Výběr vhodné obuvi

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Maximus »

Právě že se dají občas tyto boty sehnat na netu i jen něco málo přes tisícovku - spíš je beru jako pracovní. Na treky a pro podobné aktivity mám osvědčené Hanwagy alasky (na ty se určitě vyplatí počkat a koupit je v nějaké akci - viděl jsem je i párkrát i pod 4 tisíce a pak už opravdu nemají konkurenci).
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Fabulous »

Tady máš pracovní obuv:

www.petex.cz

Pracovní polobotky jsem roky používal i do společnosti a nikdo to nepoznal ;)
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

goral: a co teda rikas na ty USA co jsem tady daval link? nevypadaj zle a docela slusna cena...tak ja si myslim, ze hodne moco velkou roli zde hraje cena znacky...co maji znami i od renomovanych znacek botky a i u nich se najdou problemy...
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od goral »

Cena znacky... ano ovlivnuje to, ale ne moc. Na nejvyssi urovni celkozonejch pohorek s GTX, kdy je tam pouzita opravdu kuze, je ve finale ta cena plus minus petikilo uz stejna. Nenapada me osobne kvailtni pohorka s B -C podrazkou (celokuze, gorac), ktera se da sehnat pod 5k. A pokud ano, podivej se kde je sita - evropa to nebude.

K tem v odkazu. Tusim se jemnuje IWB boots (intermediate weather boots), ale jistej si nejsem. V mym okoli jedny jsou (vlastni je holka - chtela nejlevnejsi boty do prirody). Co sem na ne koukal, tak se mi zda, ze nejsou uplne idelane strizeny kolem kotniku - nedrzi ho moc. Ale je mozny ze je to dany uzkou divci nohou (mysleno kotnikem/lytkem). Kvalitou jsou urcite nad prabosem a hlavne za cenu kanad mas uz gorace s vibramem. Ty tepelny vlozky jsou do toho jen na stani, chodit se v tom neda.
Je to proste spotrebni pechotni bota. Ale stale kvalitou nad nasi kanadou. Pokud ti nevadi necerna barva, koupil bych spis novy typ bot (lepsi strih) - poustni gorace ci novejsi cerny boty - tohle je preci jen bota z 80. let. Zase pokud mas budget do 1500, tak tohle je jedna z nejlepsich moznosti.
Dej si bacha na cislovani protoze oni inzerujou velikosti 1-13, ale zaprvy se optej jestli je to US velikost a zadruhy se optej na pismeno ktery je na ty bote za cislem. Bud N (narow), R (regular) nebo W (wide), pripadne jeste XN a XW. Je to sirka boty/nohy. Vetsina lidske populace ma bez problemu R. A podivej se po tech botach jeste jinde. Ja je ty holce kupoval za 500 (ale ze statu) a bezny lidsky velikosti sem nachazel v cr do 1200 (zkus treba armyshop holoubkov), takze si myslim ze s trochou stesti usetris .
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

a kdyz se zeptam jeste jinak, na neprilis narocne pouziti, jak jsem popisoval vyse, coz si myslim, je pripad vetsiny lidi, nestaci dobre celokozene botky bez membrany a poradne naimpregnovat? kdysi jsem mel recept od jednoho zalesaka-turistym, impregnoval to stylem ze rozpustil tretinu vceliho vosku,tretinu parafinu,tretinu silikonoveho oleje, promichal to, pak touto smesi natrel steteckem botku, projel kartacem a mohl stim stat v potoku...prece kazda membrana v bote driv nebo pozdej odejde...
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od goral »

gorac x kuze
Teoreticky ti muzu napsat nejaky info, plus prakticky zkusenosti par mych znamych, ale ja celej zivot chodim v goraci vyjma vz 90 (vz2000 neni kuze, takze ji sem nepisu). Aktualne mam objednany celokozeny pohorky bez gorace a mam v planu je radne otestovat. Muj nazor je ten, ze pro me pouziti budou lepsi nez gorace. Ovsem nechcu fabulovat nez to opravdu protahnu srackama
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Max »

Já za sebe bych teď už volil jedině boty s membránou (pokud jde o pohory). Na impregnaci mojich stávajících botek používám Sno seal, což je taky nějaká speciální směs včelího vosku. Podle návodu boty vždycky namažu a pak pečlivě nahřívám, aby se vosk vpil do kůže. Na nějakou dobu to pomůže, ale stačí jít mokrá tráva nebo sníh a stejně mám v botech vlhko.
Životnost membrány mi taky starost nedělá, myslím si, že než bych se za tu hranici dostal, už budou dávno zničený samotný boty. A i kdyby, naimpregnovat pak můžu i boty s nefunkční membránou.

http://www.mall.cz/udrzba-obuvi/atsko-sno-seal?v=182101
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

a pokud to neni tajne, jake sis objednal tak pro inspiraci?
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od goral »

O zivotnost membrany si naopak starosti delej. Goretex dava na membranu zaruku 2 roky a pri castym pouzivani se da odvarit mnohem rychleji. Typicky u kloubu malicku - v ohybu.
Tajny to neni - od hanwagu variantu alasek . Nekupuju je normalen v ksefte ale shanim trosku oklikou se slevama takze cekam ze je budu mit az nejdriv v zime
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

aha...ja prave koukam ted po netu a schanim spis neco bez membrany...nekolika klukum se odvarila a pak se divili, proc jim do bot za 6t zateka...bohuzel zatim ja pro sebe nic vhodneho najit nemuzu
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

ale kdyz se vratim k tem prabosum jeste...mam jeste z dob sluzebnictvi statu nafasovany stary zimni i letni model policejnich, novy letni a ECWS...uplne bych je nehanil...vydrzeli dlouho...ted uz je pouzivam ciste jako pracovni boty, pac toho maji za sebou docela dost...kdyz bych je hodnotil...nejlepsi urcite byli zateplene stare, narozdil od letnich byli mekci, pohodlnenjis, prave diky teplen vlozce, neotlaceli tak paty...nove letni, uz o poznani lepsi nez stare letni(lisili se,ale kus od kusu...nekolika kolegum se stalo, ze po kratke dobe noseni vrade dnu max tydnu se jim udelal pekny zralok), kter nebyli nic jinsiho nez tvrda nepoddajna kuze, ktera delala otlaky na patach des...a co se tyce ECWS to je kapitola sama pro sebe...pohodlny byly kvalita nebyla uplne nejhorsi, ale ty nekrestanske penize co staly...jako za ty peenize bych si klidne mohl koupit meindeeli co se me libej...katalogova cena ve vystrojnim sklade 5tisic a nejake droben...zas takovej zazrak to nebyl...membrana vydrzela, nezatekalo do nich, ale ted uz je mam dobite tak jsou opravdu jen na praci na zahrade
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Max »

No u bot za šestku by mě to taky trochu naštvalo :D
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

no prave...nejvetsi svinstvo je, kdyz ti tam treba vkloune nejaky kaminek, mas tluste ponozky a hned si toho nevsimnes, to se stalo kamaradovi u uplne novych bot
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

jeste by nemuseli byt marne i botky od znacky od nas ze Zlina TRIOP, mam od nich lezecky, a kluci lezci si je pochvaluji a ve velkem tam chodi nakupvoat...pro ne jako pro vyrobce by urcite nebyl problem udelat na zakazku boty bez membrany. pokud by nekoho zajimalo odkaz zde http://triop.cz/
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od goral »

Je mozny ze prabos driv sil dobre, nedokazu posoudit, ale z toho co sem mel v rukach, tak to nic nevydrzelo amelo to desny strihy.
Triop covece nevim, jestli chces kozeny klasiky co vydrzi desetileti, kup si popradky :) Pan Makara ti je udela na zakazku ;)

Kozenych bot se vyrabi kupodivu jest ehodne ale horsi je to se sehnatelnosti a taky s cenou.. pod 5k se podle me nedostanes (u trekovek, o kterych ma smysl se bavit) - proste je to kuze a musi to byt sity velmi peclive
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Max »

Já jsem v posledních letech kupoval US kanady za ceny 1400 nový, 700 jetý, takže by mně díra v membráně tolik nerozhodila. Během zimy bych chtěl pořádit tyhle pohorky, který už jsem postoval. Protože je začli vozit různý překupníci americký výstroje, dají se sehnat okolo 1500-2000 Kč.
http://www.batesfootwear.com/US/en-US/P ... mbat-Hiker
Až je budu mít napíšu nějaký zkušenosti.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

to je uz na me docela dost penez prez tech 5t.psal jsem do toho Triopu, mam tam znameho co a za kolik by se dalo udelat tak uvidim...tak zatim sem neslysel o nikom kdo by mel s Triopama problemy...jsou to nadsenci do lezeni a trekingu a podle toho vyrabej
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

z triopu mi dosla odpoved. výroba bez membrány(windtex) by byla možná, ale u kusové jednotky by byla cena cca stejná jako s membránou, tj.do 3500,-
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Maximus »

Když pořadné boty s goretexem, tak jedině celokožené, dobře šité s minimem švů. Až odejde membrána (často klidně i po roce opravdu intenzivního nošení), tak vám zůstanou stále kvalitní klasické celokožené boty. Pokud je to možné a máte na to čas, tak je praktické si počkat na nějakou akci - dá se pak ušetřit na kvalitních botách i víc než tisícovka.

Před Hanwagama jsem měl trekové boty AKU, které byly mimořádně pohodlné, ale po půl roce používání se botky rozjely na špičce a reklamace nebyla uznána. Samozřejmě, že tudy začalo brzy zatékat a boty za 5 litrů už byly ani ne po roce jen pracovní. Talže AKU opravdu nebrat.

Také jsem svého času nosil hodně nízké trekové Garmonty, které byly neuvěřitelně pohodlné, ale co do životnosti podrážky hrozné. Naštěstí servis a reklamace byla vždy ukázková - vždy bezproblémová výměna bot přímo v prodejně.
Takže jsem měl během 4 let 3x novou botu, ale pak jsem je vyměnil za kotníkový model, který vydržel tak akorát do konce záruky :ne.

Prabosy mám doma také jedny - polokotníkové s vyztuženou špičkou, které mám vyhrazené pro práci s motorovou pilou a křovinořezem. Mám je 3 roky a nemůžu o nich říct křivé slovo. Je ale fakt, že poslední roky se kritiků této značky vyrojilo na forech docela dost.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

udajne ted spadli s kvalitou dolu, protoze meli cast vyroby presunout do asie...pokud nekdo mat vyssi info tak dejte vedet, docela me to zajima a mrzi, stare botky od nich slouzili dobre:/ já asi pujdud do tady těchto, respektive letošní ježíšek do nich půjde:D http://triop.cz/trekovky.php?produktID=53&sub_okruh=- pokud jste je už někdo měli uvítám každou recenzi...
Odpovědět