Pláštěnky

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Pláštěnky

Příspěvek od DeadMan »

Subjektivně mám relativně dobrý pocit z výrobků značky Snugpak a tak jsem do deště pořídil Enhanced Patrol Poncho.

No uvidíme jak dopadnu při prvním lijáku (Made in China) :D

Oproti té, kterou jsem do teď používal je na míle daleko, takže už to může být jen lepší http://www.army-shop.cz/produkty/plaste ... iv/95.html

Použitý materiál vypadá opravdu dobře a celé je to velmi lehké a skladné.

Zde malá ukázka https://m.youtube.com/watch?v=cdK-tFASKD8
Přílohy
IMG_20160209_163830.jpg
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Pláštěnky

Příspěvek od Bill Masen »

Co pončo od jurka, trio je taky s hrbem.
Vodu v botách jsem taky řešil, bral bych nějaký návleky pod nohavice, který připnu kolem lejtka a přetáhnu přes vršek boty. Nic takovýho ale není. Tak mám ze sekáče nejaký britský trilaminátový kalhoty stylu tepláky. Bez kapes, bez poklopce, jenom guma v pase a v nohavicích. Dají se navlíknout i přes boty.
JenDAG
Příspěvky: 582
Registrován: 05.02.2015 23:24
Bydliště: Galactic Sector ZZ9 Plural Z Alpha

Re: Pláštěnky

Příspěvek od JenDAG »

Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Pláštěnky

Příspěvek od Bill Masen »

To není ono, tohle jsou návleky přes nohavice proti sněhu. Pokud ti poteče voda po nohavicích, vteče pod návleky a do bot.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Pláštěnky

Příspěvek od Baca »

Jediny sposob ktory poznam je nohavica cez saru. Na druhej strane ale moknu nohavice.
Prežiť !!!
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Pláštěnky

Příspěvek od Cep »

Mám ušitý návleky ála ty Doldo z odkazu. Šusťák + všitá guma nahoře. Proti mokré trávě, proti sněhu. Proti dešti ... možná tím po nohavici voda podteče, ale v Rumunsku na Calimani to bylo lepší než nic. Vzpomínám na borce, co si zastrčil nohavice do goretexových bot :roll: a nadával na goretex...
(Pršelo tam fest, měl jsem blbou náladu, protože boty byly napůl suchý. Žena si zpívala, měla jo mokrý durch, takže co už ...)
JenDAG
Příspěvky: 582
Registrován: 05.02.2015 23:24
Bydliště: Galactic Sector ZZ9 Plural Z Alpha

Re: Pláštěnky

Příspěvek od JenDAG »

Bill Masen píše:To není ono, tohle jsou návleky přes nohavice proti sněhu. Pokud ti poteče voda po nohavicích, vteče pod návleky a do bot.
A co ti brani si navlek dat pod nohavici?
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Příspěvky: 167
Registrován: 25.09.2012 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Landkreis Aussig
Kontaktovat uživatele:

Re: Pláštěnky

Příspěvek od Rudolf Steiner »

Já používám většinou toto:http://www.menstyle.cz/legenda-jmenem-barbour.html, není to na vysokohorskou turistiku, ale dá se v tom chodit i ve městě. Kalhoty neřeším, protože nosím poměrně vysoké kožené holinky.
„Ceterum autem censeo Unionem Europaicam esse delendam.“
Impfung macht frei!
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Pláštěnky

Příspěvek od Bill Masen »

Sorry, ale na to nemám dost zablešený fousy, nejsem nihilista a svetr po dědovi se mi už rozpadl.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Pláštěnky

Příspěvek od Bill Masen »

JenDAG píše: A co ti brani si navlek dat pod nohavici?
to by se zase pod tím pařila noha a pot by stejkal do boty. Moje představa by byly návleky dlouhý tak 15 cm, pogumovaným páskem připnu k noze nad botu a volně přehodím přes vršek boty. No, zatím jsem to vyřešil těma DMP převlekáčema.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Pláštěnky

Příspěvek od goral »

moc nad tim premyslis.

Levne - libovolny gaitery do urovne kolen
draz- gaitery z membrany do urovne kolen

Pokud nosis ponco,, nema se ti voda jak dostat do boty.
Pokud mas neco kratsiho (gtx bundu) a jdes hodne mokrou vysokou travou, dej si membranovy navleky pod nohavice.

Rozhodne mnohem lehci reseni nez DPM GTX kalhoty.
"The era of procrastination, of half-measures, of soothing and baffling expedients, of delays, is coming to a close. In its place we are entering a period of consequences."
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Pláštěnky

Příspěvek od Bill Masen »

Nojo, přemýšlím. Ty kalhoty jsou ale velikostně třetinková plechovka a sou fakt lehky. Pončo nenosím, tak aspoň nemam mokrý kalhoty pod nimi.
hharo
Příspěvky: 289
Registrován: 30.12.2012 11:37
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Pláštěnky

Příspěvek od hharo »

Jak jsou na tom nepromokavé koplety z PVC od Mil-tecu(+-450,-). Vydrží to něco nebo je to aušus?
ondravod
Příspěvky: 1
Registrován: 12.07.2016 6:54

Re: Pláštěnky

Příspěvek od ondravod »

Obrázek Tak ted se mi klidne posmivejte,ale tato plastenka je se mnou uz pres 20 let,silne pvc,pohodlny střih,lehka,pevná.Batoh ma plastenku vlastni a ja jsem v suchu taky-made in Mlad Handlova,ale vyroba jiz zastavena.Obrázek

Jinak mega ultra vynalez-kapuce stazena gumou.Vidim snurku a zabil bych,trha se,nedrzi,na h.vno :head
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Pláštěnky

Příspěvek od Stenny »

Nedávno mi odešlo pončo a zamyslel jsem se nad tím, jak řešit ochranu proti dešti, když mám batoh 75l a víc. Nabízí se pončo s hrbem, ale chození pod plachtou mi nijak zvlášť nepřirostlo k srdci kvůli neobratnosti a chytání za větve, navíc je na mě většina ponč celkem krátká (návleky bych musel mít až nad kolena, aby opravdu fungovaly), což jsem dosud řešil ne zcela spolehlivě vydatným nástřikem nohavic kalhot impregnací.
Používáte všichni (pseudo)ponča s hrbem (Jurek, Condor, Tatonka...), nebo je i cesta nepromokavé bundy a pláštěnky na batoh schůdná? Je mi jasné, že ve velkém lijavci může batoh prolít skrz záda, ale při padajících trakařích už většinou radši kempuju.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Pláštěnky

Příspěvek od Cep »

Já se budu držet ponča "s hrbem".
a) pláštěnka na batoh to opravdu svede a koncentruje na záda
b) při slušném počasí z ponč děláme na noc přístřešek "pro všechny případy"
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Pláštěnky

Příspěvek od Reccol »

Věci v báglu balím do StS nepromokavých pytlů - nic to neváží, všechno v suchu, nemusím se o nic bát. Lowcost varianta jsou velký, pevný pytle na odpadky. Ponča fakt nemám rád a pláštěnka je dobrá tak na mrholení nebo na to, aby ti nezmok bágl, s vnitřkem toho zas tolik neudělá.
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Pláštěnky

Příspěvek od MFG »

Mam zkusenost i s membranou, poncem apod., ale vzdy budu preferovat plastenku s hrbem na batoh (samozrejme turistika) pred cimkoliv jinym. Neco jsme se v tom nachodili, dokonce jsem v takove "plastence" varil na plynovem varici jidlo. (nejednou).

Hustodemonskykrutoprisne vybaveni nechavam na ledovec, nekdo do ostre akce, na zbytek je plastenka s hrbem fajn, i pres tu mrtvou vahu ;)
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Pláštěnky

Příspěvek od Reccol »

Já to "hustodemonskykrutoprisne" vybavení mám rád i normálně - je to komfortní, funkční a praktický, tak proč se o to připravit? ;)
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Pláštěnky

Příspěvek od MFG »

Vzdy jsem byl celkem fanda do vsech top hracek/technologii. Pokud se bavime o treku, tak prvni goretex komplet jsem mel asi pred dvaceti lety, za cenu ojeteho vozidla. Dnes bych za to ty prachy nedal, ale tehdy jsem mel pocit, ze to tak musi byt ;)

Par let na to jsem potkal svoji zenu, odkojenou skautem, ktera se mnou sla Rumunsko v modre plastence viz predrecnik, obycejnou Gemmou, Martensky apod. Ja mel sebou myslim i ledovcove bryle :lol:

No a casem jsem dospel k poznani, ze destnik nebo treba to poncho take funguji a mnohdy lepe. Nicmene jsou chvile kdy na vsechny ty dary pritele Goreho nedam dopustit, ale uz nejsem tak militantni.

Dodnes treba pouzivame Dryloft spacaky od Warmpeace a to ze je *uz (edit) nedelaji pokladam za nejvetsi prohru ceskeho outdoor trhu. Letos nam je zabavily holky a rad bych dokoupil dalsi. Na druhou stranu si na rozmoklou louky do Krkonos vemu radsi navleky pod kolena, nez gore membrana kalhoty - protoze ty tu vodu pusti, navlek z "gumy" ne. Full kozene boty vs. Lehke s membranou atd.

Zpet k plastence - ta uzavrena s hrbem opravdu nepropustila vodu, dalo se sednou na bobek a uvarit mezi nohama caj, i kdyz chcalo vodorovne a skoro kvuli vetru nedalo stat, narozdil od rozepinaciho poncha nikde nic nevlaje, vitr nevytrha druky, neprotece ti voda na ramena pres gore membranu bundu na kterou tlaci popruhy tezkeho batohu atd.

Sem se nejak rozvasnil :-) Vsechno ma sve, ja bych vynalezy z praveku outdooru neodsuzoval :hand

Edit: ted jsem si vzpomel, jak jsem si strasne rozbil hubu :tmi , kdyz jsem zavadil o klacek dole mezi nohama - ta plastenka byla skoro na zem, je vetsi nez je doporuceno (proto v ni take mohu varit) Takze bacha na tom kam ji berete :devil
Odpovědět