Taktické a balistické helmy

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Taktické a balistické helmy

Příspěvek od cipis »

To ale pak není taktická/balistická přilba, protože to přidá jednu hodně negativní věc, totiž možnost uškrcení či zlomení vazu. Na bradu je to z toho důvodu, aby náraz do hlavy(přilby) z různých stran tu přilbu nesundal a navíc, když ten náraz bude silnější, tak aby vycvakla pojistka. Proto také na záběrech z války je vidět, jak to nosí rozeplé, to řemení jen pod bradu.
Přilba na lezení je ochrana akorát proti pádu kamení na hlavu, defacto jak obyčejné pracovní přilby, akorát to má "šňůrku", aby neupadla z hlavy a nepadala dolů ...
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Taktické a balistické helmy

Příspěvek od jameson363 »

Goral: ja mam pouze ACH upgrade kit remeni, bez OC Dial, Global Armour sedi vyborne sam o sobe, imho lepsi nez klasicky ci vylepseny ACH polstarky. Pro-Tec napodobne. Podle me noseni OC remeni pod bradou nikoliv na brade postrada smysl, prave vidim vyhodu, ze se do toho vejde i velka brada nebo minimalne mensi brada s fousama a jde to presne krizem, tudiz pri zatizeni prilby napriklad pnv to fakt dobre sedi na hlave. Asi zalezi na tvaru hlavy, ale doporucuju si OC Dial vyzkouset delsi dobu s pnv, me to totalne nesedlo a dalsich par kamosu z toho take boli hlava.

cipis: na brade to nosi vetsina uzivatelu, vetsina prislusinici SOF, takze bych v tom problem nevidel, ale pri jakym narazu se ta sponka rozepne jestli vubec bych spekuloval.
JohnyD
Příspěvky: 251
Registrován: 30.11.2013 14:53
Pohlaví: muž

Re: Taktické a balistické helmy

Příspěvek od JohnyD »

nema tu nekdo osobni zkusenost s touto priblbou?
Helma (přilba) britská Velká Británie kevlar použitá Mk.6

chteji za ni 1850,-, pise se o ni ze je z balistickeho nylonu, nejsem si jisty zda se jedna o neco jineho nez je kevlar? zachytil jsem zminku ze tento material "nestarne" jako kevlar..snad trvanlivejsi

tusim stupen odolnosti III (9mm luger)

i kdyz moc o problematice nevim , preferuju ji pred podobne drahou helmou petris..

https://en.wikipedia.org/wiki/Mk_6_helmet

co vy na to?
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Taktické a balistické helmy

Příspěvek od hrd »

ahoj, kde koupit helmu větší velikosti (běžné byť i nastavitelné jsou mi malé - jako velký šéf)
nejspíš asi klasický plecháč, případně něco modernějšího, ale za výhodnou cenu, např. 5 000 Kč nebo i více je pro mě už moc
dík za případný tip
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Taktické a balistické helmy

Příspěvek od hrd »

a máte nějaká doporučení ohledně ocelové helmy? je mi jasné, že to je dnes překonaná záležitost, ale cena je minimální, nízká váha atd., a pořád lepší než čepice
zajímalo by mě, zda jsou třeba rozdíly v odolnosti, resp. ochraně, něco je možné doporučit, něco nebrat apod.
dík za radu
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Taktické a balistické helmy

Příspěvek od jameson363 »

hrd píše:a máte nějaká doporučení ohledně ocelové helmy? je mi jasné, že to je dnes překonaná záležitost, ale cena je minimální, nízká váha atd., a pořád lepší než čepice
zajímalo by mě, zda jsou třeba rozdíly v odolnosti, resp. ochraně, něco je možné doporučit, něco nebrat apod.
dík za radu
Ocelova prilba je prezitek. Pokud ma mit balistickou ochranu, tak rozhodne lehka nebude. Pokud chces levnou balistickou prilbu, kup si nejakou verzi kevlarove PASGT/Fritz, pouzivala to kazda armada NATO a prodavaj se dneska ve vyprodejich kolem 1500kc. Bez balisticke ochrany bych si snad radsi koupil plastovyho Pro-Teca nebo sklolaminatovou kopii ACH.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Taktické a balistické helmy

Příspěvek od Alstratt »

Na ocelovou helmu se vykasly takova dost vazi, bude te z toho bolet akorat tak za krkem, velka vaha, nepohodlna atd. Porid si nejakou lehkou. Kdyz pak by jsi mel jit nekam daleko/budes se v ni dlouho pohybovat tak ver ze s ni nejradsi trisknes o zem jak te bude s*at. Tak koukni po nejakych levnejsich lehkych helmach. Ja mam nove helmu i nosic bal. platu, ty stare uz letely pryc. I kdyz si asi kde kdo bude tukat na hlavu tak ano je to drahe ale lze sehnat i nekolikanasobne levnejsi coz ma zase sve plus a minus. Ja mam helmu Delta X Tactical Helmet - PROTECH a nosic bal. platu Siege-R Optimized - First Spear od kterych mam i kosily, anorak a rukavice.

https://www.safariland.com/body-armor/d ... LTA_X.html Helma
https://sofrep.com/66323/the-lightest-b ... he-market/ Helma

http://www.first-spear.com/product.php?productid=17781 Nosic bal. platu
https://loadoutroom.com/13543/firstspea ... mpression/ Nosic bal. platu
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
VKBO
Příspěvky: 2
Registrován: 16.05.2018 0:07
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktické a balistické helmy

Příspěvek od VKBO »

Nejlepší helm 6B47 Ratnik



Obrázek
blackskull3
Příspěvky: 46
Registrován: 17.06.2017 16:12
Bydliště: Chomutov

Re: Taktické a balistické helmy

Příspěvek od blackskull3 »

samopal72: Včera mi přišla. Je včetně woodland potahu. Žádné poškození jak helmy, tak potahu.
Přílohy
IMG_20190119_121026.jpg
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Taktické a balistické helmy

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Ta wz2000 je ta za 600 co maj na strankach?
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Taktické a balistické helmy

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Narazil jsem na srbske m97 helmy za slusnou cenu. Ma to nekdo doma? Ma smysl kupovat, nebo stojej za prd?
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: Taktické a balistické helmy

Příspěvek od floky »

Ak sú to tie zo ZS, tak sú v podstate nové...Jedine na gumovom leme popraskaná farba...

ak sa jedná o jeden - dva kusy.....kupil by som tieto srbské
ak sa jedná o 10 prilieb pre celú rodinu, ušetril by som polovičku nákupom polských WZ 2000... ;)
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Taktické a balistické helmy

Příspěvek od hrd »

Ahoj, poohlížím se po helmě, měl bych na ni tyto požadavky:
1. možnost uchycení NV
2. možnost použití sluchátek - výřezy na uši
3. aby dobře držela na hlavně
4. aby nestála moc - takže jen ochranná, ne balistická
Našel jsem třeba tuhle - https://www.frogtac.cz/TAKTICKA-VYSTROJ ... -A-TACS-FG . Jelikož se v tom ale nevyznám, budu vděčný za radu, tip, případně i odkaz, kde to koupit (ideálně i s možností vyzkoušení - sluchátka, velikost ...).
Dík.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Taktické a balistické helmy

Příspěvek od jameson363 »

hrd píše:Ahoj, poohlížím se po helmě, měl bych na ni tyto požadavky:
1. možnost uchycení NV
2. možnost použití sluchátek - výřezy na uši
3. aby dobře držela na hlavně
4. aby nestála moc - takže jen ochranná, ne balistická
Našel jsem třeba tuhle - https://www.frogtac.cz/TAKTICKA-VYSTROJ ... -A-TACS-FG . Jelikož se v tom ale nevyznám, budu vděčný za radu, tip, případně i odkaz, kde to koupit (ideálně i s možností vyzkoušení - sluchátka, velikost ...).
Dík.
TMC neni uplne spatna znacka na kopie, ale mozna bych se spis podival nekde po helmach od FMA, i kdyz jako bumpka je to sumak. Pokud na tom chces nosit pnv, doporucil bych investovat do origo ops-core remeni. Stejne tak bych zcekoval kvalitu list a montazi na sluchatka. Skorepina na narazy asi vydrzi dost. Kazdopadne bych ohledne tohodle zkusil nejaky aorsoft/re-enacting fora. Taktez kopie montaze na NV muzou stat zaprd - jednak kvalita i kdyz to zase takovej problem nebejva jako spis rozmery. Vypada to stejne, ale nejaky drobny cisla jinak a uz do toho GI J-arm poradne nezasadis.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Taktické a balistické helmy

Příspěvek od hrd »

Tak nakonec jsem koupil tuhle - https://www.armymarket.cz/helma-caiman- ... 13%5D=1136 .
Původně jsem měl vybranou levnější, ale ty měly plastový držák NV, kde montáž nedržela. Výše uvedená má v držáku kovový vnitřek, takže je to o něčem jiném.
Další vlastnosti zatím neumím posoudit, dnes jsem ji teprve přivezl.
Jinak původně jsem uvažoval o 4M SRS, ale se 2 nejmenovanými společnostmi, které je nabízejí, se mi za 2 měsíce nepovedlo domluvit na vyzkoušení.
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

čínská PASGT s IIIA hledím

Příspěvek od Woody Crafty »

Všiml jsem si, že číňan prodává novou IIIA přilbu podobnou PASGT i s IIIA průhledným hledím za nějakých 100 $. Což je cena obouchané staré PASGT z afghánistánu a bez hledí.
Někdo může namítat že číňan není spolehlivý, ale to stará přílba co sloužila turnus v iráku nebo afghanistánu taky ne. Žoldák by si to na akci asi nevzal, ale pro rozpadlíka co má hluboko do kapsy podle mě docela dobré, ikdyž to nemá ty atesty co přilby za čtyřnásobek.
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Taktické a balistické helmy

Příspěvek od hrd »

Ja koupil tuhle - http://www.zelenysport.cz/helmy-uniform ... -hd2-helma .
Jednu jsem rozstrilel a vydrzela (9 Makarov, 9x19, 9x19 z karabiny, 40 - nejvetsi pruhyb, ale neproslo).
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktické a balistické helmy

Příspěvek od Fabulous »

Moje oblíbená helma. Sice trochu dražší, ale co...

https://bodyarmorcompany.com/product/ke ... met-mk-ii/
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktické a balistické helmy

Příspěvek od Serža »

balistickou nemám
a proti omlácení hlavy používám Pro-Tec Ace Wake stříknutou do olivy = je pohodlná, dobře větrá, má vykousnutý uši (sluchátka se vejdou) a je lehoučká
Přílohy
DSCF6793.JPG
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Odpovědět