy/do kanad ponožky dvoje, spodní tenký stříbro, navrch nějakou tlustší. A tak se mi to co se týče komfortu nohy osvědčilo, že si příště boty budu cíleně kupovat na takovou velikost.
Posledni, kdo asi behal v kanadach byl Zatopek :lol: Ale vysledky staly zato :!:
Odpovědět