Balistická ochrana těla

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Uživatelský avatar
mahroch
Příspěvky: 124
Registrován: 20.12.2012 23:52

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od mahroch »

ja procetl (nebo aspon proskenoval) cele vlakno, pricemz jsem hledal nejaky konkretni odkaz na mekkou balistickou vestu, na ktere se +- shodnou ti co tomu rozumi, ale nenasel jsem, tak se ptam. POchopil jsem vse co se tady diskutovalo, proc mekkou ano a proc ne, proc platy ano ano a proc ne. Stejne, nekde zacit treba.

Doporucite teda nejakou konkretni mekkou jako dalsi polozku do vystroje rozpadlika? Neco v rozumnem pomeru cena/vykon... Dik za tipy.
Neříkej, že to nejde, raději řekni, že to zatím neumíš.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Fabulous »

samopal72
Příspěvky: 146
Registrován: 12.03.2013 17:09

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od samopal72 »

třeba tohle https://www.armatex.cz/cs/vojenska-vyst ... na/,osobně otestováno prošlá vesta rok výroby 2009 od tohoto prodejce ráží 9 luger a v pohodě,za ty peníze určitě doporučuji
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od floky »

ZS má kirasy za 1500 CZK - bez plátov, iba makká balistika... keby niekto potreboval dovybaviť...
colek
VIP
Příspěvky: 686
Registrován: 18.02.2011 18:36
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od colek »

Dnes přišla ze ZS policejní Polská,bez známek použití,váha 4,4 kg.Za těch 1200Kč dobrý.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od jameson363 »

Jen takova kratka poznamka. 3A by melo zastavit vic nez 9x19. Na 9x19 staci 2A. Takze pokud clovek pocita s ochranou jen proti 9x19, tak nosi zbytecnou vahu navic. Samozrejme chapu, ze se kupuje to, co je u nas zrovna dostupny a levny, nicmene jen podotykam na doplneni.

2A se da obcas sehnat z ciziny a bejva to hezky tenky a lehoucky zvlast v pripade UHMWPE.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Maximus »

Jenže ve stredni a východní Evropě je relativně rozšířený naboj 7,62x25 alias Tokarev a ten je do prubojnosti na same hranici toho, co udrzi balistika NIJ. IIIA. Stejne tak "zatramove" samopaly z II. WW ci karabiny v Tokarevu nebo i v 9x19 v případě PA nebudou v našich koncinach až tak vzácné, takže osobně nepovazuji usetreneho max. cca pul kila za dobry napad. Samozřejmě i balistika NIJ. II bude lepší nez nic.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Pyro
Příspěvky: 1
Registrován: 01.07.2020 11:39
Pohlaví: muž

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Pyro »

Jinak povedlo se mi zakoupit na ZS dva kusy vyřazené polský vesty pro skryté nošení ve velikosti L (na webu už je nemá) od firmy Lubawa/Moratex.
Obrázek
Vlastní fotky teprve dodám, ale předběžnou recenzi napsat můžu. Jedna vesta přišla s hodně jetým obalem, včetně jména a krevní skupiny napsané fixou, druhá vypadala, že byla venku jen párkrát.
Velikostně je L dobré do výšky cca max 185 - Já mám 177, žena 182 a ani jednomu nepřekáží při sezení/dřepu. Obvod hrudníku mám 113 cm, vesta mě kryje v horní části jako SAPI - od bradavky k bradavce, což je IMO optimální, flexibilita rukou při manipulaci se zbraní je zachována. Na bocích je rozdíl jiný, vzhledem k tomu, že "křidélka" má jen přední část a zadní díl je téměř rovný, tak v pasové části mám na každé straně cca 8cm bez krytí, což bude primárně tím, aby byla vesta "low visibility" a nekřížila se tam křidélka, jako je tomu u vnějších vest. Taky i tím, že v pase mám současně 92cm ;) .
Balisticky se přední díl liší tloušťkou oproti zadnímu, což je znát již na hmotnosti. Balistická náplň je z materiálu "Gold Flex", který není tkaný, jako kevlar, ale vrstva je vždy z 2 vrstev tkaniny, které jsou laminované v (0° a 90°úhlu) a zašité ve voděodolné tkanině. Vzhledem k laminaci nebylo jednoduché spočítat vrstvy, ale přední cca 24 vrstev, zadní cca 13 vrstev.
Dle popisu na vestě a polské normy PN-V-87000:1999
ObrázekObrázek
  • Přední část by měla mít odolnost Level 3 - 7,62x25mm (5,5g v 420m/s)
  • Zadní část by měla mít odolnost Level 2 - 9x19mm (8g v 358m/s)
  • Protistřepinově by měla být vesta odolná v úrovni O2 (úlomky 1,1g v rychlosti 525-560m/s)
  • Klasa 1 proti probodnutí - 35N odolnost proti probodnutí nožem wz. 92
Těžko se to převádí na NIJ, ale kvůli odolnosti by přední měla být v podobné odolnosti jako 3A, zadní se těžko dá určit, když se testovala jen na 9mm a ne na 357/40sw.
Snad to někomu pomůže k rozhodnutí, kdyby se ještě na ZS/bazarech vyskytly.
Kublajchán
Příspěvky: 88
Registrován: 11.05.2013 19:59
Pohlaví: muž

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Kublajchán »

Taky se mi podařilo koupit tu polskou podkošilovku. Obal jetej a dost propocenej a přední balistika má opravovanej obal. Do té přední kapsy se spolu s původní balistikou vejde ještě mekká balistika z chrániče paže z český vesty vz. 2008 po VJ.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od hrd »

Přehled balistických norem.
ballistic.pdf
(1.11 MiB) Staženo 133 x
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Lyster »

Muž na Nymbursku na sobě vyzkoušel neprůstřelnou vestu. Nefungovala
https://www.novinky.cz/krimi/clanek/muz ... cle-detail
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Maximus »

Novinky jsou sračkomet první třídy - realita je, že ožralý blbeček střílel flobertkovým revolverem ráže 4 mm s omezením výkonu na 7,5 J (což má v naší zemi legálně každý svéprávný jedinec, který dosáhl 18 let) a "neprůstřelná" vesta nebyla nějaká balistická vesta, ale pouze "taktická" vesta s molle vazbou.

Takto je vidět, jak mediální kanály lžou a manipulují davem ovčanů. :puke

https://nymbursky.denik.cz/zlociny-a-so ... 10202.html
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od PeFi »

To fakt nevymyslíš, na tohle potřebuješ novináře.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od dracekvo »

Otázka je. Do jaký míry lžou schválně a do jaké míry lžou, protože problematice vůbec nerozumí, tak píšou blbosti.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od bivoj »

Mám obavu, že lžou záměrně. Přeci jen článek "Muž se postřelil flobertkou" s informacemi o tom, co to flobertka je ap bude méně "úderný" než "Muž se postřelil pistolí/revolverem" bez udání nějakých podrobností.

To, že většina novinářů je taktéž levičácká svoloč, která pokud má možnost, tak zbraně i jejich majitele pranýřuje jak může, je jen další věc do skládačky, jestli jsou tyhle jejich články neznalost nebo úmysl...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Ronin
Příspěvky: 13
Registrován: 20.09.2012 18:23

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Ronin »

Na Zeleným sportu už zase prodávaj polský černý vesty, cena 1.500,- .
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Lyster »

Tak jsem neodolal a tu Polskou vestu objednal, k mému překvapení, má i ten sklopný díl chránící klín. A nevypadá zas tak moc obnošeně, čekal jsem to asi horší.

Trochu mě štve ten přehnutý roh u toho spodního panelu, asi jak to bylo někde ve skladě ladem a skladem. Snad to nebude mít nějaký vliv na balistickou ochranu a časem se to zarovná zpět. Nechám ten díl viset na ramínku, snad se to zarovná vlastní tíhou.

Samozřejmě to beru jako prošlou balistiku bez záruk, ale furt lepší mít doma aspoň něco. 15 - 20k na novou momentálně nemám.
Přílohy
IMG_20210323_130824.jpg
IMG_20210323_130833.jpg
IMG_20210323_130847.jpg
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Fabulous »

Ohnutý roh ničemu nevadí, pokud není shrnutá kevlarová vrstva.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Lyster »

Ne ne, bylo to jen přehnuté. Trochu jsem to narovnal zpět a jak říkám, pověsím to na ramínko a snad se to dorovná ještě vlastní vahou.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Maric »

Laický dotaz: Není lepší skladovat balistické vesty naplocho? Aby se vnitřek nesesouval/nekrabatil?
Odpovědět