Spodní prádlo - trenky, slipy, kalhotky,...

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Spodní prádlo - trenky, slipy, kalhotky,...

Příspěvek od drigon »

Dobrý den. Nějaké to spodní prádlo používá (skoro) každý z nás. Proto mne napadlo založit vlákno věnované této problematice. Každý si zde bude moci napsat, jaký druh spodního prádla mu vyhovuje, která značka víc vydrží, kolik stojí peněz. Případně doporučení. I ženy, které jsou mezi námi mohou přidat své postřehy.
Sám osobně to mám tak, že pod rifle si beru slipy (trenky se tam shrnují) a pod modráky zase trenky (nepařím se tak). Nakupuji kde se dá.
S pozdravem M.
Uživatelský avatar
Majkl Night
Příspěvky: 327
Registrován: 08.02.2013 23:26
Pohlaví: muž
Bydliště: JN89HF

Re: Spodní prádlo - trenky, slipy, kalhotky,...

Příspěvek od Majkl Night »

Tak ja jsem zastancem volnych trenek. Ne tech uplych nebo poloslipu. Nemam pak problem s prehrivanim jistych partiji. Pokud jsou dostatecne dlouhe treba na pul stehen tak se neshrnuji. A take jen bavlnu zadne plasty, ty jsou akorat na opruzeniny.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Spodní prádlo - trenky, slipy, kalhotky,...

Příspěvek od MRAK »

mě z volných trenclí vypadává péro
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Spodní prádlo - trenky, slipy, kalhotky,...

Příspěvek od Fabulous »

Vole, tys to zase zazdil :D :D :D

Já svým slípkům říkám odjakživa POSRÁVAČKY. Má to svůj důvod, ale ten si nechám pro sebe... :oops:
Uživatelský avatar
Foxy
VIP
Příspěvky: 534
Registrován: 13.10.2012 18:39
Bydliště: Jižně od Prahy

Re: Spodní prádlo - trenky, slipy, kalhotky,...

Příspěvek od Foxy »

MRAK píše:mě z volných trenclí vypadává péro
Hmmm... to bude nevhodným konstrukčním řešením. Já mám v trenclích gumu a ta zatím ještě nevypadla...
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Spodní prádlo - trenky, slipy, kalhotky,...

Příspěvek od des »

boxerky, syntetika. bavlna je zlo :shake
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Spodní prádlo - trenky, slipy, kalhotky,...

Příspěvek od cipis »

Taky mám v trenclích gumu ...
Uživatelský avatar
cunas
Příspěvky: 28
Registrován: 09.07.2013 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Gablona über dem Adler
Kontaktovat uživatele:

Re: Spodní prádlo - trenky, slipy, kalhotky,...

Příspěvek od cunas »

Nosím kvalitní bavlněné boxerky na denní nošení i pod modráky. Dlouho jsem řešil spodní prádlo do lesa, protože když jsem měl bavlnu, pořád jsem měl "vlka". Ptal jsem se jednoho v Prostějově sloužícího kamaráda, jak to řeší oni, a dostal jsem zajímavé řešení: fasované, nebo jiné termospodky, a u nich ustřihnout nohavice nad kolenama. Už to do lesa nosím několik let a nemůžu si vynachválit :yes
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Spodní prádlo - trenky, slipy, kalhotky,...

Příspěvek od sigmark »

Po experimentech jsem se priklonil k armadnim(csla) trenkam z bavlny. Naprosto uzasny, volny, vzdusny, psaci potreby drzi tam kde maji
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Spodní prádlo - trenky, slipy, kalhotky,...

Příspěvek od Reno »

Klasické pevné plátěné trenýrky už v mém "šatníku" nemám žádné. Slipy nenosím, nemám rád, když mě něco škrtí. Ze stejného důvodu obvykle nenosím ani takový ten hybrid, něco jako "boxérkoslipy". Ty toleruji pouze v případě tzv. funkčního prádla. Takže standardně používám zejména boxérky klasického střihu. Co se týče materiálu, jeho vlastnosti se nejvíce projeví při jeho dlouhodobějším aktivním využívání. Asi nejhorší variantou je klasický úplet z nějakých umělin nebo asijské "jakobavlny", pravděpodobně z recyklovaných PET flašek. Při dlouhodobějším pobytu v terénu je zapaření prakticky jisté. Klasická 100% bavlna není špatná, ale když se člověk více potí (horko, větší fyzická zátěž), tak už to při dlouhodobějším nošení také není úplně ono. Takzvané funkční prádlo (termoprádlo) z umělých materiálů, díky svému speciálnímu úpletu odvádějící pot od těla, funguje dobře. Jedinou nevýhodou je, že člověk poměrně rychle začne smrdět i sám sobě. Ale pokud je možnost ho denně přemáchnou alespoň čistou vodou někde v potoce, tak je to OK, protože uschne velice rychle. Asi nejlepším materiálem pro pobyt v terénu je merino (vlna). Příjemná na těle, dobře saje / odvádí pot a dokáže hřát i mokrá. Také má vysokou schopnost pohlcovat pachy. Jeden můj kamarád, ač jinak velmi čistotný tvor, v něm jednou v rámci experimentu vydržel bez hygieny celé více jak týdenní cvičení v prostoru a pořád to prý šlo. :) Jedinou vadou na kráse merino boxerek je jejich oproti funkčnímu prádlu ze syntetických materiálů cca dvojnásobná cena.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Spodní prádlo - trenky, slipy, kalhotky,...

Příspěvek od štaflík »

Můj život se stal o 476.62% šťastnějším v momentě, kdy jsem o svém spodním prádle začal rozhodovat sám. Ten den, kdy jsem nesl tašku plnou slipů do popelnice patří mezi nejšťastnější v mém životě. Trencle&boxerky forever.
Myslím, že na stará koulena bude výhodou i to, že se do nich povejde kapacitnější plínka (tak aspoň na šest piv).
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Spodní prádlo - trenky, slipy, kalhotky,...

Příspěvek od sigmark »

a je po debatě :D
Galloway
Příspěvky: 36
Registrován: 06.02.2013 6:04
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Spodní prádlo - trenky, slipy, kalhotky,...

Příspěvek od Galloway »

Kdyz vim ze budu vice vytizen a nebude moznost se prevlektat beru si trenky od Under armour, jsou sice synteticke ale paradne vzdusne delkou tak do puli stehen. 3-4 dny pri zatezi v pohode vydrzi, schnou hodne rychle a dobre odvadi pot. Bohuzel pri porizovaci cene cca 500/kus jich moc nemam :)
Uživatelský avatar
Kedr
Příspěvky: 283
Registrován: 02.02.2012 15:36

Re: Spodní prádlo - trenky, slipy, kalhotky,...

Příspěvek od Kedr »

MRAK:Už se vidím viset někde zaháklý na větvi s poloroztrženou prdelí :lol:

Jinak u mne bavlněné trenýrky - volnějšího střihu jsou mi naprosto dostačující, svoboda a vzdušnost zajištěna 8-)
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Spodní prádlo - trenky, slipy, kalhotky,...

Příspěvek od sigmark »

zas ti to ta tkanicka v prdeli rovnomerne rozrizne do obou nohavic, takze mas stereo zazitek
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Spodní prádlo - trenky, slipy, kalhotky,...

Příspěvek od Jason »

jedine boxerky a ted jsem zacal hodne pouzivat bezesve - oznacene z bambusovych vlaken. na ty si vazne nemuzu stezovat..

Jinak proti opruzeninam mam jednoduchy recept (kdyz je clovek delsi dobu "v zaprahu" treba pochod v lese atd) - nejvice se mi osvedcil detsky olejicek, takova ta klasika - hranata lahvicka, modra barva. Staci si s tim potrit trisla, pripadne cele intimni partie. S timto se mi nestalo ze bych mel nejakou opruzeninu nebo odreninu. V pripadne nouze vyzkouseny jakykoliv mastny krem a jednou jsem i pouzil takovy ten malickaty olejicek jak se dava k cinskym polivkam. porad p 1000% lepsi nez nic
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Spodní prádlo - trenky, slipy, kalhotky,...

Příspěvek od Jason »

presne tak :lol: stacilo mi ted naposledy jak bylo docela vedro a hezky v praci nakych 14 hodin tak jsem tam sahnul po necem co tam mely holky - regeneracni krem. To bylo vazne peklo :? :oops:

Doma se podivam co je to za ten olejicek, je to vazne super vec
Pampalíny
Příspěvky: 174
Registrován: 31.08.2012 18:04

Re: Spodní prádlo - trenky, slipy, kalhotky,...

Příspěvek od Pampalíny »

Spodní prádlo jedině od Moiry a hlavně delší boxerky, co se nesrolují. V čemkoliv jiném se zapotím, odřu a po 50 km jsem nepoužitelný.
michal
VIP
Příspěvky: 142
Registrován: 17.02.2013 18:18

Re: Spodní prádlo - trenky, slipy, kalhotky,...

Příspěvek od michal »

sigmark píše:Po experimentech jsem se priklonil k armadnim(csla) trenkam z bavlny. Naprosto uzasny, volny, vzdusny, psaci potreby drzi tam kde maji
To samé slipy z armádního výprodeje (5 kč/ks,nové !)-pohodlné,nezničitelné, praktická barva khaki.
Uživatelský avatar
plenty wolfs
Příspěvky: 337
Registrován: 31.01.2012 12:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Carpathian mountains

Re: Spodní prádlo - trenky, slipy, kalhotky,...

Příspěvek od plenty wolfs »

ČSĽA khaky trenírky 1. akosť, československá výroba. Príjemné na nosenie, nenáročné na údržbu.... vzadu kapsička na vreckovku alebo šprcku :chuckle ....
len pomaly dochádzajú skladové zásoby. Keď sme sa počas prezenčnej služby pýtali výstrojáka prečo sú tie trenky takej khaky farby ..... že vraj keď sa vojak v boji pos..ie aby to nebolo také nápadné :angel
Odpovědět