Jakou bundu?

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od kregan »

Kůže vůbec neni špatná, jen je natolik těžká, že se na delších pochodech pronese. Výhodu gore-texu a podobných membrán vidim hlavně v hmotnosti a taky podyšnosti při větší fyzické námaze. Kůže víc vydrží, víc hřeje a neprofoukne na otevřenejch dopravních prostředcích. Softshellu nevěřim, protože na mě subjektivně nepůsobí důvěryhodně, ale přímou zkušenost nemám.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od des »

mám kvalitnú koženú bundu už asi 15 rokov, starám sa o nu a stále je vo vynikajúcom stave. jediný problém bol, že sa zlomilo tahátko na ykk zipse, jednoduchá oprava a je to plne funkčné.
akurát teda ju už nejak nenosím, softshell je lahší, pohodlnejší, ked sa premočí tak rýchlejšie uschne, zbalený v batohu zabere zlomok miesta a pri ohni si dám pozor... 8-)
momentálne najoblúbenejší kúsok mám zajo air lt vetiver
Uživatelský avatar
GORAZD
Příspěvky: 51
Registrován: 23.01.2014 14:59
Pohlaví: muž
Bydliště: Slovensko , Martin

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od GORAZD »

Odporucam tuto firmu z prahy,,,ruské armádne oblečenie kvalita a velmi dobre ceny a fakt velky vyber len vzdy rychlo vypredaju skladove zasoby inak sa da pockat,vsak posudte sami.

http://www.russianarmyshop.eu/katalog/c ... ndy-a-saka

:)
Frank
VIP
Příspěvky: 247
Registrován: 05.06.2012 14:36

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Frank »

Já ti nevím, ten eshop je nějakej divnej...
Uživatelský avatar
Mitia
Příspěvky: 19
Registrován: 02.08.2012 17:50
Bydliště: Most

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Mitia »

Zdravíčko Rozpadlíci,

sháním postřehy, případně alternativu k http://www.militarysklad.cz/bunda-us-m6 ... a-20250161 . Materiálově bych si dovolil trvat na bavlně, obsahově na min. 2kapsy, vysoký/vyšší límec, kapuce, bez zateplení( to zajišťují jiné kusy oblečení ). Zamýšlené použití je do lesa, jako částěčná ochrana proti vodě a jako ochrana proti větru, dodnes nosím kabát vz 85 bez vložky.

Díky Mitia.
venca_h
Příspěvky: 122
Registrován: 17.01.2014 13:02
Pohlaví: muž
Bydliště: Plzeň - sever

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od venca_h »

Parker M65 nosim od podzimu do jara a jinou bundu nepotřebuju a nechci. Mám kopii od MilTecu cca 16 let, rukávy na hadry, ale do práce furt dobrá. Na civilní nošení a čistší akce sem před pár lety koupil originál od Alphy a počítám, že mám vystaráno do konce života :D Materiálově a střihem je dneska už překonaná, ale pro mě je to srdcová záležitost.
Do deště moc není, ze začátku když je impregnovaná tak menší deštík nevadí, ale při velkém se bez ponča neobejdeš.
Když se nosí s vložkou tak to celkem trvá než se voda dostane na kůži, ale dostane se. Taky se to projeví na váze která i u suché bundy s nacpanýma kapsama není zrovna malá. Občas se mě někdo ptá jak to můžu nosit. Na suchou a mrazivou zimu ideál, teplá ( s vložkou ) je dost i při postávání. Ale tohle ber s rezervou, teplotní limity má každej jiný a já sem venku celej rok. Další nedostatky který má se poznají ve větru - límec není zateplenej tak se bez šály, šátku nebo nákrčníku neobejdeš a spíná se na sucháč kterej se časem odrbe. Kapuca v límci taky žádná sláva, mě přijde zbytečně velká a osobně jí moc nepoužívám. Taky není složená v límci, ale máš ji v podstatě na zádech v podšívce bundy a když se tam nacpe zpět tak chvíli trvá než se tam poskládá a přestane tlačit do zad. Abych jen nekritizoval, výhody materiálu asi nemá cenu rozebírat ty jsou jasné, zip je krytý légou s druky tak i v případě poškození zipu ( ani u jedné se mi nestalo) se dá zapnout,
stahovací šňůra v pase a spodní části bundy pro zvýšení teplotního komfortu.
Každopádně po vzoru 85 to pro tebe bude krok v před :D
Uživatelský avatar
Spitfire
Příspěvky: 9
Registrován: 22.05.2013 12:06
Pohlaví: muž

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Spitfire »

Moje PA bunda.
Kabát vzor 85 http://www.odvojaku.cz/user/shop/big/68.jpg :D
Zpokorny
Příspěvky: 12
Registrován: 11.03.2014 13:11

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Zpokorny »

Take bych si rad nechal poradit jakou bundu na aktivni pohyb mam http://www.gore-tex.com/product/gore-bi ... 813363440/ takze nepotrebuji nic extra nepromokaveho ale neco jako druhou vrstvu pod tu co mam nebo v pripade lepsiho pocasi jako vrchni vrstvu urcite bych chtel kapuci a zipi v podpazi jde mi o nejlepsi pomer cena/vykon barvu ani kapsy neresim. Predem dekuji za rady
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od kregan »

Na to co popisuješ bych se kouknul po nějaký softshellce.

EDIT: zrovna tady je jedna na následujících 15 hod. v akci. I když asi nemá zipy v podpaží http://www.mall.cz/softshellove-bundy/envy-horst
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Reccol »

Ale no tak. Píše, že to chce na aktivní pohyb a ty mu pošleš bundu s nějakou pseudomembránou (která podle mě nemá v softshellu co dělat), která bude kvalitou na úrovni děravýho igelitu...
Zpokorny
Příspěvky: 12
Registrován: 11.03.2014 13:11

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Zpokorny »

kregan píše:Na to co popisuješ bych se kouknul po nějaký softshellce.

EDIT: zrovna tady je jedna na následujících 15 hod. v akci. I když asi nemá zipy v podpaží http://www.mall.cz/softshellove-bundy/envy-horst
No moc se v tom nevyznam ale vypada to jako neco s membranou coz je presne to co nepotrebuji(mam), no a 5000 prodysnost na aktivni pohyb taky asi moc nebude (mam za to ze to co mam ma 20000)
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Reccol »

Hele a musí to bejt vysloveně bunda? To, co popisuješ by mohla v klidu zastat mikina z PWS a ten materiál je fakt perfektní.
Zpokorny
Příspěvky: 12
Registrován: 11.03.2014 13:11

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Zpokorny »

Jasny mikina/lehka bunda nevidim v tom rozdil.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od des »

tak bolo by dobré si ujasnit či od toho chceš tepelnú izoláciu, ochranu proti vetru, nepremokavú kapucu (nakolko tá tvoja cyklobunda je bez kapuce) atd
Zpokorny
Příspěvky: 12
Registrován: 11.03.2014 13:11

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Zpokorny »

No jelikoz to ma byt druha vrstva tak asi tepelnou izolaci (ale s prihlednutim na tu aktivitu mozna se spatne vyjadruji) ochrana proti vetru zni fajn ale neni nutna 100% protoze kdyz uz bude moc foukat to poskytne goretex, nepremokava kapuca taky neni priorita.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od goral »

V tom pripade asi neni moc co resit, koukni po Polartec Powerstrech pro.
Perfektni izolace, rychle schne- na pohyba aktualne asi nejlepsi izolacni vrstva (i kdyz papirove by mela byt lepsi Polartec Alpha, ale cert vi kdy bude k sehnani). Vydrzi nejaky vitr.

Tilak dela treba dobry mikiny (Femund), pripadne propracovanejsi ale z mirne horsiho materialu (bohuzel uz nedelaji z PWS) Warmpeace Sneaker
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Reccol »

Goral: Alpha už se prodává, má ji víc výrobců (namátkou třeba tady).
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od goral »

No clovek to chvili nesleduje... :)
Uvidim za jak dlouho ji budu "nutne potrebovat", abych to otestoval.
Kazdopadne papirove by asi nejlip splnovala pozadavky prave Alpha. Schnout a dychat by mela stejne jako Powerstrech, plus neprofuk.
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Reccol »

Tak pak dej vědět, samotnýho mě ten materiál fakt zaujal :) I na českým internetu už se daj dohledat nějaký zkušenosti, tuším na outdoorforu už to pár lidí testovalo.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od goral »

Testy na outdoor foru jsou skoro jak testy na svetu outdooru. Dekuji, radeji otestuji sam :))
Odpovědět