Výběr vhodné obuvi

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Reno »

Fabulous píše:Obecně pracovní boty nejsou moc na chození. Vydrží většinou dost (s ohledem na cenu), ale po pár stech metrů budeš trpět (vlastní zkušenost).
Já bych to takto nepaušalizoval. Už nežijeme v době před rokem 1989, dnes není problém v kategorii "pracovní obuv" nalézt modely, které jsou pro dlouhodobější chůzi / pohyb v terénu dobře použitelné. A nemusí se jednat jen o nějaké přímo trekkové boty, které mimochodem v prodejnách pracovních oděvů bývají levnější, než v obchodech se sportovním / turistickým vybavením, ale i vyloženě pracovní modely, jako např. různé modely farmářek a jiné kotníkové obuvi. Chce si to je pouze dobře vyzkoušet, aby opravdu správně seděly. Sám jsem si již vícetkrát různé pracovní boty na chození koupil a až na jednu no-name výjimku, která se cca po dvou letech začala rozpadat, jsem byl vždy spokojený. U bot pevnější konstrukce samozřejmě člověk nesmí zapomenout na to, že chvíli trvá, než se pěkně rozhýbají a vyšlápnou. Vyrazit ve fungl nových na celodenní výlet by rozhodně nebyl dobrý nápad...
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od jameson363 »

Fabulous píše:Obecně pracovní boty nejsou moc na chození.
Samozrejme takovej ten pracovni styl farmarek nechci, ale kdyz si rozkliknes muj odkaz v jednom z predeslych postu, uvidis obrazek s vcelku modernim turistickym designem a dle popisu:

...kotníková, kombinovaná, trekkingová...

bych rekl, ze na chuzi snad budou v pohode, spis je otazka kvalita.

A taky jak rika Reno.


Ono vseobecne v pracovnich pomuckach zacinaj prodavat outdoorove hadry a nekdo si docela pochvaloval jejich softshellky, ze za ty prachy dobry. Samozrejme nebude to Polartec Powershield nebo neco od Schoeleru a clovek si to neveme do Alp nebo nekam do drsnych podminek, ale taky to nestoji 4000kc, ale 700kc, nicmene to uz jsem odbocil jen pro priklad.


No kdyz se nesezenou rozumny Combat Hikery, tak je asi zkusim. Minimalne vidim nadeji v tom, ze nebudou mit podelanej Vibram, strasna podrazka na snih, dycky proklinam.


zumpar: to by bylo hodne velke OT - staci kdyz se poradne rozhlidnes kolem sebe ;-)
Zase vedle
Příspěvky: 3
Registrován: 21.05.2013 20:28
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Zase vedle »

Má někdo zkušenosti s botama Meindl army pro ? Přemejšlim, že bych si je pořídil, tak mě zajímá jestli při tý ceně vydrží aby jí to odpovídalo. Plánuju je na vojenštější využití, český 2000 sem takhle už dost dodrbal za necelí tři měsíce, a to sem je intenzvně používal asi jen měsíc. Nebo jestli je k nim nějaká alternativa podobnýho vzhledu a dobrejch výkonů ?
matr
Příspěvky: 14
Registrován: 06.08.2011 7:16

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od matr »

Kanady vz. 2000 mne sloužily věrně 3 roky.Kolikrát posloužily i jako gumovky.Pokud se o ně budeš starat nevěřím že se za tři měsíce rozpadnou.
Starken
Příspěvky: 87
Registrován: 11.01.2013 16:35

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Starken »

Projdi si příspěvky v tomto vlákně. Evidentně jsi měl štěstí na nějaké "výrobní nedopatření" s vyšší odolností.
Ještě jako VZS, tak asi cca 1/4 kolegů měla 2000 VZS, když jsme výstroj vraceli, tak až na jednoho (kuchař, co v nich skoro nechodil) všechny měli popraskanou kůži v ohybu na nártu (u 60,90 věc výjimečná a pokud, tak spíš v případě jejich "druhého" turnusu) a co si ještě vzpomínám tak i pár řešilo odlepující se podrážku.
Ano možná to mohlo být i tím, že jsme všichni fasovali jen "obyčejné" vojenské leštidlo a byly to jen obyč kanady pro VZS, ale péče byla jinak pravidelná.
Na zkušenost u VzP si moc nevzpomínám, ale buď nosili něco jiného (2000 jungle nebo donášeli ještě 90) a nebo je dost během roku střídali (2000 VZP, zimní, ECWS).

Můj závěr byl a je, že pokud naše 2000 tak jedině zadarmo. Za 90 těch 800,- dám (a vím, že mám na dalších 15let vystaráno), ale dát přes 1000,- za něco co mi možná 1-2roky vydrží (anebo taky ne) a povědomě se strachovat jestli se mi ta podrážka odlepí nebo ne. Děkuji nechci.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4347
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od bivoj »

matr píše:Kanady vz. 2000 mne sloužily věrně 3 roky.Kolikrát posloužily i jako gumovky.Pokud se o ně budeš starat nevěřím že se za tři měsíce rozpadnou.
Tak tomu věř a přečti si toto vlákno. Mě se po snad ani ne 2 měsících rozpadla PU pěna mezi podrážkou a svrškem. A to nedostávaly absolutně žádnej "záhul" - jen víkendové nošení! 2000vky vážně nebrat, zvláště třeba "nové" (ale leta skladované) kousky. Ani zadarmo!
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od jameson363 »

Kamaradum slouzily boty vz. 2000 leta - na vikendovej ersport, do AZ, na praci - x let. Rekl bych, ze to bude serie od serie jiny a cim novejsi, tim zrejme horsi. Tedka co vim ale, tak snad vetsina taha Bellevilleky apod., za ty prachy jasna volba.

Prej je ale lepsi nemecka obdoba dvoutisicovek.
chodec
Příspěvky: 92
Registrován: 15.04.2012 16:34

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od chodec »

Nejspíš to opravdu bude série od série, hodně kolegů na tyto boty nadává-nadávalo, chválu jsem neslyšel. Ale jak jsem uvedl již několik stran v tomto tématu zpět, tak mé boty vzor 2000 zatím stále drží, dokonce jsem si v létě při brodění vzpomněl i na toto fórum, když neprotekly... 6 let je dlouhá doba, ale je pravda, že už to nepoužívám intenzivně jako když byly nové. Jinak jsem je nafasoval nové, rok výroby odpovídal roku nafasování, takže nestály ve skladu. Opravdu žádná popraskaná kůže v ohybu na nártu, žádná odlepená podrážka, asi opravdu "výrobní nedopatření". Podrážka je po letech celkem dost sešlapaná, klidně nafotím, pokud by někdo nevěřil. Každopádně upozorňuji, že nejsem placen výrobcem za reklamu, hodnotím jen to, co mám a s jiným párem tohoto typu boty zkušenost nemám. Aby můj vztah k výrobci nebyl tak kladný, tak boty vzor 2000 podšívkové jsou pravý opak, ty šly do kelu relativně brzy. :)
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1001
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Hdm »

Rozhlížím se po nových botech pro cestu do práce a lehké vycházky do přírody. Nyní mám Olympikusy co se mnou zvládly 10 let častého/denního nošení a bez problémů. Bohužel se začaly prodírat v místě pro achilovky. (Povšimněte si jak bez problémů drží nalepená guma na špičkách bot.) Co jsem zjistil, tak Olympikus prý už nevyrábí(nebo k nám nedodává) takže setrvat u značky se mi pravděpodobně nepodaří.
O2.png
Pročetl jsem celé toto vlákno a nějak jsem z toho vytipoval několik náhrad.
http://www.magnum-eshop.cz/magnum-boty- ... -boty-obuv
http://www.magnum-eshop.cz/magnum-boty- ... -boty-obuv
http://www.armed.cz/boty-original-swat- ... 54-c-1016/
Zkuste mě zkritizovat výběr a případně poradit lepší. Cena kolem těch 2K je pro mě tak akorát.



Co se týká výdrže bot, ta já mám Gladiátory už téměř 20 let a svého času jsem je nosil celoročně 5 let v kuse. Pak byly používány čím dál méně a nyní už jsou spíše skříňové. Beru je akorát jako boty do davu(fesťáky atp.), kde jsou stále ultimátní ochranou proti pošlapání nohou. Nikdy mi do nich neteklo přes švy a nikdy jsem je neimpregnoval proti vlhkosti. Jedině když byl rozbředlý sníh a vlezl kolem jazyka dovnitř tak bylo mokro.
Jednou byly v opravě u ševce, protože praskly v místech spojů kůží. Švec dal jemnější kůži a slouží dál :-)
G4.png
G1.png
G2.png
G3.png
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od kregan »

Tý rádoby kůži moc nevěřim. Kdysi sem měl z toho materiálu zimní kanady a hned popraskaly.
Já si v září pořídil do práce tyhle
http://eshopcontent.intersport.at/eshop ... 0_00_Z.jpg
a zatim spokojenost. Denně nachodim kolem 6 km, jak městem, tak terénem a občas si to tréningově zpestřuju ňákym tim skákánim a běhánim.
Podrážka Vibram. Daj se sehnat do tisíckovky.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od MRAK »

mě se ty Gladiátory líběj :yes
Uživatelský avatar
DeeKey
Příspěvky: 45
Registrován: 20.03.2012 14:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Slivovica land

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od DeeKey »

Přemýšlím nad botama na wíkendy s detektorem, na houby, na ryby.
Celkem dost se mi potí nohy, tak bych rád nějaké vzdušnější, nechci nějakou hypermodernu.
Dokáže někdo poradit?
Cenou moc limitován nejsem, ale boty na mých nohách celkem pravidelně odcházejí na prošlápnutou patu, takže vyvalit za boty x tisíc, aby po dvou letech stejně odešly nemá moc smysl.
Co říkáte na Meindl Magic 5.0 GTX?
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od goral »

Pokud se ti ho dne poti nohy, kasli na goretex a jdi po celokuzi. Za den detektorovani je nepromocis, pokud budou vhodne impregnovane. Plus si kup takovy, u kterych jde bez problemu podrazit podrazka- cimz eliminujes problem s patou ;)

Moznosti mnoho- Hanwag, Meindl, nebo treba i low-cost Fitwell Yuma (u tech si ale podrazeni over).
Uživatelský avatar
realcop
Příspěvky: 108
Registrován: 25.10.2013 0:06
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od realcop »

To Kregan:

Tyto boty http://katalog.intersport.cz/product/mc ... ox-aqx-box

jsem si koupil, NAŠTĚSTÍ, po všech slevách jen za "1200Kč". Ale jejich reálnou hodnotu na základě zkušeností odhaduji tak na 100 až 150 Kč. Ideální boty do hrobu.

Po devou týdnech a nošení a prvních mrazech začala praskat umělá napodobenina nubuku. Vzápětí se rozjel vnitřek, který jak jsem zjistil, byl jen lepený, (asi kanagonem), a začly vypadávat jakési papírové vložky.

Po třech týdnech praskly boty na patě a čuměla mi ven ponožka. Jelikož jsem neměl učtenku, reklamace nebyla uznána. Z ostatními výrobky Mc Kinley nemám zkušenosti, ale určitě už nebudu pokoušet osud a od této značky si už nikdy nic nekoupím.

Jinak mám výborné zkušenosti s výrobky od Prabosu
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Reccol »

A já zas Prabos občas nosím jen proto, že jsem je dostal zadarmo. Je to podřadný odpad, který kvalitní botu neviděl ani z rychlíku.
Uživatelský avatar
realcop
Příspěvky: 108
Registrován: 25.10.2013 0:06
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od realcop »

Pak jsi voják, polda nebo hasič. On totiž jinak vypadá komerční Prabos a Prabos pro ozbrojené složky bohužel. zdá se, že v našich končinách je pravidlem brát stát na hůl, ať se to týká ceny nebo kvality.
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Reccol »

Pravda, komerční Prabos jsem na nohou neměl, ale popravdě nevidím smysl v tom to zkoušet, když tu je spousta jiných, prověřených výrobců, u kterých mám pravděpodobnost kvality o několik řádů vyšší.
Uživatelský avatar
realcop
Příspěvky: 108
Registrován: 25.10.2013 0:06
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od realcop »

Ano souhlasím, ale to je i cena. A ani značka s vysokou cenou není zárukou kvality.. viz zkušenosti s Adidas GSG 9
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od kregan »

realcop: Ty moje od McKinley pořád držej a to jim dávám solidní zátěž. Asi záleží dost na modelu.

DeeKey: Já bych volil US jungle, případně jejich pouštní variantu s Vibramem. (Marně shánim Vibram na kasickejch junglích). Jsou lehký, pohodlný, přiměřeně nepromokavý, rychleschnoucí a dobře drží kotník v terénu.
prvak
Příspěvky: 85
Registrován: 17.09.2012 15:16
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od prvak »

Treba si prejst military shopy mne sa podarilo tezar kupit kanady na 18Eur {zobral som ich vsetky co maly 4 pary} takze tak na 20-30 rokov mam pokoj
Odpovědět