Taktické vesty

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od sigmark »

dej určitě vědět jak se ti osvědčí, tu jsem v ruce ještě neměl
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Pepe »

Tyhle vesty fasujem na útvaru, už se sumkama přímo na BREN. Většina sumek je bohužel na pevno přišita. Pro mě je stejně nejlepší varianta holej chest rig s molle vazbou. Něco v tomhle stylu. Případně pokud chcete něco kam strčíte i pláty tak ricas.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od PaF »

Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od sigmark »

mel jsem to v ruce. neni to spatny! condor celkove je celkem sympatickej, jak fleesky, tak vesty i dalsi vybaveni. napr rigger belt :-)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Fabulous »

Výrobky od Condor jsou obecně slušné. Alespoň všechny, co jsem měl v ruce. Zkrátka Číňan okopíroval slušnou věc a lacino vyrobil ;)
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od PaF »

Dik...
Uživatelský avatar
revas
Rozpadlík
Příspěvky: 76
Registrován: 07.08.2011 9:11
Bydliště: Kousek od Blanska

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od revas »

taky jsem si pořídil stejnou vestu jako výše Cherro a mám dotaz na Vás co ty vesty fasujete, máte k tomu i nějakou "brožuru" co kam a proč do které kapse je vhodný si dát a nebo si každej dá kam chce co chce?
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od goral »

je to individualni...
Muzu ti napsat jak to nosim ja - mam tudle vestu uz hodne let vylozene na klasicky pruzkum a tam se osvedcila.
Mam na ni par uprav - predevsim o jednu zasobnikovku vic a pak dost veci popresivanych, orezanych atd...
nekteri by tu vestu mozna ani nepoznali. Novota by asi chytil psotnik :)

Z pohledu uzivatele
prava strana z leva do prava
-3x zasobnik
-lekarnicka v medic insertu (izraelaky, skrtidla atd.)
-litr vody v nalgene, nouzovy jidlo (pokud mam vic pyrotechniky tak jde jidlo a voda do hajzlu)

leva strana z prava do leva
-3x zasobnik
-3x zasobnik
-strobo, pyrotechnika

za sumkama (mam kapsicku za kazdou sumkou, oproti vetsine tehle vest)
-EMS nuzky, CAT, fallkniven A1, tuzky, tablety na vodu, naplasti
-v pistolovejch sumkach mam multitool a jeden zasobnik
vevnitr ve veste
-pistole
-mapa, brousek, skrtadlo

Na veste jeste odhazovak (ty dve vrchni kapsicky nenosim - akorat zavazi a nosil bych v tom beztak kraviny)
Uživatelský avatar
Cherro
Příspěvky: 269
Registrován: 29.09.2012 13:47
Bydliště: Troppau

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Cherro »

Pokud někdo shání kompletní balistiku: http://www.armypoint.cz/vesta-ochranna- ... l/d-91777/

...Ještě ze zeptám, určitě to tady bude někdo vědět, neví někdo jak to je u balistik se "záruční dobou"? Když je propadlá tak kevlar se začne "rozpadat", nebo ztrácí jiné vlastnosti?
scorpio
VIP
Příspěvky: 127
Registrován: 12.01.2012 22:46

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od scorpio »

Kevlar stejně jako keramické balistické materiály stárnutím degradují a ztrácí svoje schopnosti. Takže "záruční doba" je doba za kterou výrobce ručí, že daný materiál neztratí svoje schopnosti do takové míry, že by přestal plnit normu pro danou třídu balistické odolnosti.
Takže kevlar se určitě nezačne rozpadat, ale použití jako ochraný prostředek už je na vlastní nebezpečí a nedoporučuje se ;)
Uživatelský avatar
Cherro
Příspěvky: 269
Registrován: 29.09.2012 13:47
Bydliště: Troppau

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Cherro »

Jj, dík. Jde mi o to když si pořídím třeba kirasu s "propadlou" zárukou pro "strýčka příhodu" kdyby se nedejbože něco "rozpadlo", jestli stále bude lepší než nemít na sobě nic. ;) Navíc počítám že vnitřní ocelové pláty vydrží i po "záruce"...
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od bivoj »

O ocelové pláty bych se nebál, ty budou mít stejnou vlastnost i po sto letech. ;) O tu životnost kevlarových vložek a jejich degradaci jsem se už také zajímal, ale bohužel jsem nenašel nějaké spolehlivé a relevantní údaje. Sám kevlar (kevlarové vložky) by při pouhém skladování trpět příliš neměl a IMHO bude jeho skutečná funkčnost v čase minimálně dvojnásobná, než je "záruční lhůta". Nicméně bylo by fajn, kdyby se tady vyjádřil nějaký skutečný odborník z oboru a rozčísnul to...
scorpio
VIP
Příspěvky: 127
Registrován: 12.01.2012 22:46

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od scorpio »

Kevlar bych pro strýčka příhodu nepořizoval, pokud nečekáš, že ho budeš v krátkodobém horizontu potřebovat. To si radši pořiď ocelový pláty spolu s antišokovou vložkou, a nějakej plate carrier, ideálně včetně kapes na malý pláty na boku (a samo do nich pláty taky). Životně důležité orgány to uchrání, budeš o hodně lehčí a hlavně budeš vědět, že když tuhle sestavu v případě potřeby vytáhneš za X let, bude mít stále stejné vlastnosti.
Osobně bych nechtěl nosit cca 8-10 kg, aniž bych si byl jistej, že má tahle zátěž stále vlastnosti, kvůli kterým to tahám..

PS: Dokud se v Iráku a Afghánu nerozšířily IED, patřily Plate carriery k nejoblíbenějším a nejpoužívanějším vestám. Nějakej důvot to mít muselo ;)
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od bivoj »

2 scorpio - alespoň se mrkni na ten odkaz, co sem dával Cherro. Ta KIRASA má jak pláty (6 mm pevnostní oceli - tipuji něco jako hardox) tak balistické kevlarové vložky a antišokové vložky také. Pravda, celkem má pak slušných 15kg, ale hodně z toho dělají dle mě ty ocelové pláty. Je to těžká (doslova ;) ) bojová vesta s odolností proti puškovému střelivu...
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Stenny »

Pokud by si někdo chtěl vzít tu Kirasu a ne pláty, tak bych mu od plátů s radostí odpomohl :)
scorpio
VIP
Příspěvky: 127
Registrován: 12.01.2012 22:46

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od scorpio »

2 bivoj: ano, koukal jsem. A právě proto jsem psal, aby si radši koupil plate carrier, než těžkou bojovou vestu, ze který když vyndá kevlar zbude obrovskej neforemnej obal, navíc bez možnosti připojení jakéhokoliv pouzdra a s nechráněnýma bokama.
Odolnost proti puškovému střelivu zajišťují pláty, kevlar si ani neškrtne, chráněná plocha proti puškovému střelivu je ještě menší než u PCčka (koukni na rozměr plátů v odkazu). A co se hmotnosti týká, vesta bez plátů váží cca 6kg, jeden plát 3,2 Kg. Pi**čandy jako nákulník a límec obstarají zbytek.
Vesta: http://www.kirasa.com/go.phtml?part=pro ... t=kirasa-l
Pláty: http://www.kirasa.com/go.phtml?part=pro ... &prt=panel

Podle mě jsou za tu vestu vyhozený prachy, rozměr plátů je nějakej malej, nekompatibilní s ničím jiným. Celkově je na Kirase vidět, že je armáda dostala v rámci deblokace ruského dluhu. Něco takového by ani AČR nekoupila :roll:
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od bivoj »

Já si naopak myslím, že za ty prachy je to dobrý, pokud si je člověk vědom toho co kupuje (těžkou bojovou vestu). Profesionální voják by si to možná nevybral, ale je třeba si uvědomit, že moderní vesty obdobných balistických parametrů stojí cca 10x tolik než výše zmiňované KIRASA. Na "normální" nošení je to samozřejmě nesmysl, ale pro rozpadlíka, který si myslí, že bude muset čelit kosím přestřelkám, je to myslím dostačující. Navíc si myslím, že pokud vesty nebyly nošeny ale jen skladovány, že ty kevlarové vložky nijak výrazně nezdegradovaly a budou fungovat ještě dlouho.

Jestli bych si totiž měl vybrat, jestli půjdu bránit něco se zbraní v ruce a jen v tílku a nebo v "prošlé" neprůstřelné vestě, kupodivu si vyberu tu vestu...
Uživatelský avatar
Cherro
Příspěvky: 269
Registrován: 29.09.2012 13:47
Bydliště: Troppau

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Cherro »

No, ono když to vezmeš podle ceny, tak za cenu za celou vestu nekoupíš ani ty ocelové pláty... Jak říkám, nenačal jsem tuto diskuzi jako že to je vesta na "denní" nošení, na to mám S.P.M.ku, ale jestli to má za tu cenu, cca 2700, s tím že to doma bude ležet ve skříni a čekat že to při nejlepším člověk nikdy nebude potřebovat, do toho jít... Nicméně jak psal Bivoj, spousta z nás by uvítala kdyby někdo kdo do toho fakt vidí, (stenny?), se podělil o to jak vlastně kevlar stárne, jak ho případně skladovat, a pod. (než jsem to dopsal tak Bivoj napsal vcelku to samý... 8-) )
scorpio
VIP
Příspěvky: 127
Registrován: 12.01.2012 22:46

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od scorpio »

Ono je potřeba si uvědomit, že zásah z kosy, nebo podobně výkonné zbraně do plátu vyřadí cíl z bojové činnosti, minimálně na několik sekund. Takže představa rozpadlíka, jak jde bránit dům v Kirase, nebo jakékoliv jiné vestě, a spoléhá se, že mu vesta pomůže stát se "Ironmanem," který schytá zásah a pokračuje v boji/obraně, je trochu mimo. Osobně v takovém případě daleko raději využiju co nejlepší kryt v kombinaci s plate carrierem, který proti puškovým střelám chrání stejnou oblast (ne-li větší, pokud v něm budou pláty v normálních rozměrech - ekvivalenty SAPI velikost M (241 x 318 mm) a víc) a navíc se můžu pohybovat vyšší rychlostí, bo nejsem bržděnej 15ti, ale pouze osmi kilama pseudoochrany.

Chero: za mě, pokud bys tu vestu koupil kvůli plátům, ok, za ty prachy proč ne. Ale skutečná použitelnost je nic moc.. Osobně mi přijde lepší zkusit sehnat ocelové pláty samostatně, ideálně levněji, spolu s PCčkem, který bude mít časem (nebo hned, záleží na úhlu pohledu) stejnou užitnou hodnotu..
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od bivoj »

scorpio píše:Ono je potřeba si uvědomit, že zásah z kosy, nebo podobně výkonné zbraně do plátu vyřadí cíl z bojové činnosti, minimálně na několik sekund...
Nehorázný nesmysl. Viz YT, kde je dost záběrů jak takový zásah odstřelovače v ostrém střetu v reálu vypadá. Ano, voják nečekaným úderem spadne či ztratí rovnováhu, ale absolutně ho to (mimo moment překvapení) nevyřadí ani na sekundu z činnosti. A v plném bojovém nasazení (kdy člověk nějakou tu ránu očekává) tě to ani nerozhodí. (A také viz fyzika, zákon akce a reakce a energie střely.)

Navíc, když už jsi sem dal ten odkaz na velikost KIRASA plátů... Sám zmiňuješ velikost M SAPI (241 x 318 mm), ale KIRASA má ve velikosti B, D a F plát 270 x 330. KIRASA je totiž také plete carrier - stačí vyndat kevlar a vestu pomocí popruhů lehce upravíš na oblečení.

Pokud máš lepší návrh, jak v této cenové relaci koupit prakticky novou vestu, s pancéřovými pláty i kevlarem, tak sem s ním.
Odpovědět