Karimatky a nafukovací matrace

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
fransilice
Příspěvky: 98
Registrován: 26.08.2015 13:45

Re: Karimatky a nafukovací matrace

Příspěvek od fransilice »

Znáte někdo karimatky Chanodug?
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Karimatky a nafukovací matrace

Příspěvek od kregan »

Přesouvám z tématu Spacáky
kregan píše:Varuju před krátkym Jurkem a krátkym Pinguinem. Obě odešly nečekaně rychle.
Dobrý den.
Potvrzujeme, že jsme obdrželi l opravě karimatku ELITE S31, a to bez jakéhokoliv dokladu o zakoupení,
bez ZL či jiné relevantní informace o datu pořízení a době používání uvedené karimatky. S ohledem na to,
že Vám byla karimatka darována, je v této situaci problematické dokladovat její stáří, způsob a četnost užívání
a hlavně způsob a podmínky skladování, což má zásadní vliv na životnost karimatky.
Po vizuální prohlídce je zřejmé, že karimatka byla používána a také, že byla neodborně opravována,
což ztíží další možnosti opravy.Po kontrole neprovzdušnosti mohu konstatovat to, že karimatka
uniká mnohočetně z horní (zelené) strany, což dokládá , že je narušen PUR zátěr mikroplísněmi z vnitřní strany karimatky,
což je viditelné vizuálně kontrolou z obou stran i patrné čichem při vypouštění karimatky.
Odhad ceny opravy je cca 120,-kč + doprava, oprava bude provedena po odsouhlašení.
Prosím o info, zda máme karimatku opravovat.
Děkuji za brzkou odpověď.

Se srdečným pozdravem

Ing. Stanislav Jurek
CEO
Dva roky stará, použitá cca 80 x. Skladovaná v rozloženém stavu pod postelí v suchém pokoji se stálou teplotou. Karimatky jim na rozdíl od stanů moc nejdou. V Pamíru sem na ní ze zoufalství vypatlal celej chemopren.
Teď se rozhoduju, jestli to do třetice zkusit s Therm-A-Restem (prý mají doživotní zárkuku) nebo se vrátit k pěnovce.
Čím víc víš, tím míň neseš.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Karimatky a nafukovací matrace

Příspěvek od jameson363 »

Premejslim nad nejakou modernejsi nafukovackou na beznou turistiku a ersport. Chtel bych hmotnost kolem pul kila, jestli je to realne. Dale primerenou odolnost i pro to military pouziti, aby to clovek hnedka nepropich. Podminka je i nejaka decentni barva. Nemusi bejt zelena nebo maskacova, stacila by klidne tmave seda, hneda, eventuelne i cernou bych zkousnul.

Popripade co pouzivate jako podklad pod nafukovacku, aby se nepropichla?

Aktualne mam Z-Lite, pohodli v lese ok, v pristresku na dreveny podlaze uz docela bida. Dale mam BW karimatku, to se da pouzivat snad jen v lese. Vikend - jednu dve noci s tim clovek zvladne, ale komfort neni zadnej zazrak, na betonu nebo dreveny podlaze to musi bejt uz trochu masochismus. Dale mam US GI samonafukovacku, ta mi v pomeru ke komfortu prijde docela tezka a skladnost neni o moc lepsi nez penovka. Tak premejslim nad modernizaci na nejakou nafukovacku.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Karimatky a nafukovací matrace

Příspěvek od Alstratt »

Zdravim, ja mam Comfort Plus Insulated Sleeping Mat od Sea to Summit. Nejvic pohodlna, vyspat se na ni je parada, je celorocni. Celkove v ostatnim si ji chvalim az na par veci, vaha je o dost vetsi ale je to pochopitelne na takovou matracku. Druha nevyhoda je barva a to cervena kterou zrovna nemusim, vyhoda je ze si muzete vybrat i v jinych barvach ale uz nemaji takove parametry ktere ma ta cervena. Tak i tak to chci poresit trochu jinak, koupit ne celorocni ale doplnit k ni este neco aby to splnovala a zase od Sea to Summit. Odolnost, zatim to drzi ale stale je to nafukovacka takze odolnost je jina nez u penovych. Doporucuji nest si k nafukovackam lepeni se zaplatama na to, nic to nezabira a nevazi. Neni nad to se dobre vyspat to je dulezite aby clovek byl fit, mel dobrou naladu, daleko dosel ... Kdyz si vyberes nejakou jinou od StS tak si myslim ze ucel splni a najdes tam i lehke. Cena je ale vyssi. Od StS mam zkusenosti jen s cervenou verzi.

https://seatosummit.com/product/comfort-plus-insul/

https://seatosummit.com/product-category/sleeping-mats/

Sincerely,
Alstratt :beer
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Karimatky a nafukovací matrace

Příspěvek od jameson363 »

Ja jsem cirou nahodou koukal u kamarada na tohle:

https://seatosummit.com/product/ultralight-mat-2/

Akorat nahovno barva. Cena do/kolem 2000kc je asi jeste v pohode.

Dalsi kamarad mi doporucoval nejakou thermarestku za 4000 a to uz bylo moc.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Karimatky a nafukovací matrace

Příspěvek od Serža »

thermarestku mám a zvládla i bakánský bodláky = za mě ok :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Lumberjack
Příspěvky: 101
Registrován: 28.01.2016 20:25

Re: Karimatky a nafukovací matrace

Příspěvek od Lumberjack »

Thermarestka je asi to nejlepší, co jde u nás koupit. Manželka má nafukovací a jedinou nevýhodou je, že než ji hubou nafoukne, tak třikrát omdlí :lol:
Já mám 3,8 a spokojenost maximální. Dřív jsem vozil 2,5 ale létama jsem zpohodlněl a po těch letech válení se celej rok na čundrech po zemi si dopřávám pohodlíčko.
Kamarádce po osmi letech používání začala utíkat a z thermarestu ji bez kecání poslali novou. Pokud prej není prořízlá, nebo propálená je reklamace v pohodě i po tolika letech. Která jiná firma tohle udělá.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Karimatky a nafukovací matrace

Příspěvek od Alstratt »

Thermarestka je tez super napr. Therm-A-Rest NeoAir Xtherm. Zda tepelny komfort u ni je pravdivy netusim. Skvely tepelny odpor, nizka vaha, dobra barva, jinak snadnost nafouknuti, pohodli a odolnost nevim. Cena ale tez vyssi, ale zkusenosti presne s touto nemam.

https://www.thermarest.com/neoair-xtherm

https://www.svetoutdooru.cz/spani/21590 ... to-summit/ Tady neco k tem Sea to Summit.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Lumberjack
Příspěvky: 101
Registrován: 28.01.2016 20:25

Re: Karimatky a nafukovací matrace

Příspěvek od Lumberjack »

Tu neo air manželka má.
Odolnost materiálu je výborná a pohodlí si pochvaluje.
Nevýhodou je, jak jsem psal, že nafouknout ji hubou je na pět minut usilovného funění a pokud není nafouknutá dostatečně, tak se na ní nedá spát. Když je měkká, tak se houpe a člověk dostává mořskou nemoc.
Výhoda je skladnost, váha a izolace. Taky svojí tloušťkou odladí na zemi ležící šišky, klacíky a kamínky.
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 312
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Karimatky a nafukovací matrace

Příspěvek od Piston »

Vzhledem k plánům, které mám letos na dovolenou, bych rád novou nafukovací karimatku. S odstupem těch cca 2 let, co tu byl poslední příspěvek došlo k nějaké revizi tipů, které jste tu dávali? Zatím jsem používal nafukovací karimatku z Decathlonu, ale je to pro mě málo komfortní… a navíc je mi na ní zima odspodu…
skafloc
Příspěvky: 127
Registrován: 19.08.2014 0:05
Pohlaví: muž

Re: Karimatky a nafukovací matrace

Příspěvek od skafloc »

Klymit static V, nebo Klymit static V2
https://klymit.com/search?q=static+v&type=product
https://klymit.com/products/static-v2-s ... 2981883994
Velmi malá a velmi skladná, spaní na ní je luxus. Pod ni Tyvec-plachtu a máš vystaráno.
Jen u těch V2 pozor, v prodeji jsou celé šarže, co mají nějak špatný ventil, dochází tam k mírnému úniku i když na ní nespíš. Takže koupit a hned doma nafouknout a zkontrolovat.
Sovy nejsou, čím se zdají být..
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 312
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Karimatky a nafukovací matrace

Příspěvek od Piston »

Klymit vypadá fajn, a je za dobrou cenu. Jen má dost nízký teplotní koeficient, právě o víkendu jsem v karimatce s podobným klepal v zimě kosu při přespávání v nevytopené chatě. Jedině ji snad ještě podložit… ale na letní dovolené na kole nebo na vodu by to mělo být adekvátní.
skafloc
Příspěvky: 127
Registrován: 19.08.2014 0:05
Pohlaví: muž

Re: Karimatky a nafukovací matrace

Příspěvek od skafloc »

A měl jsi opravdu Klymit Static V, nebo V2?
Já s ní a v obyčejném Colemanu (Pathfinder) spal venku (pod plachtou) v 7 stupních naprosto luxusně, měl jsem na sobě jen ty lehké spodky a triko od Helikonu.
Sovy nejsou, čím se zdají být..
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Karimatky a nafukovací matrace

Příspěvek od Bill Masen »

Mám roky tu Klimit V2 Static. Už jsem jí i propíchnul a lepil. Je supel lehká a super sbalitelná. Hlavně je široká a má zvýšený boky, takže z ní člověk nepadá. Izolaci u dí dělá vzdálenost od země (tloušťka) a neslehnutej spacák v těch žebrech. Používám jí společně se spacákem Viking 300 a US žďárákem. V zimě (ne na sněhu) si pomáhám péřovkou. Lepší izolaci má Klymit Insulated Static V Lite. Po příjezdu domu je potřeba ji nafouknout teplým vzduchem a nechat utéct aby vyschla a nerostli v ní plísně.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Karimatky a nafukovací matrace

Příspěvek od Cep »

Délka 183 cm mi přijde nějak málo?
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Karimatky a nafukovací matrace

Příspěvek od Bill Masen »

Tak jestli seš dlouhej jak cep, tak možná. Me to vždycky stačilo. Mám 180 cm.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Karimatky a nafukovací matrace

Příspěvek od Cep »

Ano, jsem dlouhej jak jsem dlouhej, něco přes 180 cm. Vydržet by se to asi dalo, ale ..
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Karimatky a nafukovací matrace

Příspěvek od Stenny »

Cep: Jde i o to, jak spíš, jestli natažený na zádech, pokrčený na boku... já natažený přečnívám i přes prodlouženou Termarestku, se kterou jezdím :D . Můžeš pod nohy hodit třeba poskládanou bundu, nebo naopak hlavu podložit natolik, abys ji mohl mít pohodlně posunutou z karimatky dolů.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Karimatky a nafukovací matrace

Příspěvek od Cep »

No, většinou se zmítám a hledám správnou polohu :-)
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Karimatky a nafukovací matrace

Příspěvek od Alstratt »

Sice pouzivam uz neco jineho a semtam nosim Sea to Summit ale treba Ether Light XT Insulated Sleeping Mat by vam mohla vyhovovat. Pri podobne velikosti vam nabizi dobry material, vetsi pohodli i lepsi teplotni hodnotu nez Static V2. Nebo neco s podobnou teplotnim hodnotou ale pohodlnejsi, material je dobry a s nizsi vahou Ether Light XT Sleeping Mat. Ty ceny za ne se vam ale asi nebudou libit.

https://seatosummit.com/product/ether-l ... eping-mat/

https://seatosummit.com/product/ether-l ... eping-mat/
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Odpovědět