Jakou bundu?

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
fransilice
Příspěvky: 98
Registrován: 26.08.2015 13:45

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od fransilice »

Vlastníte někdo oděv Gorka? Nejsem si jistý,zda gorka 3 a gorka 4 jsou totožný materiál a zda je to opravdu voděodolný materiál,tedy nepromokavá bunda a nepromakavé kalhoty.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Ulfhednar »

Matroš stejný, nepromokavé to není ani náhodou. Po navoskovani je to docela odolné. Možná fungovalo i olejování
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Jason »

Gorka docela rychle promokne- hlavne od svu a tak.. nohavice se rychle nacucaji i po pruchodu mokrou travou.. (a to mam komplet impregnovanej)
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od proforma »

Proste gorka je na ruskou zimu (premrzly suchy snih), ne na ceskou brecku :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Stenny »

Proforma: to je otázka :) . V zimě běžně v gorce vandruju a jsem zatím nejspokojenější, co jsem byl. S membránami mám totiž problém s nedostatečnou prodyšností, kdežto Gorka dýchá velmi dobře a když navlhne (potem nebo mrholením), akorát se látka zatáhne a líp drží teplo. Drobné přepršky nebo mokrý sníh nepotřebuju moc řešit, pokud by toho sněhu nebylo ke kolenům. Spíš mi přijde, že gorka není na český podzim - neustálé přepršky a mokrá tráva. Pak se voda skrz dostane, bez debat.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Ulfhednar »

Gorka není jen na zimu (mimochodem dělají se i zateplené, ale IMHO je to zbytečné - bude pak těžká a schnout 100 let). Skvěle funguje v kombinaci s návleky na boty, kdy se nenacucají spodky nohavic. Navíc návleky na boty jsou v lese a terénu skoro nutnost. Teď nemyslím chození po cestách, ale fakt mimo cesty a v těžkém terénu. Chrání to mj. boty před padáním hlíny (což by tak nevadilo) a jehličí (oddělá goráč v botách celkem spolehlivě) dovnitř.
Mimochodem při správně přichyceném dolním konci kalhot je skoro nemožné pořídit si klíště.

Mírně navoskovaná Gorka pořád velmi slušně dýchá a nešustí a lehčí přeháňku, deštík, sněžení...ustojí v klidu. Není pak nutné vyndavat co chvíli pončo, což je otrava. Prostě kromě lijáku, nebo vytrvalého deště se s Gorkou dá obstojně fungovat po celý rok.

Vyzkoušel jsem i lijákovou kombinaci GTX bunda a přes ní Gorka. Hodí se to hlavně na prodírání a aktivity kolem ohně. Gorka chrání GTX mechanicky a i před ohněm. Ale na nějaké velké fyzické aktivity to samozřejmě není. Mokrá Gorka se přilepí na goráč a ten pak dýchá ještě mně, než obvykle. Takže na výklusy do kopce fakt ne, ale třeba na aktivity kolem tábora, klidný vytrvalý pochod a nebo (a hlavně) na prodírání se křovím a zalehnutí někde v dešti a mokru při ASG, lovu, pozorování... je to velmi funkční.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Jason »

Ja tedy na ni jinak nedam dopustit - proste pracovni obleceni do prirody - na houby, k ohni, na ryby a tak.. ale porad jenom kdyz je sucho..
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5349
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Rafael »

Historické okénko. I proto, že už si na podrobnosti nevzpomínám...
Jak jsem zjistil, že v okolí je Armyshop, hned jsem ho musel navštívit.
(V Místku na náměsti).
A musel jsem si tam, teda nemusel, ale zaujal mě tam švédský vojenský zimní kabát...
Byl to takový nějaký kočkopes, dva kabáty v jednom, vesta...,všelijak rozebíratelné a kombinovatelné.
Na víc si už nevzpomenu a ani netu jsem to nedohledal.

A toho roku byla tuhá zima. Na to si ještě vzpomínám velmi dobře.
A pak v práci, jak jsem se před raní směnou převlékal jsem vzbudil všeobecnou pozornost.
(Věděli odkud jsem přijel, jak daleko to tam mám na bus a tak...).
"Pojďte se na něho podívat! Nejen, že dorazil, ale hlavně v čem. Úplný Eskymo Wenzl".


Pod tím "kabátkem" jsem měl jen dírkovaný nátělník.
No, musel jsem ho takhle vyzkoušet...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od proforma »

Ten mam, je perfektni. Zatim jsem tu vlozku nikdy nemusela pouzit, ale i tak na nej nedam dopustit. Holt zimni veci maji vychytany seversky armady a Rusove, letni Anglicani a Francouzi.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5349
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Rafael »

Právě kvůli tomu jsem si ho musel koupit.
Švédsko severská země..., a navíc armádní výstroj...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Matěj »

Nedoporučili byste mi prosím nějakou teplou (řekněme šógi - 10°C) péřovou NEŠUSTIVOU bundu v nenápadné barvě do lesa? Peří preferuji před umělinou. Ideálně, aby šla sbalit do kompresního vaku přijatelného rozměru a měla kapuci. Prošel jsem s velkou nelibostí několik obchodů a nikde nic vhodného, co by nešustilo.
Moje současná už je propálená od uhlíků a potrhaná od ostružiní, takže dobrá tak leda do dílny, ale vhodnou alternativu se mi nedaří najít.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od vratnikp »

Napadla mi Snugpak sleeka
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 312
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Piston »

Škoda že chceš péřovou. Už druhý rok provozuju Helikon Level 7, který plní všechny tvé požadavky na jedničku, včetně možnosti ji fest zkompresovat a výběru nenápadných barev. Jen kontaktu s uhlíky a vajgly se raději vyhýbám…
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Ulfhednar »

Péřová nešustivá moc nejde. Peří bude v umělině vždy, zejména ma-li jít komprimavat.
Používám zelený Warmpeace, přes něj většinou Gorku, nebo DPM Smock kvůli ohni a trní. Nešustí (jak jen umělina dovolí). Cena do 2000.
Levné mačkací dělá i Mac in the Sac.
Óðinn á yðr alla
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Matěj »

Peří preferuji ze zkušenosti, pokud by ale nebylo zbytí a nešlo by sehnat něco nešustivého, tak vezmu umělinu. Chtěl bych nenápadnou barvu, nic maskáčového, protože na nějaké společenštější akce to není zrovna žádoucí.
DPM smock mám, i když nepoužívám, nicméně ten není teplý a zabere to moc místa. Podle fotek Snugpak Sleeka nemá kapuci, tu bych rád, protože ze zkušenosti ji preferuji (studený vítr apod.).
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Vladimir »

Takisto som zháňal teraz bundu, ďakujem za typ na Helikon Level 7, už je objednaná.
Vladimír
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Ulfhednar »

Ten Warmpeace šustí méně než Sleeka. Šuštění není o náplni. Peří je super, vždy hřeje víc a vydrží déle, než sebelepší umělina.
Óðinn á yðr alla
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Tazi »

Vladimir píše: 18.12.2021 11:59 Takisto som zháňal teraz bundu, ďakujem za typ na Helikon Level 7, už je objednaná.
Mám bundu Husky Climashield Apex od Helikonu, což je vylepšená verze Helikon Level 7 (jinak to samé), a jsem s ní spokojený.
V ještě větší zimě nosím Pentagon LCP Velocity, a ta je taky suprová ;) .
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od jameson363 »

Tazi píše: 18.12.2021 13:53
Vladimir píše: 18.12.2021 11:59 Takisto som zháňal teraz bundu, ďakujem za typ na Helikon Level 7, už je objednaná.
Mám bundu Husky Climashield Apex od Helikonu, což je vylepšená verze Helikon Level 7 (jinak to samé), a jsem s ní spokojený.
Skoda, ze nikdo nedela v rozumnejch barvach nakou takovou vysokogramazovou zimni bundu ve verzi hoodie.
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 312
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Piston »

Na Helikon Husky jsem se taky díval, ale jelikož běžně nenosím, ani nepoužívám třeba přehrávač se sluchátkama, tak jsem z těch taktických vyfikundací rezignoval.

U toho Level 7/Husky se počítá s tím, že pod ní něco teplého nosíš, je to už ta finální zateplující vrstva (ale sama o sobě je teplá jak sviňa, dokonce i mokrá).
Odpovědět