Rukavice

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
kravman
Příspěvky: 41
Registrován: 23.12.2013 11:57
Pohlaví: muž

Re: Rukavice

Příspěvek od kravman »

No nevim,konkrétně tyto jsem měl,a proti Mechanixum je to nebe a dudy...Po měsíci odešly suché zipy,a následně celé zapínání..
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Rukavice

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

s vydrzi bohuzel zkusenosti nemam, nicmene zitra budu mit opet cestu kolem, koupim si jedny od kazdych z teto edice a odzkousim jejich vydrz v porovnani s mechanixama, ktere mam
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Rukavice

Příspěvek od K4cer »

Já jsem docela spokojenej s rukavicemi Rapdom, konkrétně Rapdom ProTactical
Není to sice žádnej háj-tek, spodní část z umělé kůže (se silikonovým potiskem na palci a ukazováku) , vrchní z nějaké síťoviny, plastová wochrana kloubů, neoprenové manžety se suchým zipem, šitý v Pakistánu
Co je důležité, perfektně mi sedí na ruce, lehce se sundávají a nasazují, fungují i promočený, celej den se v nich dá fungovat bez problémů
Mám tady Mechanixy (Flight Deck All Leather) za jednou tolik peněz, a rozhodně se líp cejtím v těch Rapdomech

Ale vám je samozřejmě necpu, jen doporučuju :mrgreen:
Darth Stewe
Příspěvky: 18
Registrován: 11.09.2013 12:35
Pohlaví: muž

Re: Rukavice

Příspěvek od Darth Stewe »

Jaké kvalitní rukavice s maximální ochranou proti prořezu a probodnutí byste doporučovali?

Uvažuji o pořízení nějaké perkusky, ale nevěřím si s pořádným naládováním střely a užitím černého prachu natolik, abych necítil potřebu se co nejvíce a nejlépe pojistit. Nerad bych zažil kaboom a už vůbec ne bez pořádné ochrany :-)

Uvažuji o těchto:
http://www.alfatactical.cz/cop-rukavice-cop-sgxn.html

Co myslíte? Je to kvalitní výrobce, ochrání ruce i v případě exploze zbraně? Co případně jiného?
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Rukavice

Příspěvek od Baca »

Protiporezove (pilcicke) rukavice ti velmi nepomozu. Ochrana je iba na chrbtoch dlani, nie na dlaniach. Navyse protiporezova ochrana spociva na pevnych vlaknach, ktore sa zamotaju do retaze a zastavia ju. Pancierove rukavice sa ak dobre viem vobec bezne nevyrabaju, navyse by si mal velmi obmedzenu phyblivost a nabijanie a strielanie by ta prestalo po chvili bavit. Mesiarske (reznicke) kovove (kruzkove) protiporezove rukavice maju rovnaky problem, ziaden cit v ruakach, navyse by sa ti pevne povrchy v nich smykali a ochrana proti vybuchu hlavne ci komory tak isto ziadne. Sice ti kus ruky neodleti, ale zostane v rukavici pomleta ako na fasirku. Jasne trocha prehanam, ale kosti ti to aj tak dolame a zarazi ti kruzky do koze. :-)

To co si si vybral je asi maximalna ochrana pre ruky v pripade padu na zem, odstranovania rozbiteho skla z okna pri prieniku do budovy atd... Musis si byt vedomy toho, ze tlakova vlna pri vybuchu sa sprava inak ako klinec na ktory si siahnes. Tym, ze rukavice su pruzne a makke (v zmysle ohybania materialu) sice ten obrovsky tlak rozlozia na vacsiu plochu, ale to zabrani maximalne tomu aby sa ti do ruky nezaryli crepiny (aj o tom dost pochybujem ze sa nestane) Kosti ti to dolame, svalovinu od sliach tiez odtrhne, kozu potrha. Krvacat budes, len si nebudes hladat prsty po zemi v okruhu par metrov :-D (Viem ze prilis strasim, ale zalezi len na sile vybuchu, ake bude mat nasledky).

Nezostava ti asi nic ine, len byt co najopatrnejsi, davat si pozor na jednotlive ukony a nestrielat z netormentovanych zbrani :-)
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Rukavice

Příspěvek od bivoj »

2 Darth Stewe: U perkusní zbraně - a tím předpokládám nějakou novovýrobu (Ardesa, Pedersoli atp) a nikoliv třeba 300 let starou mušketu, nehrozí při dodržení základních bezpečnostních a provozních pravidel platných pro perkusní zbraně žádný problém. Za mých mladých let (před více jak dvaceti lety) jsme celkem dost "blbli" a jednou vyzkoušeli, co udělá v perkusní pušce dvojnásobná dávka černého prachu a dva ogivály za sebou. (POZOR! toto je pouze popis situace a rozhodně ne návod! Tímto způsobem byste opravdu mohli přijít k nepěknému, ne li smrtelnému, zranění !!!) Po naládování zbraně, zapření o pařez a odpálení provázkem se ozvala ohlušující rána, ale puška kupodivu tuto neplánovanou "tormentaci" přežila v pohodě a střílí (velice dobře a přesně, podotýkám) dodnes.

Takže pokud neuděláš nějakou blbost typu použití bezdýmného prachu, nedoražení střely na prach atp, tak u nových perkusních zbraní IMHO nehrozí žádné riziko úrazu.

2 Bača: I pouhé kvalitní rukavice z hovězí kůže pomůžou celkem dost. Většina "kaboomů" nemá nijak velký destruktivní účinek na ruce, většinou jde o potrhanou kůži nebo maso. V žádném případě nelze hovořit o nějakém "pomletí" ruky i s kostmi. Můžeš si ostatně všimnout, že při různých testech zbraní na YT používají aktéři (v případě opravdu kontroverzních a relativně nebezpečných testů) právě silné kožené rukavice.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Lunochod
Příspěvky: 78
Registrován: 27.08.2012 3:11

Re: Rukavice

Příspěvek od Lunochod »

Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Rukavice

Příspěvek od sigmark »

Stačí nedělat kraviny. Když si koule sedne, tak to poznáš po zvuku nabijaku a podle jeho chovani. Kdyz nabijak " hodis" do laufu, tak bude poskakovat. Na kuli co nesedi ne. Zmer si nabijakem hloubku a udelej si rysku. Az nabijes, mela by byt ryska v rozumne vysce nad ustim. Udelej si jeste jednu rysku a tu si potom hlidej. Ja strilim v mechanixech kvuli strepinkam zapalky, ale 4mm je prakticky netvori. Spis 6mm 4kridle, to jsou potvory
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Rukavice

Příspěvek od kregan »

Kupoval jsem na Palmovce v armyshopu policejní koženkový rukavice s kevlarovou podšívkou za 1000Kč (už to bude pár let). Jeden táhlej řez ostrym nožem vydržej. "Pižlánim" se kevlar prořízne.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Rukavice

Příspěvek od Hdm »

Sháním rukavice s několika podmínkami:
- bez prstů
- vršek pružnější, nejlépe neopren
- stahování na zápěstí
- dlaně z materiálu co se ve vodě neroztáhne - ideálně kdyby ani nenasákl, výztuže nejsou třeba
- cena není podstatná

Potřebuju je na překážkové závody, kde není nouze o možná škrábnutí, odření. Teď jsem měl s koženými dlaněmi a jak se namočili roztáhla se kůže tak, že byly téměř nepoužitelné. Koukal jsem na různé typy, ale kdyby byla real zkušenost s typem nebo alespoň materiálem co vyhovuje podmínkám budu rád. Přece jen nechci kupovat třeba 10 různých typů a z nich pak testovat, který vyhovuje ;-)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Rukavice

Příspěvek od Fabulous »

Něco od Mechanix?
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Rukavice

Příspěvek od sigmark »

Taky me to napadlo, ale kdyz se hodne rozmoci, povoli. Leda si vzit o cislo mensi a predroztahnout je
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Rukavice

Příspěvek od Hdm »

Koukám na nabídku Mechanixů a nevidím variantu bez prstů :-( možná jen špatně hledám. Ale s tím bych si snad i poradil, nechce se mě pokaždý když šáhnu do vody rukavice vylejvat.

Dlaňovou stranu píšou z materiálu CLARINO (Lehká, prodyšná, poddajná a přizpůsobivá imitace kůže. Odolný materiál vůči mechanickému poškození). Jak čtu příspěvek sigmarka vypadá to že se taky vytahuje. Varianta menší velikosti by šla v případě, že po vytažení a uschnutí zůstanou roztáhnuté.

Vyzkouším Mechanix FastFit a uvidím jak se s tím poperu.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Rukavice

Příspěvek od sigmark »

Zkus radsi mechanix original, jestli mas moznost vyzkouset vyzkousej. A vem si takovou velikost, aby ti prsty byly mirne kratky a palec dlouhej, nemely by byt prilis tesne pres prsty, pak se to blbe prokrvuje. Do tydne budou sedet jak druha kuze
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Rukavice

Příspěvek od bacil »

Mě se osvědčily svářečský celokožený vysoký rukavice za 90kč.

EDIT: ale musím si z nich vybírat, nejsou "jedna jak druhá"
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
dr.know
Příspěvky: 195
Registrován: 11.09.2014 23:11
Pohlaví: muž

Re: Rukavice

Příspěvek od dr.know »

Tak uvažuji o rukavicích na střelnici, líbí se mi Mechanix, nicméně dost mě zarazila tahle recenze :

http://vybaven.cz/obleceni-a-obuv/rukav ... ky-souhrn/ která v podstatě u všech modelů zmiňuje velmi mizernou kvalitu/durabilitu. (netuším co to jsou ti kluci zač,našel mi je gůgl)

Místní majitelé máte někdo podobnou zkušenost?
Díky moc
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Rukavice

Příspěvek od Nicotinick »

Předně: pracovně/střelecké rukavice jsou spotřebák !

Mechanixů se na střelnici vůbec neboj, poslouží dokonale, jenom na střílení i několik let, pokud je nerozdrbeš o RIS lišty.

Ty recenze nebyly nijak hanící, jen ...lehké Mechanixy NEJSOU pracovní rukavice a štípat s nima dřevo apod. jako ten chlapík v 1. recenzi...co tak po půl roce asi čekal. :roll:

Jinak asi nejlepší pracovní rukavice cena/výkon (se kterýma se dá i v pohodě střílet)...jsou dle mé zkušenosti šedé Narexy

https://www.google.cz/search?q=rukavice ... LAodEKsDbA
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
dr.know
Příspěvky: 195
Registrován: 11.09.2014 23:11
Pohlaví: muž

Re: Rukavice

Příspěvek od dr.know »

Díky, za info, plz ještě kterou verzi? (Myšleno poměr citlivost na spoušť a tepelný komfort na venkovní střelnici v nadcházejícím podzimu/zimě)
tady mají asi všechyn verze: http://www.adventurelife.cz/MECHANIX-We ... c1_0_1.htm

Ještě jsem koukal a tyhle, na zimu by nemuseli být špatný... http://www.alfatactical.cz/blackhawk-st ... vel-s.html
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 853
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: Rukavice

Příspěvek od malajizva »

narexy také používám (odpáral jsem logo :))
+ dobře se nosí,
+ i po mnoha promočení a lehčí práci jsou OK (po 1,5 roce)

- vadí mi děrování - dost tím jde zima,
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Rukavice

Příspěvek od Alstratt »

Ja nosim tyto Mechanix Covert Original a nestezuji si:
http://www.marines-shop.com/cache/image ... 20x525.jpg

Pokud bez prstu na praci, slanovani odolne tak Metolius Climbing Glove: http://www.amazon.com/Metolius-Finger-C ... B0000E5N4R
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Odpovědět