Taktické vesty

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Taktické vesty

Příspěvek od Matěj »

OK, já jsem minimalista, nejdůležitější věci vždy nacpu do kapes kalhot nebo maximálně do bundy. :lol:
Zbytek může zůstat doma a nebo v autě, ten už tak důležitý nebývá.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Taktické vesty

Příspěvek od jameson363 »

proforma píše:No, nejak jsem u toho Salomona nenasla podobnou vestu s 26 kapsama (no dobra, treba by stacilo i 20 :-)), nemas link?
https://www.rei.com/product/114790/salo ... =pg:2/ct:r

Pocet kapes jsem nepocital, 20 jich asi nebude, ale vejde se toho tam hodne.

Matěj píše:OK, já jsem minimalista, nejdůležitější věci vždy nacpu do kapes kalhot nebo maximálně do bundy. :lol:
Zbytek může zůstat doma a nebo v autě, ten už tak důležitý nebývá.
Veci v kalhotech jsou super, jen to obcas neni moc pohodlne a hrozi vetsi opotrebeni, nez pri ulozeni v batohu. Veci v bunde jsou fajn jen do te doby, dokud se clovek casto neprevleka kvuli pocasi :D
samopal72
Příspěvky: 146
Registrován: 12.03.2013 17:09

Re: Taktické vesty

Příspěvek od samopal72 »

armáda objednala další nové vesty---https://smlouvy.gov.cz/smlouva/10696868
skafloc
Příspěvky: 127
Registrován: 19.08.2014 0:05
Pohlaví: muž

Re: Taktické vesty

Příspěvek od skafloc »

Máte někdo zkušenosti s nosičem plátů Taranis od TacticalPro.
Batohy mají v pohodě (mám Tactical 45 - a jsem s ním nadmíru spokojen), ale u vesty váhám, jestli nejít do něčeho mediálně známějšího.
Používají ten Taranis nějaké ozbrojené složky?
Sovy nejsou, čím se zdají být..
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Taktické vesty

Příspěvek od jameson363 »

skafloc píše: 22.02.2020 16:37 Máte někdo zkušenosti s nosičem plátů Taranis od TacticalPro.
Batohy mají v pohodě (mám Tactical 45 - a jsem s ním nadmíru spokojen), ale u vesty váhám, jestli nejít do něčeho mediálně známějšího.
Používají ten Taranis nějaké ozbrojené složky?
Na par fotkach jsem to videl. Kvality bych se nebal. Jestli ti sedi strih, pohodli a ficurky, tak proc ne. Osobne me veci od tactical pro prijdou mirne pozadu v designu oproti jinym vyrobcum, na druhou stranu se da i napsat, ze pouzivaji osvedcene koncepty, protoze nektery moderni vychytavky nemusi sednout kazdemu, pro nekoho to jsou jen kurvitka, co navic zbytecne zvysujou cenu. V tom je krasa dnesniho trhu, kazdy si vybere dle sveho vkusu a potreb ;)
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Taktické vesty

Příspěvek od vratnikp »

Taranise mám od července. Pokusím se krátce popsat proč jsem si ho nakonec vybral a vyzdvyhnu + a -, na které jsem během používání přišel
Výběr - rozmýšlel jsem CG, Warrior Recon a Taranis. chtěl jsem nosič, který jde snadno odrbat na "low profile" a ve kterém nebudu jako bůček ve vlastní šťávě, protože jsem chladnomilnej chudák co se v zátěži potí jak prase. Výběr jsem tedy zúžil na 3 výše popsané produkty, osobně jsem chtěl svoje peníze dát české firmičce, než Warrioru. Původně jsem chtěl warriora, protože nabízel možnost upnutí chestrigu Pathfinder na nosič, ale v praxi mi to kvůli výšce sumek na chestrigu nevyhovovalo. u CG mne úplně neoslovilo hypermoderní hexagonální vylehčení a lasercut. Na Taranisu se mi líbila integrovaná adminkapsička na předním panelu, nízký profil ramen a absence ramenních spon, které by překážely pažbě. Prostě nemám rád vysoký profil ramenních popruhů. CG sice nabídl zakázkové provedení bez ramenní spony, ale nakonec jsem naslepo, s příslibem bezplatného vrácení vzal Taranis. Taranise jsem jediného neměl možnost vyzkoušet dopředu. Zpětně můžu říct, že nepozoruji rozdíl v komfortu nošení, ale ve zbylých kandidátech jsem jen stál na prodejně.
k taranisu po 3 měsících užívání (= sušení doma, 2x na střelnici s dlouhou, a tak 3x půlhodinka fitness). vše drží - k materiálu a šití nemám výtku. Komfort ve výkonu na míle daleko mému předchozímu nosiči (Condor sentry). dvě drobné výtky:
1) uchycení sumek od 5.11 vpředu - chybí jedna řada vazby, abych sumky uchtil, jak byly uvažovány, nicméně neplandaj takže "OK" (uvidíte na fotkách)
2) nastavení obvodu, vzal jsem vel. M, má 180cm/80kg, nemám nadprůměrně mnoho svaloviny, ale nedařilo se mi obvod nosiče zmenšit tak, aby mi držel jak bych chtěl. nakonec jsem to vyřešil elektrikářskejma binderama, který pomáhaj půodnímu bungee cordu. Problém je, že boční vazba má všitou zarážku a už nejde víc utáhnout a v kombinaci s malým pružením přes stažení bungee cordem mi to prostě při fitness bylo volnější, než bych chtěl. ale problém vyřešen (fotky)
další postřehy: sundavací polstrování tvořící odvětrávací tunel na holém těle škrábe, funkční triko mi to zatím nerozdrbalo

verdikt: 2+/5
pro srovnání za 1 by dostal Scarab od VS
Přílohy
IMG_20200826_132150_5 (1).jpg
IMG_20200826_132243_8 (1).jpg
IMG_20200826_132432_7.jpg
IMG_20200826_132116_3 (1).jpg
IMG_20200826_132138_5 (1).jpg
IMG_20200826_132013_7 (1).jpg
IMG_20200826_132655_8 (1).jpg
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
xajan
Příspěvky: 148
Registrován: 16.06.2016 12:16

Re: Taktické vesty

Příspěvek od xajan »

Díky za super recenzi.Právě jsem ve fázi výběru nízkoprofilového nosiče a stejně jako ty bych chtěl radši český výrobek. Docela se mi líbil Démon, ale ten je pouze v jedné velikosti a já mám 196cm. Takže to vypadá buď CG ve vel.XL nebo Taranis, který je ale jen vel.L Bohužel není možnost vyzkoušení, XL není skladem, jen na zakázku.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Taktické vesty

Příspěvek od vratnikp »

Ahoj, tak po půl roce čekání na chest rig od Blue Force a dalších 3 měsících na Warriora mám nakonec doma chestrig od Wartechu. Cena 2000 peněz. Materiál a kvalita šití překvapila. Oboje srovnatelný s Tactical Pro a Jübo. Ale uvidíme po nějaké akci v terénu. Co se týče designu, potěšily mne následující drobnosti:
+
chytře řešený bungee na břišní kapse (kde je CAT).
Břišní kapsa odepínatelná a funguje mi na nosiči Taranis.
Vejde se mi do něj vše, co jsem tam chtěl.
-
Jako všude mám problém s uložením fenixe s QD montáží. Do UNI sumky se vejde, ale je to naknop
Ramenní popruhy sám na sobě nedotáhnu, rád nosím chestrig napůl na hrudi,ne na žaludku. Takže při změne skladby oblečení dopasovat chestrig je buď pakárna, nebo práce pro dva.

Víc postřehů zatím nemám. Po dobu současné komedie venku a se na střelnici nedostanu tak ho budu aspon tahat po krajině. Časem dám vědět. Kdyby ste někdo chtěli vidět nějaké detaily, tak napište.
Přílohy
IMG_20210305_140636_7.jpg
IMG_20210305_140721_4.jpg
IMG_20210305_140740_5.jpg
IMG_20210305_140756_8.jpg
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Odpovědět