Pracovní oblečení a ochranné pomůcky

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Pracovní oblečení a ochranné pomůcky

Příspěvek od K4cer »

Na ochranu před kouřem to nebude moc fungovat.
Pokud budou mít průdchy tak tam kouř/slzák naleze, a pokud nebudou tak se okamžitě zarosí.
Kromě toho bych byl překvapen, kdyby ti ty samolepící z ksichtu nepadaly.

Já mám většinu času poruce běžný pracovní brýle, a i ty maj tendenci se rosit (přes všechny antimist vodičky) když vyvíjím nějakou větší fyzickou aktivitu. Ale na běžný případy je to asi nejlepší řešení.
Na přilbě mám uzavřený (vojenský co vypadaj jak lyžařský) ale žádný velký nadšení z nich není, kouř se pod ně taky dostane a rosí se průběžně, někdy bych radši měl gasmasku.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
RobertK
Příspěvky: 359
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Pracovní oblečení a ochranné pomůcky

Příspěvek od RobertK »

Hm narazil jsme na vcelku levný protichemický oblek, s maskou to bude mít slušnou odolnost a bude to skladnější než výprodejový atombordel.

https://www.oopp.cz/kombineza-lakeland- ... -2564.html

Kombinéza LAKELAND ChemMAX 3 - jednorázový ochranný antistatický oděv proti chemikáliím vysokých koncentrací a aplikací typu 3 a 4, umožňuje využití i v armádě jako ochrana proti bojovým látkám (Yperit, Soman), svrchní oděv CE kat.III, kombinéza má antistatické vlastnosti dle normy EN 1149-1 a umožňuje dekontaminaci tlakovou vodou, dvojitý zip s krycí chlopní a dvouvrstvou lepící páskou, přelepené švy, kolena jsou zesílena dvojitou vrstvou, materiál je mnohem lehčí a poddajnější než u konkurenčních produktů a navíc má mnohem propracovanější konstrukci a střih, barva šedostříbrná, velikosti M,L,XL,XXL,3XL. U velikosti 3XL je uvedená cena navýšena o 10,- Kč bez DPH/ks! Použití: ochrana proti široké škále organických a anorganických chemikálií, ultrajemným částicím a biologickým rizikům, v chemickém průmyslu, při likvidaci odpadů nejasného původu, při odstraňování následků požárů, v armádě jako ochrana proti bojovým látkám, atd.
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 874
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Pracovní oblečení a ochranné pomůcky

Příspěvek od Count »

V EDC nemám moc místa a lyžařské, ani jiné brýle se mi tam nevlezou. Ten nalepovací štítek je opravdu jen jako nouzovka, např. opuštění zakouřeného prostoru (budovy). Říkal jsem si, že bych nepohrdnul ani těmi maličkými náočníky, které se používaly pro opalování v soláriu. Ale nesměly by být červené.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1471
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Pracovní oblečení a ochranné pomůcky

Příspěvek od DanBlack »

RobertK píše:Hm narazil jsme na vcelku levný protichemický oblek, s maskou to bude mít slušnou odolnost a bude to skladnější než výprodejový atombordel.
"Pláštěnka" JP-75 stojí cca 50,-Kč...
Kompletní "OPCHOJ" cca 400,-Kč...
Tohle je za 1200,-Kč s daní... (a velikost po sbalení bude minimálně stejná jako u JP-75)

Asi máme odlišné názory na levné věci. :P

Ať nedávám jenom hraběcí rady - osobně bych vzal tohle Kombinéza LAKELAND TomteX (330Kč) nebo Kombinéza LAKELAND ChemMAX 1 (480Kč)
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
RobertK
Příspěvky: 359
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Pracovní oblečení a ochranné pomůcky

Příspěvek od RobertK »

Hm OPCHOJ mám a proto vím jak je velký a neforemný. Nové materialy jsou skladnější, lechčí rozdíl mezi např Tomtex ChemMax3 je sakra velký a ještě pokud to budeš muset čistit. Levný sem myslel napřkíklad proti OPCHOJ 90 nebo Gumotex Sunit ale asi se dají najít ještě levnější věci. Microchem 4000 je i skoro maskovací https://obchod.klimafil.cz/p/656/ochran ... ochem-4000 ale je drazší
a nebo tohle https://www.oopp.cz/kombineza-lakeland- ... -2571.html ale nemá oficiální odolnost proti plynu a radioaktivitě.
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1471
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Pracovní oblečení a ochranné pomůcky

Příspěvek od DanBlack »

To pak jó... :wasntme
Já bral poměr výkon/cena pro běžné (útěkové) použití - navléknu se do kombinézy, abych si neznečistil sajrajtem oblečení.
A nezapomínej, že to je prodávané jako jednorázový oděv.
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
kerokn
Příspěvky: 1
Registrován: 21.06.2017 14:31
Pohlaví: muž

Re: Pracovní oblečení a ochranné pomůcky

Příspěvek od kerokn »

pokud chceš oblečení na práci kolem domu, do zahrady a tak, stačí ti i klasické montérky za pár eur, které seženeš v supermarketech, napr. v Kaufland :yes

Spam. Ban. Fab
DanS
Příspěvky: 1
Registrován: 18.08.2017 12:15
Pohlaví: muž

Re: Pracovní oblečení a ochranné pomůcky

Příspěvek od DanS »

Z domácích můžeš zkusit třeba tenhle obchod. Dělaj oděvy i pro různý známý značky, který už tady taky padly. Záleží, co člověk dělá, pokud je potřeba jenom mít něco, v čem se nezaprasit, tak je to jedno, ale šetřit na ochrannejch prvcích, když je jeden potřebuje, se nikdy moc nevyplácí. :)

Spam. Ban. Fab
Martin44
Příspěvky: 1
Registrován: 12.10.2017 10:19
Pohlaví: muž

Re: Pracovní oblečení a ochranné pomůcky

Příspěvek od Martin44 »

Vězeňská bunda, protichemický oblek, policejní hadry... spousta lidí se vždycky snaží vymyslet co největší specialitu a přes stromy pak nevidí les. Jestli chceš kvalitní pracovní oblečení, tak si vygoogli obchody s pracovním oblečením, vyber jich deset, který se ti budou nejvíc líbit, přečti si k nim recenze a z těch vyber nejlepší dva nebo tři. Tam nakupuj a nemusíš vymýšlet, kde hledat vězeňskej mundůr ze Švýcarska o kterým nevíš, jestli vůbec existuje. Jinak kdyby ses chtěl mrknout, tak tenhle má docela dobrý boty.

Spam. Ban. Fab
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4499
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Pracovní oblečení a ochranné pomůcky

Příspěvek od Serža »

tak nějak tuším S-B-F :twisted:
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Pracovní oblečení a ochranné pomůcky

Příspěvek od Hohepa »

Teda Fabe kam na to chodíš :rofl
tenhle poslední mě fakt pobavil http: //ojeban.cz/
marta79
Příspěvky: 1
Registrován: 09.08.2013 12:57

Re: Pracovní oblečení a ochranné pomůcky

Příspěvek od marta79 »

Pracovní oblečení, ale také různé ochranné pomůcky a obuv. To vše se hodí nejen na práci, ale také třeba do lesa a k různých outdoor aktivitám-
https://www.prcalniochrana.cz/pracovni-gumicky

Spam. Ban. Fab

Tyhle pracovní hadry přitahují spammery jak magnet...
RobertK
Příspěvky: 359
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Pracovní oblečení a ochranné pomůcky

Příspěvek od RobertK »

Ahoj, máte někdo zkušenosti s firmou engelbert strauss, zatím slyším jen dobré věci proto byl jsem rozhodnutý pro tuhle řadu https://www.engelbert-strauss.cz/e-s-ro ... roughtough
nicméně začal jsem pokukovat po tomhle https://www.engelbert-strauss.cz/zimni- ... 6-831.html ( máji i kalhoty) to jsem bohužel zatím na živo neviděl. Máte s tím nějaké zkušenosti ?
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Pracovní oblečení a ochranné pomůcky

Příspěvek od Bill Masen »

Osobní ne, ale nosej to naši montéři a chválej si to. Mají od nich všechno.
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Pracovní oblečení a ochranné pomůcky

Příspěvek od Vladimir »

Mám od nich nohavice a bľúzu, takú klasickú červenú pracovnú, plná spokojnosť.
Vladimír
yRej
Příspěvky: 7
Registrován: 17.01.2017 15:35
Pohlaví: muž

Re: Pracovní oblečení a ochranné pomůcky

Příspěvek od yRej »

Nemám od nich nic, ale lidi okolo co se živí tesařinou, montáží oken, stěhování atp mají a chválí. Osobně nedoporučuju CXS, je to celkem odpad..
Enka
Příspěvky: 1
Registrován: 02.12.2019 13:46

Re: Pracovní oblečení a ochranné pomůcky

Příspěvek od Enka »

Pořídil jsem si boty Bubulák konkrétně pracovní obuv Minda leder, v domnění, že jsou kvalitní a že jako pracovní obuv zvládne mé trekové chození bez problému v pohodlí a suchu. Všechno špatně. Pata po pár měsících rozedřena ( a to šněruji), odvod vlhkosti nula, a po roce a pul tak na doma jako papuče. rozpraskaná kůže za špičkou na skrz. zkouším reklamovat a bez úspěchu, že není vada na materiálu ani při výrobě.
Jako za ty prachy, už nikdy. Jiné pracovní boty třeba Brno vydrží několikrát víc a vetšinou je prostě prošlapu (fasujeme je v práci...), takže už jedině ty.

Spam. Ban. Fab
Odpovědět