Jakou bundu?

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od PeFi »

Jak je to s životností membrán ePTFE? Platí že je "věčná", než se zanesou póry?

Bundu 3L s membránou Gelanots (značka Mill: mill.cz) jsem použil na lyžování, kde nám pršelo od rána do večera. Lyžovalo se doslova po kotníky ve vodě - potvrdilo se, že neexistuje špatné počasí, pouze špatné vybavení. Ze svahu nás vyhnal až blízký úder blesku do stožáru lanovky :angel
Já jsem byl v suchu - bunda byla jen velmi mírně vlhká zevnitř, což vzhledem tomu, že se dost potím, považuji za zázrak.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Ulfhednar »

Ano, je relativně věčná. GTX má rád praní (nikdy aviváž) protože mu vadí mastnota a mechanické nečistoty (další důvod proč se GTX nehodí do bot z kůže).
Gore testovalo GTX na 500 normovaných pracích cyklů. Nevím, zda to platí i pro UL varianty.

Gelanots (XP) je klasická PU neporezní membrána, která funguje velmi dobře, dokud se nerozsype. Pro aktivní lidi pokud nejde o extra ležákový outlet, to není problém.
Óðinn á yðr alla
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Matěj »

Maximus píše: 07.02.2022 12:02 Pro myslivost nebylo nic lepsiho vynalezeno nez dlouhý hubertus pod kolena. Nebavim se o extremnich podminkach jako je silny déšť či mraz. ale o normálním celorocnim mysliveckem vyuziti mimo teple letni a mrazivé zimní noci. Je to nejméně sustivy material, přiměřeně teply a prodysny. Vlna take nesrovnatelně lepe zvladne nejakou tu jiskru z taboraku než membana.

Momentálně lamu postarší sousedku - vyhlasenou svadlenu, co šila mimo jiné i úžasné hubertusy, aby ještě jeden posledni usila pro mne.
Samozrejme na moji nekonfekčni miru, s vychytanym systemem kapes, integrovanym pouzdrem na naboje a poutky, ke kterym by sel v případě potreby připnout "polohejkal" ci posedovy vak.
Upřímně si nedovedu představit, že bych v dnešní době nosil hubertus, už přece jen jsou technologie trošku jinde než před sto lety. Vlněný kabát si dovedu představit dnes jen k obleku. :)
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Ulfhednar »

Kromě váhy a vícedenního pobytu v dešti bych to rozhodně nezavrhoval. Je to mechanicky odolné teplé brnění s velkou životností.
Óðinn á yðr alla
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Matěj »

Tak ano, vlněný kabát bude hřát také za mokra. Já měl naposledy "pracovní" vlněný kabát, myslivecký hubertus, starý snad ještě po otci, drahně let zpět, jako puberťák na práci kolem chalupy, pamatuju si, že byl teplý, ale taky těžký, hlavně mokrý.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Germanik1 »

Myšleno na statický polohy. Nikdo v tom nechce běhat.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Venet »

Matěj, vlnené kabáty a aj nohavice sa normálne stále vyrábajú. Medzi poľovníkmi je dosť používaný v nemecky hovoriacich krajinách - Loden A nielen na stojáka, ale aj na pohyb v lese
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4351
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od bivoj »

Germanik1 píše: 08.02.2022 20:39 Myšleno na statický polohy. Nikdo v tom nechce běhat.
Tak tak, ten můj ajznboňáckej byl určen pro výpravčí, když museli z nějakého důvodu stát v mrazu dlouho na perónu.
Je celej (včetně límce) komplet až dolů podšitej "kožíškem" (samo že umnělina). Ale pro statický patrolování nebo jen normální pohyb v pohodě. Neprofoukne. Samozřejmě se s ním nesmí na déšť - je dělaný do mrazivých zim a né do deště. A navíc bonus v tom vzhledu - v dnešní době v něm fakt člověk vypadá spíš chudě, že nemá ani na péřovku od Hannah... ;)
20220208_225607.jpg
20220208_225637.jpg
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od jameson363 »

Pokud uz mas takovej kabat doma, tak na donoseni na velmi nenarocnou aktivitu - na naky postavani budiz, ale davat za to dneska penize? Sezenes za slusny penize vyrazeny armadni fleesky, na to nakou zelenou armadni bluzu/lehci kabat aby to nesustilo a bylo i k ohni a pohoda. Sezenes urcite i spodek. Kdyz koupis ruzne velikosti, tak se to da vrstvit. Je to pohodlnejsi, lehci, sbalitelnejsi, lip se to pere, lip se prizpusobujou vrstvy teplote. V desti vemes jen teplej fleece a plastenku. Na kazatelne zkombinujes s dekou? Nerikam, ze vsechno stary je spatny, ale tyhle kabaty mi fakt prijdou prezitek.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4351
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od bivoj »

Však v něm taky normálně nikam nechodím, na to mám moderní bundy/kabáty. ;) Nicméně je prostě pověšenej ve skříni pro strýčka příhodu. Jak říkám, velkou výhodou pro případný PA je jeho vzhled...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Joe Azbest
Příspěvky: 914
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Joe Azbest »

Tak tady je jedna nezničitelná onivzdorná bunda. Ale cena asi nebude malá.
Tato bunda vám umožní přežít apokalypsu. Odolává extrémním teplotám až 1 300°C
Britský výrobce oděvů nabízí bundu, která obsahuje materiál používaný mimo jiné NASA nebo hasiči. Společnost prohlašuje, že plášť, který využívá řešení vyvinutá anglickými vědci, vydrží teploty až 1300 stupňů Celsia. A to je jen část jeho mimořádných schopností.
https://techsvet.cz/nejnovejsi-zpravy/t ... ediatrend/
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4499
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Serža »

nesplnila by tu funkci kterákoliv nomexová bunda?
https://www.army-surplus.cz/bunda-us-nomex/
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Maximus »

Nehořlavý survival kabátek za €1145 není pro každého :lol:
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od donovanstangiano »

Došlo i na mě a jdu si sem pro radu. Po vikendovem cundru jsem zjistil, ze potrebuju lepsi bundu. Dva dny chcalo a moje vybaveni na to neni dostatecne. Jeste se v zari chystame do vyssich hor na trek natezko a tam asi bude chcat taky. Požadavky jsou: aby se v ni dalo chodit (tzn. Zadna igelitka, pod kterou se potim i pri jidle); vaha a sbalitelnost; nepromokavost; "lesni" barva, cena do 5000.
"Vždycky se najde někdo, kdo vám zkazí aspoň den, když ne celý život." Ch. Bukowski
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4499
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Serža »

co tahle?
https://serzovo.wordpress.com/2017/11/0 ... ndra-wood/
mám ji už přes 5 let, nepromokavá furt super, je to jen (silnější) membrána bez podšívky = navrstvíš si to jak chceš.
nebo pokud honíš gramy, tak nějakej goretex ultralite ale tím se nevlezeš do 5000,-
třeba...
https://www.tilak.cz/cs/stinger-paclite
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od donovanstangiano »

To, ze je bez podsivky nevadi. Vrstvim se jak cibule. Ale bal bych se, ze to nebude vubec dychat. Přeci jen delam i nejaky vykon. A rad bych, aby to nebylo v maskaci. Napadl me Susicky Highpoint, nemam zkusenost.
"Vždycky se najde někdo, kdo vám zkazí aspoň den, když ne celý život." Ch. Bukowski
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4499
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Serža »

stejně jako prakticky veškeré "tacticool" hadry se samozřejmě vyrábí ve více barvách a vzorech = stačí být aktivní a začít používat google
jinak co se týče nepromokavosti, měl by ses smířit s tím, že co je nepromokavé, tak nedýchá a naopak....můžeš volit nějaký +/- kompromis....
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
MarkusX
Příspěvky: 209
Registrován: 19.03.2016 15:09

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od MarkusX »

Vzhledem k široké nabídce možností, prosím tip na univerzálnější zimní bundu na běžné nošení s velcro panely na rukávech, černá/tmavá, ne příliš teplá, především městský/příměstský pohyb, časté přechody auto/venek, délka k bokům (přes tahátko), zip,... Pokud znáte něco takového, usnadníte mi výběr ;)
Zastřel bobra, zachráníš strom.
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od donovanstangiano »

Mam tuhle:
https://www.alfatactical.cz/detail/5275 ... -blue.html

Do mesta/na prochazky dostacujici. Jen bacha na velikosti. Mam 183 cm a musel jsem si koupit 2XL.
"Vždycky se najde někdo, kdo vám zkazí aspoň den, když ne celý život." Ch. Bukowski
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 311
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Piston »

Tři zimy jsem teď nosil https://www.top-armyshop.cz/zimni-bunda ... elikon-tex hodně dobrá bunda, jen cena je bolestivější. Mám 184 a 100 kilo, XL pohodlně stačí (bunda je teplá, takže pod ní stačí jen něco lehkého).
Odpovědět