Kanady

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
bzuk
Příspěvky: 3
Registrován: 10.01.2021 23:10
Pohlaví: muž

Re: Kanady

Příspěvek od bzuk »

Dik,pane :yes
fransilice
Příspěvky: 98
Registrován: 26.08.2015 13:45

Re: Kanady

Příspěvek od fransilice »

Je zde nějaký člen,co má zkušenost z výroby vojenské obuvi? Jedná se mi o rozdíl výdrže membrány v civilních/vojenských botech. Ucivilních mi vždy membrána odejde do dvou let,ale u vojenských kanad je v podstatě nesmrtelná-sic kanady pohodlí nic moc,váha jakbysmet,ale vodu prostě nepustí. A otázkou je,zda je to výrobcem obuvi,či goretex do vojenské obuvi je prostě lepší?
Uživatelský avatar
Omega
Příspěvky: 51
Registrován: 24.12.2011 18:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Kolínsko

Re: Kanady

Příspěvek od Omega »

Já protože od mala jsem měl velkou rychle rostoucí nohu,jsem kanad také pár vyzkoušel, protože armády počítají i s velkými velikostmi a daly se sehnat za dobré peníze,k tomu jistá forma fandovství k vojenským věcem. Z těch co si pamatuji nejvíce,první jsem podědil po otci zimní hnědé,úžasné pohodlné Kanady,byly to takové ty důstojnické jak se jim snad říkalo,jediné co mi vadilo byla podrážka poměrně měkká tvořena jen takovými vroubky.Potom to jsou klasicky devadesátky které mě tady překvapily že jsou poměrně pohodlné a rád jsem v nich chodil do lesů a podobně,mám je stále a ok.
Další jsou takové ty letní US Kanady v pouštní barvě nevím teď přesný typ,ty jsem koupil a při první vycházce na vyšlápnutím jsem si tak sedřel paty jako snad nikdy,pak už jsem si dal pozor dobře je vyšlápl a už léta to jsou moje nej vysoké boty do tepla,nedělá mi problém v nich vydržet 20 hodin denně na nohou několik dnů,noha z nich neboli prostě skvělé. A jako poslední jsem onehdy narazil na US Kanady značky Matterhorn, kožené s goratexem a insulátovou vrstvou,velmi pohodlné boty i na dlouhé výšlapy,hlavně v chladnějších částech roku,lepší boty tohoto ražení jsem ještě neměl.Navíc oproti zvyklostem to na jednom army shopu leželo jen v jedné velmi nadměrná velikosti s cenou nějak pod dva tisíce myslím, ale já mám velmi velkou nohu takže pro mě byly akorát a jsem moc rád že jsem je tehdy koupil, ošetřuju je sno-sealem a pořád jsou téměř jako nové, používám je tedy příležitostně ale už dlouho.Ceny na internetu jsou většinou kolem 6000Kč takže to byl dobrý kup.
radekp
Příspěvky: 2
Registrován: 27.03.2024 22:24

Kanady - výměna podrážky

Příspěvek od radekp »

bivoj píše: 11.01.2021 21:27 Umí to opravit za pusu každej dobrej švec. Akorát, že takových je už jen pár...
Máte prosím někdo kontakt na obuvníka, který umí spolehlivě vyměnit podrážku u kanad vz. 60? Na místě nezáleží, celá ČR. Pár provozoven jsem obešel, zatím bez úspěchu.
mhi
Příspěvky: 449
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Kanady

Příspěvek od mhi »

Nevim jak kanady, ale normalni kozene boty mi opravil hezky:

https://mapy.cz/letecka?q=opravna%20obu ... 58121&z=19

(firma uz na miste nefunguje, prestehoval se, dela to z domova nekde u Kladna, mobil snad plati).
radekp
Příspěvky: 2
Registrován: 27.03.2024 22:24

Re: Kanady

Příspěvek od radekp »

mhi píše: 27.03.2024 22:36 Nevim jak kanady, ale normalni kozene boty mi opravil hezky
Děkuju, vyzkouším ho. Zatím jsem v opravnách narazil s tím, že buď neměli vhodnou podrážku, nebo couvli ve chvíli, když viděli, jak je původní podrážka tvrdá a kvalitně přidělaná.
Odpovědět