Sněžnice

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Sněžnice

Příspěvek od Kapo »

Tak pozerám, že od zajtra http://www.lidl.sk/cps/rde/SID-C67D4ABA ... ail&id=417

Inak, nevyzerjú zle. A je tam tri roky záruka. A v lidli nie je problém zreklamovať zlý tovar.
Horšie to býva z drahými značkami, kde sa vás pri každej reklamácii snažia odpinkať slovami : "neprimerané a nevhodné používanie"

Ja sa na ne pôjdem pozrieť. Maximálne im ich na jar vrátim... :)
Uživatelský avatar
SharKhan
Příspěvky: 520
Registrován: 28.02.2012 1:10

Re: Sněžnice

Příspěvek od SharKhan »

Presne tieto snežnice som si všimol dnes aj ja :D

Len doplním, že v Lidli nie je problém vyreklamovať zakúpený tovar v ktorejkoľvek predajni na Slovensku (to isté zrejme platí aj v Česku), podmienkou je predložená účtenka a zakúpená vec/tovar.

Zaujala ma tiež táto vec - Protišmykové návleky - pár za 4,99 €

http://www.lidl.sk/cps/rde/SID-3151A596 ... ail&id=426

V predaji tiež od zajtra.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Sněžnice

Příspěvek od Kapo »

Tak, snežnice a aj tie protišmikové návleky sú doma. Teraz už keď mám chalupu v úplnej prdeli, a snehu tu býva statočne, tak snáď aj čoskoro vyskúšam.
Sú sice len do 100 kg, ale snáď vydržia aj trošku väčšiu váhu...
Uživatelský avatar
zumpar
Příspěvky: 150
Registrován: 17.10.2012 15:02
Pohlaví: muž
Bydliště: momentalne Bratislava

Re: Sněžnice

Příspěvek od zumpar »

Vsak si daj jeden par sneznic pod kazde chodidlo, vaha sa rozlozi :rock . Preco ruske tanky v zime prechadzali a nemecke nie ? Lebo mali sirsie pasy :devil
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Sněžnice

Příspěvek od Kapo »

Bohacijebem, už sa mi posmieva aj kamarát, že si mám bežky urobiť z dvoch snovboardóf, a ešte aj ty brute? :moon :lol:
Uživatelský avatar
SharKhan
Příspěvky: 520
Registrován: 28.02.2012 1:10

Re: Sněžnice

Příspěvek od SharKhan »

Nuž, mne sa tie snežnice zohnať nepodarilo.

Obehol som 3 predajne Lidl v KE, len v jednej som zaregistroval reklamný plagátik s cenou nad regálom - po otázke na zamestnanca, či majú - odbehol do skladu - že e-e, dostali až DVA kusy, ktoré pošli v prvý deň.

Kúpil som len tie návleky.
achopsalista
Příspěvky: 300
Registrován: 10.05.2013 14:19
Pohlaví: muž

Re: Sněžnice

Příspěvek od achopsalista »

to vieš šarkan, keď bývaš v takej rici :D no aspoň si zastepuješ :lol:
dnes som ich bol kúpiť. v BS ich dostali 4ks. ešte dnes tam boli dva páry. napodiv sa ludia netrhali...
inak zrejme sa naši čínsky bratia inšpirovali snežnicami MSR Lightning Ascent, a okrem tych plastovych ukončení je to velmi podobné /teda aspoň podla obrázkov/. iste kvalita bude asi iná,ale cena 50 verzus 260E je tiež na zváženie. na moju potrebu občasného využitia stačí... inak dlho som ich obracal v paprčiach kým som ich zobral a musím uznať že na mňa zapôsobili. ak tá duralová obruč nieje z nejakého treťotriedneho odpadu tak tam v podstate nevidím slabšie miesto /samozrejme rešpektujem určenie na hoby využitie/.
Uživatelský avatar
miculas
Rozpadlík
Příspěvky: 271
Registrován: 22.07.2012 19:15
Bydliště: Hanácké Athény

Re: Sněžnice

Příspěvek od miculas »

Vzal jsem je taky, 1111,- Kč, 3 roky záruka. Zpracování nevypadá úplně špatně. Na tu občasnou procházku (teda pokud bude sníh)...
Uživatelský avatar
Rase
VIP
Příspěvky: 541
Registrován: 27.04.2012 0:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sněžnice

Příspěvek od Rase »

No já uspořádal hon na onen "větruodolný svetr". V Praze byly velikosti M velice rychle vykoupené a tak sem jej sehnal až v Prostějově, rovnou sem vzal i ony protiledové návleky na boty - všechno se zdá být v pohodě a poměrně kvalitní.
Zdá se ale, že sněžnice šly na odbyt dost rychle, jelikož všude byl jen poslední pár
Uživatelský avatar
SharKhan
Příspěvky: 520
Registrován: 28.02.2012 1:10

Re: Sněžnice

Příspěvek od SharKhan »

Dnes sa mi podarilo zohnať tie snežnice.
V HE mali 2 ks (v dobe, keď som to už nečakal).
:)
achopsalista
Příspěvky: 300
Registrován: 10.05.2013 14:19
Pohlaví: muž

Re: Sněžnice

Příspěvek od achopsalista »

gratulujem. a jak si sa bál :)
len ma naštve keď nebude sneh, možný kolaps nepríde a ešte nakoniec aj Ukrajina nám nestopne plyn a ja nebudem mať už absolutne žiaden dôvod navliec si snežnice a ísť do lesa napríklad pre drevo :( .
do kelu aj s takými pochmúrnymi predstavami...
no ešte vždy ich môžem do 3 rokov vrátiť Lidlu :D
achopsalista
Příspěvky: 300
Registrován: 10.05.2013 14:19
Pohlaví: muž

Re: Sněžnice

Příspěvek od achopsalista »

z kuloárov sa mi dostalo do uší že u nás prišli do Lidla ešte 2 páry snežníc v cene á/40 euro /dopredaj/ a v pondelok idú do predaja. za tie prachy no nekúp to!
zajtra tam teda bežím kúpiť oba. ;)
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Sněžnice

Příspěvek od kregan »

Já volim variantu crosscountry běžek. Přijde mi prověřená několika válkami. Ale záleží na vkusu každého soudruha :D
Návleky mám, ale eště sem je nezkoušel.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Sněžnice

Příspěvek od Ulfhednar »

Dnes jsem poprvé šmejdil venku na sněžnicích a jsem úplně nadšený. Nechápu, jak jsem je mohl roky míjet. Na lov nebo zimní přesuny podle.me docela zásadní věc, až se divím, jak málo pozornosti je jim tu věnováno. Poslední příspěvek k tématu před více než sedmi lety.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Sněžnice

Příspěvek od Nicotinick »

Třeba proto, že poslední roky nebyl v běžných polohách sníh ? :)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Sněžnice

Příspěvek od Ulfhednar »

No tak ona válka už tu taky chvíli nebyla a CQB i střelba na daleko tu docela žije.😁
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Sněžnice

Příspěvek od Nicotinick »

:yes Vedeš 1:0. :)

Sněžnice samozřejmě patří do výbavy každého uvažujícího jedince. Já pod dojmem bohaté nabídky sněhu kdysi pořídil MSRka ...a už několik let visí v garáži. :evil:
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Sněžnice

Příspěvek od Ulfhednar »

A jaká jsou ta MSR? Já mám zatím půjčené na zkoušku, ale baví mě to. Půjdu do vlastních a zkušenosti ocením.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Sněžnice

Příspěvek od Nicotinick »

Hele, měl jsem je všehovšudy 2x. Jestli jsou lepší než konkurence jako TSL nebo Inook netuším, dal jsem spíš na emerické recenze. Jsou ale asi spíš vhodnější na tužší sníh a sníh s krustou než na prašan.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Sněžnice

Příspěvek od Ulfhednar »

Díky.
Já dneska běhal v prašanu. Sice se to bořilo, ale jednak nesrovnatelně méně, než v botách a za druhé s tím neleze sníh do bot ani s nevhodnými kalhotami a bez návleků.
Óðinn á yðr alla
Odpovědět