Výběr praktických civilních kalhot

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od Reccol »

Vertx jsou bezvadný, můžu doporučit. A cenově jsou taky celkem ok.
Uživatelský avatar
Mladý Varan
Příspěvky: 1
Registrován: 04.09.2013 22:59
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od Mladý Varan »

Zdravím, měl jsem dlouho problém najít civilní, skutečně odolné a zároveň padnoucí, dobře vypadající kalhoty. V tomhle ohledu jsem opravdu VELMI spokojen s nabídkou značky Dickies. http://www.reklamu.ne firma dřív jela v čistě pracovních oděvech a posléze se částečně přeorientovala na skejtující mládež. Nicméně kalhoty vydrží opravdu k.. hodně a odpovídají mému požadavku na univerzální použití: do lesa, do práce, na párty, k soudu, na svatbu (v černém provedení vypadají skutečně jako společenské kalhoty, ale ten materiál :lol: luxus)

jednou jsem byl v nouzi a dělal jsem s nima měsíc v kuse na hrubé stavbě při pokládání průmyslové kanalizace v otřesném počasí (okolní vesnice zatopené, stavba jela dál) a po jednom vyprání a nažehlení bych mohl kliďánko nakráčet na obchodní schůzku. Maximálně cením. :yes

Ban za komerci. Fab
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od MrPorter »

Tak jsem nakonec pořídil 5.11 Tactical Pants a zatím jsem spokojený. Kapes teda není nějak přehršel (klasika - dvě boční, dvě zadní, dvě stehenní plus jedna menší na mobil apod.), ale co oceňuju je že jsou ty kalhoty krásně pohodlný, čistá bavlna dýchá líp než mix s umělotinou co mají 24-7, a určitě bude v zimě i teplejší. Taky to má oproti 24-7 vnitřní kapsy na kolenech pro neopren chrániče.
Další na řadě na vyzkoušení budou ty Helikonky, ale to zas až příští rok (doufám).
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od jameson363 »

Tak se mi dostaly do rukou jedny kalhoty od Krizoveho buku a par kousku jsem vcera videl na par lidech a moje prvni subjektivni dojmy.

+strih nohavic se zda fajn
+pruznej pas s velkym rozpetim
+uplne civilni vzhled avsak nevyrazne barvy

+- na muj vkus material dost slabej, ale od oka nereknu co vydrzi a nekomu muze vyhovovat, napriklad na leto a vcera ty borci asi meli nejaky silnejsi

-steheni kapsy na muj vkus nizko, zlaty Helikony
-klasicke predni kapsy malo hluboke - jako v porovnani s dzinama ok, ala na kalhoty do prirody se slusi vic
-absence ok na opasek, maj jen integrovany "pasek", jinej model ma asi oka, ale jestli pojme klasickych klasickej 1 3/4" opasek, to nevim.


Pokud by za stejnou cenu, klidne s delsi dodaci dobou, dokazali upravit par nedostatku, tak bych do nich sel, jinak pro me nezajimave.
Atrop
Příspěvky: 163
Registrován: 04.06.2013 1:00
Pohlaví: muž
Bydliště: North

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od Atrop »

Před necelým měsícem jsem se byl kouknout na kalhoty v Křížovém Buku.
Ke kalhotum samotnejm, latka se liši samozřejmě model od modelu, nějaký jsou letní z 100% bavlny, jiné jsou v kombinaci balvna/PE + často platy látky na kolenou z manšestru nebo hrubší bavlny. Cenově podle mě vycházej hodně dobře.
Ja hledal pravě kalhoty, kombinace bavlna/PE ,něco jako Fjallraven barents které mám, na nějaký to outdoorovy toulaní. Bohužel kalhoty ve velikosti L ne zcela odpovídaly mým požadavkům.
S prázdnou jsem neodešel a koupil si nejaký softshelový na zimu :)
Za mě má ale Křižový buk plus.

Nahodou někdo neví jak často obměňují sotriment?
Uživatelský avatar
zumpar
Příspěvky: 150
Registrován: 17.10.2012 15:02
Pohlaví: muž
Bydliště: momentalne Bratislava

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od zumpar »

Ja som vyuzil povianocne zlavy a bol mrknut do Bushmana. Ktosi chvalil ich nohavice z hrubej bavlny, tak som si jedny akciove "pořídil":
http://www.bushmanshop.sk/bushman-nohav ... k-hazelnut
Keby nemali tie stehenne vrecka, tak clovek povie, ze su to normalne konfekcne nohavice. Setrit ich teda nebudem. Uz teraz som zvedavy, ako dlho a co vydrzia :chuckle .
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 762
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od des »

cotton kills :evil:
Frank
VIP
Příspěvky: 247
Registrován: 05.06.2012 14:36

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od Frank »

Mužete mi někdo poradit nějaké kapsáče? Podmínkou jsou velké boční kapsy a aby něco vydržely, nemusí to být žádný módní hit :) 5.11 jsem nosil, ale za 2k mi přijdou trochu předražené a moc nevydržely.

Díky
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od Fabulous »

Otázka je, jaký typ jsi nosil? Já mám poctivé silnovrstvé (tuším Cargo pants) a fungují dobře :yes

Jinak tradiční nezmar je Bushman, ale to se pohybujeme v podobné cenové relaci.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od goral »

Co rakousky fasovany? Zeleny kapsace za par korun
"The era of procrastination, of half-measures, of soothing and baffling expedients, of delays, is coming to a close. In its place we are entering a period of consequences."
Frank
VIP
Příspěvky: 247
Registrován: 05.06.2012 14:36

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od Frank »

Cargo Pant jsem měl, když jsem je kupoval za 1500 tak dobrý, ale za 2000 na to co vydrží už je to dost. Bushmany nosím aktuálně, dobrý, ale už jsem dlouho nikde nezahlédl jejich kalhoty z takové té silné látky.

Goral: Rakušáky jsem našel jen maskované a přiznám se, že bych chtěl jednobarevnou variantu.

Asi nejvíc by se mi líbilo něco ve stylu anglických DPM, ale jednobarevné. Nebo kontakt na někoho, kdo by to za rozumné peníze v rozumné kvalitě ušil, ideálně okolí Brna.

Pro upřesnění, nevadí mi za kalhoty dát 2k a víc, ale to už očekávám kalhoty bez kompromisů jako je materiál nebo střih.
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 192
Registrován: 27.08.2013 14:00

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od Joezbrna »

Bushman má kvalitnější věci pod řadou Classic, ale stejně to chce asi vyzkoušet a ohmatat...
Starken
Příspěvky: 87
Registrován: 11.01.2013 16:35

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od Starken »

Rakouský flacktarn už je spíš historie, protože Bundesheer šel v roce 2003 proti proudu do jednobarevna.
Jinak zřejmě nejlevněji pořídíš tady http://www.armyklub.eu/hikashop-menu-fo ... ory/117-at .
Ale někdo z fóra tam byl osobně a docela kritizoval okamžitý sortiment, ja tam byl jenom jednou jako doprovod na tom blešáku a ty za stovku v mé velikosti koupila paní přede mnou a jiné už měli jen ripstopový a ty, jak jsem je měl v ruce, se mi líbili méně a hlavně za stejný prachy mám doma služební 85 http://earmyshop.cz/kalhoty-vz85-sluzebni
Ale protože už začínají být hůř dostupné, koukal jsem po případné náhradě.

Jinak ještě víc "civilní" vojenský kalhoty jsou tyhle šedivý CO zásahovky http://earmyshop.cz/kalhoty-zasahove-co těch reflexních pásku si netřeba všímat - z kalhot jsou dole za minutu (narozdíl od bundy). Zajímavostí je nehořlavý materiál: 35% m-aramid (známější spíš pod jedním z jeho obchodních jmen - nomex) a 65% nehořlavá viskóza, na druhou stranu po pár vypráních docela žmolkovatí.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 874
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od Count »

Frank píše:Mužete mi někdo poradit nějaké kapsáče? Podmínkou jsou velké boční kapsy a aby něco vydržely, nemusí to být žádný módní hit :) 5.11 jsem nosil, ale za 2k mi přijdou trochu předražené a moc nevydržely.

Díky
Cargo Pants kupuji v C&A. Nejsou to módní hitovky, chvíli trvá, než si člověk vybere správnou velikost, ale protože nosím převážně kalhoty tohoto ražení, tak je celkem točím a cena mne nezrujnuje. Co mě u takových kalhot zajímá je síla látky, pevnost mechanismu zavírání kapes (zip, druk, sucháč v tomto pořadí) a kapsy musí být na nohavicích (vyboulené ven z kalhot). A hlavně, žádné knoflíčky místo předního zipu. Ten kdo tohle navrhnul, měl určitě vývod a do pisoáru močil trubičkou skrz jednu z těch dírek.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
SAW
Příspěvky: 44
Registrován: 17.11.2014 11:41
Pohlaví: muž

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od SAW »

Ja osobne som vyskúšal a stále skúšam od Helikonu nohavice SFU NEXT a vyhovujú mi zatiaľ najviac hlavne pre to lebo v postranných vreckách sú dve menšie vrecká aj s elastickou gumou a nelietajú mi tak veľmi veci vo vreckách a hlavne niektoré veci majú svoje miesto napr. kľúče v jednom z dvoch oddelení a v druhom mám vreckovky a kľúče nevydávajú zvuk a vreckovky sú vždy na svojom mieste a viem kde čo je a že to tam aj bude a nebudem hľadať po celom vrecku. Samozrejme dá sa tam dať veľa vecí napr. som tam nosil paralizér, svietidlo, teleskop, .....
Zatiaľ mi nič nevypadlo a všetko bolo na svojom mieste a to naozaj chodím po kopcoch a jazdím na motorke v tých nohaviciach už vyše pol roka. Materiál: bavlna/poliester (Ripstop) 60/40%.
Zdvojené kolená a zadok.
Samostatné vrecká na mobil v jednom nosím nôž do druhého sa vojde mobil Aligator S4540Duo (nepoškriabem si display lebo je to samostatné vrecko.
A áno na gombíky je rozkrok ja som si vybral tie nohavice aj kvôli tomu lebo ak sa pokazí zips tak s tým moc nenarobíš ale ak sa gombík odtrhne no jednoducho našiješ ďalší. Taký je môj pohľad no a za cenu cca 35€ je to myslím si fajn.
Prípadne je možné pozrieť si aj niečo od výrobcu Pentagon ten má trošku užšie a na pohľad civilnejšie veci.
Mám aj nejaké nohavice od výrobcu Surplus ale sú neskutočne široké a je to pohodlné nosiť ale nevyzerá to veľmi dobre.
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od GOD »

subjektívne sa mi zdá, že nomex menej dýcha ako klasika a na nosenie nie je velmi prijemny.
Informácia je v časopriestore.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od sigmark »

Helikon UTPčka v ripstopu. Pokud nemáš stehna jako vzpěrač, měl bys být velmi spokojen
PetrNovak72
Příspěvky: 156
Registrován: 05.04.2015 14:05

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od PetrNovak72 »

má někdo tip na obchod co má 5.11 různý civilní skladem? abych mohl dojet, vyzkoušet velikosti a vzít? protože všichni prodávaj milion věcí, ale skladem nic..

praha-brno, nebo cestou?...
Uživatelský avatar
Majkl Night
Příspěvky: 327
Registrován: 08.02.2013 23:26
Pohlaví: muž
Bydliště: JN89HF

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od Majkl Night »

Už mám skoro půl roku Cargo pants od 5.11. Nosím je denně jen do práce a z práce (v práci sterilní oděv), a na nákupy apod. Musím říct, že sednou dobře, kapsy dobrý, až na to že stehení jsou vnitřní, takže ostřeji řezaná věc podráždí nohu. Co mě sklamalo, je kvalita. Na opasku nosím horolezeckou karabinu a ta už jen tím zhrublým prstencem na pojistce, proškrábala dírku. A dále v sedu se začínají obrušovat vlákna. Musím zaplátovat, dřív než dojde ke "kuleven" situaci. Mohly by mít sed zdvojený už z výroby.
Volí si stezku chodec, nebo stezka chodce?
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od Nicotinick »

Co se týče civilních odolných kalhot můžu jen doporučit i kalhoty (a hadry vůbec) americké firmy PRANA. Civilnější a ne tak Tacticool jako třeba 5.11. , ale velmi odolné a pohodlné, na úrovni Bushmana .
třeba
http://www.prana.com/bronson-pant.html?color=mud


U nás k dostání v RockPointu
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Odpovědět