Výběr vhodné obuvi

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Yeah
Příspěvky: 137
Registrován: 05.03.2015 21:12
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Yeah »

Dovolím si v rychlosti navázat na příspěvek od mfg z 21.04.2020 16:52
Micro recenze Lowa Zephyr
Lowa Zephyr GTX Mid - na prvni obutí úžasná, pohodlná bota s jistým došlapem, podrážka má velký záběr, neprokluzuje. Naprosto super. Tuto vlastnost si udržuje relativně dlouho. Použitelná jak v letním pařáku tak v zimním rmazu - pokud není vyložené +40, nebo -20 tak noha nemrzne a nepotí se - bomba.

Používám nonstop daily nyní cca 3 rok.
První rok: cesty do práce cca 4km denně - asfalt, sterk, + nejaky ten trek po lese, ale jen lehky teren, po cestach.
Druhy rok se k cestam do prace jeste dost pridalo, stale jen lehky teren, asfalt, zejmena mestske chozeni ale denne tak prumerne 8km. Treti rok jsem tak na 6ti km denně. Nepočítám k tomu co nachodim pri praci ale to neni moc.

Boty chodily a chodí stále dost, nicméně v žádném těžkém terénu, jen chůze, běh minimum do 100km, v práci občasné klečení, pár střeleckejch kurzů, minutka klikování denně atak. Podrážka nyní na patách není, již je prochozeno na telo : )

Goretex se prosoupal po necelem roce v oblasti vyznacene na obrazku, nasledně na to zacalo povolovat prositi ve stejné oblasti. Po třech týdnech v reklamaci sdělili, že žádnou počínající díru nevidí a prošoupaná membrána je dána používáním a není to problém, jelikož si boty mohu naimpregnovat a tím vykompenzuji deravou membránu. Za soud mi to nestálo, nicméně chtěl jsem něco sesmolit přímo skopčákovi, ale osud tomu nechtěl, času nebylo moc a prostě sem se na to vysral.

Mesic na to prvni dirka v dané oblasti na pravé bote, behem následujícího půlroku se dirky objevili na obou botach v dane oblasti na vnejsi i vnitrni straně. Diry se rozsirili smerem ke gume dolu a nahoru smerem do urovne toho druheho kusu materiálu co tam je vidět a od té doby se nerozšiřují a boty takto fungují dál. Střídal jsem jednou vložky, chtělo by to znovu.

Celkem vzato ta bota může bezvadně fungovat tipuju tak půl roku na misi, stěží rok na vejleteni. Na druhou stranu se asi dá dále nosit viz můj případ třeba i tři roky ale už prostě je děravá a nejde na ni spolehnout. Nevim jestli je to za ty prachy dobrý nebo ne, já se snažim najít alternativu, čekal jsem trochu víc.
lowa.png
lowa.png (97.11 KiB) Zobrazeno 4991 x
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od MFG »

Zkus ty Lowa Renegade ... jsou uplne jinde kvalitou (asi i cenou), kupuji je poslednich cca 15let a i kdyz doslo behem let k drobnym zmenam, vydrzi fakt dost. Obcas jsou videt ve sleve cca 30%, vzdy cekam a beru do zasoby ;)
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 310
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Piston »

S botami podobné kategorie jako výše zmíněné Lowy jsem aktuálně udělal dobrou zkušenost s výrobkem prodávaným ve známém řetězci – Quechua MH 500. Boty za 1500 mi udělaly překvapivě dobrou službu, za rok a půl jsem s nimi prošel terén od Milešovky Brd a Beskyd přes Roháče nebo Rilu a Pirin. Nejsou nejlehčí, nejsou nejlépe odolné vodě, nemají nejlepší podrážku, ale jsou překvapivě univerzální (od jara do podzimu) a odolné. Na mokrém šutru drží slušně, podrážka se moc neschází, svršek je chytře udělaný, takže je v něm noha hodně stabilní. Počítám že ještě tak rok dva vydrží, což je dobré. Kdybych chtěl jít třeba Cestu hrdinov SNP, tak asi zvolím něco lehčího běžeckého, kde mi nebude vadit, že bota po absolvování cesty už bude jen na dochození.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4498
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Serža »

dával jsem letos Bulharské hory (Rila-Pirin) v čistě běžeckých botách a za mě super...
teda, bral jsem již starší pár bot a pak jsem je tam slavnostně hodil do popelnice...
nepromokavost jsem neřešil - za pohybu mi to je jedno, večer jsem měl suché boty v hotelu, ty běžecké do rána bezpečně vyschnou, takže jsou ready na další den
pohodlnost = 100%
grip = 100% (na extrémně exponovaném úseku jištěném řetězem jsem přeskákal mimo stezku kolem výpravy nějakých neumětelů, co to tam blokovali)
hmotnost minimální
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 310
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Piston »

Přesně tak, nechápu lidi, kteří na Vichren a Musalu lezli v céčkových pohorkách. Příště si tam taky vezmu nějaké robustnější běžecké botky. Nahoru se stejně jde, když je slušné počasí, za opravdu ošklivého je lepší zůstat dole. Nižší boty mi vadily jen při hopkání po suťovišti a prodírání se kosodřevinou…
fransilice
Příspěvky: 98
Registrován: 26.08.2015 13:45

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od fransilice »

Máte někdo osobní zkušenost....(často se dočtu,že po pár desítkách km jde do kopru podrážka...
https://www.sportovna.cz/boty/outdoorov ... 4b9WZ7MeNU
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 310
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Piston »

Tahle bota by mě taky zajímala jako možnost pro přechody slovenských hor relativně nalehko. Typickou závadou u Salomonů, která jsem nosil, bylo to že se brzo začala odlepovat podrážka od svršku.
fransilice
Příspěvky: 98
Registrován: 26.08.2015 13:45

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od fransilice »

Piston-tak to jsi už asi desátý,co mi tohle píše....takže díky za info,boty neberu(ale i tak díky)
fransilice
Příspěvky: 98
Registrován: 26.08.2015 13:45

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od fransilice »

Tak se tedy znovu poptám zdejších borců-máte někdo zkušenost s tímhle slovenskem...
https://bosp.cz/produkt/karpat-pro
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 310
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Piston »

Měl jsem Salomony jenom 4, tak nevím, zda je to dostatečně reprezentativní vzorek :-) Ale je pravda, že Asicsy, na které jsem přešel pak, tohle nedělají (tak rychle), ty jsou k neroztrhání.
tomek.ondra
Příspěvky: 2
Registrován: 02.02.2020 12:33
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od tomek.ondra »

zdravím, já jsem si oblíbil Meindl boty, kvůli kvalitě
model caracas gtx mám již druhé, používám na daily use až na opravdová vedra (červen-červenec),kdy nosím sandále:)
caracas mi vydrží 3-4 roky dokud se neošoupe podrážka
první kupovány 9/13 a druhé 9/17
Přílohy
IMG_20201201_221415532.jpg
caracas staré vs novější
caracas staré vs novější
IMG_20201201_221518003.jpg
IMG_20201201_221529902.jpg
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Argonaut »

Zdravím, nemáte někdo zkušenosti s opravnou pohorek? Mám letité Lowa, ale rozpadla se podrážka. Jsou celokožené a jinak jim nic není, takže je zkusím nechat opravit. Otázka zní, kde ....?
venca_h
Příspěvky: 122
Registrován: 17.01.2014 13:02
Pohlaví: muž
Bydliště: Plzeň - sever

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od venca_h »

Mám jen načteno, nikdy jsem nezkoušel, ale pozitivní ohlasy - Restday Otrokovice.
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od marabu »

Argonaut píše: 19.12.2020 7:24 Zdravím, nemáte někdo zkušenosti s opravnou pohorek? Mám letité Lowa, ale rozpadla se podrážka. Jsou celokožené a jinak jim nic není, takže je zkusím nechat opravit. Otázka zní, kde ....?
Ahoj, mám to tu pár postů zpátky:
Doporučuji https://www.trekovaobuv.eu/#/, pokud neznáte, můžete se spolehnout na 100% kvalitu, samozřejmě odpovídající ceně.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od zedik »

Taky mohu doporucit Restday Otrokovice - opravovali moje cca 20!! let staré botky Raichle - je tam jistej citovej vztah .Boty i podrážka držela stále,začala se mi rozpadat tlumící mezivrstva.Opraveno cca před rokem,botky jsou jak nové,akorát jsem nedával Vibram ale levnější variantu podrážky.A oproti Vibramu víc klouže na sněhu/ledu.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Maximus »

V Restday jsou opravdu dobří :yes
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od DeadMan »

Souhlas, dávali mi nové podrážky na moje HanWag Alaska a spokojenost maximální :yes
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Bill Masen »

Potřeboval bych pracovní boty. Něco pohodlného, prodyšného se zpevněnou špičkou. Jediný problém je, že mám široké chodidlo. Máte s něčím zkušenost?
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Germanik1 »

Doporučuji pracovní boty CXS, v kožené verzi, nejlépe přes obchod přes prodejce dobrytextil. Sry odkaz se mi nepovedl. Bral jsem tam 5 párů během roku. Mám široké chodidlo.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 873
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Count »

Souhlas. Podívej se po obchodech na CXS Stone. Mám už druhou generaci a jsou to držáky. Aktuálně ve verzi "Marble" (kotníková). Mám ještě jedny ve starém modelu na donošení a ne a ne umřít.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Odpovědět