Výběr vhodné obuvi

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Karlos »

Především si musíme stanovit co od obuvi očekáváme (k jakému účelu má sloužit) a kritéria pro hodnocení vhodnosti obuvi k danému účelu...
aliděda
Příspěvky: 102
Registrován: 13.01.2011 20:52

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od aliděda »

Obuv používám převážně k tomu, k čemu má sloužit.
Nachodím poměrně dost kilometrů a ani si moc nevybírám, jestli jdu po asfaltu, polní cestou, mokrou travou, nebo sněhem.

Vším tím mě provází tahle obuv - http://www.meindlboty.cz/detail_produktu.php?produkt=42

Je naprosto úžasná a je neuvěřitelný, co tyhle boty vydrží.Jsou poněkud dražší, ale zase si říkám, že mám jenom dvě nohy, tak si je nechci ničit.

Preferuji kotníkové boty, raději vyšší, než nižší.
Co opravdu nemusím jsou "kanady".Někomu možná svědčí, ale mně v nich v zimě mrzly nohy a v létě to bylo nesnesitelné hned dvakrát
Uživatelský avatar
tuareg
Příspěvky: 12
Registrován: 13.01.2011 16:58
Bydliště: Tišnov

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od tuareg »

Já už léta chodím v martenskách. Mám je od polobotek až po vyšší nad kotníky a nemůžu si je vynachválit. Hlavně ta měkká podrážka a při mý výšce 198 a váze 110 je celkem dobře odpružená.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Karlos »

Ja jsem si za vyhodnou cenu koupil tyto vojenske kanady zatim si nemohu stezovat:

Boty polní 2000 ECWCS
  • Komfortní a pohodlná obuv vybavená klimamembránou GORE-TEX®
  • Mikroporézní mebrána zabezpečuje nepromokavost obuvi a současně odvod vlhkosti od pokožky
  • Tento typ je konstruován s ohledem na použití ve velmi extrémních podmínkách (ECWCS - Extended Cold Weather Climate System - systém do extrémně chladných klimatických podmínek)
  • Obuv vykazuje vynikající chováni i při speciálních činnostech jako např. slaňování, parašutismus atp.
  • Obuv je vhodná k použití zejména u speciálních profesionálních sborů. Byla vyvzorována pro vojáky vybavené oděvem maskovacím ECWCS a postupně jí budou vybaveni všichni vojáci z povolání
  • Nejkvalitnější produkt tuzemského dodavatele obuvi pro speciální jednotky Armády ČR!
  • Lepená obuv vyrobená z kvalitní hovězinové usně s hydrofobní (vodoodpudivou) úpravou a dobrou prodyšností
  • Bandážování jazyků, límečků a svršků spolu se systémem šněrovacích oček a háčků zajišťuje pevnou fixaci obuvi na noze
  • Pryžová podešev (Vibram-Foura) se vyznačuje vysokou oděruvzdorností. Její nášlapná pryžová část v kombinaci s polyuretanem poskytuje zvýšenou ochranu proti uklouznutí, zajišťuje pružný došlap a dobrou sorbci energie v patě
  • Snadná údržba a ošetřování (impregnačním sprejem a hydrofobním krémem na vojenskou obuv)
  • K tomuto typu obuvi je doporučeno používat termoponožky zajišťující dobrý odvod vlhkosti od pokožky
  • Hmotnost: 1.975 g (jeden pár velikosti 9)
  • Barva: černá
  • Výrobce: PRABOS (http://www.prabos.cz)
Přílohy
kanady.jpg
kanady.jpg (15.23 KiB) Zobrazeno 52324 x
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Maximus »

Já i maželka používáme řadu let k plné spokojenosti Hanwag Alaska GTX - velmi pohodlné boty a při rozumné péči opravdu vydrží.

http://praha-slezska.hudy.cz/goodsdetai ... oodsID=119

(odkaz neberte jako reklamu, jinde se dají koupit levněji :D)
aliděda
Příspěvky: 102
Registrován: 13.01.2011 20:52

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od aliděda »

Ještě bych rozvinul trochu ty boty.
Já osobně mám dost velký problém s tkaničkami.
Vydrží mi tak čtvrt roku a pak prasknou, nebo se prostě předřou o ta kovová očka na botě.
Nemáte někdo tip na boty, které jsou třeba jen na přezky, nebo na sucháče ?
Prostě botu bez tkaniček.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Karlos »

V casopise Myslivost vidam pravidelne reklamu na nejake body ktere maji misto klasickych tkanicek takove snerovani z tenkeho (snad oceloveho) lanka ktere konci v takovem kelecku (predpokladam pro utahovani). Ale jak moc je to prakticke a bezporuchove netusim, u nikoho jsem to nikdy nevidel...
majsner
Příspěvky: 246
Registrován: 14.01.2011 18:17
Bydliště: Sudetenland

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od majsner »

aliděda: Na trhání tkaniček si stěžují lidé u některých konkrétních bot, např. polních bot 2000 (kanad). Na již zmíněných Hanwag Alaskách GTX s tím problém nemám. Zkusil bych malým pilníkem "zakulatit" hrany těch skob, co jsou v horní části bot (dole jsou očka z kulatého drátu). A pak vyzkoušet různé druhy tkaniček.
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od JimmyJazz »

Ja osobne si nemohu vynachvalit boty z rady classic od firmy http://www.originalswat.com/ - prochodil jsem s nimy alpy, chodim v nich na LOS, do lesa na chate, de facto vsude mimo mesto a pohodlnejsi boty jsem snad jeste na noze nemel. Pri spravne udrzbe se v nich bez problemu (tj. se suchym vnitrkem) da projit par metru sirokym potokem. Plus diky pomerne vysoke podrazce je defacto jedno, po cem jdete. Ostre kameny, prazdne nabojnice, vsechno jedno :) Takovej tank ;)
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od marish »

Shánim celoroční pohodlné polobotky na každodení nošení, má někdo nějaký tip? - dám přednost odolnosti před nízkou hmotností.
Normální z obuvnictví, nebo pracovních oděvů, toho moc nevydrží, poslední sem na podzim zlikvidoval během pár měsíců...
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od MRAK »

Zkusils něco od Caterpillar?

Nebo zkus Martens . Cena trošku vyžší, ale tam bych sázel na kvalitu.
netřeba představovat :mrgreen:
http://www.martensky.cz/katalog/klasika ... detail.php
tohle ale neni polobotka :twisted:

takže něco decentnějšího např:
http://www.martensky.cz/katalog/klasika ... detail.php

anebo:
http://www.martensky.cz/katalog/klasika ... detail.php
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Venet »

no - mam to sice z druhej ruky, ale kamarat nosil martenzy, a od kedy isli s kvalitou do (!) tak od nich upustil a presedlal na spencery. Vravel ze nevydrzia dlho a za tie peniaze by mali same chodit
golfík
Příspěvky: 41
Registrován: 27.01.2011 20:19

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od golfík »

Já jsem se naučil chodit ve vyšší botě značky Prabos10H/S30/470.Pro mou pracovní náročnost ideální obutí,bota je pevná samozřejmě z ústně,zateplená,po ošetření odolná vodě.Chodím v ní cca 12-14hod denně,botní vložky si samozřejmně(filcové)suším denně.Bota je měkká,lehká,podajná a na noze sedící,kdo má rád kvalitu a pohodlnost na noze zkuste tohle.
Na druhou stranu recenze, :? už jsem absolvoval třetí boty (dá se říct generaci)a káždá levá mě praskla v podrážce paty po dvou letech používání,není to ochození,spíš vada materiálu.Trošku mě zaráží,že je to vždy na levé.
K poznání průniku vody do boty mě připraví neopatrné šlápnutí do kaluže.Možná dva až tři roky při mé zátěži je varování,že si musím asi koupit nové!Možná je to blbost,ale bota kožená "zdravá"na povrchu netknutá se vyhazuje do popelnice jen kvůli porušené podrážce.Asi jsem stará škola,ale kolikrát tohle mě fakt se!e.No nic,jinak česká kvalita cca za dva tisíce a jistá roční pohoda v dobrých botách. ;)
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Karlos »

golfík: ...a nemuze to byt treba nohana? :mrgreen: 3x za sebou to uz nebude nahoda ...treba ja (resp. muj palec leve nohy) zase vzdy v kozenych botach vytlaci bouli v predku jakoby nahore (v miste kde je palec, jako by se neustale zvedal a tlacil do kuze). V idealnim pripade by zatizeni obou bot melo byt stejne ale ktery clovek je idealni...
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Max »

Golfík: V prabosu by ti měli zvládnout udělat novou podrážku. Kámoš řešil podobný dilema jako ty, měl na 5 let starejch botech dobrej svršek, ale sešlapaný podrážky. Přes krám, kde je koupil je poslal do pabosu a tam mu za poplatek udělali podrážky nový. Výměnou podrážek řeší i reklamace.
Zkus se poptat tam co si ty boty kupoval, v některé prodejně ochranných pomůcek nebo kontaktovat přímo výrobce.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od alibaba »

Jen trochu bych chtel dodat k tem botam a tak pokud mame kanady tak kdyz je pouzivame kazdy den tak je seslapeme asi za pul roku a musime vymenit podrazku ....Za rimskych dob se pouzivaly ve vojsku pouze sandaly ,ale ty mely hrebikama podkovene podrazky ,aby dele vydrzely . Rekneme takovy napolensky vojak a dalsi zili vlastne pochodovanim ,kazdy den v lete asi 20 km pochodu a v zime se nevalcilo ....proto napoleonske vojenske boty mely podkovane hrebiky aby se tak brzo nerozedraly a toto bylo praktikovano az asi do -30 tych let ruznymi trampy a ja jsem mel je podkuvky vepredu a vzadu ,tim se boty malo opotrebovavaly, ale jak roste pouzivani stroju podkovani bot mizi ,nebot nahrada je snadna ....
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od GloryToSunTsu »

2 alibaba

Velice zajímavá informace :roll:
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od alibaba »

Kazdy to nevi a i dnes do podrazky mohou nabit podkuvky co je videt nedelaji kazdy den co muzeme oddalit vymenovani podrazek je dobry ....
golfík
Příspěvky: 41
Registrován: 27.01.2011 20:19

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od golfík »

Ještě k těm Praboskám,díky Maxi za tip,zkusím kontaktovat dielerku co mě je vozí.Pro upřesnění tyhle boty nosím cca v roce max.šest měsíců,jsou to vyloženě zimní botky,léto odbývám v sandálech.Podrážka není zchozená ale praská příčně,pod trvdším povrchem vzorku se mě to jeví jako velice měkká pěna a tam když se dostane voda,tak je všem dnům konec. ;)
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Karlos »

alibaba: to podkovani by se vazne mohlo v PA dobe dost hodit, kvalitni boty budou nedostatkove zbozi. Je otazka jestli se i dnesni hi-tech podrazky nechaji nejak podkovat, si rikam ze pro podrazky vibram apod. by to naopak mohl byt odpis... ale klasicke kanady vz.60 urcite, to jsem dokonce take videl.
Odpovědět