Pracovní oblečení a ochranné pomůcky

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Pracovní oblečení a ochranné pomůcky

Příspěvek od drigon »

Dobrý den. Všiml jsem si, že na tomto fóru je spousta článků věnovaných vojenskému , případně sportovnímu oblečení. Jak dnes, tak i v případě PA doby bude spousta lidí dělat na poli, v lese, případně i v nějaké dílně. Tak mne napadlo založit toto vlákno věnované pracovnímu oblečení a ochranným pomůckám (brýle, rukavice , ochranné pomůcky do lesa a spoustu dalšího). Považuji za vhodné se vybavit nejen potravinami a nástroji na obdělávání půdy, ale i pracovním oblečením, které bude pokud možno co nejkvalitnější. Sám nakupuji toto oblečení všude možně a kvalita je dosti různorodá. Některé vydrží doslova do roztrhání těla, jiné se roztrhne už při oblékání. Svého času jsem udělal dobrou zkušenost s laclovými modráky ušitými z rifloviny. Byly sice trochu těžké, vydržely však skutečně hodně. Bohužel jsem další již nesehnal (zánik výrobce).
Do tohoto vlákna dávejte své zkušenosti s pracovním oblečením, jak je od kterého výrobce odolné a dobré na nošení (platí pro letní i zimní oblečení). Případně názor na to, zda jsou lepší modráky do pasu, s laclem, nebo kombinéza. Odolnost a účinnost ochranných pomůcek (rukavic, brýlí, atd.).
Dovětek na konec: samozřejmě je možné dělat i v maskáčích, ale v PA době to má jeden problém. Vyjukaný hlídač si Vás může splést s banditou a provede "preventivní" odstřel.
Tak jsem popsal, co mne napadlo. A teď je řada na Vás. S pozdravem M.
Uživatelský avatar
hangys
Příspěvky: 202
Registrován: 04.01.2013 19:38
Pohlaví: muž
Bydliště: Východní Čechy

Re: Pracovní oblečení a ochranné pomůcky

Příspěvek od hangys »

Svycarska pracovni bunda seda. Snad pry vezenska.
Silna a kvalitni riflovina, bytelne siti. Mam dojem, ze me prezije.
Da se sehnat v ruznych armyshopech - i on-line - od 30 (ano, slovy triceti) po ca 150 Kc.

Jinak na praci celkem vyhovuje cokoli vz.85, ceny podobne jako u bluzy vyse.
Wagoneer
Příspěvky: 159
Registrován: 20.11.2011 21:14

Re: Pracovní oblečení a ochranné pomůcky

Příspěvek od Wagoneer »

Použivám výrobky Cerva. Poměrně odolné, spousta kapes. Monterky bez laclu, vesta na léto a bunda pro chladnější dny.
Kupuji v Makru v akcích. Nejstarší mám tři roky, bez viditelných ( kromě skvrn..) poškození. Jdou sehnat i levnější, ale tolik to nevydrží. Ale pro drsnější práci, třeba odvětvování v lese, nejsou. Na běžnou práci kolem domu a nějakou tu běžnou řemeslničinu ideál.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Pracovní oblečení a ochranné pomůcky

Příspěvek od des »

http://www.e-nostra.cz/katalog/odevy-71 ... eans-4479/

používam celoročne na bežné nosenie, strelnicu, tůristiku... urban taktykal kovrt kaťata jak lusk. mám dlhé aj 3/4. sú fajn.
Uživatelský avatar
me2dik
Příspěvky: 89
Registrován: 17.10.2012 19:43
Pohlaví: muž

Re: Pracovní oblečení a ochranné pomůcky

Příspěvek od me2dik »

Odkial ich objednavas ? Z tohto webu ?
Uživatelský avatar
cajgalamo
Příspěvky: 124
Registrován: 18.02.2012 16:41
Bydliště: Bratislava

Re: Pracovní oblečení a ochranné pomůcky

Příspěvek od cajgalamo »

Keďže ide o "pracovné" odmietam nakupovať "super army comando navy tactical marines" či podobne ovenčené zaručene kvalitné a primerane drahé veci.
Ako pracovné oblečenie používam dlhodobo odolné banícke montérky, tzv. "fáračky".
Aj v náročných podmienkach stále bez závad.
Zosilnené namáhané časti (kolená, lakte, rozkrok).
Hrubé poctivé plátno.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Pracovní oblečení a ochranné pomůcky

Příspěvek od des »

me2dik: mám z miestneho kamenného obchodu s pracovnými odevmi.
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Pracovní oblečení a ochranné pomůcky

Příspěvek od muzzleloader »

Dlouhodobe nejhezci a nejkvalitnejsi,bohuzel i nejdrazsi jsou pracovni veci od firmy Engelbert Strauss.Doporucuju,je to kvalita zarucena.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Pracovní oblečení a ochranné pomůcky

Příspěvek od goral »

Jeste nejake reference?
celkem se mi zalibily nektere veci od nich za pomerne prijatelne ceny. Hlavne neplatim ani tak za modnost, ale za kvalitu (predpokladam)
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Pracovní oblečení a ochranné pomůcky

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

d. za e-nostra.cz odkaz ale maji tam toho hrozne moc, otazka jak oddelit potencilani smejd od kvality..
edit: trochu vetsi vyber toho cerva, ktere snad jedine dnes neni signalni ("Max") je zde: http://www.cerva-prodej.cz/
ps jinak prijde vam normalni 100% bavlnene hadry ve vyssi 2-300gramazi za kc 2stovky :?: , tomu rikam deflace jak prase aneb indicky cesac bavlny jede na gmo ryzi na rope ze zalivu a cele je to uverovane potistenou zelenou konfetou, dlouho to asi nepotrva..
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Pracovní oblečení a ochranné pomůcky

Příspěvek od muzzleloader »

Goral:jestli myslis Strausse,tak ti jen muzu rict,ze jsem minuly vikend vyhodil kalhoty,ktere jsem nosil pres ctyri roky denne v praci.Mam jeden komplet,sestavajici z dlouhych kalhot,sortek a bluzy.Potom neprovokavy zatepleny komplet bunda a kalhoty a cerne super teple kalhoty s laclem.
U toho nepromokaveho kompletu je samozrejme nutnost impregnace po pravi.Bracha mel ale i bundu v temer stejnem strihu,jen ne teplou,s gumovou svrchni vrstvou.Ta impregnaci nepotrebovala.Nevim jestli to jeste nabizi.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Pracovní oblečení a ochranné pomůcky

Příspěvek od goral »

No pracovni veci me ani tak nelakaji-nepotrebuju je.

Ale treba rifle a kosile se mi za ty penize libi. Pokud to ma normalni strih, dobrou kvalitu a nebudou menit kazdy rok kolekci, je to pro me idelani volba :)
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Pracovní oblečení a ochranné pomůcky

Příspěvek od muzzleloader »

Tak ty veci civilniho strihujsou taky paradni.Vetsinou v nove sezone jen pridavaji a stare veci nabizi porad.
Mikuláš
Příspěvky: 22
Registrován: 16.03.2013 18:50
Pohlaví: muž

Re: Pracovní oblečení a ochranné pomůcky

Příspěvek od Mikuláš »

Něco k ochraně uší - dneska se mi dostal do rukou článek, ve kterém popisoval svoje zážitky z ISAFu jeden chemik. Co mne zaujalo byla zmínka o „špuntech do uší“, které je při očekávaném nebezpečí výbuchů lépe do ucha zasunout pokud možno volně - jinak je může tlaková vlna vrazit do ucha tak, že hrozí vážné poranění. Asi se ta zmínka týká špuntů pro opakované použití, jednorázové jsou poměrně měkké. Těžko říct, nakolik je ten návod z Kábulu účinný, ale něco na tom asi bude.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Pracovní oblečení a ochranné pomůcky

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

kluci v praci (monteri) maji tyto sety http://www.forjobprotect.cz/monterkove- ... s-cordurou paradni naprosto neznicitelene za dobrou cenu. pokud nema clovek na sobe bluzu, daj se nosit aj normalne. kdyz clovek chce tak v pracovnich potrebach nakoupi kvalitni veci za uplne smesne ceny
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Příspěvky: 167
Registrován: 25.09.2012 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Landkreis Aussig
Kontaktovat uživatele:

Re: Pracovní oblečení a ochranné pomůcky

Příspěvek od Rudolf Steiner »

Do lesa nosím toto: http://www.armytrade.cz/detail/boty-vys ... ulitry--1/ Odolné proti rose, nic nepadá do vnitř a hlavně, noha se tak nepotí jako v gumákách.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Pracovní oblečení a ochranné pomůcky

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

kde se dije ten Engelbert Strauss? cina?
jimy

Re: Pracovní oblečení a ochranné pomůcky

Příspěvek od jimy »

Já teda dávám přednost českým výrobcům, i když zahraniční jsou taky nejspíš kvalitní, ale pro ten pocit si vždycky vyberu český. Už léta kupuju pracovní oděvy v Piňďourexu (http://www.pindourex/) Jejich montérky nosím nejen do práce, ale i na práci doma a drží dlouho.

Spam. Ban. Fab
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Pracovní oblečení a ochranné pomůcky

Příspěvek od Count »

Napadlo mě zařadit do EDC jednoduchou a krátkodobou ochranu očí. Nějaký samolepící "štít", který na 0,5 až 1 hodinu ochrání zrak před nečistotami, nebo kouřem. Něco podobného, jako v odkazu, nebo podobné.

http://www.sharn.com/prevent-keratitis- ... p/BatMask/

Máte nějaký tip?
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Pracovní oblečení a ochranné pomůcky

Příspěvek od DeadMan »

Tak než si něco lepit na xicht, tak to už bych sebou raději nosil nějaké obyčejné lyžařské brýle, které budou velikostně skoro stejné.
You cannot kill me as I am already dead!
Odpovědět