Výběr vhodné obuvi

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od jameson363 »

Mam z Dekace bezecky boty, technologicky zpracovani solidni, material nic moc. Vseobecne jak pise Ulfhednar pomer vykon cena dobrej, necekal bych ale zazraky.
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Koso »

BOSP Cuartel .... prvy dojem, velmy dobry, lahucke, pohodlne, uvidim z dlhodobeho hladiska ako su na tom s vydrzou
fransilice
Příspěvky: 98
Registrován: 26.08.2015 13:45

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od fransilice »

fransilice píše: 19.04.2021 17:41 Kdo má zkušenost s botou s decathlonu?...
https://www.decathlon.cz/boty-crosshunt ... 93872.html
...

Tak boty jsem již vyzkoušel a po 30 km pochodu vrátil prodejci. Na jazyku boty je sešito vícero materiálů a v tom spoji to je bohužel špatně sešité(vrstva tří materiálů) a po pár hodinách to uplně zrujnuje nohu(páč v tomto spoji se to chová jako korálek)...Si připadáte,že máte korálky na nártu a co si budem povídat-stáhni si botu a hoď si mezi jazyk a nárt korálky...ale jinak boty+podrážka super-bláto,tráva,kamení,stabilizace kotníku fakt funguje(testováno v horách)...Objednám je znovu a uvidím,zda to byl jen problém jedněch bot a nebo celý model na hovno :lol:
fransilice
Příspěvky: 98
Registrován: 26.08.2015 13:45

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od fransilice »

Existuje v čr oficiální prodejce obuvi haix?
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Haluziak »

interfrost toho má mrtě i já sem tam bral, ale jestli jsou ofiko nevím.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
fransilice
Příspěvky: 98
Registrován: 26.08.2015 13:45

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od fransilice »

mrknu,díky
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od xgordon »

Koso píše: 04.05.2021 19:17 BOSP Cuartel .... prvy dojem, velmy dobry, lahucke, pohodlne, uvidim z dlhodobeho hladiska ako su na tom s vydrzou
Od BOSP som mal za poslednych 15 rokov tri pary topanok a vydrzali aj nemozne. Priemerna zivotnost je 8-10 rokov. Ja uz taku outdoor obuv nakupujem len u nich.

Uvazujem, ze kvoli narastu cien si kupim nieco aj do zasoby. Model, ktory som kupil pred 10 rokmi za 99e, dnes stoji uz 160e.
Cep
Příspěvky: 1705
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Cep »

O tom včera povídal kolega, že koupil sandály do zásoby. Byl při tom upozorněn prodavačkou, že by měl boty střídat, prý kdyby nechal jedny pár let ležet, tak se jim pak zlomí podrážka. (Jak jsem koupil, tak prodávám)
fransilice
Příspěvky: 98
Registrován: 26.08.2015 13:45

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od fransilice »

Recenze Haix Scout(Bundeswehr).....Po 80 km a z toho 50km se zátěží v Krušných horách,kdy byla kombinace bahno,skály,asfalt,lezení o brození mohu doporučit....ze zečátku se mi zdála ta bota tvrdá,ale to se vynahradilo skvělou podrážkou(která neklouže a má záběr i v bahně a na mokru),skvěle stabilizuje kotník. Sic znám i pohodlnější botu(zejména asflat),ale žádná z nich nebyla tak univerzální. A stahování tkaniček pomocí rychlobrzdy je skvělá vychytávka...A cena okolo 2500 kč za nové v Holoubkově je uplně nejvíc...stejnej model pro Bundeswehr dělal i meindl,ale cena okolo 8000 kč je už dost...
Screenshot 2021-07-11 at 13-56-45 Haix Boot Scout II brown.png
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od bacil »

Podrážky praskají proto, že se změnil materiál, ze kterého se dělají.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Cep
Příspěvky: 1705
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Cep »

Praskají, změnil se, ale tady jde o to, jestli platí, že ti spíše prasknou, když je nebudeš dlouhou dobu používat, jak tvrdila ta prodavačka.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od mart0 »

Nektere clanky a diskuze uvadely u rizika upadnuti ci rozpadu podrazky, ze pravdepodobnost je mirne vyssi u nenosenych bot, ale nejakou slusnou studii na to asi nenajdes.
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od drigon »

Mně vloni u prestiží praskly čtyři podrážky. Nosil jsem je předtím už cca 25 let a vždy mi vydržely minimálně dva roky.
Dodnes mi nejde do hlavy, jak se mohli takhle zhoršit, když jim životnost nepřekročila tři měsíce.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Cep
Příspěvky: 1705
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Cep »

Přiznám se, že jsem od prestiží už před několika lety upustil, právě díky tomu praskání. A to praskly po roce, dvou.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1002
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Hdm »

Někdo nějaké zkušenosti s botami od firmy Peter Wagner?

https://obchody.heureka.cz/peter-wagner-cz/recenze/
NoobsRush
Příspěvky: 119
Registrován: 17.01.2021 12:44

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od NoobsRush »

Hdm píše: 30.07.2021 12:26 Někdo nějaké zkušenosti s botami od firmy Peter Wagner?

https://obchody.heureka.cz/peter-wagner-cz/recenze/
Před 10ti rokama když měli malou prodejnu jsem u nich kupoval koženou zimní obuv za cca 9 tisíc: za 6K zimní civil kůže s beránkem, dodneška měním jen vložky který prošlapu, boty jsou pořád v původním stavu a perfektně drží. Za 3K jsem kupoval zimní pohory který mám též dodneška, ale už jsem 2x lepil podrážku.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Grunt »

Ještě k tomu rozpadávání podrážek… nedají se ty podrážky k botě přibít nebo třeba přišroubovat? Před tím než Vibram přišel s tím svým nesmyslem se normálně do horolezeckých bot hřebíky/skoby mlátily:

Obrázek

To o čem se tu mluví se mi bohužel stalo u pracovních bot (fasované uložené botky, párkrát stačilo šlápnout a byl jsem bez podrážky), takže vím že je to opravdu nepříjemné. Zas na druhou stranu, to fakt musí být nějak tou technologií lepení nebo já nevím. Za sebe můžu doporučit Pandy (pokud jde o pracovní boty). Staré fasované používám jako přídavné brzdiče na starém mopedu a i když bota už dávno podstoupila molekulární rozpad svrchních vrstev:
1.jpg
1.jpg (90.9 KiB) Zobrazeno 2617 x
2.jpg
2.jpg (96.65 KiB) Zobrazeno 2617 x
a podrážka je dávno bez vzorku pěkně zabroušená do roviny:
3.jpg
3.jpg (73.98 KiB) Zobrazeno 2617 x
tak ta bota je nezmar a podrážka drží furt jak přikovaná. Ještě kousek a už z té boty budu drhnout kůži pod patou :D
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od DeadMan »

DeadMan píše: 19.06.2020 9:13 Na zkoušku jsem koupil nové boty v Decathlonu na denní nošení:

https://www.decathlon.cz/boty-100-hnede-id_8365826.html

a po pár týdnech musím konstatovat, že za ty prachy to jsou super "taktické" boty pro každou příležitost :)

Jsou použitelné jak ve městě, tak i na výlet do lehčího terénu (s klidem by u nás zvládly asi každý výšlap).

Pokud se do roka nerozpadnou, čemuž zatím nic nenasvědčuje, tak to bude super kauf :yes
Tak boty nosím už něco přes rok a to dost pravidelně a musím říct, že boty drží. Nikde není ani náznak toho, že by s nimi měl být nějaký problém. Za ty prachy je to opravdu dobrý kup. Nosím jak do práce, tak na krátké výlety a jsem s nimi opravdu spokojený. Bohužel to vypadá, že tyhle boty asi nějak vypadly z nabídky a nahradil je tento nový podobný typ:

https://www.decathlon.cz/boty-crosshunt ... 73515.html

Jinak jsem si nedávno koupil další boty na denní nošení a opět z lovecké série (již trochu dražší) a na první osahání vypadají opravdu dobře.

https://www.decathlon.cz/boty-nepromoka ... 65825.html

Ty už jsou teda spíše na ten outdoor, než do práce, ale taky se to s nimi dá. Je ale pravda, že noze v nich bude lépe při nižších teplotách než jsou ty vyloženě letní. Každopádně kůže, ze které jsou ušité působí kvalitně. Ale opět chce to alespoň rok nošení a pak se uvidí, jak se v nich bude noze dlouhodobě líbit a zda vydrží.

Musím se přiznat, že to lovecké oddělení v Decathlonu je mi obecně svou nabídkou čím dál tím sympatičtější a v dnešní době bych už rozhodně nešel do armyshopu pro nějaké staré vojenské vybavení, ale rozhodně sem :yes Jen doufám, že to nezačne vadit nějakému rádoby sluníčkovému kokotovi a Decathlon nebude nucen toto zlé oddělení zrušit :(
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Ulfhednar »

Solognac není vůbec špatný (cena/výkon), ale na tvrdší nasazení po delší dobu to není. Mám třeba rád jejich lovecké košile. Ale skvělé ponožky vydrží tak 1/5 toho, co BATAC, Voxx apod.
Něco,co by se kvalitou a vydrží jen vzdálené vyrovnali třeba DPM Smocku nemají.
Ale na občasné akce naprosto OK. :yes
Za své peníze dostanete, co jste zaplatili (což platí pro většinu věcí z Dekáče).
Solognac doporučuji i klientům, jako entry level, aby nevyhazovali prachy, když neví, jestli je to bude v přírodě dlouhodobě bavit a staré vojenské hadry z nějakého důvodu nechtějí.

Z levnějších bot mohu silné doporučit čistě kožené (bez GTX :clap) Vagabundy. Stačí vyměnit tkaničky a případně vložky, a pokud nepotřebujete velmi dobrou fixaci kotníků tak jsou skvělé a vydrží dost. I v teple se v nich dá fungovat a po třech dnech mi smrdí nohy méně, než sličným klientkám v GTX. A vodu udrží hodně dlouho venku a schnou před očima.
K tomu výrazně doporučuji krém z festovniveci.cz. :yes
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od bivoj »

Netřeba drahých krémů. Čistý bezvodý lanolín používám už mnoho (fakt moc) let a na celokoženou obuv nic lepšího není...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Odpovědět