Výběr vhodné obuvi

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Uživatelský avatar
hangys
Příspěvky: 202
Registrován: 04.01.2013 19:38
Pohlaví: muž
Bydliště: Východní Čechy

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od hangys »

Dekuji za rady! Kdyz si to shrnu, tak po finalni uprave voskem rozlestit a bud a) ulozit na suchem miste s periodickou kontrolou a mastenim, nebo b) do vlhka v igelitu ale bez silikagelu (nejaka ta vlhkost uvnitr baleni bude vadit mene nez vysuseni) ... A mozna c) v pripade b) tam mrsknout O2 absorber, proti oxidaci zivocisnych tuku, bylo-li jimi masteno. Correct?
dzf159
Příspěvky: 2
Registrován: 13.03.2013 15:18
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od dzf159 »

Zdravim, potřeboval bych poradit co na nohy :) Mé očekávání je vysoká pohodlná bota, nějaká rozumná brodivost třeba potokem a víceméně nošení jak v létě tak v zimě....Chodíme vícedenní čundry a zatím chodím v 60 a jako spokojenost relativně je ale po pár dnech chůze to neni to ono...Přemýšlím o goráčích ale zase za tu cenu za kterou se dají sehnat by bylo třeba něco i vhodnějšího.....Předem dik za rady
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Reccol »

Cenovej limit?
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od sigmark »

procti si tohle vlakno. vse tu uz bylo receno :-) nekdo kope za kanady, nekdo za hyper super technovlakniny
dzf159
Příspěvky: 2
Registrován: 13.03.2013 15:18
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od dzf159 »

cenovej strop 2,5 - 3tis...Pročetl jsem toho už dost a ne jen zde, ale je to právě tak jak píšeš někdo klasiku kůži někdo ty kombinace a ceny pak taky jsou docela zajímavý....Kombinace bude urcitě lehčí,prodyšnější.Je mi jasný že to asi je i o vkusu ale zkušenosti mám pouze stima 60..
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od sigmark »

ode me dostanes radu: drz se kanad,
jini ti doporuci: kup si gorace,
a nekdo: nech si je usit na miru.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od DeadMan »

mě už pomalu a jistě odcházej HanWag za které jsem tenkrát dal 6tis a dnes už vím že pro mě to bylo opravdu zbytečné tak chci vyzkoušet tyhle:

http://www.canis.cz/pracovni-obuv-2/obu ... inovana-7/

už jsem se na ně díval v kamenném obchodě a nevypadá to špatně jen neměli mou velikost tak si počkám až jim dojde nové zboží a uvidíme v létě jak se osvědčí nebo taky né ale na první ošahání OK
Frank
VIP
Příspěvky: 247
Registrován: 05.06.2012 14:36

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Frank »

Jak dlouho ti vydržely?
Uživatelský avatar
hangys
Příspěvky: 202
Registrován: 04.01.2013 19:38
Pohlaví: muž
Bydliště: Východní Čechy

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od hangys »

Deadman: urcite dej vedet, jak ty boty chodi. Onehdy jsem je okukoval a uz uz mel ruku na srajtofli ...
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od DeadMan »

Vydržely dlouho ale to by mi vydržely asi i jiné protože jsem je měl na sobě jen párkrát za sezónu.

Odhaduju max. 10let?
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od goral »

dzf159 píše:cenovej strop 2,5 - 3tis
Ja ti poradim jediny: pokud ses omezeny touto cenou mas dve moznosti:

-civilni levny nekvalitni boty s maloobchodni cenou kolem 3k

-vojensky levny kvalitni boty (ale vybirej peclive) s puvodni MOC hrube pres 4-5K, aktualne s MOC klidne i pod 2k.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od jameson363 »

Belleville 700 a jejich ekvivalent od Wellco nebo Bates - kanady kombinace kuze a nylon, gore-tex membrana, podrazka Vibram, pouziva je U.S.Army. Cena +- 1700kc, daj se sehnat nove od 1200kc, ale rozumna cena je bych rekl v pohode do 2000kc, mozna i neco malo vic. Mam nekolikery a za ty prachy super boty.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od štaflík »

Tak jsem se včera spíš omylem přimotal ke státní návštěvě lichtenštejnského prince v Hofburgu. Mraky policistů, čestná jednotka (kapela, střapce...), nějací normální vojáci a pár grenadiere, či jak se teď elitní jednotky Bundesheeru jmenují. Kromě té ceremoniální jednotky (ta měla něco, jako klasické, byť velmi nablískané kanady) měli všichni ostatní Original SWAT. Myslím, že tu řadu Classic - policisté 6, vojáci 9 a těch pár paragánů také (myslím) 6. Jinak samozřejmě všchni měli GLOCKy 17 (tuším) gen2 a vojáci ceremoniální pušky (na mlácení pažbou o dlažbu Hofburgu) StG58. Alespoň myslím, rozhodně to nebyl Steyr AUG.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od goral »

Ony ty rakouske boty-fasovane asi nebudou zadny zazrak, protoze kdyz jsme s bundesheerem byli na zavodech, celkem nam vsichni zavideli nase Meindly a Hanwagy :)
Na druhou stranu nekvalitni zrejme taky nebudou, protoze se tvarily opravdu celokozene.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od MrPorter »

Já jsem nedávno pořídil Original SWAT Air 5 CST (boční zip), a jsem zatím velice spokojený. Možná jsem tak o půl čísla přestřelil velikost (bylo to z netu), ale po poladění vložkama Sidas to sedí pěkně, nikde nic netlačí a jsou pohodlný. Mám je hlavně na město, zatím jsem je měl jen v lehkým dešti a nepromokly. Jinak ten boční zip je spíš taková pomůcka pro obouvání, někde jsem viděl že prý stačí jednou zavázat tkaničky a pak už jen zipem - jde to, ale ta noha se tam musí tak tlačit, že by se to asi brzo roztrhlo.
Za ty cca 2 tisíce myslím dobrá koupě. Uvidíme, jak dlouho vydrží.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od goral »

Jo tak SWAT spolecne s 511, magnumkama atd, jsou proste spotrebni mestsky (policejni) boty. Stoji malo a jsou pohodlny. Na tvrdy chozeni po lese to neni, ale na vsechno ostatni idelani levna volba.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od MrPorter »

A kupodivu se v nich i dobře řídí (manuál řazení) :-)
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od štaflík »

http://www.armytesty.cz/zkusenosti-s-vy ... sic-9.aspx

Není to jen Horst-Fuchsovské lakování reality?
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od goral »

Je. To co tam popisuje neni zatez- to je podprumerne vojenske pouzivani, navic ta baba nebude vazit vic jak 60 kilo.
Taky zajimave je ze vsude odkazuji na sho Armed ;)
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od JimmyJazz »

Pokud nekdo hleda nazouvaci polobotky do mesta ci na prochazku po nezpevnenych cestach, tak doporucuji http://www.wulfczech.cz/katalog/panske/ ... detail.php - mam je teda zatim necely tyden, ale pohodlnejsi boty tohoto typu jsem na noze nemel par let. Jen ta barva je v realu o dost tmavsi nez na obrazku.
Odpovědět