Použitelnost staré plynové masky

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Použitelnost staré plynové masky

Příspěvek od dracekvo »

Mám osobní zkušenost s maskou a kouřem.
Mám takovou starou masku doma z likvidace skladu CO. Je to ta novější už bez chobotu.
V boudě na zahradě je udírna a když se roztápí, tak strašně čoudí, než chytne tah. Většinou se tam nedá vydržet kolik je uvnitř kouře. Slzí oči, kašle se atd..
Jen tak ze srandy jsem si tu masku jednou vzal a světe div se, najednou jsem se tam uvnitř mohl úplně v pohodě procházet a existovat. Přes ten filtr byl jen trošku dým, jinak nic.
Uživatelský avatar
Foxy
VIP
Příspěvky: 534
Registrován: 13.10.2012 18:39
Bydliště: Jižně od Prahy

Re: Použitelnost staré plynové masky

Příspěvek od Foxy »

Prvorepublikovou masku s orig filtrem (Fatra, 1938) jsem nedávno s úspěchem použil při loupání 2Kg cibule a jejím následném krouhání na robotu (krouhání cibule, nikoliv masky).
Dobrá věcička!
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: Použitelnost staré plynové masky

Příspěvek od floky »

Použitelnost starej plynovej masky testujem každoročne pri čistení odpadu z umyvadla v kuchyni...Zvyšky jedla, masnota, tuky a moderné "vrubkované" potrubie časom spraví neskutočne smradlavu zmes ktorá kompletne ucpe odtok. Vtedy nepomože ani Sifo, ani iné prostriedky na to určené....ostáva jediná možnost a to rozobrať sifón a vyčistit to :)

Bez plynovej masky by to bola práca pre lačného odvážlivca...S plynovou maskou je to bez problémov :)
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Použitelnost staré plynové masky

Příspěvek od kregan »

Pravej rozpadlík by to ale řešil nějak takhle (zobák vycpat dobově vonnou směsí bylin)
Přílohy
358a42d8c4b2b83ab4560260d21af7cc.jpg
358a42d8c4b2b83ab4560260d21af7cc.jpg (45.13 KiB) Zobrazeno 7987 x
stalk_er
Příspěvky: 3
Registrován: 17.05.2015 20:51
Pohlaví: muž

Re: Použitelnost staré plynové masky

Příspěvek od stalk_er »

čau nevím jestli se budu ptát ve správný místnosti popřípadě to smažte ale měl bych dotaz k jedný masce co jsem čistě náhodou našel na internetu mezi obrázky. zkoušel jsem jí už několikrát hledat pod různými názvy ale nic. nevěděl by někdo o co se přesněji jedná? (název) .díky za každou odpověď
Přílohy
4179820990..jpg
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Použitelnost staré plynové masky

Příspěvek od sigmark »

vypadá to jako varianta CM3 nebo CM4
stalk_er
Příspěvky: 3
Registrován: 17.05.2015 20:51
Pohlaví: muž

Re: Použitelnost staré plynové masky

Příspěvek od stalk_er »

čau díky ;) myslel jsem ale to zakroužkovaný spíš roušku či respirátor (moje chyba že jsem se blbě prve vyjádřil) ;)
stalk_er
Příspěvky: 3
Registrován: 17.05.2015 20:51
Pohlaví: muž

Re: Použitelnost staré plynové masky

Příspěvek od stalk_er »

Čau skoro po roce zpět :D jenom bych chtěl říct že k reakci možné varianty CM3 nebo CM4 mi došlo později že opravdu tak trochu vypadá.. no nevadí. Dnes jsem jen náhodně koukal po internetu a na co nenarazím právě na tento respirátor dokonce že ho má někdo ve sbírce na internetu takže i vím konečně značku. jedná se o fatru problém je jen ten že je ze 30-40 let :D . Jen jsem se chtěl o název podělit s těmi které taky zajímalo o co se jedná.
samopal72
Příspěvky: 146
Registrován: 12.03.2013 17:09

Re: Použitelnost staré plynové masky

Příspěvek od samopal72 »

Odpovědět