Výběr praktických civilních kalhot

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od zdoch »

Piston píše:Čtení zdejší diskuze mě přivedlo na stopu Bannera, roky jsem ejzdil kolem jeho prodejny a nenapadlo se mě tam podívat. Mají tam docela hezké a relativně nedrahé věci, něco od nich zkusím.
Jojo, konečně si někdo uvědomil, že lidi chtějí pořádný kvalitní oblečení, co něco vydrží (větvičky, trní), nepromokme, hřeje, mají mnogo kapes a hlavně oblečení nešustí :clap, ale v outdoor barvách, místo těch mysliveckejch zelenejch kamizolek.
3 roky od noci nosím kalhoty a bundu v barvě Parlan (kombinace světle a tmavě hnědá). Ještě mám zelený Ranger, choval jsem se k nim jako hovado a pořád držej, ani jiskry od ohně (a že jich bylo) na nich nejsou znát a obávám se, že už je neunosím protože mi začínají být malý přes pupek.
A výběr ostatních věcí mají taky slušnej, navíc podporuju českýho výrobce, za mě :yes.
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od zedik »

Druhej rok testuju na civilní nošení clawgeary a zatím stále spokojenost,kalhoty sedí super,jsou v podstatě pořád jako nový.Jediná nevýhoda je pořizovací cena
Bak-ly
Příspěvky: 160
Registrován: 05.12.2015 0:27
Pohlaví: muž

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od Bak-ly »

Nemáte někdo zkušenost z kalhotama Rogue Hero od Pentagonu? Taky bych rád nějaké praktické kalhoty nejen na střelnici, ale i do práce. A tyto vypadají, že by i sako snesly :D Zajímala by mě zejména výdrž materiálu, pokud je už má někdo déle.
karel88l
Příspěvky: 35
Registrován: 19.09.2017 9:23
Pohlaví: muž

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od karel88l »

Kde koupit outdoor kalhoty s vnitrni delkou nohavic 35-36" neboli prodlouzene verze ?
Baldrick
Příspěvky: 1
Registrován: 07.02.2020 18:15
Pohlaví: muž

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od Baldrick »

mužu doporučit
https://www.armed.eu/cs/kalhoty-helikon-urban-tactical/

a případně jeany
https://www.armed.eu/cs/kalhoty-helikon ... cal-jeans/

mam oboje a naprostá spokojenost :)
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od proforma »

Nesouhlasim. UTP mam nekolik druhu - sedivky, dziny, sortky. U vsech kalhot se po cca pul roce pouzivani zacaly rozjizdet zipy na poklopci. Po cca mesici pouzivani se na sedivkach prodraly kapsy, po roce se prodrela latka v rozkroku. Dziny jsou trvanlivejsi, ale po 2 letech uz taky maji neplanovane vetrani.

Kalhoty maji bezva rozlozeni kapes, to je spickove. Taky suchace i na tech nejpouzivanejsich mistech porad jeste slouzi. Ale co do materialu jsem si za tu cenu myslela, ze kalhoty budou kvalitnejsi...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od Fabulous »

Bushman. Není to nejlepší na světě, ale šijou tam rozměry pro Čechy. Smajlík Velká Prdel
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od Maximus »

Helikony UTP mám už řadu let a stále drží - nenosím je ale pravidelně. Jen jsou ještě z prvních sérií, které byly objektivně kvalitnější.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od proforma »

Bushman driv byvaly drzaky, mela jsem nekolik jejich kusu hned v prvnich letech pusobeni znacky. Ocenovala jsem, ze je to ceska znacka a sije v Cechach. Pak se ale neco zmenilo a uz je z toho jen trochu kvalitnejsi konfekce. Rozhodne uz nevydrzi tolik, co na zacatku. Skoda, mela jsem tu znacku rada, ale poslednich cca 7 let uz u nich nenakupuju. Leda ze by se mezitim zase kvalita zvedla?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od Fabulous »

Lze mezi modely vybrat kalhoty, které se kvalitou blíží původní produkci, ale na prastaré gatě z plachtoviny už nedosáhnou.
degen
Příspěvky: 14
Registrován: 09.01.2020 17:27

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od degen »

Mám od Carharttu různé - civil, cargo i pracovní/odolný a spokojenost veliká.
I kousky po 10 letech nošení v pohodě.
danny1691
Příspěvky: 254
Registrován: 02.03.2015 13:28
Pohlaví: muž

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od danny1691 »

Co zkusit True Spec? Mam dvoje, kapsace a “civilni” a naprosta spokojenost
Permonik
Příspěvky: 496
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od Permonik »

Taky mohu doporučit tru-spec. Kalhoty tactical nosím téměř furt už několik let a drží. Jsou také dostatečně civilní a nejsou z vnějšku viditelně překapsované či vystužené v kolenou. Šití mi přijde dobré, díky dlouhému nošení jsem je nešetřil vůbec nijak a drží dobře. Hlavní věc ale, co bohužel není úplně samozřejmé u všech, tak jsou i pohodlné a neomezují pohyb. Na studenější počasí pak nosím verzi xpedition. Pro ještě větší zimu mám M-Tac Winter Tactical Pants, ale tam můžu říct jen to, že ušité vypadají dobře, pohodlné jsou, ale mockrát jsem je na sobě neměl, tak výdrž posoudit ještě příliš brzy.
karel88l
Příspěvky: 35
Registrován: 19.09.2017 9:23
Pohlaví: muž

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od karel88l »

Dik za ten tip na Bushmana,maji tam i ty dlouhe verze,ja jsem bohuzel omezenej tim ze vetsinu kalhot si nemuzu koupit protoze jsou proste kratky.Jinak se zeptam jestli mate nekdo zkusenost s kalhotama sitejma z materialu NYCO (50%bavlna/50%nylon) jde mi o odolnost oproti smesce bavlna/polyester.
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 311
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od Piston »

Poslední tři roky intenzivně nosím Helikony UTP a z nich odvozené kraťasy a nemohu si stěžovat. K neroztrhání, vše drží, nic se netrhá… Letos koupím další v jiné barvě.

Bushman jsem druhdy nosil hodně, ale kvalita už dávno padla směrem k vietnamské tržnici, za cenu prémie. Podle mě to nemá cenu.
čimango
Příspěvky: 392
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od čimango »

to Karel88l: Kalhoty NY/CO jsou z hlediska otěruvzdornosti to nejlepší, co lze koupit. Mám přes metrák a kalhoty z pevné bavlny (třeba "prémiový" Bushman) prodřu na stehnech do měsíce, kalhoty ze směsi polyester/bavlna, nebo čistý polyester do max. dvou měsíců. Jedině kalhoty nylon/bavlna na mě vydrží roky bez známek prošoupání.
PetrNO
Příspěvky: 264
Registrován: 11.08.2012 18:39

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od PetrNO »

já tedy už asi 6? let nosím civilne 5.11 Ridgeline.. různé barvy.. super poměr cena/vykon, do kanclu ke košili.. sice prý už končí, ale nakoupil jsem 5x :-)
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od jameson363 »

Psal jsem to uz vickrat. Smes bavlna/nylon je to nejlepsi, co se da koupit, oproti smesi bavlna+polyester odolnejsi. Pak uz leda cistej nylon nebo nylon+elastan. Nicmene tady bacha na nizkou odolnost proti ohni a muze byt mene pohodlne a v lete mene prodysne.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od bivoj »

Piston píše: 10.02.2020 16:21Bushman jsem druhdy nosil hodně, ale kvalita už dávno padla směrem k vietnamské tržnici, za cenu prémie. Podle mě to nemá cenu.
Tak tak, Bushman už dávno padl. Před mnoha a mnoha lety to byla firma, co za drahé peníze dodávala kvalitní zboží. Některé věci z jejich staré produkce (r. 2000 ap.) nosím dodnes.

Pak ale někoho v Bushmanu napdalo - a co kdybysme si to všechno nechali raději šít v Číně? Sice z šitových materiálů, ale zato levně.

A aniž by změnili cenu, začali dovážet zboží nikoliv především z Austrálie, ale z té Číny. Ceny nechali, ale kvalita padla kamsi do propasti.

Bushman nikdy více!!! A to říkám i přesto, že v origo pohorkách Bushman jsem odchodil tisíce kilometrů a mám je už i jednou kompletně podražený - (tj. vyměněnou podrážku, pro ty mladší tu...) - a pořád drží. Jen jsou prostě z roku 2000...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr praktických civilních kalhot

Příspěvek od Serža »

taky hlasuju pro Helikony, nosím různé barevné varianty....vlastně už jenom ty
mají knoflíky = žádný problém se zipy
jedny co mám nejdýl začaly být trochu prodřené v rozkroku/na prdeli po cca 10 letech...
a přesně jsou to snad jediné, které se dají sehnat v prodloužené verzi...v klasické jsem jak Havel
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Odpovědět