Seznam výrobců (nejen) taktického vybavení s domácí výrobou

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Seznam výrobců (nejen) taktického vybavení s domácí výro

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

jeste pridam, ma nekdo moznost podivat se na stitek obleceni od znacky Bushman? prdoavac mi tvrdil, ze cast veci maji tahane z australie a zbytek site u nas, muze to nekdo potvrdit/vyvrati?
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Seznam výrobců (nejen) taktického vybavení s domácí výro

Příspěvek od jameson363 »

Alpha Industries bych se vsadil, ze je Asie, uz to davno neni takova slava a kvalita, jako bejvala, pred deseti-dvaceti-triceti lety.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Seznam výrobců (nejen) taktického vybavení s domácí výro

Příspěvek od goral »

Bushman je vylucne ceska firma, ktera s australii nema nic spolecneho. Driv sila jen v CZ, ale nevim jake to ted

Alpha industries je cina

S tou asii - japonsko bych samozrejme do seznamu klidne pripsal, tamnevidim problem ;)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznam výrobců (nejen) taktického vybavení s domácí výro

Příspěvek od Fabulous »

Bushman bere z Austrálie pouze ty navoskované pláště a klobouky. Něco šije v ČR, něco ve světě. Potácí se dlouhodobě mezi superkvalitními výrobky a načasovaným šuntem. V začátcích šili kalhoty z plachtoviny a ty kalhoty fungují dodnes. Potom začali používat horší materiály, aby toho prodali víc. Mám Bushman rád a hodně ho používám, ale některé výrobky od nich bych použil leda na utření zadnice.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Seznam výrobců (nejen) taktického vybavení s domácí výro

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

jakym zpusobem rozeznat u bushmanu, co je kvalitni a co ne?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznam výrobců (nejen) taktického vybavení s domácí výro

Příspěvek od Fabulous »

Tak to je otázka do pranice :) Posuzuji hlavně podle tloušťky látky, zapošitých hran kapes a ceny. Obecně košile se časem vytahají a jsou spíš jako onuce. Trička se také rychle unaví. Nejlepší produkty Bushman jsou hlavně kalhoty, kraťasy a klasické "outdoor" polní košile ze silné látky. Také některé vesty jsou dobře vyrobené. Prostě to chce selský rozum, nějakou univerzální radu nemám.

Edit: Jen tak pro zajímavost - zatím se mi nepodařilo unosit ani jedny kalhoty Bushman starších ročníků. Dříve ztratily barvu, trochu tvar, ale nošením jsem je nezničil.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Seznam výrobců (nejen) taktického vybavení s domácí výro

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

nejake zkusenosti s firmou banner? prezentuje se jako ceska...jsou to hlavne odevy pro myslivce, lovce, lesniky
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Seznam výrobců (nejen) taktického vybavení s domácí výro

Příspěvek od Maximus »

Kolegyně si od nich kupovala "vaťák" a kalhoty na expedici do Ruska (aby lépe splynula s prostředím ;)) a chválila si poměr výkon/cena.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Seznam výrobců (nejen) taktického vybavení s domácí výro

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

nepodarilo se mi zjistit, jestli sijou v cr, nasel jsem jen odkaz na pouzite materialy, coz nevypada spatne http://www.afars-cz.com/
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Seznam výrobců (nejen) taktického vybavení s domácí výro

Příspěvek od JimmyJazz »

Doporucuji vyrobce nozu Buck - http://www.buckknives.com/ - drazsi serie jsou vylucne made in USA a jsou zretelne oznaceny. Vyrobce na vyrobky poskytuje dozivotni zaruku.
Krevel
Příspěvky: 127
Registrován: 03.02.2013 11:19

Re: Seznam výrobců (nejen) taktického vybavení s domácí výro

Příspěvek od Krevel »

chybí mi tu: http://www.alp-army.cz/ -nevím jestli je všechno výroba tady, ale byl sem u nich v podniku a určitě jsem viděl výrobu batohů
http://www.combatshield.cz/ - v podstatě zakázková výroba, jedni z prvních co šili pro AČR, výborný přístup k zákazníkovi, možno spousta úprav na nově zakoupené i na starší výstroji
http://eshop.marsjev.cz/eshop.htm - mars byl jeden z prvních, kdo dodával věci AČR, výborná kvalita
http://www.tacticalpro.cz/ -vzhledem k cenám dost kvalitní, mám od nich mnoho sumek, odhazovák, záchranářský batoh apod. a naprostá spokojenost... dle recenzí co jsem četl by firma neměla vyrábět v Číně ale tuším, že v Polsku a něco v ČR
http://www.pangeavsetin.cz/ -čeká firma se zajímavým sortimentem, jejich výrobky mám opravdu rád, kvalita velmi dobrá, výrobu v ČR jsem viděl na vlastní oči
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Seznam výrobců (nejen) taktického vybavení s domácí výro

Příspěvek od goral »

-ALP nema prokazatelne vyrobu v cechach - outsourcuje. Driv outsourcoval v CR ale ted nevim o zadne firme ktera by delala pro ne. Naprosto netusim kde maji ten outsourcing. Muze to byt nejaky vychod, ale stejne dobre Cina.

-TacticalPro se tvari jako kvalitni ceska military firma (=polsky airsoftovy prumer). TP dela resellera firmam Miwo Military a Wisport. Nikde se s tim nechlubi, ale je to tak. Jsou to Polaci, kvalita prumerna a naprosto nevim kde se ty veci sijou. Mozna v Polsku, mozna v Cine - kdo vi.

-Combat shiled tak trosku zamrzl v devadestaych letech. Pani Sadovskou respketuju a driv mi sila hodne veci, ale aktualne pouziva vylozene podradne materialy - jak spony, tak popruhy, tak material. Jak jsem psal v uvodu, nerad bych delal seznam kazdyho kdo sije v cechach, ale kvalitnich firem, ktere drzi vyrobu v evrope/US.

-Mars Jevicko - viz combatshield. delaji v CR, ale kvalita bidna (kazdy policista muze vypravet). Obdobne napriklad Dasta.

-Co se tyce firmy Pangea - pro me velka neznama. Znas je? Prosel jsem produkty ktere znam (vojenske) a nabizi kde co, ovsem nikdy jsem na stitku necetl Pangea. Nabizi treba boty Prabos, gorace delaval Trest, bundy Humi.
Nevim kdo za tim stoji, kde to delaji, kdo to dela...?
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Seznam výrobců (nejen) taktického vybavení s domácí výro

Příspěvek od Terminated Account »

goral píše:piste, diskutujte, pak to vzdycky shrnu do prvniho postu
Direct dela v cine = smula

DA vrátil svoji výrobu kompletně do ČR. Šijí na Vysočině. :yes
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Seznam výrobců (nejen) taktického vybavení s domácí výro

Příspěvek od goral »

:yes pecka
Krevel
Příspěvky: 127
Registrován: 03.02.2013 11:19

Re: Seznam výrobců (nejen) taktického vybavení s domácí výro

Příspěvek od Krevel »

byl jsem osobně v ALPu a viděl jsem výrobu batohů, je pravda, že už je to asi 2 roky zpátky, ale opravdu se tam šilo... záleží na tom jak chceš definovat výrobu... každopádně když je v seznamu spm liberec nevidím jediný důvod proč tam nemít alp (ale alp vs spm se řeší všude a rozebírat to tu nemá cenu)... každopádně věci prošli armádními zkouškami, takže se dá s nějakou kvalitou počítat s ergonomií některých věcí to bude možná horší

tacticalpro podle mně všech dostupných zdrojů šije převážně v polsku, mám to i od člověka co jejich věci prodává, na záchranářském batohu je made in poland... znám vojáky v Žatci, co tahají jejich věci na mise

combatshield dle mých zkušeností ušije cokoliv a z čehokoliv a to s velmi dobrou kvalitou, já si tam nechal dělal "tactical belt" dle vlastního návrhu (i z vlastních materiálů) a byl jsem příjemně překvapen jak cenou tak provedením práce, znám lidi co od nich mají parku odstřelovače a naprostá spokojenost, zakázkové úpravy za pakatel... když paní Sadovské řeknete, že tam chcete jiné spony apod. tak nemá žádný problém

od marsu jsem vlastnil podložku odstřelovače a povětrnostní kryt odstřelovače, neměl jsem si na co stěžovat krom toho , že jsem dlouho čekal na dodání... ale souhlasím, že jejich vesty jsou strašný

pangea -znám je jako výrobce pro záchranáře, částečně šijí na zakázku... já od nich mám bundu zimní vz.2000 ale tu modrou letectva, na náprsní kapse je štítek pangea vsetín (dokonce podezřívám HUMI, že ty bundy nikdy nevyráběli, ale že je vždy dělala pangea je s jejich štítky)... na airsoft akci jsem se bavil s někým, kdo od nich má i komplet goretex
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Seznam výrobců (nejen) taktického vybavení s domácí výro

Příspěvek od goral »

Alp musi outsourcovat- nema sanci zvladat s tak malou vyrobou takove narazove objemy. Vzdycky outsourcoval (Gala, obcas Combatshiled, Hodonsky pokud vim) a ted neni zadna firma v CR ktera by pro ne delala. Boj SPM X ALP je mi jedno, protoze to je z blata do louze, ale u Alpu nemam jistotu s lokaci vyroby.

Kód: Vybrat vše

tacticalpro podle mně všech dostupných zdrojů šije převážně v polsku
Promin, potrebuju jistotu.
Firma, ktera si hraje na ceskou a prekupuje polske veci u kterych neni jasne kde byly vlastne vyrobeny (jeste u Wisportu bych primhouril oko-ti se snazi deklerovat vyrobu) u me nema duveru.

Kdyz pani Sadovske (a to plati i pro marsjev, dastu atd.) reknu, ze chcu kvalitni nylon a kvalitni plasty, da mi tam kortexin, plasty jablonec, popruhy a zipy z bedimexu a pravda - sesije to kvalitne. Kvalitativni prumer u odvetvi taktickeho nylonu je pro me osobne US milspec norma na nylonove vybaveni. Pokud je vyrobek srovatelny s vyrobky dle milspec normy (ktera mmj neni taky zadny zazrak), tak mi to pripadne v poradku. Nemusi tam byt nutne YKK zipy a Duraflex spony, ale musi tam byt kvalitativni ekvivalent. Sadovska, ani Jevicko nejsou kvalitativni ekvivalent - jsou hodne pod standartem. Netvrdim, ze ty veci nevydrzi hodne, ale porad nejsou ani prumerne kvalitni.


pangea-ok, v tydnu udelam malou aktualizaci :)
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Seznam výrobců (nejen) taktického vybavení s domácí výro

Příspěvek od Reno »

Fabulous píše:Bushman... ...V začátcích šili kalhoty z plachtoviny a ty kalhoty fungují dodnes. Potom začali používat horší materiály, aby toho prodali víc...
Tak tohle mohu potvrdit. Ty původní kalhoty, z něčeho co připomínalo plachtovinu, byly skoro nezničitelné. Používáním pouze vyšísovala barva, jinak pohoda. Kdybych je nerozerval o hřeb, možná by sloužily dodnes. Pak jsem měl postupně asi další dvoje nebo troje kalhoty, s každým novějším modelem nižší gramáž látky a samozřejmě i pevnost, takže narozdíl od těch "plachťáků" normálně onositelné. Ty poslední jsem zdegradoval na montérky, když se mi po necelém roce užívání začaly třepit konce nohavic. Od té doby Bushmena nekupuju. Kalhoty vydrží prakticky stejně, jako no-name za třetinovou cenu, trika se za chvíli vytahají atd... Z někdejší outdoorové značky je nižší střední do města.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Seznam výrobců (nejen) taktického vybavení s domácí výro

Příspěvek od vrbodol »

Ahoj.Nemáte náhodou odkaz na někoho,kdo šije nebo prodává klasický batohy z pytloviny. Myslim takovou tu klasickou trempskou klasiku.Kdysi dávno (asi tak 10 let zpátky) to bylo ještě k sehnání v Junu,ale teď už to v nabídce nemají.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Seznam výrobců (nejen) taktického vybavení s domácí výro

Příspěvek od Terminated Account »

Jarda Derner z Hradce Králového ti ušije co budeš chtít a z čeho budeš chtít. Cena bude taky lidová. Stránek se nelekejte. Jarda je svéráz. http://www.volny.cz/jderner/
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Seznam výrobců (nejen) taktického vybavení s domácí výro

Příspěvek od goral »

Hezky.
kdyztak to vloz do prvniho prispevku prosim pekne.
Odpovědět