Výběr vhodné obuvi

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
hharo
Příspěvky: 289
Registrován: 30.12.2012 11:37
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od hharo »

Nemá tu někdo Prabos Beast? Koupil jsem si je přes eshop ve velikosti 42/ 280mm. Nohy mám do 272mm. Na délku místo je ale jak se začíná zůžovat špička tak mi malíček, prsteníček a prostředníček tlačí na stěnu. Nevím zda to vrátit a vzít velikost 43/ 290mm ale to mám obavy aby to nebylo už zbytečně dlouhé. Popřípadě boty nosit a čekat zda se špička poddá a vytvaruje.
pedro!
Příspěvky: 137
Registrován: 10.03.2018 11:37
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od pedro! »

Zkoušel jsem si je v krámě. Standardně mi sedí boty 46. U Prabosu mi přišlo, že jsou nízké - v tom smyslu, že se mi do nich nevešly prsty a nárt na výšku. Tlačily hodně a s prodavačem jsme se shodli, že se (pokud tlačí hodně) nerozšlápnou. Myslím, že jsou dost tuhé. Nakonec jsem vzal podobné Bennon - měkčí, ale hlavně mi na 100% sedly a jsem s nimi spokojený.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Matěj »

Z vlastní zkušenosti, boty se oplatí na krámě vyzkoušet. Ušetří to člověku peníze. Mám boty v různých velikostech podle označení výrobce, přitom si myslím, že nohu mám pořád stejnou. :)
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od bivoj »

Tak tak. A to platí i v rámci jednoho výrobce. Např od Merrellu mám dvoje tenisky - jedny jsem kupoval v obchodě, vyzkoušel - padly naprosto OK i s kvalitní ponožkou. Druhé, trochu jiný model, ale stejná velikost, kupované po netu - musel jsem dát o hodně slabší stélku a stejně jsou pohodlné jen s nejtenší ponožkou. Podle číslování jsou stejné jako ty první ale po změření jsem zjistil, že jsou uvnitř o 4mm kratší.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Serža »

já kupuju na netu běžecký boty a zatím, pokud je to vyzkoušená značka/velikost, tak mi to sedí
u jinýho typu bot nemám takovou spotřebu, aby to statisticky stálo za zmínku :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 312
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Piston »

U běžecké obuvi to dělám stejně, pokud mám osvědčený model a velikost, jdu prostě po ceně. Nevěřím tomu že by v autorizovaných drahých prodejnách měli lepší jakost než někde v řetězci. Velcí prodejci nakupují levněji, ale trpí notorickým nedostatkem skladovacího prostoru, takže je pro ně v jistém okamžiku lepší prodat pár posledních desítek nějakého modelu s malým ziskem, než ho dále držet v katalogu. Proč toho nevyužít? Ovšem koupit kožené pohorky bez vyzkoušení je hloupost.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od jameson363 »

Jak jsem si predloni myslel, ze se vyrobci polepsili, tak uz si to zase nemyslim. S velikostma je to fakt ruzne. Predloni jsem koupil troje ruzny boty, bezecky tenisky z Decathlonu, outdoorovy tenisky Merrell z Decathlonu a pohorky Lowa. Vsechno stejna velikost a sedej v pohode. Prvni dvoje jsem zkousel na krame, treti jsem objednal po netu v akci. Loni jsem si sel koupil do Decathlonu ty sami Merrelky, zkusil jsem jen letmo, prislo mi, ze mi sedi a doma jsem zjistil, ze nikoliv. Nastesti mi je vymenili za jinej par, kterej mi sedi lip, ale stejne mi prijde, ze je ta nova velikost tak o 1/3 cisla vetsi nez ty o rok a pul starsi. Stejnej vyrobce, stejnej model a usity malicko jinak. Takze za me zkouset, zkouset a zkouset.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Mate nekdo Prabos Vagabund idealne v kombinaci s BW kanadama od Prabosu? Zajimala by me sirka v oblasti prstu. BW kanady mi zacaly byt uzke v oblasti malicku :-/
Jezbo
Příspěvky: 95
Registrován: 28.12.2012 21:02
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Jezbo »

Nemám porovnání s BW kanadama, ale nějakýma policejníma kanadama od Prabosu a Vagabung je o dost širší. Jenže každá bota má jiný kopito tak těžko říct jak to bude u BW.
turista
Příspěvky: 67
Registrován: 27.08.2013 14:32

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od turista »

Jsou hodně široké i vysoké přes nárt. Kupoval jsem synáčkům, oba mají problém obout hodně bot, jeden se do nich nedostane přes nárt, druhý zase na šířku. Takže ve velikosti 47 a 46 OK. :-D
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Mam propadlo klenbu na nohach a z toho vybocujici malicky. Nejlepe mi sedi KEEN takze hledam neco s obdobnou sirkou
Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 25
Registrován: 03.04.2019 17:00

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od snackmc »

Rainier Wolfcastle píše:Mam propadlo klenbu na nohach a z toho vybocujici malicky. Nejlepe mi sedi KEEN takze hledam neco s obdobnou sirkou
Z osobní zkušenosti KEEN pouze sandaly.
Měl jsem dvoje nízké trekovky KEEN a katastrofa kvalita. Do půl roku úplně v háji (zmizelo polstrování-vycpavky kolem achilovky + prošláplá podrážka=propadla se) reklamace bez nároku.

Vyzkoušej značku 5.10, mě dobře na širokou nohu sedí i Garmont
*********
No waves in caves
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Hdm »

Mám rád širší boty v oblasti prstů, protože se mi podtáčí malíček a dělají na něm puchýře. Co mi vyloženě sedí a má hodně místa na prsty jsou Merrellky. Mám doma už třetí pár a všechny parádní. Ale u bot to je vždy individuální.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od jameson363 »

Hdm píše:Mám rád širší boty v oblasti prstů, protože se mi podtáčí malíček a dělají na něm puchýře. Co mi vyloženě sedí a má hodně místa na prsty jsou Merrellky. Mám doma už třetí pár a všechny parádní. Ale u bot to je vždy individuální.
Taky mam sirokou nohu a velkej malicek a Merrel je na tohle super. Jen skoda, ze vzhledem k odolnosti je to spis luxusni zbozi. Super pohodlny, ale kvalita tragicka.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Hdm »

Tak to já nemůžu říct křivého slova.
První Merelly co mám se mnou uběhly několik stovek km a zvládly 3x Gladiator Race. Vždycky pak do pračky a jedou dál.
Druhé co mám jsou kotníkové na turistiku v našich horách a taky mají několik stovek km a drží všude.
Třetí jsem koupil takové "děravé" protože mě čeká trek vodou v USA a chci je trochu ochodit něž půjdou do ostré akce :-D
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Tak jsem na zkousku objednal ty Vagabundy a pujdou zpet. Mozna jsou ze sirsich bot ale opet se ve spicce zuzuji, takze me drou malicky :-/ skoda, jinak docela pekny botky.
Zeptam se tedy jeste jednou, nemate nekdo tip na boty kategorie B, B/C (koupitelne v CZ), ktere by byly tvarove v oblasti prstu podobne KEEnum, ktere mi jako jedine sedej?
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Haluziak »

Hdm píše:Tak to já nemůžu říct křivého slova.
První Merelly co mám se mnou uběhly několik stovek km a zvládly 3x Gladiator Race. Vždycky pak do pračky a jedou dál.
Druhé co mám jsou kotníkové na turistiku v našich horách a taky mají několik stovek km a drží všude.
Proboha jak? Já si kupoval od Merellu takový ty polopapuče na běžné chození a vždy vydrželi max sezonu a potrhala se ta látka v těch vybráních.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Serža »

ty lehký běžecký boty jsou obvykle počítaný na nohu bez deformací a s bezchybným došlapem, jak máš vadu nohy/došlapu, jdou do háje strašně rychle...
naštěstí mě otec zamlada donutil běhat/chodit správně a už mi to zůstalo = boty mi vydrží :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
mula
Příspěvky: 46
Registrován: 17.05.2015 15:16

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od mula »

Rainier Wolfcastle píše:Tak jsem na zkousku objednal ty Vagabundy a pujdou zpet. Mozna jsou ze sirsich bot ale opet se ve spicce zuzuji, takze me drou malicky :-/ skoda, jinak docela pekny botky.
Zeptam se tedy jeste jednou, nemate nekdo tip na boty kategorie B, B/C (koupitelne v CZ), ktere by byly tvarove v oblasti prstu podobne KEEnum, ktere mi jako jedine sedej?
Zkus boty zn. Nagaba, mám je já i manželka i špičku mají hodně širokou.
nordicarea.cz
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Diky, ale radeji bych neco od nejakeho renomovaneho vyrobce. Ty Nagaby na tom podle fotek budou jako KEENy, do mesta OK, ale do terenu nic moc.
Odpovědět