Výběr vhodné obuvi

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Mates93
Příspěvky: 7
Registrován: 25.08.2015 15:02
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Mates93 »

JimmyJazz píše:Ja osobne si nemohu vynachvalit boty z rady classic od firmy http://www.originalswat.com/ - prochodil jsem s nimy alpy, chodim v nich na LOS, do lesa na chate, de facto vsude mimo mesto a pohodlnejsi boty jsem snad jeste na noze nemel. Pri spravne udrzbe se v nich bez problemu (tj. se suchym vnitrkem) da projit par metru sirokym potokem. Plus diky pomerne vysoke podrazce je defacto jedno, po cem jdete. Ostre kameny, prazdne nabojnice, vsechno jedno :) Takovej tank ;)
Takže rikas kvalitní boty? Jaké přesně mas? Ja premyslim mezi Chase 9 waterproof, Force 8 waterproof, ....(sorry nejde mi zkopírovat odkaz), chci aby trochu toho deště snesli, samozřejmě pohodlně, vydrz... :)
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od MrPorter »

Velký boty od Original SWAT jsem zatím nezkoušel, ale už mám třetí "tenisky" Chase Low a upozorňuju, že ty zase až takovej tank nejsou, po 1-2 letech se rozpadnou zevnitř. Ale vzhledem k ceně kolem 2000 to asi odpovídá :)
hharo
Příspěvky: 289
Registrován: 30.12.2012 11:37
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od hharo »

Měl jsem O.Swat Classic 9. Zevnitř se roztrhaly nad patou z toho jak se bota nazouvá/ vyzouvá. Cca rok vydržely. Teď Chase9 +- 9 měsíců, zatim drží ale teda waterproof nevim. Prakticky s novými botami(nebyly impregnovány) ve vysoké trávě v rose, boty durch. Ale zase nejpohodlnější botičky co jsem měl, bačkůrky. Boty prakticky denně 8h na nohách. Teď mám Lowa Zephyr ale SWATY se mi jeví mekčí.
Mates93
Příspěvky: 7
Registrován: 25.08.2015 15:02
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Mates93 »

Díky za tipy, přitom píšou vodotěsné... Ale tak kdybych to naimpregnoval a rikas že to pohodlí tam je,tak by to nemuselo být špatně,... Ty lowa vypadá velice dobře, sice cenové jinde, ale... Zatím spokojenost?
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od sigmark »

koukni i po magnumech. ty svoje tahám třetí rok 10 hodin denně celoročně a pořád drží. na to jaké jsou to bačkovy jsem byl hodně překvapený jejich odolností
Mates93
Příspěvky: 7
Registrován: 25.08.2015 15:02
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Mates93 »

sigmark píše:koukni i po magnumech. ty svoje tahám třetí rok 10 hodin denně celoročně a pořád drží. na to jaké jsou to bačkovy jsem byl hodně překvapený jejich odolností

Paráda, taky jsem na ne koukal, a s tou vodě odolnosti jak to mají? :) ...PS: nemá někdo zkušenosti s temito botami - boty PANAMA kopie lehkých americkych bot...nejde mi zkopírovat odkaz...
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od sigmark »

Panamy maji diry kvuli vode. Jsou to boty do tropu.

Magnum Cobra: neco jako goretex maji. Jsou fajn.
Magnum Classic/Regular, pohodlne boticky do mesta i terenu, proti vode nic extra, ale bezne vlhko ok.
Mach II, uzasne lehoucke z clarino kuze a cordury. Dost uzke, na ploutve nevhodne. Musel jsem mit na svoje 41 velikost 44 aby mi byly
Mates93
Příspěvky: 7
Registrován: 25.08.2015 15:02
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Mates93 »

sigmark píše:Panamy maji diry kvuli vode. Jsou to boty do tropu.

Magnum Cobra: neco jako goretex maji. Jsou fajn.
Magnum Classic/Regular, pohodlne boticky do mesta i terenu, proti vode nic extra, ale bezne vlhko ok.
Mach II, uzasne lehoucke z clarino kuze a cordury. Dost uzke, na ploutve nevhodne. Musel jsem mit na svoje 41 velikost 44 aby mi byly

Paráda :) a ty Mach to mají jak s tou vodě odolnosti? Něco jako Cobry?
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od sigmark »

To bych to napsal
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od kregan »

Panamy byly jedny z nejlepších bot, co sem měl. Jsou lehký, dobře drží kotník, díry na vodu nejsou problém. S tlustou ponožkou neni problém ani sníh. Byl sem s nima i v 5000 m n. m. s těžkym báglem. Nejslabšim místem je podrážka, která fakt neni dělaná na ostrý kameny a rychle se zničí. Marně čekám, až se začne dělat Panama s Vibramem.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od sigmark »

No nevim nevim s dirama na vodu... Nejsou to boty k nam ale do dzungle, kde kdyz si naberes tak si neuzenes zakopovou nohu
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od kregan »

Originály by údajně měly mít v dírách membránu. Ale dírky v mřížce sou tak malý, že i bez mebrány se sněhem/mokrou travou voda/šlápnutim do kaluže dovnitř nedostane. To by člověk musel udělat několik kroků ve vodě. Mě naopak vyhovovalo, že noha částečně větrala a byla míň náchylná k puchejřům.
BTW Nejvíc se mi noha potí v koženejch pohorkách u terejch mi příde, že vůbec nedejchaj (ponožky mám po pár kilácích mokrý) a puchejře pak na sebe nenechaj dlouho čekat. U kanad se mi to paradoxně nestává. Proto je preferuju. Nevýhodou je zase hmotnost, menší stabilita nohy a ve sněhu dřív protečou.
Čím víc víš, tím míň neseš.
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od donovanstangiano »

jen postřeh: v kožených pohorách noha lépe větrá, když použiješ dobré ponožky a hlavě vysoké tak, aby byly vyšší než bota. Pomáhají takto odvádět vlhkost.
"Vždycky se najde někdo, kdo vám zkazí aspoň den, když ne celý život." Ch. Bukowski
hharo
Příspěvky: 289
Registrován: 30.12.2012 11:37
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od hharo »

Zima se blíží.
neměl by někdo nějáký tip na zimní botu, kdy se v ní dá ujít nějáký ten pochod a při delším stání v ní nebude zima?
Koukal jsem na Lowa COULOIR GTX MID(ve výprodeji za 3500,-), HANWAG Fjall Extreme GTX(v rockpointu mají zrovna slevu na 4500,-..), North Face a boty od Kamiku. U Kamiku se mi však boty jeví spíše jen na to stání popřípadě na krátké popocházení. Cenově tak do těch 3,500,-. Preferuji radši kožený povrch, od podrážky ten gumový navýšený lem.
Jakou velikost bot by jste volili oproti vašim standart botám? Co jsem četl na mysliveckých fórech lidi berou i o dvě čísla větší..
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od proforma »

@hharo: kdyz dlouho stojis nebo sedis (treba na posedu), v kazdych botach je zima. Nejlip jit do kramu s dvojema ponozkama a zkouset si je tak. Klidne jedny normalni a jedny teply, na sebe, samozrejme.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
fransilice
Příspěvky: 98
Registrován: 26.08.2015 13:45

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od fransilice »

tak dnes jsem pořídil prabos condoriri....první poznatky při terénní chůzi zatím v poho...mají gore i vibram,tak snad za 2600 Kč něco vydrží :mrgreen:
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od bivoj »

Ač nerad, musím zde značně pohanět kanady BW 2000 a výše. Tak, jak jsem si myslel, že němci (ať se propadnu do západního německa!) vychytali technologii PU pěny v podrážce, tak moc jsem se mýllil! Moderní BW botky trpí úplně stejným problémem jako boty Prabos - a to tím, že vrstva "měkčené" vrstvy PU podrážky, (mezi samotnou podešví a gumovou podrážkou), postupem času degraduje a po cca 6-7mi letech se začne rozpadat! A to bez toho, aniž by bota byla jakkoli používána! Mějte svoje krásné bundheshwérácké botky pečlivě uloženy, opečovávejte je přiměřenou péčí pomocí Nilfettu, nic tomu nezabrání!

Nedávno jsem nazul svoje velmi dobře (před lety) rozchozené, nicméně stále zcela neochozené BW 2000, a jen po pár krocích jsem s nemilostí zjistil, že gumová podrážka mi zcela opustila botu - a to právě v oblasi PU vrstvy, která se naprosto a bez okolků oddělila od boty samotné a nechala mě potupně šlapat po holé kožené podešvi...

Znechucen tímto zjištěním jsem musel ze sklepa vytáhnout staré CZ kanady vz 60, které i přes jejich věk (vyšší než můj vlastní!!!) stále fungují tak, jak by boty do nepody/rozpadu fungovat měly.

Takže bacha i na rádoby "moderní" bojové botky - pokud jsou nové, budou fungovat OK. Ale poud je plánujete jako uloženky do budoucna, tak pozor! Za tento barter by vám v případě nestálých časů nikdo asi moc nepoděkoval, zvláště, pokud by předmětem obchodu bylo cokoliv, co má PU vrstvu v podrážce a stáří více jak 5 let. To byste se se místo díků za kvalitní koženou botku mohli spíše dočkat dobře mířeného headshotu za zmařený obchod...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od goral »

A nebud to tim, ze to pro ne dela Prabos? :D

Bohuzel degradace PU v podrazcce je dle meho nazoru technologicka vec, ktera se da maximalne oddalit.
Setkal jsem se s tim i u velmi kvalitnich bot, pravda az po treba 15-20 letech od data vyroby.

Na bezne noseni neni nic jednodussiho nez botu opdrazit. Jako PA ulozenku je treba proste volit rucen site kousky se starym typem podrazek...
"The era of procrastination, of half-measures, of soothing and baffling expedients, of delays, is coming to a close. In its place we are entering a period of consequences."
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od K4cer »

Nas.at akorát na celej polyurethan. Já sem zakoupil někdevýšezmiňovaný rakouský výsadkářský (?) botičky za směšných 30 liber, a až na pár nedostatků sem spokojen - a to sem velice vybíravej - celkový hodnocení 4/5.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od goral »

Jo ty rakousky se mi celkem libily tim, ze jsou vazne kozeny (myslim, ze se bavime oba o stejnych botach).

Ale ten mekej mezikus ma celkem smysl pri delsich pochodech. Nepotkal jsem jeste klasicky stary vojensky boty, ktery by mely opravdu pohodlnou podrazku na delsi pochody.

Takze babo rad...
"The era of procrastination, of half-measures, of soothing and baffling expedients, of delays, is coming to a close. In its place we are entering a period of consequences."
Odpovědět