Bug-out Spací pytel

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
kusna
Příspěvky: 175
Registrován: 16.01.2013 16:06

Re: Bug-out Spací pytel

Příspěvek od kusna »

Zdar rozpadlíci...tak jsem po delším rozmýšlení pořídil U.S. spací systém acu(sleep system)...sice cena 3500 Kč není nejméně,ale za to je vystaráno na celoroční chrupkání venku vč.bivaku :rofl ...za tuto cenu seženete slušný civilní zimní spacák,ale už ne bivak a letní spacák.Také mě překvapila velikost po stažení v kompresním obalu-opravdu si to vleze s přehledem do batohu a váha 4 kg tohoto kompletu je též super(letní spacák+zimní spacák+goretex bivak)
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Bug-out Spací pytel

Příspěvek od sigmark »

za 3500 bys pořídil bivak, spacák a deset párů fuseklí k tomu :-)
ale ten americký modular není špatný
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Bug-out Spací pytel

Příspěvek od goral »

Problem tech modularu je, ze se opravdu spatne shani novy. A ty pouzity jsou casto v otresnym stavu, Na prvni pohled vypadaji OK, ale je v nich zima. Kamarad si taky nadsene poridil komplet a v cca -5 stupnich mu byla v obou dvou a bivaku zima...
kusna
Příspěvky: 175
Registrován: 16.01.2013 16:06

Re: Bug-out Spací pytel

Příspěvek od kusna »

Měl jsem štěstí při koupi-bivak je v podstatě nový a spacáky dle nášivek(návod k použití) vypadají též zánovně,ještě je nechám vyprat v prášku na duté vlákno,vysušit v sušičce a bude připraveno na vandry.
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Bug-out Spací pytel

Příspěvek od felix5 »

mám hentý oný : http://www.zbozi.cz/vyrobek/prima-trek-xp-220-zelena/
vřele můžu doporučit . teplota odhadem kolem -5°C jen v trenkách a tričku s krátkym rukávem byla už cítit ale pořád to bylo v pohodě a člověk se příjemě vyspal. po použití spolunocležníka ve vedlejšim spacáku sem se k ránu už vařil. problém je jen že je poněkud větší i po zbalení .
Uživatelský avatar
OlaffLudwig
Příspěvky: 87
Registrován: 30.08.2013 22:32
Pohlaví: muž
Bydliště: zatim Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bug-out Spací pytel

Příspěvek od OlaffLudwig »

Ahoj,
zrovna shánim spacák, lépe řečeno 2. Pro sebe a přítelkyni. Bude samozřejmě součástí BOBu, ale v podstatě ho budeme tahat kamkolik si bude třeba vzít spacák (výlety na kole, toulky po naší domovině atd). Cena, rozměry ani váha mě moc nelimituje (i když bych nechtěl jít přes 2kg).

Zaujaly mě ty spacáky Prima, o kterých tu byla řeč. Konkrétně modely
TREK (ten už sem dával Felix)
http://www.prima-spacaky.cz/spacak-prim ... rek-xp-200

a POLAR
http://www.prima-spacaky.cz/prima-classic-polar-200

Jde o to, že se mi nechce kupovat modularni sady a mit x spacích pytlů, takže proto jsem vybral tyto jako celoroční (Nikdo netvrdí, že se do něj v létě musim zapnout až po hlavu ;) )

A teď moje 2 otázky:
Upřednostnili byste syntetiku (model TREK) nebo peří (model POLAR)?
Napadá Vás nějaká alternativa? Koukal jsem po spacácích Jurek a Therm-a-rest, ale přijde mi to docela drahý na to, že se to šije v číně. A já vždycky raději zaplatim 5k za českej výrobek než totéž (u therm-a-rest i víc) za čínskej.

Sry za trochu nesourodej dotaz, muj mozek dneska hodně pracoval ;)
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Bug-out Spací pytel

Příspěvek od Reccol »

Peří, při troše péče, kterou by si tomu stejně věnoval, je lehčí, teplejší a mnohem příjemnější na spaní. Ale možná bych zauvažoval nad jiným výrobcem než Primou (čistě proto, že jejich péřáky jsem v ruce ještě neměl). Ale celoroční spacák je mýtus a potenciální opruz, protože bude většinu času zbytečně těžkej, objemnej a teplej (a rozepnutí to, aspoň u mě, neřeší, když jsem v létě spal jen po přehozeným zimním péřákem, stejně jsem se vařil). Když už, radši investuj do 3-sezonního a zimního spacáku, pokud to chceš co nejvíc omezit.
venca_h
Příspěvky: 122
Registrován: 17.01.2014 13:02
Pohlaví: muž
Bydliště: Plzeň - sever

Re: Bug-out Spací pytel

Příspěvek od venca_h »

Oblíbené téma :) peří x duté vlákno. Pro mě mínus pro peří je údržba a cena pokud bych chtěl kvalitu.Hřeje i mokré, ale váha spacáku při namočení a následné pracné sušení ... S dutým vláknem jsem před lety strávil 14 dní deštivého vandru v Jizerkách a na usušení stačili dvě tři hoďky na báglu. Celoroční bych taky nepořizoval, v létě zbytečná váha a hic.Spát s rozepnutým spacákem mi nepřijde zrovna ideální s ohledem na zdraví, tolik tropickejch nocí není.
Osobně mám zkušenost se spacáky Condor z Berouna. Pozáruční výměna zipu nebyl problém.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Bug-out Spací pytel

Příspěvek od kregan »

OlaffLudwig: Z těhle dvou bych volil TREK. Má ho pár kamarádů a jsou spokojení. Jenom mi přijde po sbalení velkej. Peří se podle mě vyplatí jen od Rakoncaje.

Nedávno mě zaujala "Z" řada Condorů. Kdybych sháněl spacák, asi bych šel tim směrem. Pro inspiraci:
http://www.spacaky.cz/spacaky_typy1.htm
xmenm05
Příspěvky: 254
Registrován: 11.09.2012 10:30
Bydliště: Morava

Re: Bug-out Spací pytel

Příspěvek od xmenm05 »

Mam dotaz, vytahnul jsem mladyho pod stan, pretahnul ho a nasledne se mi v noci do spacaku pocural ....
Ublizim spacaku (duty vlakno, spacak prima) vic kdyz to vysusim a necham byt nebo kdyz to proplachnu ve sportwash?
paja
Příspěvky: 191
Registrován: 30.03.2014 19:27
Pohlaví: muž

Re: Bug-out Spací pytel

Příspěvek od paja »

Proplach bych ho ve vode a nechal ve stinu pomalu uschnout nalezato. idealne na nejakym site, plotovym ramku atd...
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Bug-out Spací pytel

Příspěvek od Terminated Account »

Normálně ho vyper na 40 stupňů ve "sportwashi" nebo jakémkoliv neparfémovaném mýdlovém pracím prostředku. Nijak spacáku neublížíš. Nechat schnout, jak psal kolega výše. Panuje mýtus, že se spacák nemá prát. Dutému vláknu občasné praní nevadí. Naopak znečištěnému spacáku vrací šetrné praní původní vlastnosti - zejména loft efekt. Vlastní zkušenost s praním spacáků několikrát ročně cca 15 let.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Bug-out Spací pytel

Příspěvek od kregan »

To se liší výrobce od výrobce. Každá náplň reaguje na praní trochu jinak. Mě se osvědčil postup ručního praní (promačkání, vymáchání) v 40st. vodě + používám tenhle saponát a impregnaci v jednom.
Přílohy
BCC892AC-E11D-E211-9281-001A64A1C5EA_1.png
BCC892AC-E11D-E211-9281-001A64A1C5EA_1.png (123.55 KiB) Zobrazeno 16677 x
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Bug-out Spací pytel

Příspěvek od Terminated Account »

Ano výrobce materiálu většinou doporučuje výrobce impregnace a pracího prostředku. Nicméně z 99% je to pouze marketing. Žádnému dutému vláknu neublíží mýdlový prací prostředek. Zda se pere spacák šetrně v pračce, nebo v ruce je jedno. V ruce je to akorát větší dřina. Po praní v pračce je dobré akorát spacák šetrně vymáchat ve vlažné vodě. Úspěšnost praní záleží na mechanickém opotřebení spacáku a znečištění.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Bug-out Spací pytel

Příspěvek od Desouza »

Koupil jsem si nový spacák od firmy Condor, konkrétně 4 E DT, použití - 17 až - 22 ,materiál duotherm, hmotnost 2,6kg.
Zatím byl testován jen při - 5 , to zvládl naprosto bez problémů. ( spí se v něm parádně )

Jediné co bych tomuto spacáku vytknul je nepříliš robustní zip . ( vypadá dosti křehce )

Takže pokud chcete podpořit domácí výrobu , není co řešit.
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Bug-out Spací pytel

Příspěvek od Alstratt »

Mam doma nekde ulozeny americky modularni spacak. Je dobry az na tu velikost a vahu pokud tahnete vsechny 4 casti coz se mi zda nesmysl tahnout vsechny. A tak mam doma lepsi spacak do extremni zimy od Carinthia co vazi mene a je kvalitneji udelany ale cena je taky vyssi. Dobre stazenyma paskama mi Carinthia zabira priblizne tech 26 x 45 cm + - a vazi kolem 2.8 kg. Ale bezne to nenosim kdyz neni zima. Jinak jak nekdo psal nahore pouzite modularni spacaky ECWCS nekupujte nema to cenu a je lepsi ta novejsi verze.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
fransilice
Příspěvky: 98
Registrován: 26.08.2015 13:45

Re: Bug-out Spací pytel

Příspěvek od fransilice »

Souhlasím....tento víkend jsem při 5-ti pod nulou také klepal kosu v použitém u.s. systému....takže jdu do carinthie a ze systému budu používat pouze gore vak....
Uživatelský avatar
Dagobert
Příspěvky: 581
Registrován: 28.05.2014 12:21
Pohlaví: muž

Re: Bug-out Spací pytel

Příspěvek od Dagobert »

Tak se mně povedlo skřípnout vnější látku spacáku do zipu na báglu tak, že při vyprošťování se roztrhla a dokonce se vyžvýkl kousek látky. Takže tam teď mám dírku cca 8x3 mm s roztřepenými okraji. Nemáte někdo zkušenost, jak se tohle opravuje? Nějaké speciální šití nebo přímo speciální opraváři?
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Bug-out Spací pytel

Příspěvek od kregan »

Na takový speciality chodim k ševci. Ti jsou poměrně vynalézaví.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Noir
Příspěvky: 44
Registrován: 13.02.2014 22:39

Re: Bug-out Spací pytel

Příspěvek od Noir »

Má někdo zkušenosti s českým výrobcem Prima?
https://www.prima-spacaky.cz/novinky-pro-rok-2019
Hledám spacák, který mi umožní spát při teplotách okolo nuly (v krizi i méně) a bude přenosný vně batohu, cca tak okolo 1,5 kg. Druhou podmínkou je dlouhá životnost ve složeném stavu.
Mám letní spaćák vyřešený, zimní úplně nepotřebuji, ale před týdnem jsem docela mrznul, když jsem musel přespat bez vytápění v tom letním...
Odpovědět