Taktické vesty

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Reccol »

Slaňovačka je zrůdnost a těm popruhům bych fakt život nesvěřil.
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od GOD »

takže vyhnut sa integrovanym sedakom, a riešit ich samostatne. Zakukleni maju niečo špeci, alebo ako to v poslednej dobe byva, športove su lepšie?
scorpio
VIP
Příspěvky: 127
Registrován: 12.01.2012 22:46

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od scorpio »

Záleží, čím je vybaví. Například u AČR to bylo při pořizování prvních kousků lezecký výstroje (nemám pochybu o tom, že je to i teď stejný) tak, že každej útvar dostal určitej objem peněz a nakupte, co uznáte za vhodný - při splnění zákonných náležitostí. Na youtube a jinde zkuš vyhledat videa a fotky z vojenskopraktickýho lezení, uvidíš, jak mají krásně barevný vybavení :-)
Jinak si prvně ujasni, k čemu sedák chceš, co od něj očekáváš a kolik do něj chceš investovat. Pokud Ti až tak nezáleží na barvě, kup s klidem nějakej sportovní, co bude splňovat Tvoje kritéria a bude Ti sedět. Další věc jsou normy - pro policajty i vojáky by měly být cetrifikovaný jako prostředky pro práci ve výškách, zatímco sportovní jsou lezecký materiál - ale neříkám, že sportovní nespňují požadavky pro práci ve výškách a naopak - koukni třeba u Singing Rocku na rozdíly mezi sportovní kolekcí a kolekcí Intervention.
Pokud chceš poradit s výběrem, hodilo by se napsat, k čemu hodláš ten sedák používat, jestli jen slaňování nebo i k lezení, případně dalším aktivitám.. :rock
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od GOD »

Veď to, keby som presne vedel na čo.
Povedzme si na rovinu, žijeme v zemi, kde ,,služobné lezenie,, má zvlášt vysokú bojovú hodnotu?
Lozit ma baví, ale nie 10x tu istu stenu. Najradšej mam na Jakubovi balkony a hromozvod. Ale je pravda že s tym lezenim a zlanovanim to neni u mna niak valné. Možno je to dobré, lebo mam sklony k riskovaniu (ked som isteny nepoznam strach).
Lezenie ma neživí a nemám na to partu.
Na druhej strane potrebujem občas vykonat neaké výškové práce, napr na baráku, kde následky pádu by boli ,,jednorázové,,. ...

Nemam take možnosti ako napr na škole MV ČR v Brne, kde si v sobotu vytiahnu lano a zlania intrák. Na našom by s toho bolo velké haloo... a prístup na Jakuba po pracovnej dobe ,,len tak for fun,, nemam.

Ale asi najrealnejšie vyzera kombinacia: skryta balistika, na nu taktika a civilny sedak. Lenže ako pretiahnut hrudny uvazok cez taktiku aby bola použitelna? asi iba vyskušanim.

Takže vidite, že nelietam po lese s výbavou, len sa občas zúčastním neakeho kurzu, občas potrebujem niečo opravit a ked k tomu bude balistika, tak to nemožem pokazit.

Taktiku a sedak chcem kupit už dlhšie, len zvažujem či 2 v 1 alebo separovane. Vnutorna BO je OK aj čo sa tyka pohyblivosti. S vonkajšou BO je to tašké, jednak pohyblivost nič moc, je objemna, a neviem si predstavit na nej taktiku, tak aby držala alebo vobec bola schopna zapnut.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od goral »

Na vojensky lezeni staci ty zakaldni popruhovy sedaky od singace (vojenska serie). K tomu si kup na sportovni lezeni normalni sedak a v klidu se vlezes do 2 papiru.
Hrudak sem pri vojenskym lezeni snad ani nevidel, policajti to obcas nosi ale taky spis ne.
na vojensky lezeni ti staci tri HMSky, osma, par prusiku, par popruhovych smyc, mozna dve presky a hotovo...
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Reccol »

A variantu nerozdelovat balistiku a taktickou vestu si zvazoval? Koupit nekterou z hromady variaci ruznych plate carrieru s bocnim kevlarem, nebo rovnou balistikou vestu ala RICAS, Raptor, TBV, CIRAS atd atd. A na to pak jen hodis sumky podle potreby.
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od GOD »

na nasom vojenskom lezeni hrudni uvazek pouzivame povinne. Poznamka: UO specialni telesna priprava.
Reccol : díky
scorpio
VIP
Příspěvky: 127
Registrován: 12.01.2012 22:46

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od scorpio »

Připojuju se ke goralovi, to co napsal Ti bude na podobný aktivity bohatě dostačovat. A pokud k tomu dodáš lano, můžeš i to slaňování baráku zkusit (pokud najdeš dům, kterej se bude zateplovat, majitel by výhrady mít nemusel) ;)
Jen bych se vykašlal na druhej sedák a radši pořídil polstrovanej jednoduchej sedák, polstrovanej TOP od Singing Rocku nebo Glacier od Ocúna po vypolstrování nohaviček, půjdou na lezení a krátký práce ve výškách použít v klidu, případně Attack od Singing Rocku, pokud seženeš v černý barvě, udělá perfektní službu.
A toho hruďáku se neboj, i přes výstroj půjde, pokud nemáš hrudník o obvodu 1,5 metru.

Jinak spojení balistiky typu TBV/RICAS/CIRAS a lezeckých aktivit nevím, nevím.. Radši bych v tomhle konkrétním případě volil samostatnou taktickou vestu (nebo chest rig) a balistiku, ideálně takovou taktiku, která se dá jednoduše připnout na balistiku. V tomhle je můj osobní favorit Chest rig od High Groung.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od goral »

GOD: no jak se rika.. papeztejsi nez papez. Mohl bych se vysrat na noseni hrudaku (=dalsi gramy navic v batohu). Osobne jsem zvolil ten popruhac z jednoho duvodu - vetsinou vojensky lezeni znamena, ze mas ten material prvni nekolik dni v batohu, pak prekonas prekazku a zase to fici do baglu, pripadne to pouzivas jako feratak. Polstry pri chuzi zavazi, problem je i s velikstma (proste musis mit univerzal - nikdy nevis kolik budes mit na sobe vybaveni) a hlavne polstrovanej sedak v baglu zabere mraky mista. Polstry jsou fajn pri delsim sedu (coz je malokdy a navic se to da vydrzet) a pripadne kdyz do toho padnes (coz se ti nestane).
(je to trosku OT, ale snad pomuze)

na vojensky lezeni bych se zvysoka vykaslal na slanovaci vesty. Tohle bylo z nejakyho, me neznamyho, duvodu popularni v 90s u nas, ale je to slepa cesta. Sedak na sebe das vzdycky, je to lehci, prijemnejsi, levnejsi...
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od GOD »

Obrovske DÍKY borci, fakt dakujem.
presne taketo rady a nazory som potreboval vediet.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Terminated Account »

Souhlas s Goralem. Kdo chce sedák pro občasné slanění, lezení či sebejištění, stačí nejjednodušý lehký model. Nejpodstatnější je aby byl vybavený rychlopřezkami.

Dlouhodobě se mi v praxi osvědčil tento http://www.singingrock.cz/top-1?cat=147 (v půjčovně jich mám 50 Ks a vodíme s nimi lidi různým terénem).

Prsní úvazek je pro bojové účely zbytečný (krám navíc, který zabírá místo a taky něco váží).

Slaňovací vesty, nebo jiné systémy integrované v oblečení jsou hezké na pohled ve filmu, ale pro normální lidi naprosto zbytečné a jednoúčelové.

V jiném vláknu jsem probírali, že mobil má být mobil atd. Znovu připomínám že univerzální nebo víceúčelové věci jsou zpravidla na nic.

Vestu jsem si nakonec pořídil za 800 Kč od "mrtvého" kuličkáře CIRAS - čínskou kopii. Ušitá je solidně a k mým účelům vypadá dostačující. Hodím sem fotku.

OT: Pokud by měl doma někdo MOLE sumky na zásobníky SA 58/AK, případně odhazovák na prázdné zásobníky, tak pisněte SZ. Našel bych pro ně využití.
Psycho vlk Wolf
Příspěvky: 7
Registrován: 18.06.2012 10:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Psycho vlk Wolf »

Pepe píše:My fasovali slaňovací vesty od SPM, neskutečnej krumpl, ale slaňovat se na ni dá. Má integrovaný popruhy. Ale když jsme v tní byli 3dny nonstop, tak jsem pak byli rádi, že jsme ji mohi ze sebe shodit. Nejhorší je asi pouzdro na nůž, který je tvrdý, neohebný a omezuje v pohybu. Proto pokud chcete něco doporučovat, tak je nejlepší mít to pořádně vyzkoušený (tím nemyslím nedělní airsoft) ;)
Jiný vesty jsem nezkoušel. Pouze ten bandalír a tuto univerzálku. A kdysi předtím squad vestu na pár stovek. A moc jiné možnost na otestování softem nebo delším pobytem v přírodě nemám. Na tu univerzálku jsem zvědav, až jí dovybavím zbytkem věcí, jak se plně osvědčí.
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od GOD »

tak mam nakupene.
sedak som zvažoval polstrovany alebo nepolstrovany - ten na ferati od singing rocku - čo odporučal mc girver.
ale preto že tento krát potrebujem do 20m studne a budem prusikovat, tak som vybral polstrovany singing rock attack za 1000kč, dalej prve ,,profi,, lano Beal Antipode semi static. malo by to byt pracovne lano.
požičal som si hrudny uvazek a vybavil učty s bývalou. Keby som sa zajtra neozval...
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od MRAK »

sedák neřeším,
pokud jde o taktickou vestu, koupil jsem si tohle, pokud to je taktická vesta, možná ne

http://www.aegisteam.cz/eshop/chestrig/
Uživatelský avatar
Fenring
Příspěvky: 135
Registrován: 14.01.2012 11:33

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Fenring »

MRAK píše:sedák neřeším,
pokud jde o taktickou vestu, koupil jsem si tohle, pokud to je taktická vesta, možná ne

http://www.aegisteam.cz/eshop/chestrig/
Taky nad ní přemýšlím, jak se ti zatím líbí? Nějaká minirecenze ? :D
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Fabulous »

Díky těm našitým kapsám mi připadá málo variabilní. Ale jako jednoúčelovka proč ne.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od MRAK »

Fenring píše:[Taky nad ní přemýšlím, jak se ti zatím líbí? Nějaká minirecenze ? :D
těžko nějak hlouběji recenzovat .... zatím jsem s tím poskakoval jen po firmě :lol:

ale je to dost kvalitně ušitý, slušně to rozkládá váhu (4 plný šuplíky na 58, v jedné boční G17, v druhé pár obvazů, a náhradní šuplíky do G) , poměrně dobře to drží tvar, nešoupe se to ....
víc k tomu zatím nemůžu říct, anžto jsem s tím nikde nebyl ....
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od goral »

tak vyrabi jim to SPM, takze to u sebe bude drzet to bych se nebal... osobne mi vadi ty univerzalky napevno, repsktive nestandartne velky. Rohlikovky jsou jedno ale do ty univerzalky clovek kloudne neda moderni lekarnu...
Uživatelský avatar
uaz469
Příspěvky: 482
Registrován: 13.11.2011 11:08

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od uaz469 »

....už někdo nakupoval v tomhle šopíku?
http://www.tacticalpro.cz/
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Fabulous »

To jsou polský věci, takže nee ;)
Odpovědět