Výběr vhodné obuvi

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od zdoch »

Z nízkejch bot do města (a přes léto do přírody) mám tyhle lovecký Prabos Ranč. Maj překládanej jazyk ze shora přes okraj bot, takže i když jsou nízký, tak do bot nepadá jehličí a kamínky a postupně nepropádává bordel jazykem k prstům. Už je mám druhej rok a jsou super, cena byla trochu dražší, ale vypadají a sloužej moc dobře.
Přílohy
prabos ranč
prabos ranč
prabos ranc.png (66.76 KiB) Zobrazeno 12223 x
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Bill Masen »

Docela jsem si oblíbil tyto
Obrázek
Jdou v kategorii "nízké trekové", ale nosím je i k saku a džínám.
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Reccol »

Pánové, on chtěl společenský boty...
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od kregan »

Přesně tak. Nicméně třeba se tu inspiruje i někdo, kdo shání vycházkovou obuv.
Už sem si udělal menší přehled. Občas se stane, že mě práce vyžene z kanceláře do vody, zoraného pole a pod. tak rychle, že nestihnu nazout holiny, co mám pro tyhle případy ve skříni. Takže se u toho nechci bát o boty za desítku. O Martenskách-polobotkách sem taky uvažoval, ale prý se to nehodí. Některý ty Camel Active taky nevypadají špatně. Otázkou je kolik vydrží v zátěži. Do teď sem kupoval u Bati a víc než dva roky většinou nedaly. Naštěstí poměrně ochotně uznávají reklamace.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Bill Masen »

Tak jestli k obleku, tak musí mít tři vlastnosti.
1) musí být černý
2) ze špičky musí vyjíždět čepel
3) v podpatku je ampule s kyanidem, nebo C4
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od bivoj »

Oxfords Not Brogues? ;)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od kregan »

bivoj píše:Oxfords Not Brogues? ;)
A k tomu fajnovej destnik.
Čím víc víš, tím míň neseš.
xmenm05
Příspěvky: 254
Registrován: 11.09.2012 10:30
Bydliště: Morava

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od xmenm05 »

Zdravím pánové, hledám boty na každodenní nošení (v práci se přezouvám) po městě, ale (pokud to jde) rád bych je nechával i na procházky do lesa ...
Moje požadavky
- nízké
- čím víc kůže tím lépe
- šněrovací
- GTX a podobné nepotřebuji

Zatím mám zkušenosti
- Garmont, tehdy krvavá cena 2700 a vydržely, když už byla podrážka ochozená, tak jsem je vyřadil na zahrádku a přesedlal ...
- nějaká česká, 1200,- celkem spokojenost, ale po cca dvou letech se jim propadla pata a začaly povolovat švy
- columbia, cca 2000,- po třech (ano třech) měsících praskly v oblasti malíkové hrany, voda dovnitř ...
- merrel, cca 2400,- po cca 7 měsících praskly v oblasti malíkové hrany (chodím blbě?) a opět zklamání ...

Hledám boty konzervativních barev (černá, tmavě šedá?), spíš preferuji konzervativní tvary (kdyby se tak prabos bundeswehr dělaly jako polobotky). Ale vše jde stranou, pokud ty boty vydrží ... nechci to řešit každých pár měsíců ... Vlákno jsem pročetl a zatím jsou mi nejvíc sympatické
https://www.frogtac.cz/Obuv/Boty-Prabos ... izke-cerne
https://www.vlapa.cz/trekova-obuv-olang ... tex-hneda/
https://www.rockpoint.cz/trail-beast-gtx-m2

Jestli máte nějakou radu (solomon?) či typ, klidně zkusím, ale proboha, halvně ať už ty boty něco vydrží ... Cena ... pokud vydrží tak jsem ochotný zatnout zuby, hlavně ať to vydrží ...

BTW, ty garmonty na té zahrádce stále jsou, budou mít pomalu 12 let ...
PS: Nevím, jestli jsem to napsal, ale hledám boty, co mi vydrží ... :)
Kdo je připraven, není překvapen ...
Bagr
Příspěvky: 18
Registrován: 22.03.2017 18:46
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Bagr »

Salomon nebrat,3*denne hodinova prochazka se psem a po 2az4 mesicich podrazka v :moon mel sem kolem 5 paru (maji nakou mekou gumu na podrazce,rychle se obrusuje) ale pohodlne jsou to zase jo. Jedine co drzi jsou salomon zimni,mam asi 4roky noseno v mrazech za cca4000,- ale zase na snehu se to moc neosoupe.
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 312
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Piston »

Dost dobrou zkušenost jsem udělal se značkou Grisport. Mají v nabídce i nízké kotníkové celokožené polobotky s podrážkou Vibram. Nosil jsem je šest zimních sezón, do podzimu do jara, tedy minimálně pět měsíců v roce (pokud zrovna nenapadla hromada sněhu). Je to kůže, takže jsem to vesele patlal I Snosealem, těsnily dobře. Minulý podzim se mi začala masivně odlepovat podrážka od svršku, oprava už neměla smysl a podrážku jsem už navíc slušně ošlapal, takže jsem hned koupil stejné nové. Nevýhody jsou, že jsou těžší a že mají uvnitř jakousi membránu (ale dost možná mají v nabídce i model bez ní). Taky za těch pár let o něco podražily. Ale co ne…
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Venet »

Grisport som mal aj ja, ale vysoké, a plná spokojnosť. Nosil som ich hmmm 10-15rokov? Dosť intenzívne. Len už neviem nájsť rovnaký model. A cez net topánky nekupujem. A ani ten obchod v ktorom som ich kupoval už neexistuje. A v mojej blízkosti som nikde Grisport nevidel.
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 312
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Piston »

Mám štěstí, že to už roky prodávají v mém oblíbeném sportu co mám za rohem, a kde mám už celkem zajímavou slevu. Bez vykoušení bych taky žádnou botu nikdy nekoupil.

Jinak souhlasím s tím, že Salomony mají otřesně krátkou výdrž, když se intenzivně nosí. Měl jsem troje, všechno stejná písnička. Úžasně pohodlné, lehoučké, a pak rychlý konec. Už bych si je nekoupil, za ty hříšné prachy. Na běh používám k plné spokojenosti Asics.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Serža »

u běhu je to diskutabilní, každej má jinej tvar nohy a jinej došlap = každýmu bude sedět jiná značka
typově podobné boty jsou Adidas/Mizuno/možná Asics (v silničních)....vše slušná kvalita (pokud člověk nekupuje nejlevnější modely), na silnici jsem s nimi byl vždy +/- spokojen
ale do terénu bych koukal spíš po Solomonu/Inov8 (krosový Adidasky jsem měl a byly tragický)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 312
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Piston »

U běhu by se dalo hodně diskutovat, ale to sem asi nepatří. Nicméně zvažuji na chození po městě před léto rozpočtové běžecké boty z Decathlonu. Úvaha je ta, že když mi Salomony za tři hadry vydržely sezónu a půl, a půlku té doby jsem už je musel lepit, tak budgetové botky za litr nebo i méně, které vydrží do podzimu, nejsou tak špatná investice.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Serža »

teď je na kupování běžeckých bot blbá doba - jaro je největší sezona = ceny na max
já obvykle kupuju běžecký boty na podzim, to se dá (například v Hervisu) narazit na dobrý boty s 50% slevou, pak koupíš běžecký boty, co normálně stojí kolem 3000,- za 1500,-
a to se vyplatí :-) v týhle kategorii už jsou to dost dobrý boty...
samozřejmě je problém, pokud máš nějakým způsobem deformovaný došlap (šmajdání, vyvracení nohy na jednu stranu atd...) - boty jsou spočítané pro "normální" došlap, takže při tomhle nestandardním zatížení odchází mnohem rychleji, než by měly
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Kivan
Příspěvky: 109
Registrován: 20.10.2016 19:28

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Kivan »

Ahoj, před koncem loňského roku koupené boty Bennon Castor jsem si velice oblíbil, jsou pohodlné a cítim se v nich dobře. Bohužel jsem je prodřel na patě, odepsal tkaničky, prodřou se a před pár dny našel prasklinu v přední části boty. Až bude čas nafotím. Momentálně chci zakoupit boty Lowa Zephyr GTX TF mid, jaké na ně máte názory?
JenDAG
Příspěvky: 582
Registrován: 05.02.2015 23:24
Bydliště: Galactic Sector ZZ9 Plural Z Alpha

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od JenDAG »

Podrazka na mokrych sutrech i dlazbe ci korenech poradne klouze.
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od opavak »

Moje nejoblíbenější obuv Blackhawk Warior Wear Desert Ops - Coyote tan, kterou nepřetržitě pořizuji už asi 9 let (v poho vydrží dvě- tři sezóny) ... bohužel se asi už přestala vyrábět a většinou je nahrazuje zn. LOWA.

http://glockshop.cz/product_info.php?cP ... cts_id=536
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od bivoj »

JenDAG píše:Podrazka na mokrych sutrech i dlazbe ci korenech poradne klouze.
Je nepřímá úměrnost klouzavosti podrážky a její výdrže. Ve zkratce - nebude to klouzat, ale vydrží to prd vs bude to klouzat, ale nachodíte v tom 10.000 km... ;-)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 312
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Piston »

Tak záleží. Dojíždím svoje ojeté běžecké boty v práci a zjistil jsem, že podrážka, která se na normálním povrchu rychle zužívala, mi vydrží prakticky neomezeně dlouhou dobu. Důvod bude ten, že ve skladu je kvalitní beton pokrytý hladkou guměpodobnou barvou a je tam stabilní teplota. Nejvíce žere podrážky žhavý městský asfalt v létě…
Odpovědět