Jakou bundu?

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Uživatelský avatar
B89
Rozpadlík
Příspěvky: 217
Registrován: 16.01.2011 13:24
Bydliště: UH

Jakou bundu?

Příspěvek od B89 »

Uvažuju nad nějakou softshellovou bundu na běžné nosení, občas do lesa apod. a do oka mě padla Rothco - Special Ops Soft Shell (dělá se stejná i pod značkou condor):

Obrázek

a nebo od helikonu model gunfighter, je jí hodně podobný...

Obrázek

máte s těmito výrobci/bundami nějaké zkušenosti? jak jsou na tom s kvalitou šití, pohodlností apod.
Nebo pokud víte o nějaké jiné bundě podobném střihu...
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od sigmark »

prisel ti katalog od Bullu, co?-)

ta alternativa od Condoru je mnohem lepe zpracovana nez Rothco, mel jsem je shodou okolnosti obe vcera v ruce.
Helikon taky neni spatny. obcas je nejaky problem, ale kvalita je oproti mainstreamu nadstandardni. mam od nich ctvery kalhoty a jsem spokojen, fleecka od nich je taky fajn. nebal bych se jich, Rothco posun na spodni pricky pokud jde o kvalitu, ale taky jak u ceho. je to takovy americky Miltec
Uživatelský avatar
B89
Rozpadlík
Příspěvky: 217
Registrován: 16.01.2011 13:24
Bydliště: UH

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od B89 »

Jo přišly mě dokonce dva, ale vyhlédnutá je už nějaký čas :)

Hehe a to bylo rothco můj favorit, mohl bych ho sehnat za dobrou cenu. Ale jestli je to "miltec" jak píšeš tak to radši drátem do oka :mrgreen:. Od condoru to vzít jedině rovnou z usa, protože za české ceny by byly rovnou dvě. :roll:
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od sigmark »

no připočti poštovný a clo, a ono to tak horký nebude :-)
Rothco ma veci dobry i veci spatny, stejne jako Miltec leccim prijemne prekvapi ( nemluvime samozrejme o kalhotach za 400 :-) )
vzhledem k tomu, ze jsem mel moznost na vlastni ruce srovnat, Condor je proste jina liga.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od des »

jako alternativu k tomu gunfighteru od helikona by som uvažoval model trooper. strih rovnaký, ale na rozdiel od gf nemá membránu.takže priedyšnost trp je násobne lepšia jak gf ktorý má papierových 8.000 čo neni žádny zázrak. dobré športové membránovky majú 20.000 a viac. gf nemá podlepené švy, takže aj ked membrána vodu nepustí, bunda premokne cez švy.

mám od helikonu model delta bez membrány. strih mi sedí, spracovanie dobré, dwr sa úž dost stráca, budem obnovovat.
celkom spokojnost.

ked chceš do toho vrazit viac kešu, tak pekné veci má napr triple aught design, wild things gear, arcteryx...
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Pepe »

Mám Condorku a je bezva. Určitě bych si ji koupil znovu. Recenze:
http://www.youtube.com/watch?v=Vf7JgVasyhY
Uživatelský avatar
hangys
Příspěvky: 202
Registrován: 04.01.2013 19:38
Pohlaví: muž
Bydliště: Východní Čechy

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od hangys »

Takove to normalni noseni do lesa ... Bude belgicky Denison smock hodne OT?
Mam z roku 56 a jsem si jisty, ze ho za zivota neoddelam ...
Uživatelský avatar
B89
Rozpadlík
Příspěvky: 217
Registrován: 16.01.2011 13:24
Bydliště: UH

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od B89 »

Sigmark: tak jsou i jiné cesty jak to sem dostat, než třeba poštou a to je pak cena pěknější ;)

des: triple aught design, arcteryx apod. mají pěkné věci ale víc než 3000 za to nechu dávat... a když už tak bych šel asi do něčeho od Tilaku. A co různě čtu o helikonu tak mám zatím o něm rozporuplný názor někteří ho vychvalují jiní na něj nadávají... :|

Pepe:docela douhá recenze :)

*hangys: pro mě asi nepoužitelné, já preferuju bundu bez maskáčového vzoru ale pokud by to bylo jen do lesa, proč ne.
Uživatelský avatar
Darth
Příspěvky: 130
Registrován: 16.12.2011 16:53
Bydliště: Sídliště

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Darth »

Máte někdo zkušenost s bundou Snugpak Sleeka?
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Pepe »

Snugpak sleeka je bezva bunda. U nás v tom chodí 1\2 útvaru. Lehká a pěkně hřeje. Kopii dělá ještě mil-tec. Já osobně nemám mil-tec rád, takže bych si ji nekoupil, ale pár kluků ji taky má a nestěžujou si.
Já ji budu mít příští týden, už na mě v kasárnách čeká.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od goral »

Jo sleeka je fajn. Obecne ty loftove bundy jsou dobra vec, ale otazka zni k cemu ji pouzivas a planujes pouzivat. Mel jsem z tech loftovych veci uz hodne ruznych kousku a myslim ze muzu porovnavat
Uživatelský avatar
Darth
Příspěvky: 130
Registrován: 16.12.2011 16:53
Bydliště: Sídliště

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Darth »

Kromně "civilního" použití to chci hlavně na nošení v batohu,něco skladného,lehkého a co by mě zahřálo když bude potřeba.
Hlavně aby mě to nesralo,když bych to táhnul třeba zbytečně :D
Ještě jeden dotaz:rozdíl mezi sleeka a sleeka elite.
Nejde o to,že je jedna oboustraná a druhá asi ne,ale jestli jsou stejně funkční.
Nebo je tam rozdíl?
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Reccol »

Bundy jsou pocitově stejný.
Jinak podle použití bych se zamyslel i nad nějakou slušnou péřovkou - lehčí, skladnější, líp hřeje. Stejně jsou tyhle věci většinou jen na večerní /ranní záležitosti bez pohybu, protože se v tom až na velkou zimu opravdu chodit nedá.
Uživatelský avatar
Darth
Příspěvky: 130
Registrován: 16.12.2011 16:53
Bydliště: Sídliště

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Darth »

No já to na chození s batohem nechci.Na to bych hledal něco jinšího.To jsi mě špatně pochopil.
Chci to do batohu abych to mohl vytáhnout při různých zastávkách a a na dobu kdy se člověk moc nehýbe.
Nic péřového nechci.
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Reccol »

Na to je sleeka fajn. Peří sice vhodnější, ale nebudu ti to vymlouvat :)
Jinak pokud netrváš na tý zelený, mrknul bych po něčem z civilního sektoru - obecně jsou o dost lehčí a fajn hřejou. Nicméně cenově jsou samozřejmě taky vejš, než Snugpak. Třeba něco od Tilaku (např. Ketil), nebo MHW...
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od goral »

Uz jsem se na tema peri X syntetika rozepisoval, ale klidne to zopakuju. Peri je krajne nevhodny do situaci kdy ho propotis/ses ve vlhku. Pote i obycjeny turista ma problem to ususit. Natoztak pokud to chces delat skryte.
Ono se zda ze to bude na statickou cinnost, ale pokud na sebe uplne rozpaleni a propoceni hodite snugpaka, je mokrej v cuku letu.
Peri samozrejme vic vydrzi, je skladnejsi, vyhrevnejsi atd.

Hlavni rozdil je mezi sleekou a sleekou elite je pokud me pamet neklame misto vyroby. Klasicka Sleeka je sita v UK.

K bundam - maly report toho co jsem vlastnil, nebo mel treba pujcene:

Snugpak: je to klasika a jakysi etalon. Cena prumerna, material neni spatny (ale spicka to taky neni), sbalitelnost neni zazrak, je pomerne tezka.
Snugpak dela samozrejme jeste tezssi varintu -ktera mi do CR prijde zbytecna a pak takovy lehky pulover pres hlavu, ktery se i naopak velmi libil.


Carinthia: velmi lehka a velmi skladna vec, dot kvalitni vlakno (papirove by melo vydrzet asi nejdele). Drahe je to az beda a pri tak vysoke cene me celkem sere, ze zipy nemaji znackovy - ale zatim drzi.

Nanok: Nemel jsem v ruce bundu, znam ale jejich spacaky. Velke, tezke, ale vnitrek je velmi kvalitni, vyrabene pro norskou zimu hlavou.

Britska fasovana softie - zadny zazrak, je to velke, ne moc vyhrevne, ale stoji to pakatel- neresit vahu, asi bych se nad touto variantou zamyslel nejvic

Americka fasovana lvl7 bunda - je to objemnejsi a tezssi, ale teply opravdu hodne. Primaloft je izolacni spicka a trhu.
Uživatelský avatar
Tommy
Příspěvky: 161
Registrován: 16.11.2012 19:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Krkonoše

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Tommy »

Kdyz uz jste tady zminovavali softshellku od Helikonu. Mám dotaz. Je vhodná na delší nošení s batohem při tůrach? Abych se v ní moc nepotil.
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Reccol »

Podle netu má prodyšnost 5000g/m²/24h. Takže igelit.
Podle mě prostě do opravdový SS bundy membrána nepatří. Mrkni po něčem dejchavějším.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od des »

tu http://www.helikon-tex.com/#KU-GUN-FM píšu 8.000
nevim či zmenili materiál alebo len marketing ;)
imho je to furt igelit. zdá sa mi že sa na firemných stránkach presunul z kategórie waterproof do windblockers

mohol by niekto z majitelov Condora napísat jaké má hodnoty nepropro? nejak som sa k tomu nepregúglil. podlepené švy asi mat nebude, že?
Uživatelský avatar
Tommy
Příspěvky: 161
Registrován: 16.11.2012 19:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Krkonoše

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Tommy »

Právě že nechci igelit no.... Zas se mi jejich bundy moc líbí. Styl i cena. Znáte někdo něco lepšího v podobném provedeni a podobnou cenou? Díky
Odpovědět