Taktické vesty

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Taktické vesty

Příspěvek od FMJ »

to Rainier Wolfcastle:

S několika věcmi od fy Condor jsem se do dlouhodobého styku dostal a:

- tuhle firmu bych kvalitativně zařadil k výrobcům pro airsoft - pokud chceš kvalitu, tj. výdrž, odolnost, tvanlivost, tak její výrobky nee. Ano, může se najít zdařilý kousek, ale... Chest rig jsem měl, jeho spony mě však nenaplňují důvěrou v to, že by dlouho vydržely tepelné a mechanické namáhání (mráz, "vojákuvzdornost").
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Taktické vesty

Příspěvek od Reccol »

Ať to chceš na cokoli, slaňovačka je na to hrozná.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Taktické vesty

Příspěvek od jameson363 »

Reccol píše:Ať to chceš na cokoli, slaňovačka je na to hrozná.
Souhlas. Slanovacka je strihem asi tak 50 let starej koncept, kapsy napevno, coz by nevadilo kdyby byly k necemu, ale tady nejsou. Je to desne tezky, ostatne jako vsechno od SPM, protoze pozadavky ACR na vystroj zustaly stejne z dob studene valky a musej vydrzet jadernej vybuch :D

Proc ti nesedla FLC? Ja bych rekl dobra vesta (i na moji mensi postavu). Pokud nesedly ramena, da se poltr jednoduse dodelat, sam jsem ji nosil baj woko rok a pul s polstrem z kusu ductape a karimatky.

Jinak na co to chces? Co na to vsechno chces narvat za sumky? A jakou mas predstavu o cene?
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Taktické vesty

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Ta flc mi prisla na mou postavu kratka- pripadal jsem si jak baba co ma kratke tricko aby ji byl videt pupek. Vic povolit nesla protoze pak jsem mel za krkem takove to spojeni....
Vetsina sumek co nato budu davat jsou SPMkacke NPP2006, ktere jsem nakoupil za hoooodne dobry peniz (konkretne lekarnicky, ktere pouzivam jako organizery, univerzalni sumky, granatove atd.)
Prioritne to bude soucast BOBu s tim, ze ji samozrejme budu bravat na strelnici. Nejsem zadny hard core uzivatel proto chci bud nejaky vyrazeny armadni origos nebo hodne slusny airsoft. Na barvu moc nehledim (zelena,piskova,coyote,multi am...). Samozrejme hlavnim kriteriem bude cena. Chci se motat kolem 1000-1500.
Z chest riggu mam moznost condoraz za 750, truspec za 780 a original US army ve woodlandu za 990
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Taktické vesty

Příspěvek od jameson363 »

Rainier Wolfcastle píše:Ta flc mi prisla na mou postavu kratka- pripadal jsem si jak baba co ma kratke tricko aby ji byl videt pupek. Vic povolit nesla protoze pak jsem mel za krkem takove to spojeni....
Vetsina sumek co nato budu davat jsou SPMkacke NPP2006, ktere jsem nakoupil za hoooodne dobry peniz (konkretne lekarnicky, ktere pouzivam jako organizery, univerzalni sumky, granatove atd.)
Prioritne to bude soucast BOBu s tim, ze ji samozrejme budu bravat na strelnici. Nejsem zadny hard core uzivatel proto chci bud nejaky vyrazeny armadni origos nebo hodne slusny airsoft. Na barvu moc nehledim (zelena,piskova,coyote,multi am...). Samozrejme hlavnim kriteriem bude cena. Chci se motat kolem 1000-1500.
Z chest riggu mam moznost condoraz za 750, truspec za 780 a original US army ve woodlandu za 990

Tak to mas presne opacny problem. Me u vetsiny LBVcek sere, ze mi jsou dlouhy a nezapnu bederak. nehlede na to, ze stejne na vejsku na ne o moc vic veci nedam, takze nosim spis chcest rigy. Kde ti to konci bych vzhledove neresil, naopak moda kdy ruzni jedinci nosi vsechno proklate nizko, napriklad platy na pupku je priserna. Bez urazky a nic osobniho:))

Original chest rig us army myslis RACK? ramena bez polstru, bez armoru se to moc nosit neda, pokud plne vyuzijes velikost/kapacitu.

Co se tyce kvality zpracovani vs. cena. Spis bych doporucil prohlidnout nejaky airsoftovy bazary na fejsbuku a koupit radsi neco jetyho od firem jako Flyye nebo Pantac.
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Taktické vesty

Příspěvek od Argonaut »

Potřeboval bych poradit. Koupil jsem tu slanovacku MNS2000. Co mi není jasné, jak s tím dá nosit batoh. Na ramenou jsou ty spony - chápu, některé ty kapsy z velkého batoho (pro průzkumníky, boční kapsy po odpojení) se do nich dají zapnout. Ale úplně normální batoh? Když dám vestu a přes to batoh, sedí to přes spony a nedá se v tom vydržet. Buď dělám někde chybu, nebo je to na prd...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktické vesty

Příspěvek od Serža »

je to na prd...proto jsem si vybíral vestu, která má ramena bez plastu, jen látku...zas ale takové vestě chybí jiné vychytávky (rychloodhoz, např.)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
samopal72
Příspěvky: 146
Registrován: 12.03.2013 17:09

Re: Taktické vesty

Příspěvek od samopal72 »

o kvalitách této vesty svědčí výprodejové cena na různých stránkách,obzvláště oblíbená je třeba u aktivních záloh,kde se tento odpad objevil po jejich stažení od ačr a dnes jsem dostal velkoobchodní nabídku od jisté firmy na tyto vesty za cenu 600kč bez dph,to mluví za vše,nestojí ani za pár korun
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Taktické vesty

Příspěvek od jameson363 »

Souhlas. Slanovacka je zadarmo draha. Uz jsem to psal vejs, ze to nema cenu kupovat. Takovejhle styl vest se sil v USA nekde mezi lety 1942 a 1982 :D Pak od toho s rozsirenim kvalitnejsich batohu upustili. Je to fakt odpad, kterej neni vhodnej ani pro zrucnyho kutila na presiti.
Uživatelský avatar
Xassasin
Příspěvky: 35
Registrován: 09.10.2013 12:06
Pohlaví: muž

Re: Taktické vesty

Příspěvek od Xassasin »

Nesetkal jste se někdo s novým chestrigem od Helikonu s názvem guardian? popř názor na něj?
Obrázek
samopal72
Příspěvky: 146
Registrován: 12.03.2013 17:09

Re: Taktické vesty

Příspěvek od samopal72 »

Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Taktické vesty

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Za hodne dobry peniz se mi podarilo dostat k hardox platum, tak jim musim poridit nejaky nosic. Zatim se jen tak rozkoukavam. Mate nekdo zkusenosti s demonem od fenixu? Mam moznost ho mit za 2,8t coz mi pripada jako slusna cena.
samopal72
Příspěvky: 146
Registrován: 12.03.2013 17:09

Re: Taktické vesty

Příspěvek od samopal72 »

demona jsem měl,kvalita klasika od alp-fenix,ale velikost plátů je přesně daná,doporučuji před koupí otestovat a předejít tak nepříjemnému překvapení,že se to nevejde
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Taktické vesty

Příspěvek od jameson363 »

Jestli mas moznost levnych hardoxu a jestli si muzes nadiktovat velikost, tak si nech udelat velikost podle sebe a zaroven dle SAPI standardu a podle toho kup nosic. Pokud se nepletu Demon je pouze v 10x12" cili 25x30cm, coz je takova univerzalni a docela napicu velikost. Pro malyho cloveka siroky, pro velkyho cloveka zpravidla kratky. Najdi si na wiki rozmery SAPI platu, podle toho to nech uriznout (nejrozsirenejsi je M a L) a nosic kup podle toho napriklad jaky zapinani ti vyhovuje, jestli to chces na skryti nebo zjevny noseni atd. Taky zalezi, na postave jestli chces uzsi nebo sirsi ramena. Kdo ma velky trapezy zpravidla potrebuje ramena vic do siroka a vesta typu JPC/Demon mu sedi. Ja treba moc velky trapezy nemam a mam radsi uzky ramena, takze mi nejvic sedi Ferro Concepts Slickster. Podobne uzky ramena ma i LBT6094.
Uživatelský avatar
alpi76
Příspěvky: 467
Registrován: 29.05.2013 16:04
Pohlaví: muž
Bydliště: Chomutov

Re: Taktické vesty

Příspěvek od alpi76 »

Má někdo zkušenost s nosičem plátů CZ 4M Striker? Chci si koupit nosič plátů a po menším průzkumu se rozhoduji mezi Fénixem Démon a právě Strikerem. Pro Striker hovoří cena a 3D síťovina pro lepší "chlazení", kterou Demon nemá (dost se potím), ale nikde jsen nenarazil na nějakou recenzi. :cry:

Do Fénixe se sice dá koupit Armorvent, ale jsou to prachy navíc...
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Taktické vesty

Příspěvek od proforma »

No, ona je to vesta ne-takticka, ale nechci zakladat samostatne vlakno. Kdo jako ja hleda vestu se spoustou kapes ("krteckova vesta") a zaroven nechcete vypadat jako pri mobilizaci, tohle je prima zajimavej tip :-)

https://www.pod7kilo.cz/p/vesta-scottev ... 80-g/#4088
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Taktické vesty

Příspěvek od jameson363 »

proforma píše:No, ona je to vesta ne-takticka, ale nechci zakladat samostatne vlakno. Kdo jako ja hleda vestu se spoustou kapes ("krteckova vesta") a zaroven nechcete vypadat jako pri mobilizaci, tohle je prima zajimavej tip :-)

https://www.pod7kilo.cz/p/vesta-scottev ... 80-g/#4088

Takova civilni obdoba vest od 5.11 :D


Neni to tak low-profile, ale pojme to hodne veci a je to civil. Ve stylu klasickejch taktickejch vest se dneska vyrabej vesty na dlouhy behani. Je to fakt jak klasicka oldschool takticka vesta plna univerzalnich sumek, jen z modernich UL materialu v civil barvach. Pojme to pomerne hodne veci, prazdny to vazi hovno. Vyrabi to napriklad Salomon, levnejsi verzi clovek koupi v Decathlonu.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Taktické vesty

Příspěvek od proforma »

No, nejak jsem u toho Salomona nenasla podobnou vestu s 26 kapsama (no dobra, treba by stacilo i 20 :-)), nemas link?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Taktické vesty

Příspěvek od Matěj »

N co potřebujete v civilu na "vycházku" 20 kapes?
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Taktické vesty

Příspěvek od proforma »

Co mam v kapsach, nemusim nosit v batohu na zadech. Co mam v kapsach, na to se nevztahuje limit prirucniho zavazadla do letadla. Co mam v kapsach, to mi obtizne ukradnou v proslule tram 22... Moznych duvodu je velka spousta :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět