Výběr vhodné obuvi

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od dolmar »

Grunt píše: 15.12.2021 20:40 dolmar: To tam tu podrážku mohli udělat na šroubky
Jsou tam :)
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Serža »

PeFi píše: 15.12.2021 11:11 Co se týče podrážek vibram, jak mi bylo vysvětleno, tak vibramy na turistických botách kloužou, protože se často jedná o materiál, který má zvýšenou mechanickou odolnost proto ostrému kamení. Lze v nich chodit po kamenitém terénu, aniž by byla podrážka na odpis po jednom delším výletě. Daň za to je, že podstatně víc kloužou.
jj, já některý treky beru dost jako skyrunning = dávám to v lehkých běžeckých botách
a třeba letos v létě se mi to fakt osvědčilo, když si hlídáš došlap a nešlápneš úplně blbě (a nemáš slaboučký kotníky) tak jsem měl grip lepší, než kolega v Meindlech...
btw na Zlou Kolatu a zpět jsme to dali tak rychle, že nás majitel penzionu podezíral, že jsme to vzdali :-D
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
fransilice
Příspěvky: 98
Registrován: 26.08.2015 13:45

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od fransilice »

Má někdo vysvětlení,proč mi goretex vydrží déle ve vojenské obuvi,než-li v civilní trekové,outdoorové botě?
Zatím se mi nestalo,že by mi kanada či vojenská pohorka po roce,roce a půl propustila a už na ní nebyl spoleh.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Serža »

imho bytelnější materiál okolo = membrána se tolik nenamáhá mechanicky
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Serža »

btw sháním náhradu za klasické pouštní Altamy (model ještě z doby Kuvajtu napadení nebo tak něco :-D )
na Balkánských šutrech jsem odrovnal podrážky
ideálně něco podobně trvanlivého, lehkého, větrajícího a s rychloutahovacími očky na tkaničky...
nemáte nějaký tip?
Přílohy
Altama_Jungle_PX_10.5_Boot_Tan__45374.jpg
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Koso »

BOSP Cuartel
Přílohy
Screenshot_2022-09-03-07-00-05-498_com.android.chrome.jpg
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Serža »

díky - zásah do černého - taky jsem je našel a design se mi zamlouvá, cena je rozumná
nemá někdo reálnou zkušenost? jak je to zpracované/trvanlivé?
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Koso »

Zatial ich mam rok a nevidno na nich nejake opotrebenie. Ziadne naznaky rozchadzania podrazky alebo sitia, najvacsie opotrebenie pozorujem na snurkach, v miestach kde prechadzaju cez tie kovove ocka, ale aj to je zanedbatelne. Zatial som spokojny.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Serža »

díky, asi do nich půjdu..
ještě jsem teda narazil na britské ITURRI...
Přílohy
1648869947_927_ms_618653.jpg
1648869947_927_ms_618653.jpg (91.56 KiB) Zobrazeno 5366 x
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od vratnikp »

ahoj, jdu se nachytřit. Potřebuju boty. Prabosy co mám jsou nepohodlný kopyta vyžadující pečlivě zvolené dva páry ponožek, aby se v nich dalo přežít, takže je dedikuju na práci a tak.
Chci celokoženou botu, tvrdost B, B/C. Mám poměrně vysoký nárt. Nějak už sem vyrostl z toho, na věcech šetřit, většinou mi ušetřenej litr za to nestál.

mám dva favority

https://www.4camping.cz/p/panske-turist ... E#42-hneda

https://www.4camping.cz/p/boty-meindl-b ... E#45-hneda

nicméně si rád nechám doporučit nějaké ověřené alternativy

dík
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Schwimm
Příspěvky: 83
Registrován: 22.08.2011 22:20

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Schwimm »

Ahoj.
Koukni se na festovniveci. Tomáš tam má velice kvalitní boty za slušné ceny. Velice ochotně poradí a hlavně ví, co prodává a jak se o boty starat.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od vratnikp »

díky za připomenutí, na toho jsem úplně zapoměl a koukám že nabízí Dallapé. Pokusím se vykomunikovat nějaké vyzkoušení. Za tuhle cenu nechci kupovat boty nadálku.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 311
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Piston »

A chceš ty boty nosit celý rok, nebo jen v chladnějším období? Minulý rok jsem řešil podobné dilema, vzal jsem Meindly Burma. Boty fajn, ale v teplejším období roku se mi v nich pečou nohy. Naopak čím je hnusněji, mokřeji a více zima, tím je to v nich lepší. Pointa je ta, že bych dneska klidně vzal vyšší Islandy, rozdíl ceny je nepatrný a při vyšší pokrývce sněhu se to hodí. A od konce března už stejně nosím něco lehčího.

Boty z festovniveci stojí za úvahu, sám si ale nejsem jistý, že bych ještě někdy chtěl podrážku z masivní gumy. Vibram trpí časem degradací vnitřku a pak se rozlepí, ale pohodlí při delší chůzi je taky jinde.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od vratnikp »

Na leto a sucho mam lowy zephyr bez gtx nebo i salomony questy, ktere uz maji odslouzeno. Bota bude do mokre travy, bahna a snehu na chozeni po honitbe, dvakrat do roka na cundr v zime. Podle internetovych recenzi se klonim k hanwagum, pry sla kvalita mene dolu. Ale rozhodne az vyzkouseni
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Serža »

imho obecně to chce minimálně dvoje boty, jedny do chladu a sraček, druhé do horka a sucha (většinou sucha)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od vratnikp »

Bohuzel me questy po letech na mokru funguji zhruba stejne jako croxy s tim rozdilem, ze dyl schnou a smrdi. Ty prabosy se proste nepovedly, chce to hodne snahy, abych po par kilometrech nemel puchyre jak padesatikoruny. Na denni noseni v desti jsem koncem leta koupil mammuty zs sportu zlevneny z 5 na 2.7 tis a do pohodli lowy a salomonu to ma daleko a tak nejak mi to uz fakt vylecilo z kupovani primerene drahejch veci tam, kde na tom zalezi
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2913
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od bacil »

Taky mám v oblibě kroxy. Existuje něco jako kroxy do terénu? Jako holínky to zas né.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 311
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Piston »

vratnikp píše: 09.11.2022 22:02 Na leto a sucho mam lowy zephyr bez gtx nebo i salomony questy, ktere uz maji odslouzeno. Bota bude do mokre travy, bahna a snehu na chozeni po honitbe, dvakrat do roka na cundr v zime. Podle internetovych recenzi se klonim k hanwagum, pry sla kvalita mene dolu. Ale rozhodne az vyzkouseni
Jo, tak to se raději zaměř na vyšší obuv, tedy Alasky nebo Islandy. Sníh a bahno lezoucí vrchem jsou otravné. Tvrdší podrážka nevadí, oceňuju ji na sněžnicích. Uvidíš co ti lépe sedne, určitě vyzkoušej oba modely. Co se týká kvality, je to loterie i u Hanwagu, i u Meindlu.
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od donovanstangiano »

Ja teda nosim Islandy i v lete. Zaklad jsou dobre ponozky, ktere jdou pres vrsek boty, aby odvadely vlhkost. Jen bacha na to, ze to jsou tvrde boty a pokud nesednou na 100%, tak je nikdy moc neproslapnete. Se zpracováním nemam problem.
"Vždycky se najde někdo, kdo vám zkazí aspoň den, když ne celý život." Ch. Bukowski
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 311
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Piston »

Na jeden den snesu Burmy i v létě, s dobrou ponožkou a následným odpočinkem chodidel. Na více dnů, zvláště když je tepleji, to už nejde. Takže když je to na pochůzku po revíru, je to v klidu. Ale jít s ní tři týdny na treku v Nepálu, hrůza pomyslet.
Odpovědět