Výběr vhodné obuvi

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Matěj »

Nestálo by za to vytvořit téma pro negativní recenze? Něco, kde bude prostě na jednom místě seznam, co fakt nekupovat, ať už jednotliví výrobci nebo jen samotné konkrétní produkty. Ono sem tam sice něco napíšete různě po fóru, ale pak to zapadne a špatně se to dohledává.
janhorrr

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od janhorrr »

Já si vybírám tu https://www.fekal-lize.cz/100267-panske ... ove-kokoty
Klasický outdoorovky
Pohodlný a drží
Plus tady si je můžu vyzvednout a vyzkoušet na místě, až pak se rozhodnu jestli je beru nebo ne

Spam. Bablbam. Fab
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Mate nekdo Vagabundy v te vysoke verzi? Potreboval bych zmerit jejich vysku.
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od MFG »

Micro recenze Lowa Zephyr Low

Asi 20 let nosim Lowa Renegade (ruzna provedeni), neskutecne mi sedi kopyto tehle boty, podobne pasuje asi uz jen Meindl Island, cena sice vyssi, ale super spokojenost.

Nedavno jsem poridil Lowa Zephyr low, bota casto diskutovana jako dobra alternativa pro “takticke” nasazeni, byla za slusnou cenu, znacku mam rad, tak proc ne.

Ted to dulezite - oba modely vypadaji hodne podobne, ale Zephyr ma ve srovnani se zminovanym Renegade vyrazne uzsi a nizsi “kopyto”, takze z boku mohou tlacit a prijde mi, ze se porad vyzouvaji, bez ohledu na to, jak moc je utahnete (bavime se o nizke variante). Na delku je to identicke, takze ani nepomuze koupit o cislo vetsi s tim, ze se to nejak srovna.

Pro sebe jsem to zatim vyresil tak, ze jsem vyndal original vlozky a dal tam nizsi, boty nosim na kolo a cekam zda nepovoli. Zatim to moc nevypada, latka se skoro nehne a zvysene plastove bocnice take ne.

Takze zaver ... nechci rict, ze je to spatna bota, ale pokud mate sirsi nohu s vyssim nartem, tenhle model radeji ne. Ale i pokud mate nohu uzsi a s kopytem kompatibilni, tak bych stejne sel do mid/high varianty, protoze ta nizka na noze proste nedrzi. Celkove architektura boty dava smysl od vyssich variant, tohle pusobi jako ze to nekdo “jen” uriznul a moc netestoval
Lowa .png
fransilice
Příspěvky: 98
Registrován: 26.08.2015 13:45

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od fransilice »

Borci,jak je na tom kvalitativně a pohodově "zelená zona" od Prabosu?
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4498
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Serža »

no...koupil jsem kdysi od vojáka ty zimní GTX kanady
plusy: pohodlný, dobře se v nich chodí, neteče do nich (když jsou správně ošetřené) - testováno celej den po kotníky ve sněhový břečce a pohoda, cena
mínusy: těžký, střední očko/háček žere tkaničky rychle, design, asi hned při druhém použití jsem je někde trochu narychlo obouval a utrhl jsem to nazouvací očko na horním okraji vzadu
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od MFG »

Minirecenze "ponožek" pro bosou chůzi Skinners

Chtěl jsem zkusit chůzi "naboso" ale přece "obutý" ... ne kvůli trendům, ale protože to mám rád, takže jsem pořídil tyhle "ponožky". Veliké překvapení, skutečně neuvěřitelně dobře chrání nohu, zkoušel jsem s citem i střepy a není problém. Běháme v nich po (poněkud větší) zahradě, na různých výletech když slezu z kola nebo vylezu z pohor, bruslí apod. vejdou se do malého sáčku, nohy z nich opravdu nesmrdí ani po několika týdnech občasného nošení. Potud dobré, naprosto nelituji vložené koruny, ale má to nějaká ta "ale" ... nic překvapivého u mě :-)

Takže na co si dát pozor? Jako vždy na navoněná tvrzení od influencerů a podobné havěti, že v ponožkách běhají po sněhu, v dešti, že je nikdy nic tak krásně nehřálo a nehýčkalo atd. Jakmile ta guma na podrážce nasákne, začnou distribuovat chlad z prstů výše, ale tak nějak blbě nenápadně, takže člověk si toho nevšimne dokud fest nenastydne. Primárně testováno během jara, teploty okolo 10-15 stupňů, odnesl jsem to mírným zánětem v určitých místech. Takže na to pozor ... stejně tak naprosto nehřejí na ledové dlažbě, v metrové závěji a já nevím co. Mám také určité pochybnosti o jejich trvanlivosti, tvrdí cca 1000km ale to si myslím nedají, hlavně pokud je člověk lépe stavěný .-)

Závěr ... hodně jsem ji se oblíbil, tahám je sebou všude a pořád, ale už si dávám bacha na okolní teplotu. Cena je myslím odvážná, líbilo by se mi cca 500CZK, ale na druhou stranu pořádné ponožky budou stát skoro stejně, takže v době úletových cen za "bosoboty" mezi 4-5k CZK je to asi OK.
ponozky.jpg
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 310
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Piston »

Kde jsi to koupil? Rád bych to taky zkusil, mám potíže s klenbou nohy a občasná chůze naboso by mohla být dobrý trénink. Ovšem jak jsi správně poznamenal, dát balík za hipsterské bosonohy je nesmysl.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6013
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od proforma »

Kdo jste ze PrahE nebo budete mit cestu, ted od konce kvetna do konce srpna bezi v Letnanech Vystava stanu, ale maji tam i boty a furu veci, ktere proste musime mit :-) (Ja prave shanim nove boty, tak si tam pujdu nejake prohlidnout a vyzkouset, kdyby byl zajem, muzu pak podat reference.) V priloze davam slevove kupony na vybrane zbozi - ty skinners ponozky za 990 Kc a s kuponem jeste -20 %. Jen tip, ne propagace :-)
Přílohy
slevove-kupony.pdf
(3.54 MiB) Staženo 101 x
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

hipsterské boso-boty

Příspěvek od Woody Crafty »

Jsou české firmy od kterých se (kožené třísezónní) bosoboty dají sehnat pod 3 000. Když vychytáte sezónní výprodeje tak občas i za něco přes 2 000. Což už je cena normální obuvi.
Já s tímhle nemám úplně jednoznačně pozitivní zkušenosti.
Ale musím uznat, že když v nich chodíte (v přírodě, ne po asfaltu jak někteří magoři), tak okamžitě pocítíte jak se vám změmí postoj, srovná páteř a celé postavení těla a to včetně krční páteře. A případně vás začnou některé části bolet, protože tím vyjde najevo nějaký skrytý problém který jste předtím ignorovali.

Takže kdo to snese a nemá s tím problém, tomu tyhle hipsterské křusky vřele doporučuju. Aspoň na léto.

Já si koupil zimní, a můžu říct, že je to zajímavý pocit takhle v prosinci chodit, nohy v teploučku a přitom cítit každý kamínek a větvičku, skoro jako při chození naboso. Vlastně si tak prodloužíte letní sezónu :-)
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Reccol »

Co za ty barefooty nosíte? Už poměrně dlouho to chci zkusit na běžné nošení, ale a) nechci, aby to vypadalo moc blbě v práci/ve městě b) přijde mi absurdní dávat 2500+ za botu, kde je z principu minimum materiálu.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1001
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Hdm »

Po barefoot obutí jsem se díval docela dlouho a pořád váhal. Přece jen chodím jak tvrdé i měkké povrchy a nechci mít 10 a více párů bot.
Nakonec jsem zvolil kompromis a koupil Merrellky co jsou i do vody. Podrážka slabá a měkká, krásně a pohodlně se v nich chodí. Také je cítit drobné nerovnosti, perfektně větrají. Podle mě je to takový kompromis, kdy nemám pevné boty a nemám ani "jen" barefoot ponožky.
Chodím v nich asi rok a podrážka pořád drží a přestože je slabá nemám pocit, že by se nějak ošlapala. Celkově dostaly dost zabrat a pořád jako nové.

Třeba to někdo využije jako informaci.
https://www.sportisimo.cz/merrell/water ... o-m/39044/
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od DeadMan »

Na zkoušku jsem koupil nové boty v Decathlonu na denní nošení:

https://www.decathlon.cz/boty-100-hnede-id_8365826.html

a po pár týdnech musím konstatovat, že za ty prachy to jsou super "taktické" boty pro každou příležitost :)

Jsou použitelné jak ve městě, tak i na výlet do lehčího terénu (s klidem by u nás zvládly asi každý výšlap).

Pokud se do roka nerozpadnou, čemuž zatím nic nenasvědčuje, tak to bude super kauf :yes
You cannot kill me as I am already dead!
Cep
Příspěvky: 1701
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Cep »

Pro každou? Jak tvrdá je podrážka? Když hodíš na záda cca 10kg batoh a vyrazíš na 'lesní' cestu vysypanou šutrama?
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od DeadMan »

Je tvrdá tak akorát (víc než u tenisek a míň než u "pohorek") ;)

Příklad co jsi uvedl s nimi zvládneš :yes
You cannot kill me as I am already dead!
pekoz
Příspěvky: 251
Registrován: 04.07.2012 8:27

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od pekoz »

Dík za tip ;)
Proba
Příspěvky: 169
Registrován: 22.01.2020 19:47

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Proba »

Tyhle boty nosím už přes rok. Používám je na šoulačku do lesa a sou ok. Pak sem tam kupoval ještě v zelené barvě, jsou nad kotníky a vodě odolný. Cena tuším byla mezi 500,- až 900,-Kč a na ty taky nedám dopustit. Mám je vyzkoušený na rybách, lezu s něma na kraj do vody a neteče do nich.
Na zimu doporučuju Deer Hunter (nemají v decathlonu), boty do -30, vysoky do poloviny lýtek. Sem v nich v lese, i když křupe led nebo sníh pod nohama, tichej jako duch.
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od marabu »

Zkusil jsem tyhle: https://www.decathlon.cz/turisticke-bo ... 54268.html
Nečekám od nich zázraky, ale podrážka je tvrdá dost, na líně dost vržou a na hladkém povrchu trochu klouzají, ale nic strašného. Taky jsem v nich byl venku půl dne a trochu hůř větrají, ale nemůžu čekat že za tu cenu budou jak boty s membránou. Švy vypadají bytelné, tak uvidím, jestli bude pořádně přilepena podrážka, mohly by něco vydržet.
Po pravdě se mi ale ten spotřební způsob moc nelíbí, svoje první pořádný boty mám do dnes, už po generálních opravách. Doporučuji https://www.trekovaobuv.eu/#/, pokud neznáte, můžete se spolehnout na 100% kvalitu, samozřejmě odpovídající ceně.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od DeadMan »

Tyhle jsem kupoval loni, ale dle mého jsou ty lovecké lepší. Tady u těch je ta podrážka tenčí a cítím v nich každý šutr, ty jsou vážně jen do města.
You cannot kill me as I am already dead!
fransilice
Příspěvky: 98
Registrován: 26.08.2015 13:45

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od fransilice »

Už jste někdo pořídil Prabos Drago? Mám strach z té zpevněné podrážky kevlarem-po musí být po pár kilometrech vcelku tvrdé,nepohodlné...
Odpovědět