Výběr praktických civilních kalhot

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
PetrNovak72
Příspěvky: 156
Registrován: 05.04.2015 14:05

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od PetrNovak72 »

a kam tam schovám 4 banány?:-) poslal si obyč. kalhoty bez jakýkoli "rozpad" vychytávky:-))
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od Nicotinick »

první příspěvek tohohle vlákna...

potrebuju typ na nejake civilne vyhlizeci kalhoty hlavne bez kapes na stehnech v nejake bezove, piskove barve...nejake ktere se mi po intenzivnim noseni v rozkroku nerozparou za rok :-/ mate nekdo prosim nejake tipy

;)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od bivoj »

Náhodou, za mě :yes . O existenci značky Prana jsem neměl tušení - a pokud jsou ty jejich kalhoty alespoň tak odolné a dobré, jak o nich mluví výrobce a recenze uživatelů na stránkách různých obchodů, je to dobrý tip!

2 PetrNovak72 - Opravdu bys měl číst nejdřív název vlákna a eventuálně i jeho příspěvky, než něco plácneš... ;)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od Nicotinick »

Zrovna Bronsony jsou v posledních letech vedle Fjallravenu mé nejoblíbenější "volnočasové" gatě. Kvalita materiálu i šití na úrovni Bushmana jak jsem psal, navíc pro mně výhodou je, že velikosti jsou mírně prodloužené.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
scavenger
Příspěvky: 52
Registrován: 08.03.2016 14:43
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od scavenger »

Já jsem spokojený s kalhotama i kraťasama značky Carhartt, mám jich několik ať už 100% bavlněné nebo se směsí s polyesteru. Pohodlné, odolné s dvojitým i trojitým prošíváním, cenou dostupné a každý si najde svůj střih ( klasické, slim, širší nohavice )
Jako jedny z mála kalhot odolávají i při hraní si se psama, což mé ostatní kalhoty jsou jeden šev a záplata vedle druhé. :D
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od Desouza »

Bushman : no nosím a dobré i řekněme slušivé ,ale né moc výdržné . Zrovna včera jsem byl na záchodě kdesi :) , chci si zapnout poklopec a prd ( knoflík v hajzlu ) . Zlatý angláncký maskáče .
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od zdoch »

S Bushmanem nemám moc dobrý zkušenosti. Ke své kvalitě dost drahé. Na takový to obyčený nošení do města, práce, na tréninky asi dostačující, ale při procházkách lesem jsem je velice rychle zničil. Stačilo zavadit o větev, nebo o trn a díra byla na světě. Přešel jsem na českou značku Banner. Původně se zaměřovali jen na lovecké oblečení a mysliveckou zelenou (Raději dávám přednost myslivecký zeleni, než vojenskejm maskáčům). Ale poslední dobou rozšířili sortiment na trochu civilnější vzhled. Např. Banner Ranger, nosím přes rok, velice pohodlný, kvalitou jako myslivecký kalhoty, zesílený proti odření, na zadku a kolenou vystužený, hodně kapes a cenově kolem 2000,- Např. na značku Fjallraven to nemá jak kvalitou, tak vzhledem, ale zase jsou 3x levnější:
Přílohy
kahoty Banner
kahoty Banner
imgresize.php.jpg (14.72 KiB) Zobrazeno 17397 x
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od Nicotinick »

Kapsáče od Bushmana jsem naposledy kupoval tak před 10 - 12 lety a můžu říct že kvalita tehdy naprosto odpovídala ceně, na to že je to hustě tkaná bavlna se všemi klady i zápory, mi na běžné lehké Bushcraftění přišly nezničitelné a doteďka mám jedny ještě na zahradu :)
Je ale dost možné že už polevili.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od bivoj »

Z bushmana se stala stylovka do města. To, co prodávali před deseti lety se nedá s dnešní produkcí (až na pár vyjímek) vůbec srovnávat. Bohužel... :-( Taky jsem u nich občas nakupoval, ale když jsem viděl, jak jde kvalita (i gramáže látek) postupně dolů, tak jsem tam chodit přestal.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
PetrNovak72
Příspěvky: 156
Registrován: 05.04.2015 14:05

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od PetrNovak72 »

tak potvrzuji, 511 kalhoty super.. vyzkoušené, zakoupené, více modelů, více barev.. snad mi chvíli vydrží, za 50 procent slevy to je i kdyby na rok levný...
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od DeadMan »

Dnes se mi podařilo sehnat ve výprodeji úplně nové kalhoty 24/7 a to starší model ze 100% bavlny (na dotek příjemnější než rip-stop).

Původně jsem to v plánu neměl, ale když jsem na ně narazil v Bull Army shopu za necelých 900,- Kč, tak jsem neváhal.

Budou to mé sváteční :D

https://m.youtube.com/watch?v=osSM1xfs18U
You cannot kill me as I am already dead!
Atrop
Příspěvky: 163
Registrován: 04.06.2013 1:00
Pohlaví: muž
Bydliště: North

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od Atrop »

Já si nedávno koupil 24/7 eclipse a můžu je vřele doporučit !! Jsou pohodlný a mají civilnější vzhled než klasický kapsáče ;)
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od Serža »

mám dobrý zkušenosti s kalhotama od Helikonu....za cca 850 se daly koupit takový základní, za 1700 lepší (před cca rokem a půl)...
zásadní výhoda je, že pro nás dlouhé a hubené nabízí variantu Long
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od vratnikp »

pokud to někomu pomuže tak krátká recenze na helikon SFU next:
po cca roce používání, točím SFUčka a jedny jeansy
cena příznivá
materiál OK
švy drží, ale švy např na lemech kapes jsou popraskané a to do kapes moc věcí nedávám
pohodlný jsou nicméně mi velice štve jedna věc a to pekelně volný střih nohavic, přijde mi že parametry nohavic jsou o číslo výš než by příslušelo k obvodu pasu

z nějakého duvodu po ohnutí nohy v sedě, zakleknutí mám z kalhot tříčtvrťáky, přičemž při propnutých nohou je délka akorát (o trochu delší a šlapu si na ně)

myslím že na trhu nejsou levnější "značkové" taktické kalhoty, ale znovu bych si je nekoupil
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od Count »

Občas si koupím Cargo Pants z C&A. Mám rád kapsy na stehnech a když mají den, tak se dají sehnat kolem 600Kč. Ano, dva roky a pak je seříznu na kraťasy a protože jich mám takhle upravených víc, je vidět jak ubírají a ubírají na gramáži. Pořád ale mají slušný výběr.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od Hdm »

vratnikp píše:pohodlný jsou nicméně mi velice štve jedna věc a to pekelně volný střih nohavic, přijde mi že parametry nohavic jsou o číslo výš než by příslušelo k obvodu pasu

z nějakého duvodu po ohnutí nohy v sedě, zakleknutí mám z kalhot tříčtvrťáky, přičemž při propnutých nohou je délka akorát (o trochu delší a šlapu si na ně)
Tohle jsi napsal uplne presne. Taky je mam a to same, nohavice sirokanske a pri kleku jsou kratke. Uz si dalsi nekoupim.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od Serža »

musíte je vybírat tak, aby při normálním stoji byl rozkrok u rozkroku a ne u kolen ;-) pak se to nestává...já kupuju L-Long a i při zakleknutí ok
co nesedí je jen ta kapsa pro vložky na kolenou...tu mám skoro na stehnech
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od vratnikp »

to máš seržo kliku :D
popravdě s konfekčníma velikostma mám problém, ale vybíral jsem tak aby mi co nejvíc seděli a musel jsem si vybrat jestli je zapnu v pase nebo jestli budou šplhat

kalhoty normálně kupuju 32 nebo 34 R, helikony mam M/regular a při kleku mi vylezou tak 5cm nad kotník

na M/long jsem si při stání šlapal, jo a kapsy na kolenní chrániče mam těsně pod kolenem:D

ale za ty prachy službu udělaj, kdo by nemiloval organizéry v kapsách:D
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od Apokalyptik »

V robote pár kolegom na staré kolená začalo drbať, odstavili autá a chodia do roboty na čoproch..... ich vec... ale zaujali ma kevlarové rifle, ktoré si už tí najštýlovejší stihli pokupovať....

Mohli by to byť post-apokalypticko-nezničiteľné nohavice :rock

niečo podobné: http://www.moteam.sk/index.php?route=pr ... uct_id=959

Aj keď cena :ne
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od dolmar »

Já nosím do práce a občas i normálně v civilu zelené pracovní kalhoty Ukari. Pevné, bavlněné, velmi příjemné, velké přední kapsy, velké stehenní kapsy na zip s malýma kapsičkama na sucháč a jednou větší na zip. Velká poutka na opasek. Za tu cenu pro mne naprosto parádní kalhoty, jen škoda že jsem je neviděl v jiné barvě než zelené.
Odpovědět