Výběr praktických civilních kalhot

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
jasp
Příspěvky: 31
Registrován: 30.07.2015 6:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od jasp »

Apokalyptik - 4sr kalhoty na motorku jsou obycejny rifle, jen na miste kde se predpoklada jizda po zemi jsou podsite kevlarem. V rozkroku se prosoupou stejne rychle jako jine rifle.
wolf84
Příspěvky: 2
Registrován: 17.08.2016 14:25

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od wolf84 »

Dnes se byl mrknout a podle mě je zajimavý výběr kalhot v Decathlonu.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od jameson363 »

Osobne mam Helikon SFU celkem rad, ale dost me zklamali tim, ze nahradili super material bavlna/nylon klasickym evropsko/asijskym shitem bavlna/polyester :-/ Libilo se mi na SFuckach, ze byly dost univerzalni, do mesta neurazili, do lesa taky ne, ale ten matros uz je bohuzel hroznej shit, jednou jsem s tim prolejzal mensi skalni jeskyn a trochu to osoupal po skale a jsou deravy. Drive byl ten jejich matros, fakt super, velmi lehkej a odolnej. Ve starem materialu mi vydrzeli pri velmi castem skoro kazdodennim noseni tak 2-3 roky bez vetsiho poskozeni opotrebeni. Ty z noveho materialu pri castejsim pouzivanim za rok, takze to vypada, ze dalsi uz si taky nekoupim. Do prirody dam prednost americkejm BDU/ACU, na civil nejaky VertX, ktery z ciziny clovek sezene za rozumny penize a vypadaj na civil mnohem decentnejc.
čimango
Příspěvky: 393
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od čimango »

V outletu Bushmannu ve Štěrboholých lze nyní zakoupit kapsáče "GRIDLEY" za cenu 800 Kč. K dispozici pouze v zelené barvě, velikosti i pro běžnou 100 Kg populaci :).
Nenašel jsem nikde údaje o gramáži plátna, na stránkách výrobce jsou označeny jako "heavy duty". Na omak vypadají poměrně poctivě - celkem těžké plátno s hustou vazbou.
Kupodivu mají být podle štítku skutečně ušity v ČR a ne v Číně, jako většina současné produkce firmy.

Za ty prachy jsem vzal dvoje, tak snad vydrží alespoň sezónu.
Uživatelský avatar
MarkusX
Příspěvky: 212
Registrován: 19.03.2016 15:09

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od MarkusX »

kde v Brně omrknout nějaké fajn kalhoty, nejlépe 5.11 a další?
Zastřel bobra, zachráníš strom.
PetrNovak72
Příspěvky: 156
Registrován: 05.04.2015 14:05

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od PetrNovak72 »

nevíte co proběhlo za změnu u 511tactical.cz shopu?
poslali to do likvidace a zalložili novou "tacone"?

chci si zase po 2 letech nakoupit pár věcí tak abych nezjistil že kupuju nějaký padělky, 511tactical.cz je routovaný do usa rovnou...
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od Patrol »

Tak jsem si dnes udělal radost a pořídil si dvoje kalhoty a jedny kraťasy u "Křížového buku".
Koukal jsem, že už tu odkaz byl, tak jen potvrzuji, že jsou super. Mají různé kombinace barev i materiálů, ale hlavně jsou neskutečně pohodlné.Švára je léta tahá do práce a do skal a vybírá si tak hlavně pevné materiály. I na něm vydržej dlouho a to je co říct, protože on orve všechno na drť. Proto jsem do nich šel i já, ale je pravda že já hledal jako prioritní nenápadný vzhled, příjemnej materiál dobrej střih, aby se v tom člověk nemusel omezovat v pohybu a rozumě rozmístěné kapsy. Ceny teda už jsou vyšší, jedny gatě 750,-, druhý s více kapsama 840,-, a kraťasy 680,-
Kalhoty jsou ale tak pohodlný a příjemný na tělo, že bych v nich mohl jít i spát.Tak dobrou, koukám, že už je po půlnoci. :D
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od DeadMan »

Pokud někdo uvažuje o kalhotech od Tru-Spec 24-7 tak do http://www.bullarmyshop.cz přišla před týdnem velká zásilka z USA a je opravdu z čeho vybírat!

Dnes jsem si z Hulína přivezl již třetí :mrgreen:

Mám béžové (byly první, ještě 100% bavlna, z výprodeje za polovic), Coyote (začátkem roku) a Sheriff (dnes) :yes

Lepší kalhoty, které by splnily mé požadavky, jsem zatím nenašel (nosím je i k saku ;) ).
You cannot kill me as I am already dead!
hharo
Příspěvky: 289
Registrován: 30.12.2012 11:37
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od hharo »

Jsem rád, že nejsem jedinej, kdo má troje kalhoty jednoho střihu a taktéž 24-7. :lol:
Kivan
Příspěvky: 109
Registrován: 20.10.2016 19:28

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od Kivan »

Ahoj, chci si pořídit taktické kalhoty pro běžné nošení, tedy civilní vzhled. Zaujali mě kalhoty Tactical Rogue Jeans od Pentagon, máte někdo? Zajímá mě názor na tyto kalhoty, případně doporučení na jiné, v podobné cenové relaci, díky.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od Lyster »

Zdravim, může mi někdo doporučit nějaké slušné "taktické" kalhoty nějakého civilnějšího vzhledu renomované značky, které mají ale odepínatelné nohavice? Nejllépe jako - kalhoty, 3/4. a kraťasy dohromady. Příadně aspoň jako kalhoty - kraťasy. Koukal jsem například na 5.11, Helikon. Pentagon atd, ale podle fotek ani kritérií jsem u nich nic nenašel. Ale třeba jsem špatně hledal. Moc se v nich nevyznám.

Klidně SZ ať tu neděláme reklamu. Díky.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od jameson363 »

Lyster píše:Zdravim, může mi někdo doporučit nějaké slušné "taktické" kalhoty nějakého civilnějšího vzhledu renomované značky, které mají ale odepínatelné nohavice? Nejllépe jako - kalhoty, 3/4. a kraťasy dohromady. Příadně aspoň jako kalhoty - kraťasy. Koukal jsem například na 5.11, Helikon. Pentagon atd, ale podle fotek ani kritérií jsem u nich nic nenašel. Ale třeba jsem špatně hledal. Moc se v nich nevyznám.

Klidně SZ ať tu neděláme reklamu. Díky.
Obavam se, ze tohle nikdo nedela, neb je ten zip do MIL/LE prostredi jen nepouzitelne kurvitko.

Zkus se podivat po kalhotech znacky Patagonia, The North Face nebo REI. Kdyz koupis kalhoty z polyamidu (idealne polyamid+bavlna, mely by neco vydrzet i kdyz se to bude tvarit jako ausus sustak. Nebude to uplne tacticool, ale tyhle US outdoor firmy delaj alespon rozumny barvy a neni to pritepleny jako z evropske produkce. Jedinej problem bude s okama na opasek, pokud chces nosit kratke kulove, ale da se to dosit.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od Serža »

nedělá něco takovýho i Bushman?
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od opavak »

[quote="Lyster"]Zdravim, může mi někdo doporučit nějaké slušné "taktické" kalhoty nějakého civilnějšího vzhledu renomované značky, které mají ale odepínatelné nohavice? Nejllépe jako - kalhoty, 3/4. a kraťasy dohromady. Příadně aspoň jako kalhoty - kraťasy. Koukal jsem například na 5.11, Helikon. Pentagon atd, ale podle fotek ani kritérií jsem u nich nic nenašel. Ale třeba jsem špatně hledal. Moc se v nich nevyznám.

...a nebo koupit nějaké taktické kalhoty v prodloužené délce a u krejčího si je nechat upravit na "odepínací" ... to by neměl být problém a finančně by to taky nemělo být až zas tak náročné když za běžné zkrácení délky kalhot se platí cca 200,-Kč...
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od štaflík »

Kup si pracovní kalhoty v Canisu za pár šupů a nech si tam našít široká poutka na pásek, potřebuješ-li. Ušetřené peníze věnuj zdokonalování sebe sama.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od Cep »

Serža píše:nedělá něco takovýho i Bushman?
Ta kalhoty od Busmanna jsem před lety měl, nebyly špatné, ale odepínání pro mne nemělo přidanou hodnotu.
Dokud nebylo potřeba odepínat, tak se to v nich dalo vydržet, a když bylo teplo, tak odepnutí nepomohlo - skrze to, jak to byl silný materiál. Jinak dobrý, kvalitní, příjemný.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od jameson363 »

opavak píše:...a nebo koupit nějaké taktické kalhoty v prodloužené délce a u krejčího si je nechat upravit na "odepínací" ... to by neměl být problém a finančně by to taky nemělo být až zas tak náročné když za běžné zkrácení délky kalhot se platí cca 200,-Kč...

Mozna i to je reseni. Kdo opravuje a upravuje hadry denne a ma na to vybaveni to zvladne v pohode.
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od RobertK »

co tohle https://www.engelbert-strauss.cz/pracov ... 0-254.html kvalit avýborná cena taky super. Ale osobně bych už v dnešní době šel do kalhot které mají větrání na zip.
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 312
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od Piston »

Čtení zdejší diskuze mě přivedlo na stopu Bannera, roky jsem ejzdil kolem jeho prodejny a nenapadlo se mě tam podívat. Mají tam docela hezké a relativně nedrahé věci, něco od nich zkusím.

Nemáte aktuálně tip na džíny v dobrém poměru cena a kvalita? Kupovat je je pro mě vždycky utrpení…
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od Matěj »

Jeany by si měl asi vybrat každý sám, co mu vyhovuje, protože existuje spousta střihů. Já mám dva řekněme "oblíbené" výrobce, kteří mi sedí a nakupuju vesměs ty, je to jako jít už na jistotu, takže šetřím čas s nenáviděným nakupováním.
Odpovědět