Kanady

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Kanady

Příspěvek od Bill Masen »

Teda podpatky to má jak na přehlídkový molo. :chuckle
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Kanady

Příspěvek od K4cer »

Se ti zdaj vysoký, bo co?

Já bych jim klidně ještě 1cm přidal
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Kanady

Příspěvek od Matěj »

Ono fakt inspirace zjevná :)

https://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Brit ... 2655264026

(snad nebude bráno jako inzerce, stejně do ČR neposílá :) )
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Kanady

Příspěvek od Serža »

tak takovou podrážku má kdeco....mám klasický pouštní Altamy a maj taky takovou....
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Kanady

Příspěvek od Bill Masen »

Já nepsal podrážku, já psal podpatky.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Kanady

Příspěvek od Serža »

\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Kanady

Příspěvek od skagerak »

Oživuji vlákno s dotazem, zda někdo neprozradí kde sehnat vz.90 nebo vz.60
A pokud by se nezadařilo, co by tak mohlo připadat do úvahy jako alternativa ? ( současné AČR boty fakt asi ne)
samopal72
Příspěvky: 146
Registrován: 12.03.2013 17:09

Re: Kanady

Příspěvek od samopal72 »

proč ne současné boty ačr? model 2011 se celkem povedl,samozřejmě žádná bota už dnes nedosáhne na životnost bot 60 a 90
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Kanady

Příspěvek od Matěj »

Bot 60 a 90 je po vojenských výprodejích pořád dost , ale asi bych je nekoupil, materiál musí degradovat. Když jsem onehdy na ty boty koukal (spíš z nostalgie), tak jsem viděl i přejímačky z 60. let, tak starým botám bych už asi nevěřil. Fakt by mě zajímalo, jestly ty obchody na to mají odbyt.
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Kanady

Příspěvek od dolmar »

skagerak: mrkni na US boty Speedlace combat, např. v US Shopu v Holoubkově. Mám je ( opakovaně ) a jediná výtka kterou k nim mám je tvrdá podrážka. Takže ujít v nich 30km denně je peklo na klouby. Jinak jsou překvapivě pohodlné a tu podrážku trochu řeší výměna stélky nebo nová z karimatky. Nenapsal jsi na co je chceš, tak to jen tak podotýkám...
Cep
Příspěvky: 1705
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Kanady

Příspěvek od Cep »

Asi je potřeba najít rozumný střed. Pořídil jsem 'trekingové' boty s relativně měkkou podrážkou. Normálně dobrý chození.
Ale při přechodu s batohem na zádech po cestě vysypané šutrákama utrpení.
samopal72
Příspěvky: 146
Registrován: 12.03.2013 17:09

Re: Kanady

Příspěvek od samopal72 »

kanady 60 a 90 se prodávají pořád dobře,jsou vyrobeny jinou technologií než proslavené modely 2000,u kterých se po asi deseti letech rozpadala podrážka,nic takového u modelů 60 není,funguje to pořád a hlavně na rozdíl od těch dnešních jsou ještě z kůže,otázka je spíš cena,armádní přebytky jsme po stovkách vezli do armyshopů za cenu kolem 400 kč i méně při velkém odběru,kolik stojí dnes je věc jiná
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Kanady

Příspěvek od Matěj »

Kůže stárne, nitě stárnou, guma stárne... proto si nemyslím, že je to rozumná volba. Přece jen je to 50 let. Bot 90 jsem se něco natahal a přišly mi OK. Ale tehdy byly nové.
samopal72
Příspěvky: 146
Registrován: 12.03.2013 17:09

Re: Kanady

Příspěvek od samopal72 »

poslední boty 90 co jsme odváželi byly devadesátá léta,zatím jsem nepotkal nikoho,komu by se rozpadaly,tím nechci tvrdit,že je to to nejlepší na světě,ale pokud jsou za rozumnou cenu tak je to pořád dobrá volba,tu cenu je třeba porovnat s tím,že dnes se běžně prodávají membránové boty ačr za 1500 a to max.dva roky stará výroba
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Kanady

Příspěvek od skagerak »

Díky za reakce pánové

@samopal72 k současným botám AČR jsem jaksi pocítil nedůvěru, a navíc chtěl bych raději celokožené (jestli je tento požadavek racionální se hádat asi nebudu ...)

@Matěj, argument z degradací materiálu je rozhodně k zamyšlení, ale pokud by byly nenošené vz 90(event vz 60) za rozumnou cenu, asi bych to stejně ještě zkusil... To že jich je pořád dost rád slyším, mohl bys dát prosím tip, kde se po nich poohlédnout ? ( nenošené a ne úplně "dětské" velikosti)

@dolmar, děkuji za info, ty boty nevypadají úplně marně, na netu teda bohužel samý miltec, a tomu nevím jestli úplně věřit, případně budu pátrat dál...
na co je chci, no jako náhradu za současné kanady vz 90 až doslouží atd..., takovéto běžné chození,jednodení "pochoďáky", občas náhradu zimních bot, chození se psem, střelnice, terén, na kdyby něco -jsme na rozpadu, že ;) , občas nějaké hory, atd...
voron
Příspěvky: 81
Registrován: 15.11.2016 16:49

Re: Kanady

Příspěvek od voron »

Inak zaujimava volba su aj kanady vz.62- lampasacke(hnede). Boli z kvalitnejsej koze, makksie a celkovo pohodlnejsie, ale mali jednu velku nevyhodu- podrazku. Oznacovala sa ako "mach" a bola vhodna do budovy, ale nie do terenu.
Osobne som si 2 pary takychto kanad dal u obuvnika "prepodrazkovat" t.j. zmenil podrazku- dal mi tam klasicky traktor ako maju popradky. A obuv s touto upravou musim velmi odporucit :D Cena podrazok aj s vymenou bola pred par rokmi do 20e.
Mozem prihodit nejake fot, ked sa dostanem domov.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Kanady

Příspěvek od Matěj »

Tip dát můžu, u nás ve městě prodejna Armatex. Viděl jsem tam 60 i 90, v mojí velikosti určitě (42), další velikosti jsem nezkoumal. Ale pozor, ty boty 60 jsou tam zamícháné starší i mladší ročníky (60.-80.léta - s schválně jsem tehdy koulal ma přejímací značky). Boty 90 budou samozřejmě nejstarší z 90. let, ty jsem neprohlížel, pokud vím, tak slovenská armáda je tahá snad pořád (právě jsem loni nebo v předloni koukal na jedné jejich prezentaci na Slovensku na jejich moderní boty a masky M10m. A co jsem se na to ptal, tak říkali, že se to normálně fasuje - pokud nedobírají jen staré zásoby, tak třeba se pro OSSR ty boty šily dýl než prp AČR.
JOBU
Příspěvky: 1796
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Kanady

Příspěvek od JOBU »

Ono tie 90tky sa donedávna ešte robili,ale už to neboli "tie pravé" 90tky.Veľmi podobné sú im 2007čky,tým sa ale rozpadá podrážka sama od seba.(A k maskám, väčšina už má nafasované OM99,tie si ale každý šetrí,pri poškodení sa platia nenormálne pálky,ale na výcvik stačia aj M10M.)
M@tezz
Příspěvky: 3
Registrován: 06.10.2014 7:46

Re: Kanady

Příspěvek od M@tezz »

samopal72 píše:... proslavené modely 2000,u kterých se po asi deseti letech rozpadala podrážka ...
Jen tip pro ty, kterým se toto stalo: Prabos mi vyměnil na obou botách 2000 ECWCS podrážky, přišil utržené obouvací poutko a přinýtoval urvané očko. Boty zas vypadají jako nové, dokonce přibalili dvoje vložky a dvoje šňůrky (kulaté a ploché). Cena vč. pošty 1200 Kč a trvalo to cca 2 týdny.
samopal72
Příspěvky: 146
Registrován: 12.03.2013 17:09

Re: Kanady

Příspěvek od samopal72 »

a za 1500 se běžně prodává model 2011 i 2010 nové na armyburze a podobně,když člověk nespěchá,tak i za mín,před dvěma měsíci jsem na inzerát dovezl model 2011 za 1200 kč
Odpovědět